Game Exe

Swobodę obyczaju i myśli jaka dziś podobno panuje, zakłóca nowy rodzaj purytańskiego gorsetu. Oto wszystko staje się moralne, a wobec spraw moralnych każdy musi zająć stanowisko – nie ma przed tym ucieczki. Sprawą moralną staje się dziś – jak przekonują niektórzy – nawet zakup gry.

W tym artykule nie odniosę się do specyficznej "dramy" wokół tytułu "Hogwart: Legacy", po prawdzie kontrowersji iście absurdalnych, ale w sumie dość prostych. O wiele ciekawsza nagonka tymczasem ma miejsce wokół gry "Atomic Heart", której premiera nastąpi niebawem m.in. w serwisie Steam. Wzbudza ona zarówno zainteresowanie graczy... jak i liczne kontrowersje wokół kraju pochodzenia autorów. Ten szczególny przypadek stanie się jednak pretekstem do refleksji nad sensem takich bojkotów w ogóle.

Bojkot
Opowiadania

Udany skok – opowiadanie

Dodał: , · Komentarzy: 0

– Jesteś gotowy? – zapytała Marta, zjeżdżając w Lejek Łazarski, podczas gdy siedzący obok pasażer wpatrywał się tępo w pistolet. Okrążyli rynek z przypominającym pokrywkę od patelni zadaszeniem i wjechali w boczną uliczkę. Samochód zatrzymał przy jednej z posępnie spoglądających kamienic. Marta zaczęła stukać nerwowo długimi paznokciami o kierownicę w rytm muzyki z radia. Jacek z kolei przełknął głośno ślinę, po czym schował broń w głębokiej kieszeni płaszcza i skupił wzrok na celu. Ze sklepu wyłonił się klient, niosąc torby pełne zakupów i zniknął w ciemnej uliczce. Mężczyzna dostrzegł na samochodowym zegarze, że zbliża się dwudziesta druga – godzina zamknięcia sklepu.

Czasopisma

Ostatni Pixel jeszcze przed świętami

Dodał: , · Komentarzy: 0
pixel

Papierowa prasa komputerowa nadal w odwrocie, zaś kolejną ofiarą podwyżek oraz spadku ilości czytelników stał się magazyn "Pixel". Wydawca poinformował, że najnowszy numer, który trafi do kiosków oraz sklepów internetowych 21 grudnia, będzie zarazem ostatnim. Tym samym kończy się historia kolejnego czasopisma o grach na rodzimym rynku, przez co w tym segmencie pozostają już raptem dwa tytuły.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0
ankieta

Choć w swoim życiu zmagamy się z różnymi demonami, które mogą uosabiać zarówno nasze lęki, porażki lub też faktycznych oponentów dysponujących (póki co!) głową, to jednak w historii zdarzały się przypadki wzywania na pomoc piekielnych sił. Bogactwo, powodzenie, władza czy też jakże pospolita zemsta to powody przywołań mimo faktu, że nikt niczego nie dawał za darmo. W naszej ankiecie pytaliśmy was o miano demona, dla którego warto było oddać duszę, choć zwycięzca akurat gustuje w nieco innej formie zapłaty...

Game Exe

LandsbergON #9

Dodał: , · Komentarzy: 0
landsbergon9,gorzów

Po zawinionej przerwie wracam do Gorzowa.

Tematem przewodnim numeru jest mitologia słowiańska. Od razu punkt! Temat jak temat. Jednak nic tak dobrze nie wpływa na wenę – kapryśną ponoć i swawolną – jak wędzidło. Byle niezbyt twarde. Ma inspirować, a nie ograniczać. Pomysł wypalił. Jest nieźle, ale – wbrew formalnej logice – niekoniecznie dobrze.

