droga_szamana_5
Inne

Informacja prasowa

Na GOG.COM trwa letnia promocja Summer Sale – oznacza to ponad 3,400 okazji na klasyki i nowe gry. A teraz pojawiła się prawdziwie poniedziałkowa niespodzianka – przez 48 godzin gracze mogą w ramach giveaway'u dodać do swojej kolekcji grę "Hellpoint".

hellpoint,summer sale

"Hellpoint" to action RPG wydane 30 lipca 2020 na PC i konsole, więc całkiem niedawno. Akcja gry dzieje się w klimatycznej atmosferze sci-fi, w której linia pomiędzy nauką i okultyzmem jest bardzo cienka.

World of Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny

Informacja prasowa

world of warcraft: jaina proudmoore. wichry wojny

„Wichry Wojny” ponownie zawyły nad krainami Azeroth, zwiastując nadchodzącą wojnę między Przymierzem i Hordą. Chociaż obie frakcje łączyły już nie raz swe siły w walce ze wspólnym wrogiem, przyjęcie tytułu Wodza Hordy przez młodego i gniewnego Garosza Piekłorycza może położyć kres dawnym sojuszom. Wojowniczy ork traktuje każde osiedle Przymierza w Kalimdorze jako jawną zniewagę dla Hordy i nie spocznie, póki cały kontynent nie znajdzie się pod jego ciężkim butem. Największym cierniem w jego oku jest wyspa Theramore Jainy Proudmoore. Chociaż młoda czarodziejka nie skrywa swej sympatii do rasy orków, dla nowego Wodza nie jest to okolicznością łagodzącą, a jedynie dodatkową zniewagą.

W obronie wyspiarskiej twierdzy i największego przyczółku Przymierza w Kalimdorze staną najznamienitsi i najbardziej zasłużeni generałowie, ale czy ich obecność zdoła ocalić miasto przed gniewem Hordy? Garosz, wykorzystując swą władzę, wymusza na pozostałych przywódcach frakcji, aby wzięli udział w kampanii wojennej i niezależnie od swych poglądów ponownie stali się niszczycielską siłą, która zmiecie każdego, kto stanie im na drodze.

Assassin's Creed: Valhalla

Informacja prasowa

assassin's creed: valhalla. saga geirmunda

Matthew J. Kirby stworzył opowieść przepełnioną skandynawskimi mitami i legendami. Młody wiking wyrusza w podróż by znaleźć swoje przeznaczenie. Z jakimi niebezpieczeństwami przyjdzie mu się zmierzyć? I jakie mityczne stworzenia napotka na swojej drodze? Poznaj odpowiedzi na te pytania w niezwykle klimatycznej części Assassin's Creed osadzonej w czasach wikingów.

To obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów Assassin's Creed, którzy chcą się zagłębić w historię bohaterów gry.

World of Warcraft: Jaina Proudmoore. Wichry wojny

Informacja prasowa

world of warcraft: jaina proudmoore. wichry wojny

Chociaż połączone siły śmiertelników i Smoczych Aspektów zdołały pokonać Śmiercioskrzydłego, wywołany przez niego globalny Kataklizm odcisnął na zawsze swe piętno na Azeroth. Pomimo starań szamanów duchy żywiołów wciąż pozostawały skłócone i potrzebowały czasu na powrót do równowagi. Nie będzie im to jednak dane, a wichry wojny ponownie zawieją nad umęczonymi krainami.

Po pozbyciu się zagrożenia ze strony sług Przedwiecznych Bogów, niedawno wybrany na Wodza Hordy wojowniczy Garosz Piekłorycz może w końcu wprowadzić w życie swój wielki plan podporządkowania sobie całego kontynentu Kalimdoru. Jego żądza podboju jest tak wielka, że nie zawaha się zerwać paktu zawartego między poprzednim Wodzem, Thrallem, a największą orędowniczką pokoju na Azeroth i najwierniejszą sojuszniczką Hordy po stronie Przymierza – Jainą Proudmoore. Nie ma znaczenia, ile razy czarodziejka dawała orkom dowody swej sympatii i jak bliska przyjaźń łączyła ją z Thrallem – dla Garosza miasto Jainy na wyspie Theramore jest jednym z przyczółków Przymierza w Kalimdorze i, podobnie jak inne osiedla przeciwnej frakcji, powinno zostać zmiecione z powierzchni ziemi. Za wszelką cenę. Chociaż wielu przywódców Hordy krytycznie przygląda się przygotowaniom Garosza do inwazji, nie wiadomo, czy znajdą w sobie siłę, by w porę sprzeciwić się rozpętaniu kolejnego konfliktu.

Komiksy

Informacja prasowa

Star Trek to jedna z najważniejszych serii w historii kultury popularnej. Pomysł serialu zrodził się w latach sześćdziesiątych XX wieku w głowie Gene'ego Roddenberry'ego, byłego policjanta współpracującego z amerykańską telewizją. Przygody U.S.S. Enterprise, flagowego statku Federacji pod komendą kapitana Jamesa T. Kirka, były kosmicznym odpowiednikiem eksploracji Dzikiego Zachodu, czy podróży wielkich odkrywców przemierzających niezbadane kiedyś oceany. Uniwersum wymyślone przez Roddenberry'ego rozrasta się w szaleńczym tempie i wciąga w swoje pole grawitacyjne rzesze miłośników fantastyki.

star trek

Już 19 maja br., za sprawą wydawnictwa Egmont Polska, do rąk fanów uniwersum trafił album komiksowy pt.: „Star Trek – Rok piąty”. To fascynująca historia o ostatnim, piątym roku wyprawy załogi kapitana Kirka i jej powrocie do domu.

