Informacja prasowa

Jakie premiery wydawnictwo Egmont przygotowało na czerwiec?

  • Zbiorcze wydanie trylogii Marshal Blueberry, która stanowi opowieść poboczną bestsellerowego cyklu Blueberry Jeana Girauda (czyli Moebiusa).
  • Albumy komiksowe z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth): Batman – Jestem Bane, tom 3; Green Arrow – Szmaragdowy banita, tom 3; Superman – Wielokrotność, tom 3
egmont
  • Trzy duchy Tesli. Sztokawska tajemnica - pierwszy tom serii łączącej science fiction z kryminałem i grozą,
  • a także pierwszy album monumentalnej sagi poświęconej wikingom - Ludzie Północy. Saga anglosaska
Książki fantastyczne

Wkrótce premiera Drogi Szamana

Dodał: krzyslewy, środa, 6 czerwca 2018 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

droga szamana

Pierwsze rosyjskie LitRPG już 20 czerwca w Polsce.

Do polskich księgarń trafia właśnie jedna z najlepszych serii LitRPG – Droga Szamana Wasilija Machanienki, jednego z ojców gatunku. Jej pierwszy tom – Etap 1. Początek – to numer jeden na liście najpopularniejszych e-booków LitRPG w Rosji. Została przełożona na język angielski, niemiecki, polski, czeski i koreański. O czym opowiada?

Barliona. Wirtualny świat pełen potworów, walk, przygód, tajemnic i żądnych wygranej graczy. Ściągają do Barliony milionami, spragnieni tego, co w prawdziwym życiu niedostępne: elfów i magii, krasnoludów i gnomów, smoków i księżniczek oraz niezapomnianych konfrontacji.

Gra w Barlionie stała się tak popularna, że jej uczestnicy decydują się pozostać online całymi miesiącami, nie wracając do świata rzeczywistego – zamknięci w podtrzymujących funkcje życiowe organizmy kapsułach, ścigają się z innymi w levelowaniu postaci, zdobywaniu osiągnięć i stawaniu się coraz ważniejszymi figurami rozgrywki. Bo w Barlionie wszystko jest dozwolone: możesz atakować innych graczy, wejść na wyższy poziom, zostać mitycznym bohaterem, czarnoksiężnikiem albo legendarnym złodziejem. Jedyna zasada, która jeszcze obowiązuje, głosi, że żaden gracz nie czuje prawdziwego bólu i cierpienia. Na doznania fizyczne założone są bowiem filtry doznań: każdy cios, potknięcie, rana odbierane są przez graczy tak, jakby rozgrywały się na ekranie monitora: zupełnie bez bólu.

Informacja prasowa

liga smoków

Właśnie trafił do księgarń ostatni tom cyklu „Temeraire”, „Liga smoków”!

Książka Naomi Novik to niezwykłe połączenie fantasy i powieści historycznych z czasów napoleońskich.

Napoleon mimo klęski gromadzi siły do nowej ofensywy, obiecuje tez liczne przywileje smokom z całego świata, które zechcą do niego dołączyć. Wktórce Laurence i Temeraire odkrywają, że Napoleon ma jeszcze jednego asa w rękawie – i może dzięki temu wygrać wojnę oraz podbić świat...

Ostatni tom cyklu „Temeraire” – niezwykłego połączenia fantasy i powieści historycznych z czasów napoleońskich.

Najazd Francuzów na Rosję zakończył się klęską. Kapitan William Laurence i smok Temeraire ścigają wycofującego się wroga, ale Napoleon już gromadzi siły do nowej ofensywy. Co więcej, obiecuje, że smoki z całego świata uzyskają liczne przywileje, jeśli do niego dołączą. Propozycja ta budzi ogromne zainteresowanie we wszystkich krajach, od Azji do Afryki, nawet w Anglii, gdzie smoki od dawna narzekały na okropne traktowanie ze strony rządu i mieszkańców. Na dodatek Laurence i Temeraire niebawem odkrywają, że Napoleon ma jeszcze jednego asa w rękawie – i może dzięki temu wygrać wojnę i podbić świat...

Informacja prasowa

Na tę wiadomość czekali fani cyklu Legendy Polskie i twórczości Tomka Bagińskiego - na Festiwalu Pyrkon Allegro, Platige Image i NEXT FILM potwierdzili rozpoczęcie prac nad pełnometrażowym filmem „Twardowsky 3.14”, opartym o wątki i postacie znane z wcześniejszych produkcji. To nie koniec niespodzianek - na Allegro można już kupić gadżety związane z Legendami, w tym także wyjątkowe przeżycia, jak wizyta na planie czy udział w filmie.

legendy polskie allegro

Informacja prasowa

Jakie nowości przygotowało wydawnictwo Egmont na maj?

