szczury_wroclawia_szpital

W Internecie nadal jest głośno po ostatniej decyzji, aby rolę Batmana w najnowszym filmie powierzyć Robertowi Pattinsonowi. Poznaliśmy kulisy rozstrzygnięcia kwestii obsadzenia głównej roli i wygląda na to, że to reżyser miał tutaj decydujące słowo.

pattinson

Lista nazwisk do głównej roli w nadchodzącym filmie o najsłynniejszym detektywie Gotham skurczyła się do raptem dwóch. Rozpoznawalną pelerynę mógł założyć Robert Pattinson bądź Nicholas Hoult. Wiemy już, że zwyciężył ten pierwszy, ale dopiero teraz okazuje się, że decyzja reżysera nie została podjęta wyłącznie na podstawie sympatii czy też odgórnej dyrektywy wszechmocnego producenta.

Szósty odcinek ósmego sezonu "Gry o tron" tuż przed nami i wielu fanów zastanawia się, czym tym razem zaskoczą nas twórcy. Chociaż oglądalność rośnie, to część rozczarowanych fanów czeka na finał tylko po to, by mieć tę produkcję z głowy.

gra o tron

"The Bells" zanotowało oglądalność na poziomie 12,48 mln podczas swojej amerykańskiej premiery, dzięki czemu piąty epizod został niekwestionowanym liderem spośród wszystkich dotychczasowych odcinków każdej z serii. Oczekiwania przed wielkim finałem są ogromne, zaś podobnie duże niezadowolenie rozlało się po internecie po poprzednim odcinku, który... cóż, jeśli spoilery wam niestraszne, to zapraszam do rozszerzenia newsa.

Drugi sezon powstającego dla SyFy serialu "Krypton" dopiero w przyszłym miesiącu, ale już teraz możemy oglądać najnowszy teaser, w którym ujrzymy galaktycznego łowcę nagród i płatnego mordercę, czyli niewidzianego wcześniej na dużym ekranie Lobo.

lobo,krypton

Lobo nie miał jakoś szczęścia i nie udało mu się zadebiutować na dużym ekranie. Animowana kreskówka to trochę za mało, by w pełni pokazać potencjał tego łowcy nagród, który ma na koncie wiele sukcesów i poza brutalną siłą cechuje go znaczny intelekt. Z pewnością będzie miał co robić w drugim sezonie serialu "Krypton", który opowiada losy rodziny El na długo przed pojawieniem się jej najsławniejszego członka.

Stacja CW podzieliła się z fanami najnowszym teaserem serialu "Batwoman", w którym sławną pelerynę będzie nosiła kobieta. Jak to bywa w tego rodzaju materiałach, parę scen nie zdradza jednak nic w kwestii scenariusza nadchodzącej produkcji.

batwoman

Stacja CW nie odpuszcza tematyki produkcji z superbohaterami. Nic więc dziwnego, że powoli rusza machina promocyjna ich najnowszej produkcji – "Batwoman". Już sam tytuł dobitnie wskazuje nam główną postać, w którą wcieli się znana z "John Wick 2" Ruby Rose. Najnowszy teaser ma rozbudzić apetyt na więcej, jednak możecie spodziewać się materiału, który ma raptem 30 sekund. Co da się pokazać w tak krótkim czasie?

Można się było spodziewać, że prędzej czy później "Avengers: Koniec gry" wejdzie do TOP3 najbardziej wpływowych filmów w światowym box office. Jednak szybkość, z jaką bije kolejne rekordy, naprawdę robi piorunujące wrażenie. Naszą recenzję hitu Marvela znajdziecie pod tym linkiem.

avengers: koniec gry

Nawet dwóch tygodniu nie zajęło filmowi przekroczenie granicy 2 miliardów dolarów wpływów, co rekordziście, "Avatarowi", udało się dopiero po 47 dniach. W tej chwili na koncie "Końca gry" znajduje się według szacunków 2 188 698 638 dolarów, co daje mu drugi najlepszy wynik w dziejach, skutkiem czego "Titanic" spadł na trzecie miejsce. A z pierwszego na superbohaterów wciąż spogląda "Avatar" – ale jak długo? W najbliższym czasie do kin wejdą nowe superprodukcje, które mają utrudnić pobicie hitu Jamesa Camerona.

W 2008 roku, jedenaście lat temu, ukazała się pierwsza część "Iron Mana". To był początek filmowego uniwersum Marvela, które z czasem rozrosło się o gromadę superbohaterów toczących boje nie tylko o losy Ziemi, lecz o losy całego wszechświata. "Koniec gry" zamyka pewien etap tej pasjonującej podróży.

avengers: koniec gry
Shazam!

Shazam! – recenzja filmu

Dodał: Courun Yauntyrr, poniedziałek, 22 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Sezon na średnie filmy z superbohaterami uważam za otwarty, stąd po "Kapitan Marvel" ostrzyłem sobie zęby na "Shazam!". DC Universe od dłuższego czasu serwuje nam podobne dania, czasami dla niepoznaki przyprawione czymś nowym, dlatego przygody faceta w białej pelerynie wydawały się doskonałym powodem do tego, by zasiąść przed dużym ekranem. Czy jedno czarodziejskie słowo wystarczyło, by nowy bohater skradł moje małe czarne serce?

shazam!

Może kogoś zdziwić, że piszemy o spin-offie serii "Szybkich i wściekłych". Kogoś, kto oglądał pierwsze części cyklu, a nie ma świadomości, że ostatnie to już jazda po bandzie ze scenami rodem z najbardziej nierealistycznych filmów akcji, które jednocześnie nie wprowadzają elementów stricte fantastycznych.

hobbs i shaw

Spin-off idzie jeszcze dalej. Jego główni bohaterowie, Hobbs i Shaw, mierzą się w nim z czarnym Supermanem – jak nazywa siebie sam zainteresowany, czyli genetycznie usprawniony żołnierz grany przez Idrisa Elbę. Zobaczcie nowy zwiastun. To już zahacza o rejony SF – ale nie mamy nic przeciwko temu!

Kapitan Marvel

Kapitan Marvel – recenzja filmu

Dodał: Courun Yauntyrr, niedziela, 14 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

W życiu nie ma lekko, o czym przekonał się każdy, kto pewnego dnia musiał stanąć w obliczu uszkodzonego urządzenia. Stara klawiatura, chociaż z dawno wytartymi literami, do tej pory sprawiała się bez zarzutu, ale pewnego dnia nie wydusi z siebie nic więcej, zaś facet w punkcie naprawy patrzy z politowaniem na nieszczęśnika, który pokazuje mu "przedpotopowy" sprzęt. Cóż, dla was to nic złego, a nagłe pojawienie się tych migających bajerów to szok, z którego trzeba szybko się otrząsnąć. Cóż, podobny kubeł zimnej wody spada nagle na głowę członkini elitarnego oddziału Imperium Kree, która – jak pewnie się już domyśleliście – wkrótce stanie się tytułową Kapitan Marvel.

kapitan marvel

Jak się zastanowić, to trudno podać najbardziej oczekiwaną premierę roku, nawet jeśli weźmie się pod uwagę tylko fantastykę. Z jednej strony zaraz nowi Avengers, a z drugiej – z mocnym przytupem dostajemy zapowiedź ostatniej odsłony gwiezdnej sagi o rodzie Skywalker.

star wars

IX część "Gwiezdnych wojen" otrzymała podtytuł "The Rise of Skywalker", a jej pierwszy zwiastun prawdopodobnie zdradza powrót bardzo ważnej postaci... Koniecznie zobaczcie sami.

Wczytywanie...