przebudzenie_cienie
Czasopisma

Landsbergon #5

Dodał: , · Komentarzy: 0
landsbergon,gorzów,fantastyka,czasopismo

Spójny, tematyczny numer ze sztuczną inteligencją w tle. Pesymistyczny, dystopijny, a zatem i polityczny. Literacko wszystko na plus, chociaż życiowo na minus. Bo z czego się tu cieszyć? Że SI będzie bezwzględnie kontrolować naszą wydajność, co opisuje w „2120” Marta Hihi Kalisiak? Że doprawdy nie wiadomo (grywalizacja wchodzi, więc może to już) – jak w „Main user” Sobkowiaka i Kwiatkowskiego – kto projektantem, a kto awatarem? Że żaden protest nie będzie skuteczny, a spiskowcy skończą – w najlepszym dla nich wypadku – w „nielegalnej” knajpie, systemowym wentylu bezpieczeństwa? („Kontrmachina”)

Sztuka pisania dialogów umiera? Na cztery teksty numeru, dwa obywają się bez nich. Szkoda, bo pomysły zacne, podobnie jak zarysy fikcyjnych światów. Niestety, monolog wewnętrzny nie wystarcza zazwyczaj do wykreowania krwistego bohatera. Błaha w sumie „Kontrmachina” Karola Wojdyło zyskała dzięki niezłym dialogom dynamikę i niejednoznaczność, której trochę brakuje dwóm poprzednim, poważnym tekstom.

Game Exe

Wyniki konkursów

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kto wygrał, komu się nie udało i będziemy życzyli szczęścia kolejnym razem? Przekonajmy się, bo nie ma co owijać w bawełnę!

kulawy szermierzostatni

Konkurs z "Kulawym Szermierzem":

  • Monika Ch. z Raciąża
  • Małgorzata B. z Jejkowic

Konkurs z "Ostatnim":

  • Adam G. ze Rzgowa koło Łodzi
  • Agata Cz. z Pielgrzymki
  • Agnieszka W. z Redy
  • Krzysztof K. z Rumii

Zwycięzcom gratulujemy, reszcie życzymy powodzenia kolejnym razem. Paczki z nagrodami zostały wysłane dzisiaj, więc sympatyczny pan listonosz powinien pojawić się w waszych domach już na dniach.

Game Exe

Kto wygrał, komu się nie udało i będziemy życzyli szczęścia kolejnym razem? Przekonajmy się, bo nie ma co owijać w bawełnę!

igrzyska śmierci

Książki trafią do następujących czytelników:

  • Michał M. z Trzcianki
  • Patrycja F. z Biadek
  • Joanna S. z Darłowa
  • Konrad Cz. z Przeworska

Zwycięzcom oczywiście gratulujemy. Wszystkim innym przypominamy o dwóch innych naszych konkursach, w których można wygrać dwie inne interesujące pozycje do swojej prywatnej biblioteczki – "Kulawego Szermierza" i "Ostatniego". Więcej szczegółów znajdziecie, jak zwykle, pod tym adresem.

Game Exe

Dwa nowe konkursy na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć pandemia wydaje się rozluźniać swój potężny uścisk i z tygodnia na tydzień jesteśmy świadkami luzowania restrykcji związanych z kryzysem, to powrót do normalności trochę zajmie. Restauracje i puby nadal mają swoje ograniczenia, zgromadzenia większe niż kilka osób też są niezbyt mile widziane, a na dodatek aura za oknem jak na złość przywodzi na myśl wczesną jesień. Szczególnie wieczory, które są dość chłodne i warto je spędzić przy ciepłym kubku herbaty, a także z książką w ręku. Zresztą noc z literaturą to zawsze przemiła perspektywa – niezależna od epidemii, pogody tudzież innych zmiennych.

kulawy szermierzostatni

...i tu znowu wkraczamy my, razem z naszymi partnerami. Przygotowaliśmy dwa przyjemne konkursy, w których można wygrać wielce interesujące pozycje. Wydawnictwo Initium proponuje świeżutki polski debiut literacki osadzony w przygodowo-awanturniczych klimatach – "Kulawy Szermierz". Z kolei Fabryka Słów serwuje nam "Ostatniego", czyli... ostatni tom znanej i lubianej trylogii "Nadzoru".

