dziki_lad

„Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned” – pierwszy zwiastun

2 minuty czytania

pirates of the caribbean: armada of the damned

Choć emocje po ostatnich scenach „Na krańcu świata” opadły już dawno temu, a Kapitan Jack Sparrow zrobił sobie dłuższą przerwę po starciu z okrutnym Davy Jonesem i bezduszną Kompanią Wschodnioindyjską , to uniwersum „Piratów z Karaibów” ciągle żyje i trzyma się bardzo dobrze. MMORPG oparty na tej marce wciąż jest pełen ludzi i jest w miarę popularny (choć o wynikach osiąganych przez „World of Warcraft” może tylko pomarzyć). Poza tym trwają intensywne prace nad czwartą częścią kinowej sagi, w której u boku Johnnego Deppa stanie zjawiskowa Penelope Cruz. Jakby jeszcze tego było mało, studio Propaganda Games tworzy aRPG osadzonego w tymże świecie.

„Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned” przeniesie nas w przeszłość, dzięki czemu poznamy wydarzenia, które miały miejsce przed zdarzeniami znanymi z trylogii kinowej. Wcielimy się w rolę chłystka, który za cel nadrzędny ustanowił sobie stanie się wielkim piratem oraz postrachem siedmiu mórz. Świat ma być otwarty na gracza – będzie sporo bitew morskich, poszukiwania skarbów i kopania tyłków butnym kapitanom królewskich armad. Twórcy obiecują też nowatorski system dialogowy (mamy poczuć się jakbyśmy oglądali interaktywny film) i szerokie możliwości zarządzania własną łajbą.

W rozwinięciu pierwszy zwiastun produkcji, który został wyświetlony na trwających obecnie targach E3.

Pierwszy wniosek? Inspiracja „Fable” nazbyt widoczna i gołym okiem widać, że twórcy podłapali kilka pomysłów od chłopców z Lionhead. Baśniowy styl graficzny, rozgraniczenie na dobro (Dobry pirat? Abstrakcja jakaś. Może korsarz? Chociaż on też nie grzeszył praworządnością) i zło, które wpływa na wygląd i reputacje bohatera w tawernach czy na dworskich marmurach. Ciekawe czy Molyneux i spółka zdecydują się coś z tym zrobić? Narzekać jednak nie zamierzam, bo piracki klimat czuć na mile, a podkład muzyczny wprawia w dobry nastrój. Zapowiada się kawał dobrej gry.

Dla śpiochów zapowiedź sprzed kilku dni z serwisu gametrailers.com, gdzie prócz kilku scen ze wspomnianego zwiastuna, możemy obejrzeć też urywek samej rozgrywki.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...