Kaperstwo

5 minut czytania

statek

Czym jest Kaperstwo?

Termin 'Kaper' został po raz pierwszy udokumentowany w 17 wieku, jednak sankcjonowani piraci pływali po morzach już od bardzo, bardzo dawna. Kaperstwo pozwala piratowi zostać agentem rządu oraz 'legalnym piratem', jeśli tego chce. Tacy piraci dostają 'prywatną licencję' od rządu, z którym nawiązują umowę pozwalającą im na niekaralne atakowanie wrogów tego rządu.

Garcia de Avaricia i Pierre le Porc

Garcia de Avaricia jest Hiszpańskim piratem i samozwańczym 'Lordem' wyspy De La Avaricia. Avaricia spędza większość swych dni planując śmierć swego rywala Pierre le Porc. Pomiędzy kolejnymi beczkami rumu przelicza swoją fortunę oraz werbuje nowych piratów do swojego planu.

Pierre le Porc jest Francuskim Piratem, 'Lordem' i rządzi wyspą D'Etable De Porc. le Porc woli myśleć o sobie jako o 'wyrafinowanym dżentelmenem akwizycji' – wraz z jego skupieniem na ciągłym zagrabianiu nowego terytorium, złota oraz ludzi, którzy gotowi są walczyć dla niego przeciw jego rywalowi Garcia de Avaricia.

Podstawy Kaperstwa

Pierwszą rzeczą, którą należałoby zrobić, jest dostanie się na którąś z wysp kaprów. Możesz wybrać pomiędzy wyspą D'Etable De Porc (Francuską) lub wyspą De La Avaricia (Hiszpańską). Pamiętaj, że jeśli posiadasz statek, możesz zawsze teleportować się na te wyspy. Żeglowanie do nich może być co nieco niebezpiecznie, zważając na tendencje armii Jolly Rogera do terroryzowania tych terytoriów.

Nie powstrzymuj się od zagadania do mieszkańców wysp, niektórzy z nich dadzą ci użyteczne wskazówki oraz podpowiedzi na temat Kaperstwa, a niektórzy mogą sprzedać ci cenną amunicję oraz przedmioty, które pomogą ci odpowiednio wyposażyć twój statek do walki na morzu. Możesz nawet podjąć się takiego zadania, jak pokonanie innych graczy w bezpośredniej walce pomiędzy waszymi statkami.

kapitan garcia de avaricia
Kapitan Garcia de Avaricia dający dobrą radę – nie przypływaj na jego wyspę z pustymi rękami, zawsze przynieś jakiś prezent, na przykład sztabkę złota.

Polecane jest złożenie jakiejś załogi do kupy, zanim wypłyniesz w morze. Posiadanie innych ludzi na statku pozwala kapitanowi skoncentrować się na manewrowaniu oraz salwach burtowych. To daje twojemu statkowi dużą przewagę, zwłaszcza jeśli na statku znajdują się celni strzelcy nie bojący się użyć twojego wyposażenia. Kolejną zaletą posiadania większej ilości piratów na statku pozwala ci zreperować jakiekolwiek uszkodzenia szybciej, co jest bardzo użyteczne.

W każdej chwili możesz nacisnąć "~", żeby zobaczyć, ile statków obecnie kaperuje. Możesz również przyjrzeć się ilości ich wygranych. Postaraj się znaleźć ocean z większą ilością piratów, którzy po nim pływają, bowiem wtedy wzrastają szanse na pojedynek. Pamiętaj jednak, że nie będziesz mógł kaperować dla Francuskiej lub Hiszpańskiej strony, jeśli któraś z drużyn ma więcej statków na morzu i jest zbyt potężna.

Kompas

Podpowiedź: Możesz zawsze teleportować się na którąś z wysp i dołączyć do jednej z drużyn, jeśli nie jesteś lojalny ani Pierre le Porcowi, ani Garciowi de Avaricia.

Wodowanie oraz załogi

Granie jako kaper jest tak proste, jak sprowadzanie twojego statku na wodę z jednej z wysp kaprów. Będziesz w tej samej drużynie co wszyscy inni gracze odpływający z tej wyspy. Zauważysz również, że twoja łajba jest od razu zwrócona w stronę wyspy przeciwnika.

pierre le porc
Pierre le Porc sprawia, że wyspa D'Etable De Porc funkcjonuje czysto i gładko ze stałą dostawą rumu oraz złota.

