wow_malfurion
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
velvet buzzsaw

Boli mnie głowa na samo wspomnienie o tym filmie, bo potencjał był olbrzymi a założenia smakowite. W końcu mowa tu o nowym projekcie Dana Gilroya, czyli faceta, który intrygująco przywitał się z widzami swoim przepełnionym dusznym klimatem "Wolnym strzelcem". Tamten film w sposób wyśmienity portretował obrzydliwe środowisko "medialnych sępów" żerujących na krzywdzie ludzkiej, "Velvet Buzzsaw" zanurzony został w odmętach równie bezwzględnego, lecz jednocześnie jeszcze bardziej zakłamanego światka artystycznego. Dodatkowo na pokładzie ponownie mamy magnetyzujący duet Jake Gyllenhaal-Rene Russo, który już raz pokazał, że potrafi zrobić naprawdę oscarową robotę. Niewątpliwe utalentowany reżyser, soczysty niczym krwisty stek temat, znakomici aktorzy... biorąc wszystko pod uwagę, to nie mogło się nie udać.

Filmy

Wielki pasjonat kina i jeden z najbardziej utalentowanych reżyserów w historii, w wywiadzie przeprowadzonym specjalnie dla podcastu Amy Schumer, zdecydował się podzielić swoją wielką miłością do komiksów. W szczególności do postaci Luke'a Cage’a, Bohatera do Wynajęcia, którego jest ogromnym fanem od dzieciństwa. Zdradził, że na początku swojej kariery, gdzieś pomiędzy premierą “Wściekłych psów” a “Pulp Fiction”, był bardzo bliski stworzenia skryptu do ekranizacji przygód herosa i miał świetny pomysł jak ugryźć ten temat.

quentin tarantino

Okazuje się, że od idei przeniesienia tej komiksowej postaci na duży ekran odwiedli go… jego kumple, geekowie.

Filmy

Nawet tak wszechmocna korporacja jak Disney, która może pochwalić się większym skarbcem niż sam Sknerus McKwacz, musiała poddać nierówną walkę z krnąbrnym koronawirusem. Firma postanowiła zaktualizować swój kalendarz premier i podjęła trudne decyzje o tym, który film zajmie miejsce innego widowiska w ciasnym grafiku kinowym, a który w ogóle z niego wypadnie i trafi od razu na platformę streamingową Disney +.

czarna wdowa,black widow

Wbrew plotkom rozpowszechnianym w branżowych kuluarach “Czarna Wdowa” oraz “Mulan” zadebiutują jednak w salach kinowych i nie zostaną przerzucone od razu na rynek VOD. Jest to jednak kamyczek, który rozpoczyna całą lawinę korekt oraz opóźnień.

Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
alita: battle angel

Nie wiem, czy to wina tego, że Ameryka nie przebaczyła Japonii za Pearl Harbor, czy też Kraj Kwitnącej Wiśni rzucił na Hollywood jakąś szpetną starożytną klątwę za ataki atomowe, ale jak Jankesi biorą na tapet temat "ekranizacja mangi", to w zdecydowanej większości przypadków mamy gotowy przepis na tragedię. Z kasową porażką i gwałtem na uznanej marce w tle.

Jednak tym razem miało być przecież inaczej. Pieczę nad projektem objął Robert Rodriguez, który potrafi bawić się energetycznymi, mrocznymi i krwawymi klimatami jak nikt inny, a filozoficzne luki w warsztacie Teksańczyka miał wypełnić sam wielki James Cameron. Blockbusterowy przepis na sukces?

Filmy

Jak wiadomo wszystkie kina i multipleksy są zamknięte do odwołania, a patrząc na obecną sytuację związaną z wirusem, jeszcze trochę ten kryzys potrwa. Co sprytniejsi dystrybutorzy wyczuli pismo nosem i zdecydowali się przełożyć wiele ze swoich najbliższych premier na inny, potencjalnie korzystniejszy termin, jakim jest zamknięcie sezonu letniego lub szeroko pojęta jesień. Oczywiście nie jest to najprzyjemniejszym rozwiązaniem – cały kalendarz idzie do piachu, gdyż jeden tytuł musi zrobić miejsce innemu, co prowadzi do prawdziwej lawiny opóźnień.

bloodshot

Inni zdecydowali się na rezygnację z dystrybucji kinowej i błyskawiczne wprowadzenie filmów do oferty VOD. Jednym z takich obrazów jest fantastyczno-naukowy akcyjniak “Bloodshot” z Vinem Dieselem, oparty na komiksach z serii “Waleczni”, który miał zadebiutować 27 marca w polskich multipleksach.

Film można już obejrzeć w domowym zaciszu, gdyż trafił on do oferty firmy Rakuten TV. “Bloodshot” dostępny jest w wersji z polskimi napisami, jak również z lektorem, w jakości UHD.

