Game Exe

LandsbergON #9

Dodał: , · Komentarzy: 0
landsbergon9,gorzów

Po zawinionej przerwie wracam do Gorzowa.

Tematem przewodnim numeru jest mitologia słowiańska. Od razu punkt! Temat jak temat. Jednak nic tak dobrze nie wpływa na wenę – kapryśną ponoć i swawolną – jak wędzidło. Byle niezbyt twarde. Ma inspirować, a nie ograniczać. Pomysł wypalił. Jest nieźle, ale – wbrew formalnej logice – niekoniecznie dobrze.

Joanna Łebkowska ("U podnóża katedry") maluje słowem nad wyraz sprawnie, a jednak tekst można zaliczyć do nieudanych. Nigdy nie kartkowała w lekturach opisów przyrody? Założyła, że demoniczna tematyka zrobi różnicę? Obraz się ogląda, zaś czytanie jego opisu jest zwykle nudne. Skoro w tekście nie ma – z założenia – bohaterów i akcji, to czytelnik powinien dostać coś w zamian. Może wyrazisty narrator, pełen świetlistych cnót lub parszywych przywar (stosownie do wyobrażeń i potrzeb autorki) by pomógł? Przemienił opis w opowieść?

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Wszystko co dobre, kiedyś się niestety kończy. Tak samo jest z cyklicznymi aktualizacjami do działu "Icewind Dale: Serce Zimy" przygotowanymi przez niezawodnego redaktora Medivha. Zanim jednak nastąpi "la grande finale", jak to mawiają nasi przyjaciele z cieplejszych regionów Zapomnianych Krain, Med przygotował zacną paczkę artykułów, które zdecydowanie pomogą w wojażach po Dolinie Lodowego Wichru i mile połechczą podniebienie tabelkowych świrów. Jest trochę kartek z bestiariusza, jest parę rzeczy ze zbrojowni – dla każdego coś miłego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Wiedźmin wiecznie żywy, chciałoby się napisać. W ostatnich tygodniach gruchnęła wieść o tym, że studio CD Projekt RED planuje kolejną część przygód w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, a całkiem niedawno Netflix ogłosił, że padł pierwszy klaps na planie trzeciego sezonu serialowego “Wiedźmina”. Poza tym komiksy, gadżety, cosplaye, LARPy i wiele wiele innych… Biznes kręci się aż miło, dlatego trudno nie wracać do wirtualnych przygód Geralta z Rivii, a w szczególności do trzeciej części, która ukoronowała sagę stworzoną przez CD Projekt RED.

Podobnie myśli nasz rzetelny redaktor Courun, który kontynuuje rozwój działu o “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Co tym razem? Idzie wiosna, więc sezon na wyścigi konne za pasem. Jest też coś dla hardcorowców, którzy poszukują nowych doznań za pośrednictwem trybu Nowa Gra+. Mamy też Kiyana, czyli przedstawiciela niesławnej Szkoły Kota. Na deser – Lambert opowie fraszkę.

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Choć nawałnice śnieżne, mroźne temperatury i ślizgawice na początku kalendarzowej wiosny zaskoczyły dość negatywnie chyba wszystkich, a nie tradycyjnie tylko kierowców, to w cyklicznej aktualizacji działu "Icewind Dale: Serce Zimy" przygotowanej przez niezawodnego redaktora Medivha, nie ma absolutnie żadnego przypadku. Ciekawostki, porady i garść fachowych statystyk – tego można było się spodziewać, ale też nie ukrywajmy – tego niecierpliwie oczekiwaliśmy.

No, a że zimowa aura, to tym razem padło na wybitnie "lodowy" bestiariusz.

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Kolejna aktualizacja działu o "Icewind Dale: Serce Zimy", przygotowanej jak zwykle przez naszego niezawodnego redaktora Medivha, skupia się na bestiariuszu. Mamy tutaj więc istoty potężne, które rozdają karty lub starają się to robić – smoczycę Icasaracht czy demona kryjącego się pod imieniem Jątrzące Myśli. Znalazło się też miejsce dla typowych przydupasów, które otwarcie współpracują z takimi jegomościami lub kręcą się w okolicach ich legowisk – Vodyanoi, Sahuagin czy Remorhaz.

Icewind Dale: Serce Zimy

Aktualizacja działu Icewind Dale: Serce Zimy #9

Dodał: , · Komentarzy: 0
icewind dale: serce zimy

Obecne czasy mamy, jakie mamy. Dlatego tym razem Medivh, w swojej cyklicznej aktualizacji działu "Icewind Dale: Serce Zimy", skupia się na postaciach. Od epickich bohaterów przygotowanych przez twórców, których możemy dołączyć do swojej drużyny, po mieszkańców starających się znaleźć swoje szczęście lub uciec przed problemami w Dolinie Lodowego Wichru.

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Kolejna aktualizacja działu “Icewind Dale: Serce Zimy” autorstwa niezawodnego redaktora Medivha, skupia się na pancerzach i ostrzach. Mamy tutaj pełen wybór – od zwiewnych szat, poprzez lekkie skórzane zbroje, a skończywszy na konkretnym, ciężkim opancerzeniu. Podobnie jest ze stalą – mamy więc małe zręczne sztylety, lekkie krótkie miecze czy olbrzymie bydlaki, które nawet najsilniejsi wojownicy muszą trzymać oburącz. Dla każdego coś miłego i zabójczego.

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Ferie zimowe w pełni, a więc czas wyjazdów, podróżowania lub wypoczynku w pieleszach domowych przy ulubionych rozrywkach. Zanim jednak rzucicie się w wir ogólnego chilloutu, niezawodny Medivh zaserwuje Wam kolejną część aktualizacji działu “Icewind Dale: Serce Zimy”, która poniekąd wiąże się z tym ekscytującym czasem.

Przed podróżami nie zapomnijcie zaopatrzyć się w ciepły płaszcz i porządne buty – w końcu jest luty. Mamy też przewodnik po barach, sklepach i świątyniach, który można bezpiecznie włożyć do pojemnika, zanim spotykamy na swojej drodze tych wszystkich ludzi. No i, kurde faja, uważajcie tam na siebie i pamiętajcie, że oglądanie piękna dzikiej przyrody – niedźwiedzi czy wilków – warto robić z bezpiecznej odległości.

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Niezawodny redaktor Medivh powraca z mocą burzy śnieżnych, jakie ostatnio nawiedzały nasz piękny kraj, i tak samo jak one nie pozostawia miejsca na kompromisy. W kolejnej cyklicznej aktualizacji działu o "Icewind Dale: Serce Zimy" dominuje motyw broni dystansowych. Mamy więc pełne zestawienie łuków, kusz i proc, jakie możemy spotkać w dodatku, a także amunicji do tych broni. Albowiem czymże jest piękny łuk bez strzał? Jeno finezyjnym kawałkiem drewna.

Inne
Ministerstwo Sprawiedliwości

30 września Najwyższa Izba Kontroli (NIK) przedstawiła wyniki śledztwa przeprowadzonego w związku z działalnością Funduszu Sprawiedliwości.

Obok wielu bardzo interesujących kwestii odnoszących się do funkcjonowania państwa polskiego, jedna z pewnością może zaskoczyć i zaintrygować czytelników naszego portalu. Z Funduszu Sprawiedliwości 2.5 miliona złotych przeznaczono na projekt, w ramach którego m.in. badano polską literaturę fantasy. Brzmi interesująco, prawda?

Wczytywanie...