Dziś pierwszy dzień lata - przynajmniej u nas, bo w świecie "Gry o tron" nadchodzi zima, a wraz z nią Inni. O tym opowiada nowy zwiastun produkcji HBO, zapowiadając sezon pełen rozmachu i emocji. Byle do...

Gra o tron

...16 lipca. Bo chyba nie ulega wątpliwości, że w środku lata będziemy śledzili dalsze losy bohaterów "Gry o tron", zastanawiając się, kto przeżyje, a kto zginie?

Zwiastun 7. sezonu z polskimi napisami znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Władze Los Angeles chcą oficjalnie uczcić pamięć niedawno zmarłego Adama Westa. W tym amerykańskim mieście będziemy mogli zobaczyć sławny sygnał, który przez lata pozostawał symbolem walki z przestępczością fikcyjnego Gotham.

batman

Adam West przywdziewał pelerynę najsłynniejszego detektywa w latach 60. zarówno w serialu, jak i późniejszych filmowych adaptacjach. Z tego też powodu miasto Los Angeles chce uczcić pamięć aktora, który zmarł 9 czerwca w wieku 88 lat. Włodarze Miasta Aniołów oficjalnie ogłosili, że na wieży Los Angeles City Hall przy Spring Street pojawi się reflektor z charakterystycznym znakiem, zaś wszyscy przybyli mogą dodatkowo przebrać się za Batmana.

W głównych rolach brodaty Gollum bez ręki i zblazowany Bilbo Baggins. Tym razem obejdzie się jednak bez konkursu zagadek, bo w grę wchodzą losy fikcyjnego królestwa Wakandy oraz bogatych złóż, jakie leżą w jej granicach.

black panther

Pierwsza zajawka "Black Panther" stawia na zdecydowanie poważniejsze i mroczniejsze klimaty, dodając do filmowego uniwersum Marvela sporą dawkę afrykańskiej przyprawy. No i znakomicie, bo ten rejon świata nie jest jakoś szczególnie mocno eksplorowany w fantastyce, więc zapowiada się coś całkiem świeżego. Plus sporo akcji i ogólnej rozpierduchy, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić.

Obejrzałem właśnie pewien film w łódzkiej „Manufakturze” i mam ochotę komuś porządnie przyłożyć. Ach, szkoda, że nie szkolą już hoplitów, niemal nie da się też znaleźć kogoś, kto wykuje mi dobry miecz... I chociaż nie tak powinna rozpoczynać się recenzja „Wonder Woman”, to muszę przyznać, że kobieca ręka oraz niezaprzeczalna uroda głównej bohaterki sprawiły mi sporo problemów przy ocenie końcowej.

wonder woman

Kłopoty wynikają z samej koncepcji filmu, gdzie główną postacią jest kobieta. Do tej pory byli to dzielni superbohaterowie, którzy ratowali świat także po to, by niewiasty niemal padały z zachwytu i chciały jak najszybciej przysłużyć się swojemu wybawcy. Jest to także pierwsza poważna wizyta Wonder Woman na dużym ekranie, bo jej epizodyczna rola w „Świcie sprawiedliwości” to tylko taka przymiarka, gdzie jedynie zaserwowano deser bez możliwości skosztowania głównego dania.

Długo musieliśmy czekać na kolejne informacje odnośnie nowego sezonu serialowej "Gry o tron", ale w końcu cierpliwość została nagrodzona. Stacja HBO ujawniła oficjalny trailer nadchodzącej walki o władzę nad Siedmioma Królestwami Westeros.

gra o tron

Oficjalną datę premiery poznaliśmy na początku marca i od tamtego czasu włodarze stacji konsekwentnie odmawiali nam dalszych materiałów z nadchodzącego sezonu. W końcu doczekaliśmy się oficjalnego trailera, który wreszcie pokazuje urywki z nadchodzących odcinków. Znów wszelkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że wszystkie liczące się w Westeros siły ruszą do wyścigu o tron w Królewskiej Przystani, lecz nie należy zapominać, że w pewnej niegościnnej krainie także czai się król, którego nie będzie obchodziło to, jak wielu ludzi będzie musiał zamordować. Właściwie im więcej ich zgładzi, tym dla niego... lepiej.

Szczerze pisząc, sam nie wiem, co myśleć o tym nowym "Star Treku". Niby czekałem bardzo długo na kolejny serial osadzony w tym uniwersum, natomiast pierwszy zwiastun zapowiada powrót do szeroko pojętej eksploracji kosmosu, zamiast kontynuacji rozpierduchy znanej z filmowej sagi, co niesamowicie cieszy... Po mojemu jednak, trochę w tym pobrzmiewa zbyt głośna nostalgiczna nuta, jakby twórcy usilnie starali się kopiować koncepcje starych produkcji i bali się iść swoją drogą. Nawet "Enterprise", który fani obdarli z czci i godności (po mojemu, mocno niesłusznie), miał w sobie ten szalony pierwiastek ryzyka.

star trek: discovery

Ergo, w chwili obecnej za mało tutaj "cojones" i faktycznego wytyczania kierunku. Jednak zobaczymy - dla mnie, jako oddanego fana, to nadal pozycja obowiązkowa.

