Tak nie przewidzieliście się! Jedna z najlepszych i najbardziej przełomowych serii fantasy w końcu trafi na ekrany naszych telewizorów i laptopów. Jednak kto stanie za ciężarem przeniesienia prozy Glena Cooka w świat X muzy? Odpowiedzi znajdziecie w rozwinięciu newsa.

czarna kompania serial,black company tv series

Długo wyczekiwany zwiastun ósmej części Gwiezdnych Wojen zatytułowanej The Last Jedi pojawił się w sieci. Fani Marka Hamilla z pewnością się ucieszą, gdy większa część filmu poświęcona jest jemu. W trailerze jednak nie powiedziano za wiele o fabule, a to co powiedziano daje lekki posmak "Knights of the Old Republic II – The Sith Lords".

star wars,star wars viii,star wars 8
Filmy

Thor: Ragnarok z pierwszym zwiastunem

Dodał: Tokar, poniedziałek, 10 kwietnia 2017 · Komentarzy: 1

Premiera drugiej części "Strażników Galaktyki" za pasem, bo już za niespełna miesiąc, więc może dlatego pierwszy zwiastun "Thor: Ragnarok" mocno przywodzi na myśl klimaty znane z przygód Quilla i jego ekipy. W końcu zawsze można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i nakręcać podświadomie hype na dwa widowiska równocześnie? Mimo dość srogich klimatów i antagonisty, który nie zamierza pierdzielić się w tańcu (zjawiskowa Cate Blanchett!), to humoru jest tutaj naprawdę całkiem sporo, a i specyficzny styl, będący na pograniczu kiczu, daje o sobie we znaki. Co ciekawe taka atmosfera zdaje się służyć Thorowi.

thor: ragnarok

Co tu dużo pisać... Marvel sprzedaje, ludzie z pewnością kupią, jarmark będzie trwał w najlepsze.

Trzecie podejście do postaci Spider-Mana, tym razem za sprawą kooperacji czarodziejów z Disneya i Sony, prezentuje się całkiem obiecująco. Oczywiście, to kolejne mielenie papki o tym, że "z wielką siłą wiąże się wielka odpowiedzialność" (choć tym razem w portki wujka Bena ubrany jest papa Stark - interesujące), ale nauczony kinowym doświadczeniem zdaję sobie sprawę, że chłopcy z Marvel Studios potrafią przyrządzić odgrzewanego kotleta tak, aby smakował i chciałoby się wrócić po więcej.

spider-man: homecoming,michael keaton

Smaczny klimat, całkiem kameralna historia (bo ratowania świata nie będzie) i antagonista, który może mieć ciekawą historię do opowiedzenia zamiast "jestem zły, bo tak musi być". Marvel sprzedaje, ludzie kupują, jarmark trwa w najlepsze.

Daleki jestem od gloryfikowania poczynań Disneya i piętnowania Warner Bros., ale w przypadku ekranizacji komiksowych światów to Marvel przoduje, natomiast DC Universe usilnie stara się powtórzyć sukces rywala. Z dość dyskusyjnym skutkiem, przy okazji gubiąc gdzieś swoją własną tożsamość.

liga sprawiedliwości

Może narażę się teraz części czytelników, ale oglądając zwiastun "Ligi Sprawiedliwości" mam mieszane uczucia, jakby ktoś starał się skopiować pierwszą część "Avengers", tylko wywalił więcej "siana" na sztuczki z komputera. No, a kopia zawsze pozostanie tylko kopią. Smutne to.

