viron-wyrocznia

Sukcesy nierzadko rodzą się w ciszy. Kiedy wysokobudżetowa konkurencja bombarduje nas efekciarskimi materiałami, które wnoszą niewiele nowego do posiadanej przez nas wiedzy na temat danej produkcji, Obsidian obiera inną drogę - krótkich, konkretnych prezentacji nowości, jakich uświadczymy podczas zabawy w "Pillars of Eternity II".

pillars of eternity 2

Katrina Garsten, jedna z producentek studia, przedstawia nam zgniot ciekawostek związanych z drugą częścią serii, które zostały ujawnione w ostatnich dniach. Rzucono trochę światła na personalia pomagierów, jakich spotkamy na swojej drodze. Dodatkowo dowiemy się więcej na temat systemu obrażeń, usprawnionego cieniowania czy nowych animacji.

Cóż za czasy panie i panowie. Jednego dnia premiere mają dwa zacne CRPG-i, pierwszym jest "Elex", o którym dzisiaj pisaliśmy, a drugim, kontynuacja przygód "słodkich" urwisów z Kolorado, "South Park: The Fractured But Whole". Ostatni, niestety, trailer zabierze nas w świat przyjaźni i radości oraz... pierdów i walki z duszpasterzami.

south park: fractured but whole,south park: the fractured but whole
Guild Wars 2

Halloween powraca do Guild Wars 2

Dodał: Courun Yauntyrr, wtorek, 17 października 2017 · Komentarzy: 1

Halloween coraz bliżej, zaś zgodnie z zapowiedziami od dziś możemy ponownie wypróbować wszelkie atrakcje, jakie przygotowali twórcy sieciowego "Guild Wars 2". Czy krótko po premierze drugiego rozszerzenia możemy w ogóle liczyć na jakieś nowości?

guild wars 2

Poprzednie lata nie rozpieszczały graczy w okolicach Halloween. Wciąż te same atrakcje i nieliczne nowe przedmioty były jedynie tłem do niemal nieskończonego uganiania się po labiryncie, dzięki czemu mogliśmy liczyć na spory zastrzyk gotówki. Tym razem także będziemy zbierać specjalne torebki i przysmaki, ale najnowszy patch to nie tylko zmiana dekoracji centrum Lwich Wrót.

Elex

Elex - zwiastun na premierę

Dodał: Mikeal, wtorek, 17 października 2017 · Komentarzy: 0

Już dziś premiera najnowszego dzieła studia Piranha Bytes. W celu podgrzania emocji i zachęcenia niezdecydowanych do kupna w sieci pojawił się nowy trailer. Ostatni zwiastun produkcji w krótki sposób zaprezentuje nam najlepsze atrakcje oraz sekrety "Elexa".

elex
Dragon Age: Początek

Mike Laidlaw opuszcza studio BioWare

Dodał: Tokar, niedziela, 15 października 2017 · Komentarzy: 10

Po czternastu latach spędzonych w BioWare, twórca uniwersum "Dragon Age", jak również jeden z głównych scenarzystów "Jade Empire" oraz "Mass Effect" opuszcza studio. Jest to o tyle szokujące, że Laidlaw był główną siłą napędową świata Szarych Strażników i odpowiadał za wizję jego rozwoju. Mając w pamięci, że korporacja obecnie tworzy kolejną część serii, zapewne umiejscowioną bezpośrednio po wydarzeniach mających miejsce w "Inkwizycji", raczej nie wróży to niczego dobrego. Przypomnijmy, że swego czasu podobnie z firmą pożegnał się Casey Hudson, który trzymał w ryzach markę "Mass Effect" - jak to się skończyło dla "Andromedy" nie muszę chyba przypominać.

mike laidlaw

"Podczas okresu spędzonego w studiu miałem przyjemność pracować z jednymi z najbardziej utalentowanych ludzi w branży. Bycie częścią zespołu tworzącego Dragon Age było prawdziwym zaszczytem i wierzę, że świat, który stworzyliśmy, znajduje się w dobrych rękach" - żegna się Laidlaw, przy okazji zdradzając, jakie ma plany na najbliższe tygodnie. -"Zamierzam zapoznać się ze wszystkimi wspaniałymi tytułami, które stworzyli moi koledzy po fachu na całym świecie".

Cóż, powodzenia.

