Game Exe

Konkurs Assassin's Creed - wyniki

Dodał: Tokar, poniedziałek, 10 kwietnia 2017 · Komentarzy: 0

Konkurs, w którym można było wygrać literaturę opartą o uniwersum Assassin's Creed, został oficjalnie zakończony. Toteż bez zbędnych ceregieli, bo nie ma sensu dodatkowo przedłużać i lać wody, książki Assassin's Creed: Podziemie oraz Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu trafią do następujących czterech szczęśliwców:

assassin's creed: oficjalna powieść filmu
  • Monika G. z Wrocławia.
  • Przemysław W. z Wejherowa.
  • Mateusz Z. z Katowic.
  • Tomasz Ł. z Szepietowa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, natomiast reszcie uczestników życzymy więcej szczęścia kolejnym razem!

Game Exe

Konkurs z Assassin's Creed

Dodał: Tokar, piątek, 24 marca 2017 · Komentarzy: 0

Wiosna wita się z nami nieśmiało, więc najwyższa pora obudzić się z zimowego letargu i zorganizować jakiś konkurs ze smacznymi nagrodami. Mówicie, macie. Jedyne, co trzeba zrobić to odpowiedzieć na kilka nieskomplikowanych pytań związanych z uniwersum "Assassin's Creed", a jeden z czterech zestawów książek "Assassin's Creed: Podziemie" oraz "Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu" może trafić w Wasze ręce! Fundatorem nagród jest wydawnictwo Insignis.

assassin's creed: oficjalna powieść filmu

Nic prostszego? To do dzieła! Szczegóły znajdziecie pod tym adresem.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: Courun Yauntyrr, piątek, 3 marca 2017 · Komentarzy: 0

Śnieg za oknem ustąpił i nawet Mikołaj wrócił do Laponii, gdzie z pewnością czyha na niego tamtejszy urząd skarbowy. Najwyższa pora rozprawić się z obecną ankietą i przygotować kolejną kwestię, w której możecie wyrazić swoje zdanie.

ankieta podsumowanie

Nie ma co wracać do zeszłorocznych Świąt, bo prezenty za nami. Pora skupić się na przyszłości, stąd w dalszej części newsa znajdziecie zarówno podsumowanie wyników, jak też zaproszenie do udziału w kolejnej ankiecie.

Nikogo nie dziwi fakt, że postaci opisane w literaturze lub utrwalone przez popkulturę mają niekiedy swoje historyczne odpowiedniki, ale nijak ich nie przypominają. Ostatnio panuje nawet swego rodzaju moda na zapełnianie białych plam biografii tego czy innego autora fikcyjnymi, chociaż stylizowanymi na realne, opowieściami o jego rzekomych poczynaniach. Taki los spotkał Szekspira i Jane Austen, więc dlaczego mielibyśmy oszczędzić hrabiego Draculę? Trudno odrzucić teraz legendę, która już w pewnym sensie żyje własnym życiem. Poza tym postać historyczna żyje w sercach i umysłach ludzi nie tak, jak opisują ją historyczne dokumenty, lecz tak jak przedstawili ją artyści. Nie bez znaczenia jest także to, w co ludzie zechcieli uwierzyć. Czarna legenda Draculi brzmiała ciekawiej i intrygowała dużo bardziej niż fakty, które umówmy się, zazwyczaj są dość nudne i nijakie.

dracula
Game Exe

Jubileusz GE - rozwiązanie konkursów

Dodał: Tokar, wtorek, 10 stycznia 2017 · Komentarzy: 1

Święta, święta i po świętach. Dziękujemy serdecznie, że obchodziliście razem z nami nasze wyjątkowe, bo trzynaste, urodziny i postanowiliście dołączyć do wspólnej zabawy. Liczymy, że przypadły Wam do gustu atrakcje, jakie przygotowaliśmy, a wchodząc w ostatnich tygodniach na Game Exe czuliście satysfakcje, ciekawość oraz dreszczyk emocji. Mamy nadzieję, że nadal będziecie z nami współtworzyli serwis o tak wspaniałej historii, aktywnie uczestnicząc w naszych wydarzeniach, dzieląc się swoimi opiniami na różnorakie tematy związane z fantastyką czy nawet wchodząc raz na jakiś czas, aby z zainteresowaniem przejrzeć nowości. Wtedy cała nasza praca, wiele wyrzeczeń i godziny spędzone przed monitorem będą miały sens.

