W kontekście "Mass Effect: Andromeda" nie można pisać o łatwym starcie. Kilka dni temu branżowe kuluary zalały fragmenty rozgrywki, które bezlitośnie masakrowały słabe animacje postaci oraz komiczną wręcz mimikę twarzy, przywodzące na myśl raczej budżetowy tytuł zmontowany na szybko przez zespół amatorów niż produkcję za 40 milionów dolarów. Teraz przyszedł czas na pierwsze recenzje i cóż... do doskonałości daleko.

mass effect: andromeda

Okey, krytycy nie niszczą nowej części kosmicznej sagi BioWare, ale przez teksty przewija się gromkie "meh...". Według nich największym rozczarowaniem są właśnie rozliczne usterki techniczne, jak również dialogi oraz zadania, których jakość jest mocno mieszana. Sporo komplementów jednak padło po adresem emocjonującego system walki, a także różnorodnego świata gry. Potwierdza to tylko wcześniejsze przewidywania, że z "Mass Effect" nie zostało już raczej nic z cRPG i pozostała tylko przygodowa gra akcji. Szkoda, tym bardziej, że wśród recenzentów pojawiają się głosy, że to prawdopodobnie najgorsza gra w długiej historii kanadyjskiego studia...

Zabiwszy pierwszą wyrośniętą jaszczurkę podczas misji "Budzenie Smoka", w Białej Grani będziemy świadkami scenki, która zatrzymała chyba każdego gracza - sporu odzianych w typowe dla swojej krainy Redgardów z lokalnym strażnikiem. Od nich dostaniemy również zlecenie na dostarczenie informacji o "pewnej redgardzkiej uciekinierce z Hammerfell". Powyższy quest możemy wykonać na dwa sposoby... W artykule nie wyjaśniam, jak go wykonać. Interesuje mnie jego cel i kwestia, kto robi nas w (smocze) jajo.

skyrim,saadia,alikrowie

Zadanie zostaje nam powierzone na bardzo wczesnym etapie gry i od razu zostajemy wrzuceni na głęboką wodę geopolityki Tamriel. Zagubiony w tej sytuacji był chyba każdy grający, zarówno nowy w uniwersum TES, jak i jego weteran. Otóż... kto kłamie?

Nadal nie jestem przekonany do tego nostalgicznego pomysłu studia Blizzard związanego z wrzuceniem "gołej" klasy Nekromanty do "Diablo III". Za którą będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Raz, że to ewidentne żerowanie na starych, dobrych czasach, co zawsze powodowało u mnie nieprzyjemny skręt flaków, bo trudno przejść obojętnie obok takiego chwytu. Dwa, iż jak pomysł wypali (a pewnie wypali - patrz punkt pierwszy) no to, bracia i siostry, w kolejnych produkcjach możemy spodziewać się podobnych atrakcji. Płacić za dodatkowe klasy albo traktować je jako zawartość ekskluzywną... brrrr... zaiste mroźna przyszłość.

diablo 3,nekromanta

Jednak może trochę przesadzam, to jednorazowa akcja i nikt nas nie testuje? Oby. Twórcy zapewniają, że włożyli wiele serca oraz pracy w klasę Nekromanty, a przekonamy się o tym już w drugiej połowie 2017 roku. Póki co, studio postanowiło uchylić niewielką część rąbka tajemnicy związanego z tą postacią. Szczegóły znajdziecie pod tym adresem, natomiast na krótki fragment rozgrywki możecie rzucić okiem w rozszerzeniu wieści.

