Ostatni Pixel jeszcze przed świętami

1 minuta czytania

pixel

Papierowa prasa komputerowa nadal w odwrocie, zaś kolejną ofiarą podwyżek oraz spadku ilości czytelników stał się magazyn "Pixel". Wydawca poinformował, że najnowszy numer, który trafi do kiosków oraz sklepów internetowych 21 grudnia, będzie zarazem ostatnim. Tym samym kończy się historia kolejnego czasopisma o grach na rodzimym rynku, przez co w tym segmencie pozostają już raptem dwa tytuły.

Smutną wiadomość przekazał rano Robert Łapiński z Idea Ahead. Wydawca musiał zmierzyć się ze znaczną podwyżką cen papieru, prądu oraz druku. Choć wydawca nie mówi o definitywnym porzuceniu tego projektu, to jednak kolejne numery "Pixela" pojawią się tylko w sytuacji, gdy pojawi się nowy (i hojny) partner biznesowy.

Na otarcie łez pozostaje wiadomość, że "PSX Extreme", za którym również stoi Idea Ahead, nadal dzielnie stoi na barykadzie. To tam ma trafić część zawartości decydującej o wyjątkowości "Pixela". Nadal też będą odbywać się coroczne imprezy pokroju Pixel Heaven, Gamedev & Creative Careers Expo oraz Extreme Party.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...