Arymateya – Serwer NwN 2

W imieniu ekipy pierwszego w Polsce serwera Neverwinter Nights 2 „Arymateya” serdecznie zapraszam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi tego przedsięwzięcia.

Serwer i moduł powstają przy udziale osób, które od początku związane są z szeroko rozumianą sceną NWN. Team tworzą między innymi ludzie, którzy mieli przyjemność współtworzyć takie projekty jak „Mgły nad Isei”, „Bursztynowe Szlaki”, „Archipelag Edra” czy „Luth”. Twórcy mają ambicję opracować dzieło, które będzie stwarzało szansę dobrej zabawy dla wszystkich odwiedzających serwer gości.

Najtrafniej chyba można określić, iż będzie to Light RPG – ekipa mistrzów gry będzie wspierać osoby, które preferują zabawę w stylu RPG, aczkolwiek osoby, które przedkładają ponad to eksplorację świata i bardziej mechanicznie rozumiany aspekt rozwoju swojej postaci z pewnością znajdą również wiele wyzwań na swojej drodze. Wstęp na serwer będzie wolny, niemile widziane będą jedynie osoby utrudniające zabawę innym bywalcom. Dzięki temu mamy nadzieję gościć w naszych skromnych progach sporą ilość graczy i wyeliminować jednostki, które nie są zdolne do zabawy w szerszym gronie.

Moduł, który obecnie powstaje w założeniu ma za zadanie „trafić” do jak największej rzeszy odwiedzających. Osiągnąć to chcemy poprzez umieszczenie w jednym uniwersum wielu, pozornie tylko niepowiązanych ze sobą krain. Każda z nich rządzić się będzie własnymi prawami i odznaczać charakterystycznym dla siebie, wyjątkowym klimatem. Każda z nich tworzona jest przez osobny zespół twórców, który dba o jej odrębność i charakter. Dzięki temu klimat modułu nie będzie jednoznacznie określony. Niektóre miejsca będą bajkowe, inne zdecydowanie bardziej obce i przerażające. Będzie można znaleźć typowe dla klimatu fantasy średniowieczne akcenty, ale również tajemnicze i absurdalne miejsca, które utwierdzą odwiedzającego w przekonaniu, iż gdzieś po drodze przekroczył magiczną granicę pomiędzy tym, co rzeczywiste a tym, co powinno na zawsze pozostać w zakamarkach chorego umysłu. Świat to jedna wielka zagadka i tylko od Ciebie zależy, jak daleko masz odwagę się posunąć...

Na stronach serwera można od jakiegoś czasu odnaleźć garść informacji dotyczących powstającego świata. Opublikowany został krótki tekst przystępnie opisujący Historię Arymateyi, z którego można dowiedzieć się, co wydarzyło się dawno, dawno temu i dlaczego teraźniejszość wygląda tak, a nie inaczej. Uruchomiony został również dział, w którym sukcesywnie publikowane będą teksty dotyczące specyfiki modułu. W zamierzeniu ma być to miejsce, w którym odwiedzający będzie miał szanse zasięgnąć informacji o tym, jak będzie wyglądać i jakimi prawami rządzić się będzie gra na Arymateyi. Na pierwszy ogień poszły wyjątkowo ciekawe zagadnienia: „potrzeby fizjologiczne postaci” oraz „przechowywanie kosztowności”.Ponadto na stronie serwera opublikowano ostatnio zbiór tekstów opisujących organizacje klasowe, na które natkną się śmiałkowie przekraczający bramy Arymateyi. Z pewnością lektura tych plugawych manuskryptów utwierdzi Was w przekonaniu, iż Arymateya jest rzeczywiście nową definicją rzeczy powszechnie znanych.

Od niedawna projekt Arymateya ma przyjemność gościć twórczość jednego z czołowych polskich mistrzów pióra! Pan Jacek Piekara zdecydował wesprzeć przedsięwzięcie udostępniając twórcom kilka swoich tekstów ze zbioru opowiadań o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Jaki związek mają wspomniane opowiadania ze światem Arymateyi oraz czy są one dla ekipy serwera czymś więcej niż inspiracją okaże się już niebawem!

W imieniu ekipy serdecznie zapraszam do odwiedzin: arymateya.pl, dodatkowe informacje: haxar@arymateya.pl.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...