Beautiful Desolation

Beautiful Desolation – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
beautiful desolation

Historia gry "Beautiful Desolation" rozpoczyna się w Republice Południowej Afryki w latach 80'. W pewną deszczową noc nad Kapsztadem pojawia się znikąd tajemniczy obiekt o kształcie niemożliwej figury geometrycznej zwanej trójkątem Penrose’a. Pojawienie się jednostki ma katastrofalne skutki dla najbliższej okolicy i nasz główny bohater, Mark Leaslie, traci swoją ukochaną. Jest to źródłem jego obsesji na temat poznania prawdy stojącej za tym obcym bytem. Tym bardziej, że badania nad Penrose owocują znacznym postępem technologicznym w dziedzinach robotyki i informatyki. Mija parę lat i Mark, z pomocą swojego brata, włamuje się do laboratorium badawczego założonego na terenie tajemniczego obiektu. W trakcie zbierania danych dochodzi do niefortunnego wypadku i dwaj bracia wraz z pso-podobnym robotem zostają przeniesieni w odległą przyszłość do bardzo odmienionej Afryki.

Inne

Tak, dzisiaj Prima Aprilis. To ten dzień, gdy internet jest kompletnie bezużyteczny, nie zapominajmy o tym. Z drugiej jednak strony, gatunek RPG jest na tyle chłonny i otwarty na innowacje, że twórców może ograniczać tutaj tylko wyobraźnia. Kapitalnym przykładem jest choćby “Puzzle Quest: Challenge of the Warlords”, który był intrygującym połączeniem produkcji fabularnej w świecie fantasy z grą logiczną.

pong quest

W założeniach “Pong Quest” ma być miksem klasycznej mechaniki rozgrywki, znanej z produkcji datowanej na lata 70’, z elementami RPG. Gra powinna posiadać pełnoprawną kampanię fabularną, w której mamy kierować drużyną dziarskich paletek do pingla. Będą one przemierzać światy znane z legendarnych tytułów Atari z lat 70’ i 80’, natomiast system walki ma być oparty na lubianej mechanice pojedynku ping-pongowego. Nie zabraknie również specjalnych talentów, zdolności oraz wzmocnień, które urozmaicą potyczki.

Inne

W dobie pandemii koronawirusa branżowe imprezy padają jak muchy lub dostają serię nokautujących ciosów. IEM, E3, GDC, Pyrkon, Digital Dragons... to tylko część tegorocznych eventów, które zostały przełożone, anulowane lub z dnia na dzień odbyły się bez udziału publiczności. Choć do kolejnego święta gier komputerowych, do jakich niewątpliwe zaliczają się targi Gamescom, pozostało jeszcze mnóstwo czasu, to nawet najtęższe umysły globu nie potrafią przewidzieć, kiedy uda opanować się wirusa na tyle, aby móc bezpiecznie zorganizować imprezę masową.

gamescom 2020

Tym bardziej, że Niemcy, a co za tym idzie znajdująca się w ich granicach Kolonia, są jednym z tych krajów, w których koronawirus uderzył najmocniej. Zachodzi więc obawa, że sierpniowe targi pójdą drogą amerykańskiego E3 i zostaną w tym roku odwołane.

Felix Falk, dyrektor zarządzający całą imprezą, uspokaja – targi na 100% się odbędą. Pytanie tylko, w jakiej formie?

Gry planszowe i karciane

Kotobirynt – recenzja gry planszowej

Dodał: , · Komentarzy: 0
kotobirynt

Jak mawiał Śmierć w jednej z powieści Terry'ego Pratchetta "KOTY. KOTY SĄ MIŁE". Takie właśnie kitki są bohaterami karcianki "Kotobirynt" stworzonej przez Antoine'a Bauzę – francuskiego twórcę znanego przede wszystkim z wielokrotnie nagradzanej gry planszowej "7 cudów świata". W "Kotobiryncie" autor udowadnia, że potrafi stworzyć tytuł dla każdego, także dla najmłodszych, a nagrody, jakimi został obsypany nie były wynikiem szczęśliwego trafu. "Kotobirynt" potwierdza, że Bauza jest po prostu świetny w tym, co robi i potrafi wciągnąć odbiorcę w magiczny, wykreowany we własnej głowie świat, w którym rządzą koty. Koty są najważniejsze, a wydawnictwo Rebel zadbało po prostu o to, żeby dowiedziała się o tym cała Polska.

