Darkest Dungeon

Pandemia na pandemię #2

Dodał: , · Komentarzy: 1
zagrożenie biologiczne,pandemia

Postapo które zaczęło się przesączać do codzienności straciło atrakcyjność? Możliwe. Nie można wyjść, włączyć światła, jeśli scena wydaje się zbyt straszna. Delektowanie się makabryczną nieraz wyobraźnią twórców i ich (co rzadsze) formalną maestrią może być nieco utrudnione. Z drugiej jednak strony, większość różnorakich dzieł tego gatunku kończy się – naiwnie mówiąc – dobrze. Budzą nadzieję. I tego się trzymam. Ponoć jednak nie powinno się mierzyć ludzi własną miarą.

Odzewu na poprzedni tekst nie było, ale nic to, bo zwykle nie ma. Nie należy łatwo się zniechęcać. Kolejna odsłona (re)cyklu miała być poświęcona filmom, ale niedawna wypowiedź jednego z forumowych gości zmieniła plany. Feedback, nawet przypadkowy i w innym temacie, trzeba docenić. „Darkest Dungeon” też jest o zarazie!

Czasopisma

LandsbergON # 4

Dodał: , · Komentarzy: 0
landsberon,fantastyka,gorzów

Dobre miejsce na debiut, nie tylko dla Gorzowian. Tak można by podsumować informację którą zamieściłem niegdyś na łamach GE, z okazji wydania pierwszego numeru tego lokalnego magazynu fantastycznego. Tu nic się nie zmieniło. Jest jeszcze lepiej, bo uzyskanie numeru ISSN umożliwia chwalenie się debiutem w oficjalnym czasopiśmie. Zobaczenie w druku swojego tekstu (lub obrazu na kolorowej wkładce), poddanego fachowej (pod każdym względem) obróbce jest dużą przyjemnością, nawet bez finansowej gratyfikacji.

Skoro pomysł wypalił, o czym świadczą regularnie wydawane kolejne numery, to wypada formalne zalety odsunąć na bok i spojrzeć okiem krytyka. Jest dobrze ale… (bo jakieś ale zawsze jest). Grupa autorów jest wąska, co dla potencjalnych debiutantów powinno być wręcz zaletą, bo ileż numerów może zapełnić naczelny i zastępca? Wprawdzie Mariusz Sobkowiak (wspomniany naczelny) pisze we wstępniaku („To nie miało prawa się udać”) o zalewie prac, ale wcale tego nie widać w numerze.

Game Exe

Pandemia na pandemię? #1

Dodał: , · Komentarzy: 0
zagrożenie biologiczne,pandemia

Coś trzeba robić przez najbliższe dwa tygodnie, szczególnie wtedy, gdy młodzi nudzą się w domu. Dobra planszówka nie jest zła. Szczególnie kooperacyjna, bo wyraźnie brakuje nam umiejętności współdziałania. Dobra okazja do rodzinnej integracji. Czy wybór „Pandemii” złagodzi strach czy podsyci lęki? Chyba nie ma uniwersalnej odpowiedzi, wszystko zależy od wieku i wrodzonych predyspozycji. Czy znaczenie będzie miał wynik gry? Trzeba zagrać, by się dowiedzieć. Gracze powinni mieć dodatkową motywację.

Skąd pomysł? Zapamiętałem entuzjastyczną recenzję Tamc.a. Jest okazja by ją przypomnieć. Podobno sprawny recykling jest warunkiem przetrwania naszej planety. Czy ten (re)cykl będzie kontynuowany? Zasoby GE są bogate, ale uzależniam to od reakcji czytelników. Wcale nie muszą czekać na mnie, mogą poszperać sami. Albo sięgnąć pamięcią do przeszłości. Młynek i warcaby też polecam.

Sprawdziłem na stronie Rebela, gra jest dostępna w polskiej edycji. To dla początkujących. Weterani mogą zagrać w „Pandemic Legacy”. Są dwa sezony, a w każdym dwie różnokolorowe edycje. Wątpię by dwa tygodnie starczyły, ale wątpię też, by na dwóch tygodniach się skończyło. W rozszerzeniu recenzja „Pandemic Legacy” autorstwa Tamc.a. O podstawowej wersji też trochę jest.

Przeczytaj recenzję: Pandemic Legacy

Trzynasty Schron

Schronzin # Gra

Dodał: , · Komentarzy: 0
schronzin 10

Sojusznicy, czyli Trzynasty Schron wydali kolejnego(?) zina. Wiodącym tematem jest szeroko pojmowana gra. W numerze znalazły się między innymi porady Wiktula, doświadczonego mistrza papierowych erpegów. Jak konstruować fabułę sesji? Odpowiedź w jego artykule „Przede wszystkim opowieść…” szczerze polecam. Ogólne refleksje też są.

Czytelników GE może zainteresować wywiad z Aurelinusem, modderem kojarzonym głównie z Falloutami. Nie do końca słusznie, bo ma również na koncie – ograniczając się do erpegów – mody do „Baldurs Gate” i „Świątyni Pierwotnego Zła”. Szczerze, bez owijania w bawełnę i wszelakich poprawności, dzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami.