Inne

Premiera Empyre: Lords of the Sea Gates

Dodał: Mikeal, wtorek, 10 października 2017 · Komentarzy: 1

Akcja "Empyre: Lords of the Sea Gates" rozgrywa się w... (łapie oddech) steampunkowym, postapokaliptycznym, osadzonym w alternatywnej rzeczywistości Nowym Yorku. Po wiekiej powodzi w 1899, większość miast Wschodniego Wybrzeża znalazała się pod powierzchnią wody. Jedynie Nowy York uchronił się przed większymi zniszczeniami. Odcięci od świata mieszkańcy utworzyli państwa-miasta, będący symbolem ich pochodzenia i profesji. Włoscy imigranci z Małej Itali założyli Muano Nera, policjanci i oficjele rządowi dali podwaliny pod Tammany, pojawili się też piraci, mafia oraz zbuntowana flota pruska. Mieszkańcy upatrywali swojego przetrwania w morzu, zaś czego nie mogli zdobyć sami, zdobywali w handlu z "Szczurami Lądowymi". Miasto było zaopatrywane w świeżą wodę, dzięki rozbudowanemu systemowi rur. Pewnego dnia woda w rurach przestała płynąć...

empyre: lords of the sea gates
Fallout

Chris Avellone wraca do serii Fallout?

Dodał: Tokar, niedziela, 8 października 2017 · Komentarzy: 2

Czy twórca, który maczał palce przy wielu kultowych grach cRPG, powraca do pracy przy zasłużonym uniwersum postapokaliptycznym? Całkiem możliwie, a falę spekulacji rozpoczął sam Chris Avellone na swoim profilu społecznościowym w serwisie Facebook.

fallout

W ciągu ostatnich dni na jego koncie pojawił się szereg obrazków związanych z maskotką cyklu "Fallout" - Vault Boyem. Pierwszy z nich ukazuje wspominanego jegomościa w trzech różnych perspektywach - w pierwszej przyrzeka wierność "Biblii RPG", w drugiej jest pod ewidentnym wrażeniem swego intelektu, a w ostatniej jest zaczytany w fabułę. No i w sumie nie oznaczałoby to nic, tym bardziej, że cykl ostatnio obchodził swoje 20-ste urodziny, gdyby nie kolejny obrazek.

Batman: The Telltale Games Series

The Pact już dostępne

Dodał: Courun Yauntyrr, piątek, 6 października 2017 · Komentarzy: 0

Jeśli podobał wam się premierowy epizod "The Enemy Within", to z pewnością ucieszy was fakt, że kolejna część, "The Pact", jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem platform dystrybucji cyfrowej. Co tym razem czeka najsłynniejszego detektywa Gotham?

batman the telltale series enemy within

Pierwszy epizod pozwolił nam powrócić do Gotham, jednak dla Telltale starcie z Riddlerem było jedynie rozgrzewką przed głównym daniem. Bruce Wayne ponownie będzie musiał nieźle się napocić, aby poznać tożsamość osoby, która naprawdę pociąga za sznurki. Czy rozwiązanie tej zagadki jest połączone z osobą niespodziewanego "przyjaciela" z Arkham Asylum?

Być może rodzime "SEVEN: The Days Long Gone" nie należy do najmocniej wypatrywanych tytułów tego roku kalendarzowego, ale nowy izometryczny RPG od kilku byłych pracowników CD Projekt Red trafi do nas jeszcze tej zimy.

seven: the days long gone

Tytuł ten nie jest jednym z murowanych faworytów do miana najlepszej gry RPG tego roku, ale trzeba przyznać, że dzieło Fool's Theory powoli nabiera rumieńców. Nie jest to może skala "Wiedźmina" i zdecydowano się na inne realia, jednak wydawca chce nas zachęcić do wyłożenia pieniążków na "SEVEN". Czy to aby dobry pomysł?

South Park: Fractured But Whole

Ubisoft szuka idealnego pierdnięcia

Dodał: Tokar, poniedziałek, 2 października 2017 · Komentarzy: 3

To nie żart. Twórcy zbliżającego się wielkim krokami "South Park: Fractured But Whole" oraz firma Ubisoft szuka osoby, która potrafi wykonać doskonałe i dźwięczne pierdnięcie. O fałszowaniu nie ma mowy. W ramach rozgrywki o jakże znamiennej nazwie "Ja jestem pierdem", wydawca prosi, aby wszyscy zainteresowani nagrywali materiały wideo prezentujące swoje najlepsze bąki. Zwycięzca otrzyma zaproszenie do studia w San Francisco, gdzie jego gastryczne talenty zostaną nagrane i trafią do gry.

family guy

Propozycje należy nadsyłać na oficjalną stronę konkursu, maksymalnie do 16 października. W pierwszym etapie rywalizacji pierdy ocenią zwykli zjadacze fasoli, aby następnie dziesięć najlepszych prac wyłoniło profesjonale jury. W jego skład wejdzie T.J. Powell (na co dzień zajmuje się inżynierią dźwięku w grach), Mr Methane (profesjonalny flatulista z ponad 30 letnim stażem) oraz "nieznana słynna dziewczyna". Ostateczny wynik poznamy 23 października.

W rozszerzeniu znajdziecie materiały promujące wydarzenie, które w sposób typowy dla "South Park" nabijają się z ultra-popularnych telewizyjnych programów typu talent show.

Wczytywanie...