Kosmiczny mecz 2
kosmiczny mecz 2

Wskazują na to nowe informacje, które mówią o tym, że Warner Bros. mocno wierzy w kontynuację kultowego “Kosmicznego meczu”, wobec czego wytwórnia postanowiła udostępnić twórcom pełen dostęp do bogatej biblioteki franczyz, jakie są w jej posiadaniu. Nie byłby to pierwszy taki krok studia – wystarczy wspomnieć filmową serię “LEGO”, która zręcznie żonglowała różnymi markami i pop-kulturowymi klasykami.

Uncharted
uncharted

Kina może są obecnie obecnie w letargu i śnią o lepszych czasach, lecz przemysł filmowy wciąż pracuje na wysokich obrotach, kręcąc potencjalne hity, które mają zawojować postpandemicznym box-office. Jednym z nich jest adaptacja konsolowej serii “Uncharted”, która ma zameldować się na dużych ekranach 16 lipca 2021 roku. Główną rolę w filmie zagra Tom Holland, którego zdążyliśmy doskonale poznać jako sympatycznego pajęczaka z sąsiedztwa w kinowym uniwersum Marvela.

Zdjęcia trwają, a twórcy chwalą się pierwszym zdjęciem filmowego Nathana Drake’a.

The Boys

The Boys – Sezon II – recenzja serialu

Dodał: , · Komentarzy: 0
the boys

Stara piłkarska prawda mówi, że łatwiej jest zaskoczyć i wygrać, niż później potwierdzić formę. Często zdarza się, że beniaminek, który w poprzednim sezonie był objawieniem ligi i bez pardonu kasował wyżej utytułowanych rywali, w kolejnych rozgrywkach może pałętać się po niższych rejonach tabeli. Natomiast wcześniej brawurowo grający mistrz, teraz głupio traci bramki, a co za tym idzie – punkty i szansę na puchary. Podobną myśl śmiało da się przenieść do przemysłu telewizyjnego. Serial, który w pierwszym sezonie zaskoczył nas świeżością, intrygującymi bohaterami i wielowątkową fabułą, nierzadko w kolejnych odsłonach gubi się w wątkach, zaczyna brakować mu pomysłu i zmierza w kierunku typowego "przeskoczenia rekina". Jak jest z "The Boys"?

Mad Max: Na drodze gniewu

Poznaliśmy gwiazdy nowego Mad Maxa

Dodał: , · Komentarzy: 0
mad max: na drodze gniewu,furiosa

W kinach wciąż zastój, ale to nie znaczy, że wielkie wytwórnie filmowe i cała branża X Muzy wpadła w stagnację. Wprost przeciwnie, najmocniejsi gracze już planują kolejne ruchy, które spowodują, że w rzeczywistości post-covidowej odbiją się od finansowego dna.

W maju informowaliśmy, że George Miller doszedł do porozumienia ze studiem Warner Bros. i powoli przymierza się do nakręcenia kolejnego filmu z jego autorskiego uniwersum “Mad Max”. Produkcja ma być prequelem i opowiedzieć o wczesnych latach życia Furiosy, która poznaliśmy w “Na drodze gniewu”.

Zgodnie z informacjami reżysera gwiazdy ostatniego postapokaliptycznego widowiska – Tom Hardy i Charlize Theron – nie wezmą udziału w najnowszym projekcie. Kto więc zostanie obsadzony w głównych rolach? Dzisiaj poznaliśmy nazwiska.

Wiedźmin

Wczoraj mogliśmy podziwiać Geralta i jego nową zbroję. Natomiast dziś otrzymaliśmy kolejne fotosy prosto z planu zdjęciowego drugiego sezonu serialowego “Wiedźmina”. Tym razem padło na Ciri w trakcie szkolenia wiedźmińskiego w Warowni Kaer Morhen. Wedle fabuły pierwsze odcinki kolejnej serii mają skupić się właśnie na postaci Lwiątka z Cintry – doświadczeni pogromcy potworów mają nauczyć ją posługiwać się ostrzem, a także stopniowo odkrywać ogromną moc drzemiącą w tej bohaterce.

wiedźmin,ciri,serialwiedźmin,ciri,serial
Diuna (2021)

Filmowa Diuna zalicza prawie roczny poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 0
diuna

Kryzys w kinach nadal w pełni i naprawdę nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych tygodniach czy nawet w miesiącach miałoby być lepiej. Wszystkie wielkie wytwórnie przesuwają premiery swoich największych hitów na lepsze czasy, co tworzy błędne koło – bez potencjalnych blockbusterowych hitów w repertuarze nie ma co liczyć na tłumy w kinach.

