Komiksy

Egmont - nowości komiksowe na październik

Dodał: krzyslewy, czwartek, 19 października 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa.

W przyszłym tygodniu ukaże się ostatnia partia komiksów wydawnictwa Egmont zaplanowana na październik. Jakie premiery w tym miesiącu będą w sumie dostępne? Z najciekawszych na pewno warto wymienić ostatni tom "Gotham Central", pierwszą odsłonę zbiorczego wydania "Daredevila Nieustraszonego", a także kolejne tytuły z linii DC Odrodzenie - w tym poświęcone Flashowi i Aquamanowi.

Egmont,komiksy

Pełną listę wraz z okładkami, szczegółami wydania i opisami znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Toril

Wieści z Torilu

Dodał: Tokar, poniedziałek, 2 października 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa.

Jeśli jesteś fanem gier RPG, lubisz pisać, czytać i chciałbyś współtworzyć niesamowite historie ze świata Zapomnianych Krain, zapraszamy do wspólnej zabawy w grze tekstowej Toril.pl

toril

W ciągu ostatnich miesięcy sytuacja w Skraju nie jest spokojna. Zablokowane zostały drogi transportowe na północ - karawany, które chcą przedrzeć się przez Zielone Pola opanowane przez bandę Grasanta, muszą łączyć się w solidne grupy i wynajmować dużo ochrony. Z tego powodu rośnie popularność portali teleportacyjnych i stacji gnomich sterowców, zwanych Frumachinami; infrastruktura przestaje wyrabiać pod naporem zainteresowania. Z północy nadciągają uchodźcy, nie tylko z Pól, ale także z Cormyru, a w Przystani Nerimy praktycznie nie ma już pustych budynków ani miejsca na nowe. Wężowa Puszcza nie została uwolniona od potworów, które zaczęły organizować się w coraz większe zbieraniny i koordynować swoje ataki.

W odpowiedzi na nowe zagrożenia, Kapituła Skraju, kolegialny organ reprezentujący mieszkańców, we współpracy z Marszałkiem podnosi potencjał obronny Skraju. Trwa intensywny zaciąg do garnizonu miejskiego oraz do milicji dwóch pozostałych osad, Wężowej Skórki i Beerahy. Rekrutów zachęca się stałą pracą i dachem nad głową, a szkolenia wojskowe odbywają się już niemalże codziennie.

Informacja prasowa.

Klub Świata Komiksu Wydawnictwa Egmont na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w dniach 15-17.09.2017!

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE

STOISKO Numer 0, SEKTOR E (vis-à-vis wejścia głównego)

ATLAS ARENA, UL. Bandurskiego 7

Egmont,Klub Świata Komiksu

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się w dniach 15-17 września 2017 roku w Atlas Arenie.

Informacja prasowa.

wyzwolenie

13 września premierę będzie miało Wyzwolenie. Tym samym zostanie domknięta trylogia Wojen alchemicznych Iana Tregillisa. Seria amerykańskiego pisarza porusza kwestie wolnej woli i samoświadomości maszyn, a wszystko stroi w eleganckie szaty clockpunkowego klimatu. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

W XVII wieku genialny holenderski matematyk, fizyk i astronom, Christiaan Huygens, odkrył metodę tchnięcia życia w mechaniczne ciało. Królestwo Niderlandów natychmiast wykorzystało nieprawdopodobny wynalazek i powołało niepokonaną armię mosiężnych żołnierzy. Praktycznie niezniszczalne wojsko podbiło Londyn, a zaraz później resztę Europy.

Trzysta lat później w wyniku nieoczekiwanego splotu wypadków Jax, jeden z mechanicznych służących holenderskiej rodziny kupieckiej, odzyskał wolną wolę.

Tak rozpoczął się obfitujący w liczne zwroty akcji decydujący rozdział w historii Królestwa Niderlandów. Tak narodziła się nadzieja dla broniącej się ostatkiem sił Francji. Tak rozpoczęła się nowa era dla mechanicznych ludzi. A teraz przyszedł czas rozwiązania. Oto ostateczne wyzwolenie.

Informacja prasowa.

25 nowych komiksów - tyle przygotował Egmont na wrzesień, co oznacza zróżnicowany dobór tytułów, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Oldskulowa fantastyka - drugi tom antologii "Relax". DC - start czterech nowych serii. Marvel - "Hulk: Koniec i inne opowieści" i trzy pozycje z Marvel Now. Nowe Star Wars? Też jest.

Egmont,komiksy

Pełna lista premier - w rozszerzeniu newsa.

Informacja prasowa.

We wrześniu br. wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie albumów komiksowych z cyklu „DC Odrodzenie” (w oryginale DC Universe Rebirth), w której zaprezentuje najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad.

uniwersum dc odrodzenie

„DC Odrodzenie” to pełna i zsynchronizowana prezentacja najważniejszych serii i postaci DC Comics restartująca całe uniwersum i rozpoczynająca nowe przygody bohaterów. Dla starych fanów to odświeżenie znanych postaci, dla nowych - doskonały moment do rozpoczęcia przygody z komiksowym światem DC.