jubileusz ge,konkursy

Teraz, bez zbędnych ceregieli, oto zwycięzcy poszczególnych konkursów, jakie odbyły się podczas jubileuszu.

Wiedzieliście, że 68 urodziny obchodzi dziś Samuel L. Jackson? Już sam ten fakt wystarczy, aby uznać ten dzień za dobry, a my dodatkowo przygotowaliśmy dla Was kolejną jubileuszową aktualizację artykułów i konkursów. Czego chcieć więcej? :)

Dziś mocno komiksowo - mamy dla Was aż cztery recenzje - trzy autorstwa niezawodnego Amaro i jedna, którą powołał do istnienia niezmordowany krzyslewy. Zerknijcie poniżej, żeby dowiedzieć się, co ciekawego czeka na Was tym razem.

miracleman

Rzućcie też okiem na nowe konkursy, który pojawiły się na naszej stronie jubileuszowej! A to jeszcze nie koniec naszych planów dotyczących 13 urodzin GameExe.pl - czekajcie na kolejne aktualizacje. ;)

Game Exe

Aktualizacja jubileuszowa #5

Dodał: Tokar, poniedziałek, 19 grudnia 2016 · Komentarzy: 0

Przyjęcie urodzinowe bez przyjaciół jest jak piwko bezalkoholowe. Niby można spróbować i czuć w tym wszystkim klasyczny smak, ale zdecydowanie to nie jest już to samo. Dlatego postanowiliśmy zaprosić do zabawy naszych doskonałych sojuszników z Trzynastego Schronu i jak za starych, dobrych czasów zorganizować z nimi wspólny konkurs. Zadanie nie jest może specjalnie trudne, ale wymaga wysilenia szarych komórek oraz ukrytych pokładów kreatywności. Warto, bo jak to zawsze z nami bywa, szanujemy trud i nigdy nie zapominamy go odpowiednio nagrodzić.

trzynasty schron

W tym miejscu warto przypomnieć o innych obecnie trwających konkursach. Wszystkie z nich znajdziecie na naszej specjalnej podstronie jubileuszowej.

Bez obaw, huczne świętowanie ze "schroniakami" nie spowodowało, że zapomnieliśmy o dzisiejszej aktualizacji. Mikael przygotował kolejne uzupełnienie działu o "Age of Decadence", grze osadzonej w nietypowych klimatach post-apokaliptycznych. Tym razem możecie poczytać trochę o pochodzeniu, które nie jest tutaj błahą sprawą, a także umiejętnościach cywilnych - od alchemii po wiedzę ulicy. Z kolei Amaro przyszykował dwie nowe recenzje komiksów, równie mocno krążące wokół klimatów szeroko pojętej zagłady. "Y - ostatni z mężczyzn" rozgrywa się w świecie, gdzie praktycznie wszystkie ssaki płci męskiej wymarły, natomiast "Cyann" opowiada o poszukiwaniu antybiotyku na tajemniczą epidemię.

Game Exe

Aktualizacja jubileuszowa #4

Dodał: Medivh, niedziela, 18 grudnia 2016 · Komentarzy: 0

Hej, jesteście ciągle z nami? Jubileusz na dobre się rozkręcił - udało się wam przeczytać wszystkie wczorajsze recenzje "Star Treka"? Mam nadzieję, że tak, bo oto przygotowaliśmy dla was kolejną porcję artykułów! Nie ma czasu na nudę.

jubileusz

Trzynastkę powszechnie uważa się za liczbę pechową - gdy do tego idzie w parze z piątkiem... Brr, strach się bać. My jej jednak wcale nie postrzegamy jako nieszczęśliwej - do tej pory nasze urodziny przebiegają w świetniej atmosferze. Jezid postanowił przyjrzeć się trzynastce i zastanowił się, czemu owiana jest taką złą sławą.