To, co? Powodzenia!

Igrzyska śmierci

Premiera długo wyczekiwanej książki autorstwa Suzanne Collins, stanowiącej prequel niesamowicie popularnej serii "Igrzyska Śmierci" już za pasem. "Ballada Ptaków i Węży" pojawi się we wszystkich polskich księgarniach, tych zwykłych i cyfrowych, równo 17 czerwca. Jak to jednak z pamięcią – ta bywa ulotna. Wypadałoby odgrzać sobie kilka faktów, postaci i detali, aby łapać zapewne rozliczne niuanse tudzież smaczki, które autorka zawarła na kartach nowej powieści.

igrzyska śmierci

Dobra, dobra... Tokar, spryciarzu. Co w przypadku, gdy nie posiadam własnych egzemplarzy książki a dostęp do biblioteki jest teraz utrudniony? Albo pożyczyłem znajomemu lub zostały one gdzie indziej, a teraz ciężko z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce? A co, jeżeli w ogóle nie czytałem tej trylogii i narobiłeś mi teraz smaka na dobrą lekturę? Słucham, cwaniaczku?!?

Otóż, nic straconego, bo przewidzieliśmy to i właśnie w tym momencie odpalamy specjalny konkurs! *haha, szach-mat, moje na wierzchu*

Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o kolejne trzy interesujące teksty. Mikeal kontynuuje rozwój działu o postapokaliptycznym "UnderRail" i przygotował kompleksową listę atutów, które może uzyskać nasza postać. Z kolei Courun przybliża nam postać Perseusza, jednego z bohaterów "Rise of the Argonauts". Miłego!

underrail
Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 1

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o kolejne trzy interesujące teksty. Courun tym razem przybliża nam sylwetkę ojca jednego z ikonicznych bohaterów świata Dungeons & Dragons i zdecydowanie najpopularniejszego mrocznego elfa w historii – Zaknafeina Do'Urdena. Natomiast Mikeal dalej rozwija dział o postapokaliptycznym "UnderRail", opisując nam atrybuty oraz umiejętności naszej postaci. Miłego!

zaknafein
Zaknafein Do'Urden autorstwa Sodeni, zródło: DeviantArt
Game Exe

Aktualizacja działów na Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że nasze zasoby powiększyły się o trzy interesujące teksty. Courun kontynuuje swój cykl o Mrocznych Elfach i nakreślił historię K'yorl Odran, czyli drowki, która nie cofnie się przed niczym, aby sięgnąć po władzę. Mikeal postanowił przybliżyć nam niuanse Mocy Psionicznych w "UnderRail", natomiast Ravn podzielił się z nami swym autorskim opowiadaniem. Miłego czytania, więcej niebawem!

kyorl odran,dom oblodra
Darkest Dungeon

Pandemia na pandemię #2

Dodał: , · Komentarzy: 1
zagrożenie biologiczne,pandemia

Postapo które zaczęło się przesączać do codzienności straciło atrakcyjność? Możliwe. Nie można wyjść, włączyć światła, jeśli scena wydaje się zbyt straszna. Delektowanie się makabryczną nieraz wyobraźnią twórców i ich (co rzadsze) formalną maestrią może być nieco utrudnione. Z drugiej jednak strony, większość różnorakich dzieł tego gatunku kończy się – naiwnie mówiąc – dobrze. Budzą nadzieję. I tego się trzymam. Ponoć jednak nie powinno się mierzyć ludzi własną miarą.

Odzewu na poprzedni tekst nie było, ale nic to, bo zwykle nie ma. Nie należy łatwo się zniechęcać. Kolejna odsłona (re)cyklu miała być poświęcona filmom, ale niedawna wypowiedź jednego z forumowych gości zmieniła plany. Feedback, nawet przypadkowy i w innym temacie, trzeba docenić. „Darkest Dungeon” też jest o zarazie!

Wczytywanie...