viron-wyrocznia

Informacja prasowa

W 2017 roku minęło 40. lat od pierwszej publikacji pierwszej przygody Thorgala, z tej okazji już jutro premierę będzie miał Thorgal, 40 lat – Artbook.

Egmont

Oprócz tego świętujemy 70. rocznicę powstania uwielbianej przez czytelników na całym świecie postaci Sknerusa McKwacza! Z tej okazji Egmont ponownie wydał komiks autorstwa Dona Rosy, sławnego na całym świecie amerykańskiego twórcy historii disnejowskich, pt. Życie i czasy Sknerusa McKwacza w wyjątkowym wydaniu.

15. grudnia przypada Dzień Ludwika Zamenhofa, twórcy języka esperanto. Z tej okazji ukaże się specjalna edycja komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz – Skarby Mirmiła przetłumaczonego na język esperanto - Kajko kaj Kokoŝo – Trezoroj de Mirmilo.

Komiksy

40-lecie Thorgala!

Dodał: krzyslewy, sobota, 2 grudnia 2017 · Komentarzy: 2

Informacja prasowa

Najbardziej popularna komiksowa seria fantasy w Polsce i jedna z najsłynniejszych w Europie liczy sobie już 40 lat! Egmont obchodzi okrągły jubileusz opublikowania pierwszej przygody Thorgala. Z tej okazji już 7. grudnia br. ukaże się specjalny album „Rosiński Artbook. Thorgal 40 lat”.

Thorgal

Celebrowanie rocznicy pojawienia się Gwiezdnego Dziecka uświetniają również kolejne tomy komiksów w seriach pobocznych Kriss de Valnor „Góra czasu” i Młodzieńcze lata „Slivia”. Fani słynnej wikińskiej sagi nie mogą tego przegapić!

Informacja prasowa

Egmont w listopadzie wydaje 20 komiksów. Są wśród nich m.i.n. superbohaterskie pozycje zarówno z uniwersum DC, jak i Marvela, a także historie dla młodszych czytelników osadzone w świecie "Gwiezdnych wojen".

Egmont

Na co zwrócić uwagę? Na pewno na:

  • "Hellboy: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła" - pierwszy tom przygód Hellboya w ekskluzywnym wydaniu. Seria stała się klasykiem, więc to tytuł obowiązkowy dla fana fantastyki i komiksów
  • "Wolverine" - blisko 400 stron zbiorczego wydania historii o Loganie, a to dopiero 1. tom
  • "Aquaman - Utonięcie" - podobno jedna z najlepszych serii DC Odrodzenie, do tego o mniej znanym superbohaterze, który pojawił się w "Lidze Sprawiedliwości"

Informacja prasowa

Warhorse Studios i Deep Silver ogłosiły skład Limitowej Edycji Kolekcjonerskiej oraz Edycji Specjalnej gry Kingdom Come: Deliverance, która 13 lutego 2018 roku pojawi się na PC, PS4 i Xbox One. Jej dystrybutorem jest firma CDP.

kingdom come: deliverance

Informacja prasowa

WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO RZYMU!

ASTERIKS W ITALII!

Egmont,komiksy

26 października 2017 roku w Polsce ukaże się 37. tom przygód Asteriksa i Obeliksa pt. Asteriks w Italii. Postacie stworzone przez René Goscinnego i Alberta Uderzo powracają w nowym albumie napisanym przez Jean-Yvesa Ferriego i narysowanym przez Didiera Conrada. Znajdziecie tu wszystkie składniki magicznego napoju Asteriksa: historia Rzymu i dzieje Galów zostaną przejrzane i skorygowane przy użyciu gagów i kalamburów!

Informacja prasowa

Rodzinny weekend z wydawnictwem Egmont

Targi Książki w Krakowie w dniach 26-29 października 2017 r.

Wydawnictwo EGMONT - KSIĄŻKI, KOMIKSY i GRY - Stoisko Numer nr C 48, Hala Wisła

Egmont

Egmont Polska serdecznie zaprasza wszystkich małych i dużych czytelników do odwiedzenia swojego stoiska nr C48 w Hali Wisła podczas Krakowskich Targów Książki. To ciekawe wydarzenie to dobry pretekst do odwiedzenia dawnej stolicy Polski a także spotkania z ulubionymi autorami. Przygotowaliśmy wiele premierowych publikacji zarówno dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych oraz specjalne promocje. Bestsellery i nowości wydawnictwa będą sprzedawane w promocyjnych cenach z 25% rabatem.