Co by jednakże było, gdyby ci przesądni mieli rację? Może, jak twierdzi Libris, do tego wszystkiego miesza się diabeł? Jeśli tak, pomoże wam Audrey. Podjęła się wyzwania i wyszukała motywy religijne w Opowieściach z Narnii - z pewnością taka wiedza przyda się przeciw złemu. Wie o tym Amaro, który sprzeciwia się nieczystym mocom w nieskończoność...

Ech, gdybyście byli zbyt zniesmaczeni moim grafomaństwem powyżej - idźcie na podstronę jubileuszową. Tam czekają na was nowe okazje do zgarnięcia nagród, które osłodzą wam taki zgrzyt i niedzielne popołudnie!

Game Exe

Aktualizacja jubileuszowa #3

Dodał: Tokar, sobota, 17 grudnia 2016 · Komentarzy: 0

Nasz jubileusz wciąż trwa, a kolejna aktualizacja dedykowana jest jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w historii fantastyki, która jednak dopiero od niedawna zaczyna zdobywać uznanie wśród polskiej społeczności - "Star Trekowi". Dlaczego właśnie to uniwersum? Cóż, na ekranach kin pojawiło się trzynaście filmów z serii i trudno było nam obojętnie przejść obok pewnych analogii z naszymi urodzinami. Poza tym cykl obchodził w tym roku okrągłe 50 urodziny, więc pora wydawała się idealna na wykonanie takiego ruchu. W końcu, wyszła nasza przewrotna natura, bo gdy na ustach wszystkich są teraz "Gwiezdne Wojny", my postanowiliśmy się pochylić nad ich największym konkurentem.

star trek
Game Exe

Aktualizacja jubileuszowa #2

Dodał: Tokar, czwartek, 15 grudnia 2016 · Komentarzy: 0

Nie zwalniamy tempa. Wczoraj premiera, dzisiaj recenzja. "Łotr 1" obecnie dzieli i rządzi na ekranach kin, a z każdego zakątka nadciągają optymistyczne reakcje pierwszych widzów, którzy mieli już okazję obejrzeć film. Czy Disney ponownie dał radę i trzyma wysoki poziom jakościowy swoich aktorskich produkcji? Wiktul postanowił to sprawdzić, a jego recenzję znajdziecie pod tym adresem.

gwiezdne wojny,łotr 1

Tego wieczora nie zabraknie też klasyki. "Trzynasty wojownik" nie aspirował nigdy do bycia arcydziełem gatunku, jednak to obraz, który obrósł przez lata pewnego rodzaju kultem i warto po dłuższej przerwie pochylić się nad nim, aby zweryfikować, czy faktycznie taki status jest mu należny. Zresztą, trudno znaleźć na to lepszy moment niż nasze trzynaste urodziny.

Skoro mówimy już o kultach, to Piastun przygotował na tę okazję interesujący artykuł o istotach z mroku Indii Wschodnich. Kto nie lubi poznawać nowych kultur i wierzeń? Strażnicy Galaktyki coś o tym z pewnością wiedzą, ale krzyslewy jest z natury sceptyczny, dlatego postanowił spojrzeć na ten temat i zrecenzować komiks z ich udziałem - "Nieskończoność". Nieskończenie dobry czy kiepski? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w tym tekście.

Oczywiście, nie zapomnieliśmy o czytelnikach, którzy mają w sobie żyłkę zdobywcy. Na specjalnej stronie jubileuszowej dodaliśmy kolejne konkursy - do zgarnięcia ciekawe nagrody, więc nie ma na co czekać!

Wczytywanie...