Droga Szamana. Etap 5: Szachy Karmadonta

Informacja prasowa

droga szamana. etap 5: szachy karmadonta

Wiadomość ta ucieszy wszystkich czytelników porywającego cyklu „Droga Szamana”, fantastycznonaukowej serii reprezentującej gatunek LitRPG. „Szachy Karmadonta”, piąty tom serii Wasilija Machanienki, właśnie trafia do księgarń.

„Droga Szamana”. To tu spotyka się wciągający bez reszty świat gry komputerowej i pasjonującej literatury fantastycznej. To tu tradycyjną narrację urozmaicają elementy znane z gier: wykonywanie zadań, zdobywanie osiągnięć i levelowanie postaci. Daj się porwać wartkiej akcji w której co rusz natkniesz się na komunikaty systemowe; gdzie podejrzysz statystyki bohaterów i charakterystyki przedmiotów. LitRPG bez wątpienia wyniesie cię na nowy poziom rozrywki!

Powieść „Droga Szamana. Etap 5: Szachy Karmadonta”, która przed chwilą miała premierę, opowiada o nowych, fascynujących przygodach Dmitrija Machana, który do wirtualnego świata Barliony trafił za karę. Jego rzeczywistością stały się walki, tajemnice i niezwykłe przeżycia żądnych wygranej graczy. Od pierwszego tomu nasz bohater rozwija swoje umiejętności i uczy się radzić sobie w nieznanym mu podstępnym świecie – i dziś ma już swój klan oraz zamek. I plany na przyszłość.

Fallout 76

Informacja prasowa

fallout 76,gotowe do działania

"Gotowe do działania", czyli najnowsza darmowa aktualizacja do Fallouta 76, jest już dostępna dla wszystkich graczy. Rozpoczyna ona 4. sezon z zupełnie nową planszą S.C.O.R.E. z motywem Pancernego Asa i wprowadza oczekiwane funkcje społecznościowe, takie jak wyposażenie S.P.E.C.J.A.Ł. i miejsca na C.A.M.P., a także rozszerza codzienne operacje i dodaje ulepszenia istniejących funkcji.  

Focon 2021

Focon już w ten weekend!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon 2021

Czy jest na sali ktoś kto jeszcze nie wie, że Focon, czyli Fantasy Online Convention odbędzie się już w ten weekend, czyli 24 i 25 kwietnia?

Jeśli faktycznie nie słyszeliście jeszcze o Foconie to trzeba szybko nadrabiać zaległe informacje, bo zapowiada się najbardziej fantastyczna rozrywka tego, wciąż pandemicznego, sezonu. Organizatorzy ogłosili już wszystkich (ponad 70!) gości i są wśród nich nazwiska obok których nie sposób przejść obojętnie. Ale o tym opowiemy Wam więcej za chwilę. Tymczasem, dla porządku przypomnimy Wam, co to jest w ogóle ten Focon, o którym tyle opowiadamy.

Inne

Informacja prasowa

cryofall

Wydawca Daedalic Entertainment i studio AtomicTorch zapowiadają premierę gry symulacyjnej CryoFall. Tytuł opuści Steam Early Access już 29 kwietnia. CryoFall łączy sandboksową symulację w klimacie sci-fi z elementami survivalu i RPG – przy okazji kładąc duży nacisk na kreatywność i interakcję między graczami. W drodze do pełnej wersji gra wzbogaciła się o masę funkcji i treści, które dostarczą rozrywki na setki godzin wyśmienitej zabawy.

W CryoFall gracze próbują osiedlić się na zapomnianej planecie, ucząc się rolnictwa, przemysłu, handlu, eksploracji i wielu innych czynności, jednocześnie budując i żyjąc w złożonym społeczeństwie. Zaczynając w prymitywnej epoce kamienia, ocaleni przechodzą przez imponujące drzewo technologiczne, które prowadzi ich aż do ery kosmicznej, od toporów i kusz po mechy bojowe i karabiny plazmowe. Gra oferuje dedykowane serwery PvE dla tych, którzy lubią spokojną kolonizację, oraz serwery PvP dla graczy, którzy lubią walczyć nie tylko ze swoim środowiskiem, ale także ze sobą nawzajem.

Focon 2021

Peter V. Brett gościem Foconu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon

Organizatorzy Foconu, czyli konwentu online, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia, od początku podkreślają, że wielkim plusem wirtualnej formy wydarzenia jest możliwość zaproszenia gości z całego świata. Wielu z nich już ogłoszono i pojawiło się kilka dobrze znanych nazwisk jak choćby:

  • Guy Gavriel Kay – kanadyjski pisarz, który pomagał Ch. Tolkienowi przy tworzeniu “Silmarillionu”, autor “Fionavarskiego Gobelinu” i “Tigany”,
  • Ilona Andrews – amerykański duet pisarski odpowiedzialny za serię o Kate Daniels,
  • Matt Ruff – autor bestsellerowej “Krainy Lovecrafta” zekranizowanej przez HBO,
  • Marko Kloos – amerykański autor niemieckiego pochodzenia, którego opowiadania posłużyły za podstawę do odcinków Miłość, Śmierć i Roboty Netflixa,
  • Rebecca Kuang – amerykańska nagradzana aktorka chińskiego pochodzenia, autorka “Wojny Makowej”, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie Książka Roku 2020 portalu LubimyCzytać.pl w kategorii Fantastyka Młodzieżowa.

Jednakże przed nami jeszcze jedna z największych atrakcji, bo jak się okazało gościem Foconu będzie Peter V. Brett! Autor bestsellerowego cyklu demonicznego, który sprzedał się w ponad trzech i pół miliona egzemplarzy w dwudziestu siedmiu językach na całym świecie. Jego nowa powieść, The Desert Prince, ukazuje się w oryginale w sierpniu 2021 r., więc jest to okazja nie do przegapienia!

Wczytywanie...