RAPP. Zaginione dzienniki Tesli, nowy komiks Jeffa Smitha, znanego z serii dla dzieci Gnat. Kiedy RAPP, złodziej i dawny inżynier wojskowy, odnajduje zaginione dzienniki Nikoli Tesli, udaje mu się połączyć zdobycze współczesnej fizyki z tym, co wiedział sławny – a może niesławny? – naukowiec.

egmont

Ex Machina, pierwszy tom nowej, pięciotomowej serii łączącej kryminał, thriller polityczny i science fiction z opowieścią superbohaterską. Scenariusz opowieści napisał słynny amerykański twórca Brian K. Vaughan (Y – Ostatni z Mężczyzn, Saga), zdobywca aż dziesięciu Nagród Eisnera. Rysunki są dziełem Tony’ego Harrisa (Starman), również laureata Nagrody Eisnera.

Komiksy

Egmont na Pyrkonie 2018

Dodał: krzyslewy, czwartek, 17 maja 2018 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

egmont,vertigo

PYRKON 2018; MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

18-20.05.2018

Egmont - Pawilon 5, stoisko 139

Drodzy fani komiksów, ci z Was, którzy zdecydują się w tym roku odwiedzić Festiwal Fantastyki Pyrkon, będą mieli okazję do spotkania znakomitych gości, których wraz z organizatorami festiwalu udało nam się zaprosić do Polski.

Z miłośnikami opowieści obrazkowych spotkają się: Bedu (Hugo, Clifton), Etienne Willem (Miecz Ardeńczyka), Tony Harris (Ex Machina) oraz Jeff Smith (Gnat, RAPP).

Rodzimi goście to autorzy związani z naszym projektem Konkurs im. Janusza Christy: Marta Falkowska, Piotr Bednarczyk i Maciej Kur. Dwaj ostatni znani są także jako twórcy Nowych Przygód Kajka i Kokosza.

Dla odwiedzających przygotowaliśmy również wyjątkowy PREZENT. W ramach obchodów 25-lecia imprintu Vertigo, uczestnicy festiwalu otrzymają album zawierający pierwsze zeszyty aż jedenastu serii Vertigo wydanych przez Egmont. Edycja limitowana*.

Informacja prasowa

Wydawnictwo Non Stop Comics będzie można znaleźć na Komiksowej Warszawie na stoisku 74/BK. Nie zabraknie go też na Pyrkonie, gdzie będzie obecne na stoisku 111.

non stop comics

Imprezy potrwają do niedzieli, a na stoiskach będą dostępne majowe premiery: "Śmierć Stalina", "Rat Queens" tom 3, "Głębia" tom 3, "Odrodzenie" tom 3, "Zabij albo zgiń" tom 3, "Wbrew naturze" tom 2 oraz "Pan Higgins wraca do domu". Warto dodać, że wydawnictwo Non Stop Comics ostatnio zapowiedziało nowe komiksy, które mają się ukazać jego nakładem w 2018/2019 roku. Znajdziecie je pod tym linkiem.

Informacja prasowa

KŚK NA WARSZAWSKICH TARGACH KSIĄŻKI; KOMIKSOWA WARSZAWA 2018

Wydawnictwo EGMONT: KOMIKSY STOISKO numer 68/BK; GRY PLANSZOWE 70/BK

STADION NARODOWY W WARSZAWIE

komiksowa warszawa

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia Festiwalu Komiksowa Warszawa trwającego w ramach Warszawskich Targów Książki, który odbędzie się w dniach 17-20 maja 2018 roku na Stadionie Narodowym.

Wszyscy odwiedzający będą mogli poznać liczne nowości komiksowe i planszówkowe wydawnictwa Egmont, a także spotkać się z ulubionymi autorami i twórcami komiksów.

Informacja prasowa

inne światy

Inne Światy

Obrazy: Jakub Różalski

Opowiadania: Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk

Premiera: 23 maja 2018

Zadziwiające obrazy i znakomite opowiadania!

Refleksje, skojarzenia, inspiracje

Nieprzypadkowo w opiniach, której pojawiają się na temat prac Jakuba poza granicami naszego kraju, bardzo często pojawia się sformułowanie „epickie”. Z jednej strony to współczesny dowód uznania, pełen zachwytu wykrzyknik na określenie czegoś niepowtarzalnego i pełnego rozmachu. Ale w drugim, tym bardziej pierwotnym ze znaczeń – to także epitet wskazujący na inną cechę tych grafik: obrazów, za którymi, poza uściskiem kadru, kryją się całe intrygujące historie, nieodkryte tajemnice, czekające na opowiedzenie dramaty. (...) Za każdym pociągnięciem pędzla kryją się całe wszechświaty.

Wstęp: Michał Cetnarowski

Komiksy

Nowości komiksowe Non Stop Comics - maj

Dodał: krzyslewy, poniedziałek, 30 kwietnia 2018 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W maju Non Stop Comics wyda dwa nowe tytuły: "Śmierć Stalina" Fabiena Nury'ego (scenariusz) i Thierry Robina (rysunki) oraz "Pan Higgins wraca do domu" Mike'a Mignoli (scenariusz) i Warwick’a Johnsona-Cadwella (rysunki).

komiksy,non stop comics

Oprócz tego ukażą się kontynuacje pięciu rozpoczętych serii: "Rat Queens" tom 3, "Głębia" tom 3, "Zabij albo zgiń" tom 3, "Odrodzenie" tom 3 i "Wbrew naturze" tom 2.

Wczytywanie...