Piękna i Bestia

Piękna i Bestia - recenzja filmu

Dodał: Tokar, piątek, 24 marca 2017 · Komentarzy: 0
piękna i bestia

Aktorskie wersje baśni i kultowych animacji to już chleb powszedni dla Disneya. Studio ostatnio bierze się za znane oraz kochane opowieści z dzieciństwa, pokazując je z zupełnie nowej perspektywy ("Oz Wielki i Potężny" czy "Czarownica") lub też "grzeczniutko", z wręcz nabożnym szacunkiem dla materiału bazowego ("Kopciuszek"). Film Billa Condona śmiało zalicza się do tej drugiej grupy, gdzie nacisk na konserwatyzm oraz uderzanie w nostalgiczne tony jest prawem, które stanowi rdzeń produkcji. Jedni zapewne odetchnęli z ulgą, inni będą trochę kręcić nosem na zbytnią hermetyczność, ale wszyscy z seansu "Pięknej i Bestii" powinni wyjść przynajmniej usatysfakcjonowani. Taka natura bezpiecznych produkcji, że nie wybijają się one zanadto ponad przeciętność i nie zaskakują, lecz także trudno tutaj w jakikolwiek sposób zrazić widza. Disney sprzedaje, ludzie kupują, igrzyska trwają. Tak to się kręci od lat.

Med postanowił się przebranżowić, rzucił recenzowanie na poczytnym portalu o tematyce fantastycznej i postanowił rozpocząć karierę mściciela, którego celem jest wytępienie zorganizowanej przestępczości. I to na poważnie - zakupił ciężarówkę pełną broni palnej, założył skórzaną kurtkę i kupił koszulkę z czaszką Totoro. Nie ma żartów. Zdradził, że w walce ze złem pomaga mu pięć tajemniczych głosów w jego głowie. Heeeeeej... Nikt nie mówił, że spędzenie prawie trzynastu lat na GE nie ma wpływu na zdrowie. Szkodzi gorzej niż papierosy...

punisher

...ale uzależnia jeszcze mocniej. Przejdzie mu i wróci. Zawsze wraca. Za bardzo nas kocha.

Nie oszukujmy się, poza absolutnymi fanatykami futrzanego monstrum, mało kto ekscytował się kolejną wariacją na temat "King Konga". Ot, kolejne pokolenie producentów mierzy się z tematem, próbuje założyć nelsona klasyce i wyjść z tego z paroma dolcami w kieszeni - a że chętni na obejrzenie takich zawodów zawsze się znajdą, to nie trzeba się specjalnie wysilać. Tym bardziej, że na głównym stanowisku zasiadł kinowy gołowąs, który na koncie ma zaledwie jedną niszową pełnometrażową produkcję.

kong: wyspa czaszki

Jednak Jordan Vogt-Roberts, niczym jeden z uczestników wyprawy na mityczną Wyspę Czaszki, pokazuje, że nie straszne mu ryzyko i pluje w twarz zdradzieckiej dziewce fortunie, o ile to się opłaci. kong: wyspa czaszki Gość nie tylko ma pomysł jak z szacunkiem odświeżyć jedną z najbardziej zgranych historii w dziejach kinematografii, to jeszcze potrafi sprawnie punktować tam, gdzie powinien - w momentach wypełnionych adrenaliną tudzież umiejętnym wykorzystywaniu dobrodziejstw efektów specjalnych.

Inne

Nowy plakat Wonder Woman

Dodał: Courun Yauntyrr, piątek, 10 marca 2017 · Komentarzy: 0

Na oficjalny i zarazem finałowy zwiastun filmu "Wonder Woman" musimy zaczekać do jutra, jednak już dziś możemy obejrzeć najnowszy plakat nadchodzącej produkcji z Gal Gadot w roli głównej.

wonder woman

Najnowszy plakat filmu pojawił się dzięki odtwórczyni głównej roli, która stosowną grafikę opublikowała za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Chociaż wcześniej pojawiały się już tego typu obrazki, to trzeba przyznać, że warto było poczekać.

Fani serialowego świata Siedmiu Królestw "Gry o Tron" z niecierpliwością oczekują daty premiery siódmego sezonu ich ulubionej produkcji. Ciąg dalszy zmagań lodu i ognia zobaczymy jeszcze w tegoroczne wakacje.

gra o tron

Na tę wiadomość wielu czekało z niecierpliwością. Wiedzieliśmy, że stacja HBO nie może zmuszać nas do wyczekiwania zbyt długiego, bo prace na planie trwały już od jakiegoś czasu. W końcu jednak zobaczyliśmy pierwszy plakat, oficjalną zapowiedź a na jej końcu upragnioną datę.

Wczytywanie...