piorun_kulisty

Informacja prasowa

W dniach 26-28 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Festiwal Fantastyki PYRKON, gdzie gościem będzie sam STAN SAKAI. Kwiecień to również obfita oferta premier, wśród nich m.in. takie tytuły jak:

egmont
  • pierwszy z trzech tomów długo oczekiwanego cyklu Batman – Metal,
  • pierwsze dwa tomy nowego wydania popularnej serii Usagi Yojimbo, a w nich zebrane albumy: Cienie śmierci, Daisho, Pomiędzy życiem a śmiercią, Pory roku, Ostrze bogów i Szare cienie.
  • Poza tym kolejny tom serii Rick i Morty;

Informacja prasowa

KLUB ŚWIATA KOMIKSU i KRAINA PLANSZÓWEK WYDAWNICTWA EGMONT NA FESTIWALU FANTASTYKI PYRKON w POZNANIU, w dniach 26-28.04.2019!

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE STOISKO Numer 148, Pawilon 5 (Kraina wystawców)

Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)

stan sakai

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia 19. Festiwalu Fantastyki PYRKON, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wszyscy odwiedzający będą mogli poznać liczne nowości komiksowe wydawnictwa Egmont, a także spotkać się z jedną z gwiazd Festiwalu – Stanem Sakai (twórcą komiksów o Usagim – słynnym króliku samuraju).

Komiksy

Egmont laureatem nagrody GADIF

Dodał: krzyslewy, piątek, 12 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Mamy przyjemność poinformować, że wydawnictwo Egmont decyzją przedstawicieli Grupy Ambasad, Delegatur i Instytucji Frankofońskich (GADIF) w Polsce zostało wyróżnione Nagrodą GADIF 2019. Została ona przyznana wydawnictwu Egmont za blisko 25-letni wkład w działalność na rzecz promocji komiksu frankofońskiego, zaangażowanie i promowanie tym samym wartości Frankofonii młodym Polakom. Podczas uroczystej gali „Wieczór smaków Frankofonii”, która odbyła się 29 marca 2019 r. w Warszawie, nagrodę wręczyli Pani Ambasador Kanady, Leslie Scanlon, i Ambasador Francji, Pierre Levy.

egmont

Podczas wystąpienia Dyrektor Zarządzający w Egmont Polska Iwona Tessarowicz-Pakuła podziękowała w imieniu całego zespołu Egmont zaangażowanego w wydawanie komiksów, za dostrzeżenie roli i docenienie działalności wydawnictwa w przybliżaniu młodym Polakom kultury frankofońskiej.

Informacja prasowa

W kwietniu Non Stop Comics wyda trzy tytuły. Dwa z nich to kontynuacje lubianych serii: "Rat Queens tom 5" i "Odrodzenie tom 5". Absolutną nowością jest francuski hit stylizowany na mangę pt. "LastMan", wyróżniony m.in. nagrodą w konkursie głównym na festiwalu w Angouleme i przeniesiony do formy serialu animowanego.

non stop comics

Drugi tom serii "The Goon", który miał być wydany 10.04, został przeniesiony na 8.05.

Informacja prasowa

Z czeluści piekieł deweloper One More Level ujawnia dziś nowy zwiastun gry "God’s Trigger", brutalnej i bezlitośnie dynamicznej strzelanki. Gracz korzystając z nadprzyrodzonych mocy powstrzyma nadejście Apokalipsy i dokonać spektakularnej rozwałki dzięki niszczycielskim umiejętnościom ukazanym w nowym zwiastunie. "God’s Trigger" pojawi się na rynku już 18 kwietnia z ramienia Wydawnictwa Techland.

god's trigger

"God's Trigger" to połączenie stylizowanej oprawy, ultra-brutalnej jatki i rozgrywki wymagającej wyrafinowanej precyzji. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest władać mocami piekła i niebios? W "God’s Trigger" możesz siać zniszczenie jako upadły anioł Harry lub demonica Judy. Każde z tej dwójki posiada 7 unikalnych umiejętności, które możesz ulepszać, modyfikować i łączyć z innymi zdolnościami, tworząc swój własny styl dystrybucji śmierci. W grze, w której pojedynczy cios może skończyć się zgonem, możliwość spowolnienia czasu i unikania pocisków lub chwilowa niewidzialność mogą być kluczem do zwycięstwa.

