Mass Effect

Swoim rozczarowaniem tym stanem rzeczy postanowił podzielić się John Ebenger, jeden z twórców pracujących nad shepardowską trylogią na przestrzeni lat. Okazuje się, że około 92% graczy zdecydowało się na idealistyczną ścieżkę, a tylko pozostałe 8% wybierało drogę Renegata w kontekście historii dziarskiego komandora. Developer ubolewa nad takim stanem rzeczy tym bardziej, że studio wkładało naprawdę wiele serca i wysiłku, projektując niegodziwe oraz dyskusyjne moralnie wyjścia z sytuacji.

mass effect

Czym to jest spowodowane? Prawdopodobnie tym, że komputerowe gry fabularne na przestrzeni wielu lat nauczyły nas, że granie “tym dobrym ziomkiem” jest najzwyczajniej w świecie zdecydowanie bardziej opłacalne. Wszyscy wtedy witają nas z szacunkiem i otwartymi ramionami (przykładowo – łatwiejszy handel, rabaty w sklepach, nie dybią na nas strażnicy), dostajemy lepsze nagrody (chociażby więcej punktów doświadczenia) czy, co jest chyba najważniejsze, zdecydowanie rzadziej zamykamy sobie dostęp do poszczególnych atrakcji (choćby – zadania poboczne) tudzież możliwości rozwiązania danej sytuacji. No i te wyrzuty sumienia…

Baldur's Gate 3

Informacja pochodzi ze sprawdzonego źródła, bo padła ona z ust przedstawicieli Hasbro (a więc właścicieli marki D&D) na targach przeznaczonych dla inwestorów przemysłu zabawkarskiego – New York Toy Fair.

baldur's gate 3

“Baldur’s Gate 3” ma trafić w ręce wszystkich zainteresowanych graczy pod koniec obecnego roku za pośrednictwem modelu Early Access, co nie jest w sumie zadziwiające, bo z tego typu strategią studio Larian jest doskonale zaznajomione. Belgowie działali podobnie w przypadku “Divinity: Grzech Pierworodny 2”, gdzie przedpremierowo udostępnili do testowania część produkcji, a dopiero po roku czasu gracze mogli cieszyć się pełną wersją tytułu.

Assassin's Creed: Syndicate

Assassin’s Creed Syndicate za darmo!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Epic Games nie próżnuje, jeśli chodzi o promocję swojej platformy sprzedaży i co rusz stara się przyciągnąć wszystkich graczy, od oddanych konsumentów po zagorzałych malkontentów, aby zarejestrowali się, spróbowali oraz przekonali się do ich autorskiego sklepu. Jednym z pomysłów na zanęcenie konsumentów są darmowe gry rozdawane z godną podziwu regularnością, a że nie są to ogórki czy zgrane klasyki, tym trudniej oprzeć się wspomnianej reklamie. Nawet pomimo faktu, że Epic Games Store w porównaniu do konkurencji nadal prezentuje się biednie.

assassin's creed: syndicate

Jednak nie o tym, nie o tym... W zeszłym tygodniu mogliśmy za darmo i na zawsze zapisać do swojej biblioteki gier zacny “Kingdom Come: Deliverance”. Teraz możemy to zrobić z kolejnym tytułem, który śmiało można określić jako relatywnie nową oraz godną grę – mowa tu o “Assassin’s Creed Syndicate”. Jeżeli jesteście fanami świata asasynów i czujecie ewidentną miętę do klimatów XIX-wiecznej Anglii, a nie mieliście jeszcze szansy wcielić się w skórę porywczego Jacoba Frye, to o lepszą okazję będzie już ciężko. Macie czas do 27 lutego, albowiem tego dnia oferta wygaśnie.

Alaloth – Champions of The Four Kingdoms

"Alaloth – Champions of The Four Kingdoms" to nadchodząca produkcja osadzona w dość klasycznym świecie fantasy. Z tego powodu możemy oczekiwać dobrze nam znanych i (nie)kochanych ras jak elfowie, orkowie, krasnoludowie i najbardziej oklepaną ze wszystkich; wstrętnych dwunogów znanych jako ludzie. Dzisiejszy news rzuci trochę światła na Edherest królestwo ludzi, w którym gnieździ się okrągłe 40 rodów szlacheckich, które z pewnością wiele namieszają w fabule gry.

alaloth – champions of the four kingdoms
Borderlands 3

Po wielu latach ustawicznego nabierania wody w usta przez ojców marki, wychodzi jednak na to, że uniwersum “Borderlands” zawita w końcu na dużym ekranie. Informacje za pośrednictwem swojego Twittera zdradził sam Randy Pitchford, prezes studia Gearbox, którą jednak po kilku minutach skrzętnie usunął, bo chyba wyszedł trochę przed szereg i zepsuł wszystkim niespodziankę. Stara prawda świata wirtualnego mówi, że “nic w internetach nie ginie”, w związku z czym wycieku nie dało się skutecznie zatkać.

eli roth

Więcej konkretów na temat produkcji mamy usłyszeć na specjalnym panelu dedykowanemu serii, który odbędzie się na targach PAX East – 27 lutego.

Mount & Blade II: Bannerlord

Wstrzymajcie jednak swoje konie, bo chodzi tutaj tylko o wersje Early Access – na pełnoprawny produkt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak długo, tego niestety nie ujawniono. Tym niemniej biorąc pod uwagę, że wielu oddanych fanów niejednokrotnie powątpiewało, czy kontynuacja serii kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, to mamy tu do czynienia z nielichym progresem.

mount & blade 2

Tytuł będzie można nabyć za pośrednictwem platformy Steam, Epic Games oraz oficjalnej strony internetowej TaleWorlds. Wczesny dostęp zaoferuje możliwość wypróbowania części kampanii dla pojedynczego gracza oraz trybu multi, jednak bez wszystkich zapowiadanych opcji. Cena za wspomnianą przyjemność obcowania z produkcją na tym etapie i zabawy w beta-testera – 49.99 Euro, czyli na nasze to pewnie będzie jakieś 209-219 złociszy. No, ale pasjonatów serii to zapewne nie odstraszy w żaden sposób.

