Klawisze witalności

5 minut czytania

Najważniejsze informacje o twojej postaci pojawiają się w formie pasków w górnym, lewym rogu ekranu – pomogą ci one kontrolować zdrowie twego pirata, moc Voodoo oraz popularność.

Klawisze witalności
Witalność

Zdrowie

Mówi się, że jeśli nie masz wystarczająco dużo zdrowia, nie masz nic. Najważniejszym twoim celem jest utrzymanie zdrowia na jak najwyższym poziomie – poprzez ciągłe uzupełnianie go. Podczas walki stracisz punkty zdrowia za każdym razem, gdy wróg cię trafi. Jeśli twoje życie dobiegnie końca, zostaniesz pokonany i obudzisz się w więzieniu marynarki.

Twoje zdrowie wraz z upływem czasu odnawia się samo, jednak proces ten zajmuje dość dużo czasu. Jeśli potrzebujesz szybkiej regeneracji – podczas walki bądź potyczki – wypij miksturę uzdrawiającą (Hot Key-T) nabytą od cygana bądź daj znać jednemu ze swych kompanów, aby uzdrowił cię za pomocą zaklęcia Voodoo. Wraz ze wzrostem twojego rozgłosu maksymalna ilość punktów zdrowia również wzrośnie.

Klawisze witalności
Zdrowie
Kompas

Podpowiedź: Aby zwiększyć szybkość uzdrawiania, przydziel zdobyte punkty doświadczenia w używanie Granatów, a konkretniej w umiejętność Determinacji.

Kompas

Podpowiedź: Aby zwiększyć punkty maksymalnej ilości punktów zdrowia, przydziel zdobyte punkty doświadczenia w używanie Szabli, a konkretniej w zdolność Wytrzymałości.

Kompas

Podpowiedź: Zdrowie odnawia się zawsze wtedy, gdy nie walczysz. Jeśli znajdujesz się na polu bitwy, a twoje zdrowie jest na wyczerpaniu, wypij miksturę uzdrawiającą bądź powstrzymaj się od czynnego udziału w walce, dopóki twoje zdrowie się nie zregeneruje.

Status Załogi

Kiedy gracz zakłada nową bądź dołącza do istniejącej załogi, na ekranie pojawiają się poszczególne informacje na jej temat. Status Załogi pokazuje ci obecnych jej członków oraz wyświetla informacje na temat ich statusu.

Bonus Załogi

Klawisze witalności

Ta informacja wskazuje twój obecny bonus Reputacji za bycie w załodze. Jeśli chcesz zwiększyć jego wartość, musisz znajdować się blisko pozostałych członków załogi – im więcej ich jest zgromadzonych wokół ciebie, tym bardziej wzrasta bonus.

Imię członka załogi

Klawisze witalności

Ta informacja pokazuje imię danego członka załogi.

Zdrowie członka załogi

Klawisze witalności

Aktualny poziom zdrowia członka załogi. Upewnij się, że uzdrowisz każdego, kogo zdrowie będzie mieć niski poziom.

Kompas

Podpowiedź: Status załogi może być schowany i wywołany z Listy Opcji Panelu. Aby przejrzeć dostępne opcje z Panelu Statusu Załogi, naciśnij klawisz F i kliknij na Załogę.

Ikony aktywności Członków Załogi

Ta opcja pokazuje czynności wykonywane przez członków twojej załogi – przydatna przy grze w grupie.

Klawisze witalności

Ikona Status
Klawisze witalności Członek twojej załogi znajduje się na statku.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa steru.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa armaty.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa szabli.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa pistoletu.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa Laleczki Voodoo.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa sztyletu.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa granatów.
Klawisze witalności Członek twojej załogi używa Różdżki Voodoo.
Klawisze witalności Członek twojej załogi aktualnie gra.

Moc Voodoo

Rzucanie zaklęć oraz teleportacja wymagają wykorzystania mocy Voodoo. Im potężniejszy jest czar, tym więcej mocy potrzebujesz, aby go rzucić.

Jednak tak samo, jak i w przypadku zdrowia, moc Voodoo sama odnawia się z czasem.

Klawisze witalności
Moc Voodoo

Klawisze witalności
Używanie Voodoo

Kompas

Podpowiedź: Jeśli chcesz przyspieszyć odnawianie mocy Voodoo, przydziel zdobyte punkty doświadczenia w używanie Różdżki Voodoo, a konkretniej w umiejętność Koncentracji.

Kompas

Podpowiedź: Aby ogólnie zwiększyć limit mocy Voodoo, przydziel zdobyte punkty doświadczenia w używanie Laleczki Voodoo, a konkretniej w umiejętność Koncentracji.

Opcje

Panel opcji pozwala ci dostosować ustawienia twojego komputera, jak tylko sobie zażyczysz. Aby dostać się do tego panelu, kliknij na ikonę zębatek w dolnym, lewym rogu ekranu.