Prapremiera czterech pierwszych serii „DC Odrodzenie” odbędzie się 15 września 2017 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. To wydarzenie uświetni wizyta Jima Lee, legendarnego rysownika komiksów z wydawnictwa DC Comics. Do regularnej sprzedaży komiksy trafią 20 września.

Informacja prasowa.

Krucjata dzieci

Już 13 września będzie premiera nowej książki w Uniwersum Metro 2033!

Do Uniwersum Metra 2033 powraca Tullio Avoledo, znany i ceniony nie tylko w rodzinnych Włoszech autor „Korzeni niebios”, z kontynuacją losów księdza Danielsa pt. „Krucjata dzieci”.

Historia lubi się powtarzać. Zniszczonemu Mediolanowi znów grozi zagłada atomowa, a dzieci przygotowują nową wyprawę krzyżową. Czy mają szansę, czy też – jak niegdyś – religijni fanatycy poprowadzą ich na bezsensowną śmierć? Czy prawdziwymi potworami są mutanty, które zajęły ruiny Mediolanu, czy ludzie ukrywający się pod miastem? Czy jest miejsce dla Boga tam, gdzie wiara spłonęła w atomowym ogniu, i po czyjej jest On stronie?

Dmitry Glukhovsky powiedział o autorze, że jeśli któregoś z twórców Uniwersum Metro 2033 miałby nazwać prawdziwym mistrzem, to byłby nim właśnie Tullio Avoledo. Bywa twardy, a nawet okrutny, ale potrafi też wzruszyć do łez.

„Krucjatę dzieci” Tullio Avoledo można zamawiać w przedsprzedaży.

Uwaga: „Krucjata dzieci” to kontynuacja „Korzeni niebios”. Można ją jednak czytać samodzielnie.

Informacja prasowa.

Winning Moves, wydawca gier planszowych, wprowadził na rynek nową grę z kolekcjonerskiej edycji, opartej na scenariuszu serialu HBO – Game of Thrones. Jest to strategiczna planszówka Ryzyko. Dołącza ona do już obecnych na rynku gier tej samej serii: Cluedo oraz Monopoly. Każdy z fanów znajdzie tu coś dla siebie. Premierowa gra Ryzyko przypadnie do gustu urodzonym dowódcom i strategom. Lubiącym rozwiązywać zagadki spodoba się detektywistyczna rozgrywka w Cluedo. Natomiast Monopoly – Gra o Tron to wybór dla wszystkich tych, którzy cenią kultową planszówkę i chcą stać się posiadaczami tak wspaniałych ziem jak: Winterfell, Meereen, czy Królewska Przystań.

gra o tron,plaszówki

Informacja prasowa.

Z przyjemnością informujemy, że już 30 sierpnia zostanie wydana nowa powieść Tomasza Duszyńskiego. Autor w Impulsie prezentuje czytelnikowi szaloną wizję II Rzeczpospolitej, daje możliwość śledzenia poczynań popadającego w obłęd Józefa Piłsudskiego oraz otwiera drogę do poznania intrygującej tajemnicy projektu Golem. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

impuls,tomasz duszyński

Impuls to brawurowo napisana opowieść o alternatywnej Polsce lat trzydziestych ubiegłego wieku, w której prawda historyczna zgrabnie miesza się z oszałamiającą fikcją.

Informacja prasowa.

Moskiewska ladacznica

22 września ukaże się nowa książka Jacka Komudy - kolejna odsłona "Samozwańca", czyli pierwszy tom "Moskiewskiej ladacznicy".

W porę, gdy kwitły kwiaty, a trawy wzbijały wysoko, moskiewski mir wywlókł ciało cara Dymitra związane powrozem. Ciągnęli je za sznur uwiązany do przyrodzenia przez wrota Spaskie na Plac Czerwony. Tam, koło Łubnego Miesta rzucono zwłoki na podwyższenie przygotowane na zabawę. Spalonymi prochami nabito armatę i wystrzelono w stronę Rzeczpospolitej.

A potem się zaczęło.

We wszystkich miastach i wioskach moskiewskiej dziedziny zaczęli pojawiać się kolejni...

...Samozwańcy!

Podający się za cudownie uratowanego carewicza Dymitra Iwanowicza, syna cara Iwana Groźnego i prawowitego następcę na moskiewskim tronie.

A na tę szansę czekało wielu.

Także Lisowczycy których nazywano „diabłami” i ”krwawymi psami”. Niemal jak widmo zjawiali się i znikali, byli wszędzie i nigdzie, zostawiając po sobie ruiny i zgliszcza. Teraz nadszedł czas na ich „Dymitriadę”.

Wczytywanie...