Stało się to, czego fani X Muzy spodziewali się od dawna. Przesunięcie premiery “Wonder Woman 1984” na okres świąteczny spowodowało, że nowy termin znajdował się w niebezpiecznej bliskości z innym potencjalnym hitem Warnera – “Diuną”. Było wiadomym, że w obecnych czasach żadna wytwórnia nie będzie ryzykować premierą dwóch dużych produkcji w analogicznym terminie, więc było jasne, że mimo zapewnień producentów nowy film Denisa Villeneuve nie zadebiutuje w tym roku.

Cóż, tak też się stało. “Diuna” zalicza poślizg i to dość spory. Film ma wejść do kin dopiero 1 października 2021 roku, czyli prawie rok później. Trzymajmy kciuki, aby koronakryzys skończył się jak najszybciej i kolejna korekta nie była już potrzebna.

Wiedźmin

Hot or Not? Nowa zbroja serialowego Geralta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejny sezon serialowego “Wiedźmina” już się kręci i obecnie trwają intensywne prace na planie produkcji. Obok zupełnie nowych twarzy, zobaczymy także starych bohaterów, którzy jednak przeszli delikatny lifting, jeżeli chodzi o styl ubioru. Wszystko za sprawą zmiany osoby odpowiedzialnej za kostiumy w serialu, czyli jednego z częściej wymienianych mankamentów, które przytaczali widzowie.

Efekty możemy obserwować już dziś, bo zaprezentowano zbroję, jaką przywdzieje Geralt w najnowszych odcinkach “Wiedźmina”.

wiedźmin,serialwiedźmin,serial

No i jak mu leży?

Król Lew

Król Lew 2 w produkcji

Dodał: , · Komentarzy: 0
król lew

W kinach nadal kryzys, a wielkie wytwórnie po cichaczu lub w blasku fleszy wycofują swoje największe premiery na lepsze czasy. Nie znaczy jednak, że stagnacja w branży i na rynku kinematograficznym wpływa na przyszłe plany jej największych graczy. Co to, to nie. Magnaci już planują kolejne kroki, które pozwolą im się odkuć po jednym z najgorszych okresów w historii filmu.

Disney właśnie zapowiedział, że rozpoczęły się prace nad kontynuacją współczesnej wersji “Króla Lwa”. Druga część, podobnie jak oryginał, zostanie zrealizowana za pośrednictwem fotorealistycznej animacji.

Fabuła filmu na chwilę obecną jest owiana gęstą mgłą tajemnicy. Wiadomo jedynie tyle, że historia ma się równocześnie opierać na dalszych losach Simby, lecz zawędrujemy także do przeszłości i zobaczymy wczesne lata życia jego ojca – Mufasy.

Filmy

Czarna Wdowa kolejny raz zalicza poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 0
czarna wdowa

Choć wydawało się, że wszystko idzie ku lepszemu, to niestety – sytuacja w kinach jest nadal tragiczna. “Tenet” wciąż zarabia i przoduje na listach box-office, ale w porównaniu do tego, co wydano na produkcję, to jego obecne przychody starczą chyba tylko na waciki. “Mulan” również prezentuje się przeciętnie w dystrybucji kinowej i szansę na jakikolwiek zwrot kosztów dają jej wyniki na platformach cyfrowych, gdzie radzi sobie całkiem dobrze.

Disney jednak nie chce kolejny raz kusić losu i ryzykować. W związku z tym “Czarna Wdowa” nie zadebiutuje w listopadzie, a dopiero w przyszłym roku. 2020 staje się więc wyjątkowym okresem z kolejnego powodu – jest to pierwszy taki przypadek od lat, gdy w danym roku kalendarzowym nie zadebiutuje żadna premiera z MCU.

WandaVision

WandaVision z pierwszym zwiastunem

Dodał: , · Komentarzy: 0
wandavision

Jeden z pierwszych seriali aktorskich, które będą bezpośrednio związane z filmowym uniwersum Marvela, w końcu doczekał się konkretnego zwiastuna. “WandaVision” charakteryzuje się tyle intrygującym, co dość ekscentrycznym klimatem. Nie dziwota, skoro całość ma przypominać połączenie sitcomu, horroru, a także serialu superbohaterskiego inspirowanego klasyką telewizji z przełomu lat 60’ i 70’.

Fabuła została umiejscowiona zaraz po wydarzeniach znanych z “Avengers: Koniec Gry”. Tytułowi herosi – Wanda “Scarlet Witch” Maximoff i Vision – żyją sobie jak gdyby nigdy nic na wyidealizowanych przedmieściach. Sęk w tym, że pod płaszczykiem idyllicznej harmonii i spokoju, kryje się coś niepokojącego, mrocznego, mozolnie niszczącego piękną rzeczywistość.

Wczytywanie...