Wasteland 3

Wasteland 3 zalicza poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 1

Z odległej Ameryki nadeszły złe wieści z postapokaliptycznego frontu. Kolejną ofiarą koronawirusa w branży elektronicznej rozrywki stał się “Wasteland 3”. W wyniku konieczności wdrożenia pracy zdalnej przez zespół inXile i sytuacji związanej z pandemią, premiera kolejnej części ojca wszystkich postnuklearnych cRPG została przeniesiona. Jak tłumaczy Brian Fargo, dodatkowe kilka tygodni ma dać studiu potrzebny czas do zaimplementowania wszystkich poprawek przesłanych przez graczy podczas beta testów, optymalizacji i odpowiedniego dopieszczenia gry.

wasteland 3

Wobec powyższych wyzwań “Wasteland 3” nie ukaże się w maju, tak jak pierwotnie to planowano, lecz dopiero 28 sierpnia. Nie da się ukryć, że serce może zaboleć, ale obecna sytuacja związana z szalejący koronawirusem powoduje, że każdy z nas powinien być zdecydowanie bardziej wyrozumiały niż zazwyczaj.

Mount & Blade II: Bannerlord

Kontynuacja kultowego klasyka na ten moment może szczycić się mianem największej premiery w 2020 roku na Steam. Oczywiście, nie można lekceważyć tutaj potężnego wpływu efektu globalnej kwarantanny – platforma, na której wystartowała gra cieszy się z tego powodu ogromną popularnością i połyka kolejne rekordy z nią związaną. Z drugiej strony, konkurencja “Bannerlord” jest naprawdę spora, a liczby zbyt dobre, żeby wszystkie laury oddać tutaj koronawirusowi.

mount and blade 2,bannerlord

Półtorej godziny po starcie w grze bawiło się ponad 100 tysięcy ludzi. Natomiast średnia ilość graczy w ciągu doby wyniosła ponad 152 tysiące, aby w swoim szczytowym momencie dobić do 178 tysięcy użytkowników bawiących się równocześnie.

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord już dostępny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nasi pradziadowie obiecywali, że ten dzień w końcu nadejdzie! Kontynuacja kultowego “Mount & Blade” w końcu trafiła w ręce wszystkich zainteresowanych graczy, a serwery nareszcie mogą zapełnić się awanturnikami, którzy pragną wykuć swoją wirtualną przyszłość w średniowiecznym świecie rozdartym wojną domową.

mount and blade 2

Rzecz jasna, “Bannerlord” w tym momencie jest w fazie Early Access, więc sami twórcy zaznaczają, że tytuł trudno traktować jako pełnoprawną produkcję. Może zawierać sporo błędów i nie wszystkie zapowiadane tryby są w tym momencie dostępne (te będą dodawane stopniowo), ale wydaje się, że fanom, którzy czekali całe lata na kolejną część serii specjalnie to nie przeszkadza i trudno im się dziwić.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Jak kończy się "Wiedźmin 3: Dziki Gon"? W naszym kraju można nie znać własnego imienia oraz nazwiska, lecz z trudem można nie kojarzyć losów Geralta i jego bliskich. We wszystkich alternatywnych wariantach. Nieomalże większość jest także dla odbiorców zrozumiała. Wyjątek stanowią trzy ewentualności, jakie mogą spotkać przybraną córkę wiedźmina...

Gothic II

Jeden z najambitniejszych modów w historii kultowego "Gothica" doczekał się obszernej, bo dwugodzinnej, prezentacji rozgrywki. Fani serii szybko powinni poczuć się jak u siebie w domu i dać się otulić tej nostalgicznej aurze niczym ciepłym kocem w chłodny wieczór.

kroniki myrtany,gothic ii

"Kroniki Myrtany" zabiorą nas na wyspę Archolos i przedstawią wydarzenia, które miały miejsce dekadę przed historią znaną z pierwszej części serii. Modyfikacja, oprócz masy nowych przygód oraz terenów do eksploracji, ma zawierać między innymi profesjonalny polski dubbing (choć w prezentacji go niestety nie uświadczymy, zostanie on dodany później).

Indvisible

Indvisible – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niezależne indyki to ważna i ciekawa forma gier. Ich twórcy mogą sobie pozwolić na nieco większa innowacyjność, od czasu do czasu zaskakując ciekawymi rozwiązaniami lub fabułą. Takie, jak sądzę, myślenie towarzyszyło tworzeniu gry "Indvisible" przez studio Lab Zero Games, znane z bijatyki zatytułowanej "Skullgirls".

indvisible
Wczytywanie...