Kontrolowanie interfejsu

2 minuty czytania

Teleportacja

W sytuacjach kryzysowych, kiedy musisz znaleźć się gdzieś indziej, użyj swej laleczki Voodoo, aby przywołać moc wiatru. Przeniesie cię ona do lokacji, którą wybierzesz na mapie gry. Teleportacja jest również całkiem użyteczna, jeśli jeden z twoich kompanów nagle wezwie cię do pomocy w walce.

Czat

Kontaktuj się ze swymi kompanami za pomocą interfejsu czatu w dolnym, lewym rogu ekranu. Jeśli ustawienia twojego czatu to Czat Otwarty naciśnij, klawisz Enter, aby aktywować okno. Wpisz swoją wiadomość i ponownie naciśnij Enter, aby ją wysłać.

Kontrolowanie interfejsu
Szybki Czat

Log Czatu

Historia interakcji twojego pirata pojawia się Logach Czatu również umiejscowionego w dolnym, lewym rogu ekranu. Wraz z odkrywaniem Karaibów twoje rozmowy będą zapisywane. Zajrzyj tutaj, aby sprawdzić informacje, które ktoś ci podał, jeśli nie możesz ich sobie przypomnieć.

Kontrolowanie interfejsu
Log Czatu

Kanały czatu

W dolnym, lewym rogu ekranu znajdują się trzy różne kanały czatu: lokalnego, gildii oraz załogi. Pozwolą ci one szybko komunikować się z grupami przyjaciół, do których przynależysz.

Kompas

Pamiętaj, iż kompas jest twoim stałym przewodnikiem. Nie wskazuje on jedynie kierunków czterech stron świata, ale również miejsce pobytu twych przyjaciół i wrogów. BNi (Bohaterzy Niezależni) pojawiają się w zielonej otoczce, wrogowie w czerwonej, a reszta graczy w niebieskiej. Kompas pokazuje się w momencie kliknięcia klawisza + lub -. Jeśli znajdujesz się w jaskini bądź w dżungli, białe prostokąty wskażą ci, gdzie znajduje się najbliższe wyjście.

Zasadniczą cechą kompasu jest duża, żółta strzałka, która pojawia się podczas wykonywania zadania. Wskazuje ona kierunek do twojego celu.

Kontrolowanie interfejsu
Kompas
Kompas

Podpowiedź: Jeśli nie jesteś pewny, gdzie znaleźć osobę bądź miejsce potrzebne do wykonania zadania, spójrz na niebo i szukaj promienia światła. Doprowadzi cię on do celu.

Skrzynia Morza

Kliknięcie klawisza Tab bądź ikony skrzyni morskiej w dolnym, prawym rogu ekranu, daje ci dostęp do twojego ekwipunku oraz wielu innych zakładek, w tym:

  • Przyjaciół
  • Kompasu
  • Mapy
  • Ekwipunku
  • Statku
  • Bogactwa
  • Zdolności
  • Dziennika
  • Systemu Obserwacji
Kontrolowanie interfejsu
Skrzynia Morza

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...