Pół wieku poezji później
pół wieku poezji później

Niczym support przed gwiazdą wieczoru, przed premierą netfliksowego serialu, grupa polskich zapaleńców opublikowała własną filmową próbę przedstawienia historii w świecie wykreowanym przez Sapkowskiego – "Pół wieku poezji później". Z jakim skutkiem udało się ich przedsięwzięcie?

W utworze amatorskim kuleć może – w porównaniu z produkcjami komercyjnymi dużych wytwórni – w zasadzie wszystko. Począwszy od fabuły, przez kwestie techniczne, a zakończywszy na grze aktorskiej. "Pół wieku poezji później" broni się w praktyce na każdej z tych płaszczyzn. Jak na swoje możliwości, rzecz jasna.

Seriale

Rick i Morty powrócą już 3 maja

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dobra wiadomość dla wszystkich niecierpliwie wyczekujących szalonych przygód Ricka i Morty’ego. Pierwsza z premierowych perypetii, składająca się na kolejną paczkę odcinków tego ekscentrycznego duetu, trafi na rynek amerykański dokładnie w wielki finał majówki. Kiedy możemy ich wypatrywać w Polsce? Doświadczenie podpowiada, że potrzeba na to około pięciu tygodni ekstra, więc w mocnym przybliżeniu wskoczą one na rodzime ekrany pod koniec czerwca.

rick i morty

W celu podgrzania atmosfery i umilenia oczekiwania na kolejne epizody, twórcy wypuścili małą zajawkę, która – jak zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić – zapowiada szaloną jazdę bez trzymanki.

Filmy

Zmarł Krzysztof Penderecki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Z nieskrywany smutkiem informujemy, że dzisiaj nad ranem w wieku 86 lat zmarł światowej klasy kompozytor, dyrygent i jedna z wielkich postaci muzyki – Krzysztof Penderecki. Informacje przekazało Radio Kraków, powołując się na rodzinę muzyka. Artysta przegrał "długą walkę z ciężką chorobą".

krzysztof penderecki

Choć w trakcie swojej kariery tylko raz napisał muzykę do filmu pełnometrażowego, kultowego "Rękopisu znalezionego w Saragossie" w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa, to trudno sobie wyobrazić kino bez jego olbrzymiego wkładu artystycznego. Z jego utworów korzystali wielcy X Muzy – Stanley Kubrick w "Lśnieniu", William Friedkin w "Egzorcyście", David Lynch w "Inland Empire" czy "Twin Peaks", Alfonso Cuaron w "Ludzkich dzieciach" tudzież Steven Spielberg w "Player One".

Za swoją działalność artystyczną wielokrotnie był nagradzany. Do tego grona należy zaliczyć 5 statuetek Grammy, Order Orła Białego, nagrodę UNESCO za "Tren ofiarom Hiroszimy" czy dwukrotne laury w konkursie Prix Italia.

LEGO® PRZYGODA 2

LEGO® PRZYGODA 2 – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
lego przygoda 2

Apokaliptyczny pojedynek LEGO® z DUPLO®, będący tak naprawdę odzwierciedleniem problematyki dojrzałości, relacji brat-siostra, a także kwestii kontaktów międzyludzkich. Kurde faja, nie takie głupie te klocki.

Jak na jeden z bardziej bezczelnych product placement w historii kina od czasów "Kosmicznego meczu", "LEGO PRZYGODA®" była zaskakująco dopracowaną animacją, posiadającą wszystko to, co powinien mieć dobry film z tego gatunku. Był to zmyślny i intrygujący seans. Wypełniony humorem oraz kręcący się wokół niegłupiego morału. Obficie podlany nostalgicznym pop-kulturowym sosem z dużą domieszką wstawek, które jarały ówczesną młodzież. Dodajmy do tego świetną animację, która rezygnowała z bezdusznej wymuskanej komputerowej płynności i poddała się ludzkiej ręce. Film, na którym świetnie bawił się mały kinoman, a ten starszy czerpał satysfakcję z rozlicznych mrugnięć okiem w jego stronę.

Filmy

Kiniarze, producenci czy wielkie wytwórnie filmowe nie mają obecnie łatwego życia. W dobie pandemii koronawirusa sale kinowe na całym świecie są zamknięte na cztery spusty. Najbliższe premiery filmowe są przekładane na odleglejsze terminy lub trafiają od razu na potencjalnie mniej prestiżowy i dochodowy rynek VOD. Z kolei te zapowiedziane w dalszej perspektywie zaliczają spore poślizgi, bo w obecnej sytuacji realizacja zdjęć do jakiegokolwiek tytułu jest niemożliwa (nawet jak jesteś zdeterminowanym Patrykiem Vegą).

kosmiczny mecz 2,space jam 2

Wydaje się jednak, że na tym targanym kryzysami filmowym morzu znajduje się jedna bezpieczna przystań. To kontynuacja kultowego "Kosmicznego Meczu", która według producenta i głównej gwiazdy obrazu, LeBrona Jamesa, pojawi się w kinach bez żadnych opóźnień, czyli 14 lipca 2021 roku.

Wczytywanie...