Joanna Łebkowska ("U podnóża katedry") maluje słowem nad wyraz sprawnie, a jednak tekst można zaliczyć do nieudanych. Nigdy nie kartkowała w lekturach opisów przyrody? Założyła, że demoniczna tematyka zrobi różnicę? Obraz się ogląda, zaś czytanie jego opisu jest zwykle nudne. Skoro w tekście nie ma – z założenia – bohaterów i akcji, to czytelnik powinien dostać coś w zamian. Może wyrazisty narrator, pełen świetlistych cnót lub parszywych przywar (stosownie do wyobrażeń i potrzeb autorki) by pomógł? Przemienił opis w opowieść?

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Wszystko co dobre, kiedyś się niestety kończy. Tak samo jest z cyklicznymi aktualizacjami do działu "Icewind Dale: Serce Zimy" przygotowanymi przez niezawodnego redaktora Medivha. Zanim jednak nastąpi "la grande finale", jak to mawiają nasi przyjaciele z cieplejszych regionów Zapomnianych Krain, Med przygotował zacną paczkę artykułów, które zdecydowanie pomogą w wojażach po Dolinie Lodowego Wichru i mile połechczą podniebienie tabelkowych świrów. Jest trochę kartek z bestiariusza, jest parę rzeczy ze zbrojowni – dla każdego coś miłego.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Wiedźmin wiecznie żywy, chciałoby się napisać. W ostatnich tygodniach gruchnęła wieść o tym, że studio CD Projekt RED planuje kolejną część przygód w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, a całkiem niedawno Netflix ogłosił, że padł pierwszy klaps na planie trzeciego sezonu serialowego “Wiedźmina”. Poza tym komiksy, gadżety, cosplaye, LARPy i wiele wiele innych… Biznes kręci się aż miło, dlatego trudno nie wracać do wirtualnych przygód Geralta z Rivii, a w szczególności do trzeciej części, która ukoronowała sagę stworzoną przez CD Projekt RED.

Podobnie myśli nasz rzetelny redaktor Courun, który kontynuuje rozwój działu o “Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Co tym razem? Idzie wiosna, więc sezon na wyścigi konne za pasem. Jest też coś dla hardcorowców, którzy poszukują nowych doznań za pośrednictwem trybu Nowa Gra+. Mamy też Kiyana, czyli przedstawiciela niesławnej Szkoły Kota. Na deser – Lambert opowie fraszkę.

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Choć nawałnice śnieżne, mroźne temperatury i ślizgawice na początku kalendarzowej wiosny zaskoczyły dość negatywnie chyba wszystkich, a nie tradycyjnie tylko kierowców, to w cyklicznej aktualizacji działu "Icewind Dale: Serce Zimy" przygotowanej przez niezawodnego redaktora Medivha, nie ma absolutnie żadnego przypadku. Ciekawostki, porady i garść fachowych statystyk – tego można było się spodziewać, ale też nie ukrywajmy – tego niecierpliwie oczekiwaliśmy.

No, a że zimowa aura, to tym razem padło na wybitnie "lodowy" bestiariusz.

Icewind Dale: Serce Zimy
icewind dale: serce zimy

Kolejna aktualizacja działu o "Icewind Dale: Serce Zimy", przygotowanej jak zwykle przez naszego niezawodnego redaktora Medivha, skupia się na bestiariuszu. Mamy tutaj więc istoty potężne, które rozdają karty lub starają się to robić – smoczycę Icasaracht czy demona kryjącego się pod imieniem Jątrzące Myśli. Znalazło się też miejsce dla typowych przydupasów, które otwarcie współpracują z takimi jegomościami lub kręcą się w okolicach ich legowisk – Vodyanoi, Sahuagin czy Remorhaz.

Icewind Dale: Serce Zimy

Aktualizacja działu Icewind Dale: Serce Zimy #9

Dodał: , · Komentarzy: 0
icewind dale: serce zimy

Obecne czasy mamy, jakie mamy. Dlatego tym razem Medivh, w swojej cyklicznej aktualizacji działu "Icewind Dale: Serce Zimy", skupia się na postaciach. Od epickich bohaterów przygotowanych przez twórców, których możemy dołączyć do swojej drużyny, po mieszkańców starających się znaleźć swoje szczęście lub uciec przed problemami w Dolinie Lodowego Wichru.

Wczytywanie...