Wydane w 2005 roku "Pathologic" było grą niezwykłą. Historia 12 dni umierającego miasteczka zawierała wszystkie elementy dobrze napisanej historii. Rodzinne dramaty, trupy w szafie, miejscowi władykowie pociągający za sznurki, nieznaną grozę oraz tajemnicę. Jednak gra miała pewien dobry feler. Gameplay był niedopracowany i na dłuższą metę męczący. Jednak od czego jest serwis Kickstarter? Twórcy z studia Ice Pick Lodge bez większych problemów zebrali całą sumę i już w tym roku będzie miała miejsce premiera odświeżonej wersji "Pathologic". Zaś osoby, które do tej pory nie zagrały w oryginał mogą pobrać demo z serwisu Steam, aby na własne oczy przekonać się o wyjątkowości tego dzieła.

pathologic remake

Informacja prasowa.

warhammer 40000: dawn of war 3

Cenega, partner dystrybucyjny SEGA® Europe Ltd. w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech informuje, że data premiery gry Warhammer 40 000: Dawn of War III, nowej części uznanej przez krytyków strategii czasu rzeczywistego (RTS), została ustalona na 27 kwietnia br. Jednocześnie wybrane sklepy uruchomiły zamówienia przedpremierowe na ten tytuł. Gra ukaże się na komputery PC w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru. Za polską lokalizację odpowiada światowy wydawca tytułu.

Styx: Shards of Darkness

Premiera Styx: Shards of Darkness

Dodał: Mikeal, wtorek, 14 marca 2017 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa.

Dziś do sklepów trafiła gra Styx: Shards of Darkness, skradanka autorstwa Cyanide Studio. Jest dostępna w wersji na PlayStation 4, Xbox One i komputery PC. Jej dystrybutorem jest cdp.pl.

styx: shards of darkness

W Styx: Shards of Darkness gracze przejmują kontrolę nad zwinnym goblinem-złodziejem, który zabijając i kradnąc – z szyderczym uśmiechem na ustach – przemierza mroczny świat fantasy pełen zagrożeń i tajemnic.

Ach któż nie zna bólu związanego z wyczekiwaniem na premierę nowej gry z ulubionej serii? Twórcy z studia Bioware jawnie przeciwstawiają się torturowaniu graczy i podzielili się z siecią znaczną ilością filmików, mającą na celu uprzyjemnienie fanom ostatniego tygodnia przed premierą Andromedy.

mass effect: andromeda

Jednym z ciekawszych elementów "Mass Effect: Andromeda" jest podróż do zupełnie nowej galaktyki i poznawanie nietypowych gatunków zamieszkujących te obce uniwersum. Nie dziwi zatem, że w pewnym momencie przygody do ekipy Pioniera dołączy któryś z przedstawicieli tubylców - niezależnie od tego, czy czuje do nas oczywistą miętę, czy też pragnie nam bezczelnie patrzeć na ręce.

mass effect: andromeda

Właśnie takim towarzyszem będzie Jaal, przedstawiciel rasy Angarian. To jeden z buntowników przeciwstawiających się dominacji Kettów w Andromedzie, a że tak się składa, iż ludzie też będą mieli z nimi na pieńku... cóż - wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, nieprawdaż?

Inne

Znamy datę premiery Battle Brothers

Dodał: Mikeal, niedziela, 12 marca 2017 · Komentarzy: 3

"Battle Brothers" to taktyczna gra CRPG, w której wcielamy się w wojownika przewodzącego bandzie najemników. Aby przetrwać w tym brutalnym świecie będziesz musiał rozsądnie dobierać sojuszników, ostrożnie przyjmować zadania i dbać o życie swoich żołdaków. Dwa lata od udostępnienia gry w usłudze Steam Early Access, twórcy z studia Overhype Studios z dumą informują, że premiera ich dzieła będzie miała miejsca 24 marca bieżącego roku.

battle brothers

Studio Telltale podzieliło się pierwszymi obrazkami z nadchodzącymi wielkimi krokami "Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series", czyli kolejnej grze studia, w której dane nam będzie pokierować losami tytułowych Strażników Galaktyki.

marvel’s guardians of the galaxy: the telltale series

Jeśli uważacie, że Telltale nie nadaje się do tworzenia gier przygodowych z bohaterami w głównej roli, to będziecie mieli okazję utwierdzić się w tym przekonaniu lub też dać twórcom jeszcze jedną szansę. Już 25 kwietnia zadebiutuje "Marvel’s Guardians of the Galaxy: The Telltale Series", jednak już dzisiaj możemy przyjrzeć się pierwszym screenom z gry.

Wczytywanie...