Skrzynia Morza

3 minuty czytania

Skrzynia Morza

Żaden pirat nie może obejść się bez swojej własnej skrzyni – dosłownie wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się właśnie tam.

Skrzynia Morza
Skrzynia Morza

Przyjaciele (Hot Key – F)

Dzięki temu panelowi możesz szybko przejrzeć listę swoich obecnych przyjaciół, aktualnych członków załogi oraz członków należących do tej samej Gildii, co ty.

Kompas

Naciśnij na ten przycisk, aby otworzyć lub zamknąć swój kompas.

Mapa (Hot Key – M)

Mapa, jak to mapa, pomoże ci się nie zgubić. Powinieneś jednak dość często na nią zerkać, aby upewnić się, że nie błądzisz gdzieś bezcelowo pomiędzy wyspami. Patrząc na swą mapę możesz w prosty sposób skupić się na poszczególnym obszarze lub rzucić okiem na większy region, przybliżając bądź oddalając obraz kółkiem myszki. Mapa będzie zawsze wskazywać ci miejsce, w którym aktualnie się znajdujesz. Jeśli znajdujesz się w danym momencie na lądzie, ikona postaci pojawi się tuż przy wyspie, na której się znajdujesz. Jeśli znajdujesz się właśnie na statku, jego ikona ukaże się na mapie podczas żeglugi.

Kolejną zaletą mapy jest jej użyteczność podczas teleportacji. Tą umiejętność zyskujesz podczas wykonywania kolejnych zadań. Aby teleportować się z jednej wyspy na drugą, kliknij na nią podczas przeglądania mapy.

Nad mapą znajduje się informacja o zatłoczeniu Oceanu, po którym aktualnie pływasz. Jeśli wydaje ci się on za pełny bądź za pusty, możesz zawsze teleportować się do innego Oceanu, gdzie ilość obecnych graczy będzie ci bardziej odpowiadać. Wystarczy, że klikniesz na złotą strzałę znajdującą się na dole okienka, z informacją o zatłoczeniu, aby otworzyć listę dostępnych światów.

Skrzynia Morza
Panel mapy

Ekwipunek (Hot Key – I)

Twoja broń jest tak naprawdę jedyną rzeczą, która stoi pomiędzy tobą i twoimi wrogami, powstrzymując ich od dobrania ci się do skóry w parę sekund – a tych wrogów wcale nie da się policzyć na palcach jednej czy nawet dwóch rąk. Przyjmij jedną, dobrą radę – podbuduj swoje umiejętności we władaniu jak największą ilością broni, najwyżej jak się tylko da. Dobrym pomysłem jest też zaopatrzenie się w wystarczającą ilość mikstur uzdrawiających, aby nigdy nie zabrakło ich w nagłych przypadkach.

F1 Szabla
F2 Pistolet
F3 Laleczka Voodoo
F4 Sztylety
F5 Granaty
F6 Różdżka Voodoo

Statki

Jedno trzeba z pewnością Jackowi Sparrow przyznać – statek to naprawdę wolność. Tak szybko, jak możesz, ulepsz swojego Slupa tak, aby był jak najlepiej dostosowany do twoich potrzeb. Wybór oczywiście należy do ciebie – czy zdecydujesz się na szybkość, która pozwoli ci uciec sprzed nosa wrogim statkom, czy na dodatkowe miejsce na statku, aby zmieściła się tam jak największa ilość armat. Wszystko jednak zależy od wagi twojej sakiewki. Pamiętaj, że możesz posiadać więcej niż jeden statek. Jeśli cię na to stać, możesz stworzyć nawet swą własną, małą flotę!

Wszystkie statki, które posiadasz, są wyświetlone w Panelu Statków. Wystarczy, że znajdziesz sobie łódkę, aby dostać się do któregokolwiek z nich. Kiedy się w niej znajdziesz, naciśnij klawisz Shift. W wyświetlonym menu wybierz ten statek, do którego chcesz się udać, a twoja łódka sama cię tam poniesie.

Skrzynia Morza
Panel statków

Skarby

Całe twoje bogactwo spoczywa właśnie tutaj, w skrzyni – złoto wygrane dzięki oszukiwaniu, znaleziona biżuteria, jak również i te Medale Marynarki, o które zawalczyłeś – dosłownie wszystko, co znalazłeś i co ma jakąś wartość, ma tutaj swoje miejsce. Znajdziesz tutaj i specjalne karty otrzymane podczas wykonywania poszczególnych zadań – bardzo przydatne podczas gry, gdyż mogą pomóc przechylić szczęście bardziej na twoją stronę.

Skrzynia Morza
Panel skarbów

Dziennik (Hot Key-J)

Zyskiwanie złej reputacji wymaga, aby pirat nieraz odważył się na niecne czyny. Wiele z nich przyjmie formę Zadań w dzienniku, których podejmujesz się dla pewnych celów, takich jak zdobycie nowego poziomu. Dziennik będzie zawierał wszystkie informacje na temat twoich misji, więc śmiało możesz podjąć się paru na raz. Kliknij na poszczególne Zadanie, aby ujrzeć jego szczegóły oraz sprawdzić swój postęp. Nie wszystkie Zadania są przymusowe, więc da się je zawsze porzucić. Aby porzucić dane Zadanie, kliknij na nim w swoim Dzienniku i wybierz opcję Porzuć.

Skrzynia Morza
Panel zadań

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...