Informacja prasowa

Gra studia Star Drifters łącząca elementy RTS, strategii 4X i god sim wychodzi z Wczesnego Dostępu na Steamie, oferując kolejne kampanie i wyczekiwany tryb wieloosobowy.

driftland: the magic revival

Już 18 kwietnia na platformie Steam zadebiutuje Driftland: The Magic Revival – produkcja studia Star Drifters, która jeszcze przed premierą została wyróżniona takimi nagrodami, jak Best PC Game na Barcelona Games World czy Best Indie Game na Poznań Game Arena. Prezentowano ją również na wielu branżowych wydarzeniach, m.in. PAX West, Nordic Game czy Game Developers Session.

Informacja prasowa

Dziś świętujemy wspólnie z Blizzardem! "Warcraft: Orcs & Humans" oraz "Warcraft II Battle.net Edition" z dodatkiem "Beyond the Dark Portal" właśnie wylądowały na gog.com. Gracze mogą odkryć na nowo tytuły, które dały początek całemu uniwersum. Gry są dostępne w wersji cyfrowej, po raz pierwszy bez zabezpieczeń DRM, wyłącznie u nas!

warcraft,warcraft 2

W "Warcraft: Orcs & Humans" gracze przeniosą się w czasy pierwszej wojny o Azeroth. Będą musieli wybrać jedną ze stron i zbudować armię ludzi lub orków, by zniszczyć siły swojego wroga. "Warcraft II" wraz z dodatkiem umożliwia walkę na morzu dzięki licznym jednostkom pływającym oraz wprowadza więcej ras, z których składają się Przymierze i Horda. Do ludzi i orków dołączają w tej grze między innymi elfy, trolle i krasnoludy.

Informacja prasowa

Choć od wydania i ekranizacji "Władcy Pierścieni" minęło już tyle lat, jest to coś, o czym nie można zapomnieć. Po pierwsze, chodzi tu o protoplastę współczesnej literatury fantasy, któremu nieliczni zdołali kiedykolwiek dorównać. Ponadto uniwersum to w dalszym ciągu jest eksploatowane, dając nam dzieła lepszej i gorszej jakości. Najnowszym dziełem zamierza się pochwalić Deadalic Entertainment, które we współpracy z The Saul Zaentz Company chce wydać "The Lord of the Rings – Gollum". Wstępną datę premiery wyznaczono na 2021 rok, a gra ma się ukazać na wszystkich istotnych platformach.

lord of the rings,lord of the rings gollum

Informacja prasowa

nie ma czasu

"Nie ma czasu", wybór internetowych esejów Le Guin, dotyczy właściwie wszystkiego, co przeszło jej przez myśl, od kwestii literackich, poprzez koty, po krajobraz Oregonu...

Może jest sporo prawdy w oklepanym powiedzeniu, że pisarze science fiction są prorokami?...

Rok temu przekonywaliśmy, że Le Guin zasługuje na Nagrodę Nobla z literatury. Prawdę mówiąc... cóż za fantazja... powinna rządzić krajem."

"The Washington Post"

Ursula K. Le Guin od dziesięcioleci prowadziła czytelników do wyobrażonych światów. Teraz stanęła na ostatniej wielkiej granicy życia: starości.

Bada nowe terytorium literackie: blog, forum, gdzie jej opinie błyszczą pełnym blaskiem – ostre, inteligentne, równie krytyczne co pełne współczucia.

Fragment:

Odkąd zrobiłam się stara, straciłam wiarę w powiedzenie „Człowiek ma tyle lat, ile uważa”.

Informacja prasowa

W dniach, które już przeminęły...

Zaczęliśmy historię, która wymagała od Terieala odbycia serii niebezpiecznych lotów i stoczenia równie groźnych starć ponad Imperium Vetrallskim. Od tamtej chwili cały czas staramy się aktualizować i ulepszać naszą grę, co pozwoli jej sprostać waszym wymaganiom. To była długa i uciążliwa droga, ale doszliśmy do jej końca i z radością oznajmiamy, że SEVEB: Edycja Rozszerzona jest już dostępna.

seven: enhanced edition

Z dumą oznajmiamy, że ponad rok pracy został włożony w mający dzisiaj premirę dodatek "Drowned Past", a każdy gracz posiadający oryginalną grę otrzyma go za darmo! To nasz sposób podziękowania fanom za trwanie przy nas przez cały czas, wspieranie nas na każdym kroku i dostarczeniu nam cennych informacji o tym jak ulepszyć SEVEN.

Wczytywanie...