Klawisze witalności
Opcje

  • Widok – Użyj tej opcji, aby przełączyć się pomiędzy całym ekranem a okienkiem oraz aby zmienić ustawienia widoku. Dzięki wyższym ustawieniom gra będzie wyglądać lepiej, dzięki niższym będzie chodzić szybciej.

  • Grafika – Użyj tej opcji, aby zmienić ustawienia cieni, odbić oraz tekstur. Dzięki wyższym ustawieniom gra będzie wyglądać lepiej, dzięki niższym będzie chodzić szybciej.

  • Dźwięk – Użyj tej opcji, aby ustawić odpowiednią głośność efektów dźwiękowych oraz muzyki.

  • Interfejs – Użyj tej opcji, aby zmienić wielkość interfejsu gracza oraz sterowanie myszką.

  • Wylogowanie – Użyj tej opcji, aby powrócić do głównego menu. Stąd możesz również opuścić grę.

  • Geometria – Użyj tej opcji, aby zmienić jakość wyświetlania bohaterów oraz terenu na ekranie, jak i ilość zużywanej pamięci.

  • Gamma – Użyj tej opcji, aby zmienić jasność gry oraz ustawienia ekranu.

Broń

Niedługo po rozpoczęciu swej przygody otrzymasz pierwszą broń. Aby zaopatrzyć się w jedną z dostępnych broni, użyj klawiszy F1-F6. Po zdobyciu poszczególnych poziomów w danych umiejętnościach, uzyskane nowe bronie również będą do twojej dyspozycji. Przewiń listę broni, aby znaleźć ich poszczególne opisy. Ekwipunek z twoimi miksturami również znajduje się na tej stronie.

Klawisze witalności
Bronie

Kompas

Podpowiedź: Jeśli podczas walki grozi ci porażka, naciśnij klawisz T. Podbudujesz wtedy zdrowie poprzez wypicie jednej z mikstur uzdrawiających. Broń automatycznie pojawi się z powrotem w rękach twojego pirata i będziesz mógł dalej kontynuować walkę bez tracenia dużej ilości czasu i wystawiania się na niepotrzebne ryzyko.

Popularność

Rozgłos jest sumą wszystkich umiejętności pirackich i pojawia się w postaci liczby nad punktami zdrowia. Jest to biegłość w używaniu takich broni i zdolności, jak: Kord, Sztylet, Pistolet, Granat, Działo, Laleczki Voodoo, Różdżki Voodoo, Żeglarstwo.

Doświadczenie

Piraci zdobywają umiejętności w danych dziedzinach poprzez używanie poszczególnych broni do pokonania wrogów. Jeśli bronią, którą najczęściej używasz jest Kord, zdobędziesz rozgłos właśnie w używaniu tej broni i biegłość z jaką się nią posługujesz również wzrośnie. Jeśli używasz pistoletu, zdobędziesz rozgłos w tej umiejętności. A jeśli, powiedzmy, często stawiasz żagle na morzu, zdobędziesz dodatkowy rozgłos za bycie chytrym kapitanem. Możesz skoncentrować się na jednej umiejętności – używaniu broni, żegludze bądź magii Voodoo, jeśli chcesz aby twój pirat właśnie w tym przodował.

Podczas walki z przeciwnikami na lądzie, kolejne doświadczenie jest przydzielane graczowi z każdym nowym pokonanym wrogiem. Ilość zdobytego doświadczenia zależy od poziomu trudności dopiero co stoczonej walki. Każdy cios zadany przeciwnikowi zwiększa doświadczenie uzyskane po walce. Ilość tego doświadczenia zależy również od stylu walki gracza. Jeśli dołączysz się do walki przeciw wrogowi, który już ledwo zipie, zdobędziesz tylko część całego możliwego doświadczenia. Piraci, którzy uzdrawiają się za pomocą laleczek Voodoo również zyskują dodatkowe doświadczenie po walce.

Kompas

Podpowiedź: Dla kapitanów sprawa wygląda całkiem podobnie. Doświadczenie jest przydzielane za używanie salw burtowych do pokonania statku przeciwnika. Za każdym razem, gdy któryś z marynarzy trafi statek wroga kulą armatnią, również i pirat sterujący statkiem zyskuje doświadczenie żeglarskie.

Więcej doświadczenia uzyskasz poprzez walczenie z przeciwnikami mającymi równy bądź wyższy poziom. Niewiele bowiem daje walka ze słabszymi, a zdobyty łup będzie jeszcze mniejszy. Ilość możliwego do zdobycia doświadczenia możesz określić poprzez kolor jakim są otoczeni.

Typ przeciwnika Nagroda w postaci doświadczenia – poziom trudności
Czerwony Bardzo niebezpieczny przeciwnik – normalne doświadczenie
Żółty Przeciwnik na standardowym poziomie, podobnym bądź równym twojemu – normalne doświadczenie
Zielony Łatwy przeciwnik – Mniej doświadczenia niż w przypadku przeciwników czerwonych czy żółtych
Szary Poziom przeciwnika równy małej igraszce – bardzo mała ilość doświadczenia

Źródło: www.piratesonline.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...