Sporo wody, niedomówień oraz niepokojących chwil ciszy musiało minąć w tym temacie, ale w końcu możemy ogłosić, że prace nad serialową wersją przygód o Geralcie z Rivii ruszyły pełną parą! Produkcja zostanie oparta o cykl wiedźmiński, w którego skład wchodzą dwa tomy opowiadań, pięć tomów sagi oraz jedna samodzielna powieść datowana na 2013 rok.

witcher,cosplay

Nad projektem dłubie Tomasz Bagiński, Jarosław Sawko, Sean Daniel ("Mumia") oraz Jason Brown ("The Expanse"). Umowa zawiera klauzulę, że Bagiński ma prawo do wyreżyserowania przynajmniej jednego odcinka w danym sezonie. Pozytywnie o całej sprawie wypowiada się również Andrzej Sapkowski, który otrzymał rolę konsultanta kreatywnego.

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat. Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek - stwierdził ojciec tego uniwersum.

James Cameron, w jednym z rozlicznych wywiadów, został zapytany o to, czy podoba mu się kierunek, w jakim podąża seria o "Obcym" oraz został poproszony o ocenę nowych pomysłów na rozwój tej marki. Legendarny reżyser i przy okazji ojciec jednego z lepszych obrazów opartych na tym uniwersum, stwierdził wprost, że nie jest pod wielkim wrażeniem obranej ścieżki, a wiele potencjalnie świeżych koncepcji było zupełnie nietrafionych i trąciło schematami rodem z horrorów klasy B. Równocześnie zaznaczył jednak, że niezależnie od poziomu obaw związanych z "Przymierzem", ma już odłożone pieniądze na bilet i będzie to dla niego seans obowiązkowy zważywszy na artystyczną klasę Ridleya Scotta. Bo zawsze będzie się od niego czegoś uczył oraz nie pozostawi go on obojętnym, nawet w momencie, gdy wspomniany filmowiec nie pokazał najwyższej formy.

obcy: przymierze

Trudno o lepsze podsumowanie i piękniejszą laurkę. Choć doskonale wiemy, że klimat starego "Obcego" już nie wróci, z przedpremierowych obietnic finalnie niewiele wyjdzie, a powtórzenie tamtego sukcesu jest raczej niemożliwe, to niezależnie od tego wszystkiego zawsze rzucimy okiem na to, co upichcił Scott. Z szacunku dla wirtuoza ekranu oraz emocji (pozytywnych bądź negatywnych), które będą nami targały na długo po seansie. I tak właśnie powinna wyglądać sztuka.

Za nami już "Logan", ale to wcale nie koniec kinowych zmagań bohaterów na dużym ekranie, bowiem wciąż powiększa się lista nazwisk, która pojawi się w filmie "New Mutants". Zgodnie z założeniami filmu, będą to młode osoby, więc nie powinno dziwić zaangażowanie Taylor-Joy oraz Williams.

new mutants,x-men

Panią Williams może po samym nazwisku nie kojarzy zbyt wiele osób, ale gdy dodamy imię Maisie, to nagle okazuje się, że aktorkę wcielającą się w Aryę Stark zna naprawdę wielu. Wschodząca gwiazda wcieli się w postać Wolfsbane, czyli Rahne Sinclair. Ta młoda mutantka rodem ze Szkocji będzie przechodzić swego rodzaju transformację, łącząc cechy człowieka i wilka. Nie jest to postać o złotym sercu i szlachetnych zadaniach, więc przed Maisie okazja do wykreowania niejednoznacznej postaci.

strażnicy galaktyki vol. 2

Marvelowscy herosi mierzyli się już z galaktyczną odmianą nordyckich mrocznych elfów, odkrywali współczesne spiski spadkobierców nazistowskiej myśli naukowej, a także kopali tyłki w świecie metafizycznym. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że w rozwikływanie skomplikowanych problemów rodzinnych i traum z przeszłości została włączona gadająca planeta oraz rasa genetycznie zmodyfikowanych eugeników. Albo kupujesz w ciemno konwencję tego uniwersum, albo wylatujesz z hukiem z seansu. "Strażnicy Galaktyki vol. 2" to znakomita kontynuacja jazdy bez trzymanki zafundowanej przez Disneya, przy okazji twórczo rozwijająca swój kosmiczny sznyt.

Wczytywanie...