Komiksy

Egmont - nowości komiksowe na październik

Dodał: krzyslewy, czwartek, 19 października 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

W przyszłym tygodniu ukaże się ostatnia partia komiksów wydawnictwa Egmont zaplanowana na październik. Jakie premiery w tym miesiącu będą w sumie dostępne? Z najciekawszych na pewno warto wymienić ostatni tom "Gotham Central", pierwszą odsłonę zbiorczego wydania "Daredevila Nieustraszonego!", a także kolejne tytuły z linii DC Odrodzenie - w tym poświęcone Flashowi i Aquamanowi.

Egmont,komiksy

Pełną listę wraz z okładkami, szczegółami wydania i opisami znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Toril

Wieści z Torilu

Dodał: Tokar, poniedziałek, 2 października 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Jeśli jesteś fanem gier RPG, lubisz pisać, czytać i chciałbyś współtworzyć niesamowite historie ze świata Zapomnianych Krain, zapraszamy do wspólnej zabawy w grze tekstowej Toril.pl

toril

W ciągu ostatnich miesięcy sytuacja w Skraju nie jest spokojna. Zablokowane zostały drogi transportowe na północ - karawany, które chcą przedrzeć się przez Zielone Pola opanowane przez bandę Grasanta, muszą łączyć się w solidne grupy i wynajmować dużo ochrony. Z tego powodu rośnie popularność portali teleportacyjnych i stacji gnomich sterowców, zwanych Frumachinami; infrastruktura przestaje wyrabiać pod naporem zainteresowania. Z północy nadciągają uchodźcy, nie tylko z Pól, ale także z Cormyru, a w Przystani Nerimy praktycznie nie ma już pustych budynków ani miejsca na nowe. Wężowa Puszcza nie została uwolniona od potworów, które zaczęły organizować się w coraz większe zbieraniny i koordynować swoje ataki.

W odpowiedzi na nowe zagrożenia, Kapituła Skraju, kolegialny organ reprezentujący mieszkańców, we współpracy z Marszałkiem podnosi potencjał obronny Skraju. Trwa intensywny zaciąg do garnizonu miejskiego oraz do milicji dwóch pozostałych osad, Wężowej Skórki i Beerahy. Rekrutów zachęca się stałą pracą i dachem nad głową, a szkolenia wojskowe odbywają się już niemalże codziennie.

Informacja prasowa

Klub Świata Komiksu Wydawnictwa Egmont na 28. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w dniach 15-17.09.2017!

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE

STOISKO Numer 0, SEKTOR E (vis-à-vis wejścia głównego)

ATLAS ARENA, UL. Bandurskiego 7

Egmont,Klub Świata Komiksu

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się w dniach 15-17 września 2017 roku w Atlas Arenie.

Informacja prasowa

wyzwolenie

13 września premierę będzie miało Wyzwolenie. Tym samym zostanie domknięta trylogia Wojen alchemicznych Iana Tregillisa. Seria amerykańskiego pisarza porusza kwestie wolnej woli i samoświadomości maszyn, a wszystko stroi w eleganckie szaty clockpunkowego klimatu. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

W XVII wieku genialny holenderski matematyk, fizyk i astronom, Christiaan Huygens, odkrył metodę tchnięcia życia w mechaniczne ciało. Królestwo Niderlandów natychmiast wykorzystało nieprawdopodobny wynalazek i powołało niepokonaną armię mosiężnych żołnierzy. Praktycznie niezniszczalne wojsko podbiło Londyn, a zaraz później resztę Europy.

Trzysta lat później w wyniku nieoczekiwanego splotu wypadków Jax, jeden z mechanicznych służących holenderskiej rodziny kupieckiej, odzyskał wolną wolę.

Tak rozpoczął się obfitujący w liczne zwroty akcji decydujący rozdział w historii Królestwa Niderlandów. Tak narodziła się nadzieja dla broniącej się ostatkiem sił Francji. Tak rozpoczęła się nowa era dla mechanicznych ludzi. A teraz przyszedł czas rozwiązania. Oto ostateczne wyzwolenie.

Wczytywanie...