Podczas wodowania twój statek będzie mieć wokół siebie ochronną barierę, jednak znika ona po paru minutach lub kiedy oddalisz się od wyspy. Jeśli w pobliżu znajdują się jacyś przeciwnicy, najlepiej ścigać ich, kiedy bariera jeszcze działa.

Kiedy w twojej drużynie znajdzie się już parę statków, możesz odkryć, że korzystnie jest przemierzać morze razem, we flotach, kaperowanie w grupie jest bardzo potężne.

W swoim Systemie Obserwacji możesz również wybrać opcję 'Szukaj załogi' (naciśnij klawisz 'L', aby wywołać System Obserwacji). Ta opcja pomoże ci wypełnić luki w twojej załodze, jeśli potrzebujesz pomocy.

Powinieneś wiedzieć, że nie dostaniesz żadnej nagrody za zatapianie statków Marynarki lub Kompani Wschodnioindyjskiej, ale to nie znaczy, że nie możesz się za nimi schować. Te statki nie szukają kłopotów z kaprami, więc nie zaatakują cię bez naprawdę dobrego powodu (a dobrym powodem może być to, że sam do nich strzelisz pierwszy).

wyspa garcia
Wyspa Garcia

Dary i Zdobycze

Możesz zauważyć, że wraz z zatapianiem wrogów – lub jeśli sam zostaniesz zatopiony przez nich – mogą się wydarzyć dwie rzeczy: pierwsza, otrzymasz trochę pomocy za zatopienie statku przeciwnika, zależnie od tego, ile obrażeń mu zadasz. Pomoc ta zostanie z czasem użyta do naprawienia twojej łajby. Następnie, otrzymasz trochę złota za zatopienie danego statku, zależnie od tego, ile wrogów oni pokonali, twoje wynagrodzenie podskoczy. Uważaj na statki z dużym wynagrodzeniem, najprawdopodobniej są one bardzo niebezpieczne, co więcej jednak, nagrody za ich pokonanie na pewno nie będą szczodre. (Aby zobaczyć wynagrodzenie, naciśnij klawisz "~", a pojawi się tabela osiągnięć).

Kompas

Podpowiedź: Skorzystaj z kamieni jako zasłony. Blokują one kule armatnie przeciwnika tak długo, jak znajdujesz się za nimi.

wyspa pierre
Wyspa Pierre

Naprawa

Z czym wiążą się bitwy na morzu, zapewne już wiesz – pozostawią twój statek szlochając o naprawę. Możesz powrócić do portu, aby go naprawić, jednak to spowoduje, że stracisz punkty w rankingu, które zyskałeś podczas bitwy. Najlepszym rozwiązaniem jest naprawa statku na morzu, zobaczysz stosy desek na pokładzie swojego statku wskazujące, gdzie naprawa powinna mieć miejsce. Pamiętaj, że im więcej osób pomoże przy naprawie, tym szybciej sprawa zostanie załatwiona.

Czasami twoi przyjaciele będą musieli uzupełnić swoje zapasy. Nie jest to wcale tak trudne, jakim może się wydawać, mogą po prostu teleportować się ze statku (jednak kapitan nie może tego zrobić), aby uzupełnić zapasy i powrócić tak szybko, jak to zrobią.

I, oczywiście, panowie Pierre oraz Garcia są na tyle łaskawi, że pokryją twoje podstawowe wydatki. Jeśli zostaniesz zatopiony podczas bitwy w ich interesach, twój statek zostanie natychmiast naprawiony i powróci na ich wyspę. Pomogą ci powrócić do bitwy tak szybko, jak to tylko możliwe.

Kiedy przyjdzie czas, będziesz chciał rzucić kaperstwo w diabły na jakiś czas, aby odpocząć, pograć w karty lub zająć się jakimś zadaniem. Nie możesz opuścić broni, jeśli nie podejmowałeś ostatnio żadnego ryzyka. Jeśli chcesz się na jakiś czas wycofać i jesteś w trakcie bitwy, zgub swojego przeciwnika i płyń do portu. Kolejnym 'ale' jest to, że jeśli powrócisz do wyspy kapra, nie będziesz mógł powrócić wraz ze swym statkiem na wodę, dopóki nie teleportujesz się na jakąś neutralną wyspę – możesz to zrobić używając przycisku 'Powróć' na swojej Mapie (naciśnij klawisz 'M) lub klikając na wyspie, na którą możesz się teleportować, na przykład Tortugę bądź Port Royal.

Powodzenia i szerokich wód!

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...