Game Exe

Dwa nowe konkursy na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości wydawnictwa Insignis możecie zgarnąć kilka smakowitych książek w specjalnie dedykowanych konkursach. Fanom fantasty i miłośnikom blizzardowskiego uniwersum Azeroth z pewnością rzuci się w oczy książka "World of Warcraft: Malfurion", która skupia się na wyprawie w celu odnalezienia legendarnego arcydruida. Z kolei pasjonaci klimatów apokaliptycznych mają szansę zgarnąć do swojej biblioteczki dwie pozycje szanowanego Roberta J. Szmidta – "Szczury Wrocławia. Szpital" oraz "Riese".

robert j. szmidt,malfurion

Co należy zrobić? Wystarczy wejść w naszą specjalną konkursową zakładkę, wykonać parę kliknięć myszy, odpowiedzieć na kilka prostych pytań i cierpliwie czekać do 10 marca. Jeżeli dopisze wam szczęście w losowaniu, wtedy możecie liczyć, że przemiły listonosz zapuka do waszych drzwi i wręczy wspomniane nagrody. To co? Powodzenia!

Gry planszowe i karciane
black mirror: nosedive

Jak wyglądałby świat, gdyby o naszym życiu decydowali inni? Czy bylibyśmy szczęśliwi, jeśli jednym kliknięciem mogliby sprawić, że dostaniemy lepszą pracę, kredyt bądź mieszkanie na wymarzonym osiedlu? Czy można kupić szczęście za lajki oraz liczbę followersów? Taką wizję świata przedstawia jeden z odcinków serialu "Black Mirror", a dzięki grze wydanej w Polsce przez Rebel możemy doświadczyć tego na własnej skórze.

Gra przyciąga wzrok od samego początku, ponieważ pudełko imituje tablet z uszkodzonym ekranem. W zależności od tego, pod jakim kątem patrzymy, zobaczymy dwie gwiazdki lub pięć gwiazdek. Poza efektem wizualnym jest to także zapowiedź gry, w której z najpopularniejszego gracza w każdej chwili możemy zmienić się w nieudacznika i przegrywa. W pudełku znajduje się: 108 kart stylu życia, 6 pionków, 3 żetony dodatkowego doświadczenia, żeton influencera, niewielka plansza oraz instrukcja. Do przeprowadzenia rozgrywki konieczna jest również aplikacja, którą można bezpłatnie ściągnąć na każde urządzenie z systemem Android lub OSX.

Inne

GOG nie chce pozostawać w tyle za wyprzedażami w ramach Chińskiego Nowego Roku, dzięki czemu w ślad za platformą Steam kusi nas niemal tysiącem produktów w promocyjnych cenach. Do końca miesiąca będziemy mogli nabyć niektóre tytuły z przeceną sięgającą nawet 90 procent.

gog

Motywem przewodnim jest oczywiście szczur, będący patronem nowego roku księżycowego. Oznacza to, że takie gry jak "Dungeon Rats" czy "Ghost of a Tale" kupimy po promocyjnej cenie aż do 31 stycznia. Wśród pozostałych ofert nie zabraknie znanych tytułów jak "Wiedźmin 3: Dziki Gon", "GreedFall", "The Surge" czy "Disco Elysium".

Jeśli wasza lista życzeń jest już za długa, to zajrzyjcie tutaj, dzięki czemu może wybierzecie coś dla siebie.

Game Exe

Zakończyły się prace modernizacyjne na naszej stronie i forum, dzięki czemu nasz serwis zdecydowanie lepiej prezentuje się na mniejszych ekranach waszych tabletów czy smartfonów. Koniec ze żmudnym przewijaniem, dzięki czemu newsy czy artykuły zyskały niemal drugą młodość.

gexe

W pracy, szkole czy po prostu na kanapie zdarza się nam przyglądać czeluście internetu. Nasz naczelny mistrz sztuk tajemnych pracował w pocie czoła, by strona odpowiadała dzisiejszym potrzebom i dało się to wszystko przyjemnie przyglądać na coraz większych, lecz wciąż małych, ekranach smartfonów czy tabletów. Mamy nadzieję, że zmiany przypadną wam do gustu, ale każda sugestia zostanie poddana drobiazgowej analizie. Może dodać więcej pająków tu i ówdzie?

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przyszedł w końcu czas, by podsumować naszą dotychczasową ankietę i jednocześnie zachęcić was do udziału w kolejnej. Wpierw jednak zobaczymy, który magiczny przedmiot uważacie za najbardziej potrzebny. Pięciu kandydatów walczyło o wygraną, ale zwycięzca może być tylko jeden.

ankieta,podsumowanie ankiety

Wydawać by się mogło, że dostępny na samym końcu smartfon pozamiata konkurencję, pozostawiając ją daleko w tyle. Dostęp do mapy, ekwipunku, monitoring statystyk typu punkty życia czy też wreszcie możliwość pobawienia się w klasyczny gry RPG to funkcje, których konkurencja może jedynie zazdrościć. Po ponad 1000 głosach wiemy już, kto zajął wszystkie miejsca na podium.

Wczytywanie...