Death Stranding

Death Stranding – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
death stranding

Po burzliwym i do dziś niewyjaśnionym rozstaniu z Konami producent Hideo Kojima odbył długą podróż dookoła świata. Odwiedził między innymi Islandię, której krajobrazami się zachwycił, oraz liczne studia tworzące gry komputerowe, w których podpatrywał metody organizacyjne i rzemiosło. Spotkał się również z licznymi celebrytami i twórcami, których szanował. Wiemy o tym, gdyż relacjonował swoje wojaże i spotkania na bieżąco w mediach społecznościowych. Kojima-san jest bowiem nie tylko twórcą kultowej serii "Metal Gear Solid", lecz również ekscentrykiem, artystą, melomanem i miłośnikiem arthousowego kina. Mieszanka wpływów od zawsze w lepszy lub gorszy sposób odbijała się w jego grach. Po zakończeniu podróży i wygaśnięciu umów podpisanych przy rozstaniu z Konami Hideo Kojima dostał czek in blanco od Sony i licencję na robienie tego, co chce. Trzy lata później mogliśmy wreszcie zagrać w jego dzieło nazwane "Death Stranding", będące swoistym połączeniem wcześniej opisanych doświadczeń i pasji Kojimy.

Inne

Jeszcze kilkanaście lat temu polski gamedev kojarzył się ze śmiesznymi gierkami dołączonymi do tanich pisemek i tym, że Zachód miał olbrzymią bekę z produkcji powstałych oraz opuszczający granicę naszego kraju. Obecnie gracze z całego świata z uwagą śledzą produkcje, które rodzą się nad Wisłą, marki “made in Poland” co rusz pojawiają się w rankingach najlepszych gier danego gatunku, a CD Projekt RED jest wyżej notowaną spółką na warszawskiej GPW niż PKN Orlen, ING Bank Śląski czy KGHM. Niezła historia.

cd projekt red

Fakty są bowiem niezaprzeczalne. Twórcy “Wiedźmina” i zbliżającego się wielkimi krokami “Cyberpunk 2077” stali się oficjalnie trzecią największą spółką na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ostateczna wycena CD Projekt RED na koniec dnia wyniosła 31.8 miliarda złotych. Wyżej jest tylko PKO BP (43.9 mld zł) oraz PZU (34.3 mld zł), czyli prawdziwi potentaci rynkowi. Trzeba przyznać, że taki wynik robi piorunujące wrażenie.

Akcje CD Projekt RED mogą zacząć bić kolejne rekordy już we wrześniu, albowiem wtedy w ręce graczy trafi “Cyberpunk 2077”. Od przyjęcia wspomnianej produkcji będzie zależeć, czy spółka będzie dalej wspinała się w kierunku upragnionego szczytu czy tak wysoką wycenę będzie mogła wspominać z rozrzewnieniem. Pożyjemy, zobaczymy. My, jak zawsze, trzymamy kciuki za pomyślność studia.

Gothic

Fani serii “Gothic” po wielu chudych latach w końcu mają powody, aby zacierać ręce z zadowolenia. Po sporym sukcesie wersji demonstracyjnej współczesnej reinterpretacji pierwszej części sagi, THQ Nordic dało zielone światło w kwestii powstania pełnoprawnej, odświeżonej produkcji o początkach perypetii Bezimiennego. Tytuł ma ukazać się na komputerach osobistych oraz na konsolach nowej generacji, jednak z zaznaczeniem, że nie ujrzymy go wcześniej niż w 2021 roku.

gothic remake

Wyniki testu nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Próbkę pobrało i wypróbowało ponad 180 tysięcy graczy. Około 43 tysiące z nich postanowiły wypełnić specjalną ankietę dołączoną do dema, z czego 94.8% opowiedziało się jednoznacznie za powstaniem remake’u.

Za nową wersję “Gothica” odpowiada nowe studio z siedzibą w Barcelonie. Gra ma pozostać w duchu jak największej wierności z oryginałem, przy okazji niosąc ze sobą nowoczesną oprawę graficzną oraz współczesne mechanizmy rozgrywki.

Baldur's Gate 3

Legendarna seria “Baldur’s Gate” po latach nieobecności i melancholijnego wspomniana przy kominku przy kufelku piwa, powoli wraca na salony. Na zeszłorocznych targach E3 dowiedzieliśmy się, że studio Larian, ojcowie słusznie chwalonej marki “Divinity”, biorą się za pełnoprawną kontynuację kultowej sagi. Jednak oprócz enigmatycznego teasera z łupieżcami umysłu w roli głównej, nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji.

baldur's gate 3

To się jednak zmieni już 27 lutego, obiecują Belgowie. Otóż na targach PAX East zamierzają uchylić rąbka tajemnicy odnośnie właśnie tego, mocno wyczekiwanego projektu. Zarzekają, że odpowiedzą na sporą część nurtujących pytań – między innymi dlaczego nabierali wody w usta przez ostatnie miesiące – a także zaprezentują gameplay i mechanikę, na której będzie opierać się gra.

W celu dalszego podgrzania atmosfery przed tym wydarzeniem, twórcy wypuścili krótką zajawkę zapowiadającą prezentację. W skrócie – technologia motion-capture, epickie kawałki wykonane przez orkiestrę, podróże w celu szukania inspiracji oraz… smok.

Wczytywanie...