"Neverwinter Nights" w wersji Enhanced Edition w końcu zawitało na platformę GOG.com. Z tej okazji przygotowano specjalną zniżkę dla tych, którzy chcą zmierzyć się z legendą i uratować tytułowe miasto Neverwinter przed bezlitosną plagą.

neverwinter nights

Rozszerzona wersja hitu sprzed lat, za którą stoi studio Beamdog, zadebiutowała pod koniec marca tego roku, ale potrzeba było blisko siedmiu miesięcy, aby gra zawitała na kolejną popularną platformę dla graczy – GOG.cm. Z tej okazji przygotowano specjalnych rabat dla tych, którzy zdecydują się na zakup właśnie tej wersji gry. Czy aby na pewno warto się skusić na powrót do Zapomnianych Krain?

ArenaNet podzieliła się informacjami na temat nadchodzących obchodów Halloween, w których będą mogli uczestniczyć wszyscy gracze przemierzający świt "Guild Wars 2". Szalony Król Thorn i jego świta powróci już za mniej niż tydzień.

halloween,guild wars 2

Szalony Król Thorn ponownie będzie nas oprowadzać po Lwich Wrotach, opowiadając przy tym mniej lub bardziej wciągające historie i wymagając od nas wykonania odpowiednich rozkazów. Poza tym możemy spodziewać się znanych z poprzednich lat atrakcji, wliczając w to eksplorację Labiryntu czy też wyścig z czasem podczas szalonej wspinaczki na wieżę z zegarem.

Do sieci wyciekło nagranie przedstawiające nową grę w świecie "Harry'ego Pottera". Miałaby to być wysokobudżetowa produkcja z gatunku RPG.

harry potter

Największe marzenie fanów? Na pewno, bo zręcznościówki czy LEGO nigdy nie podźwignęły potencjału uniwersum Rowling. Gra RPG ma zaś duże szanse, by to zrobić. Wyobraźcie sobie otwarty świat, 8 klas postaci, nieliniową historię z wyborami, walki między czarodziejami, rzucanie zaklęć, wybór własnego domu (Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw czy Hufflepuff?), tworzenie postaci...

Nie ulega wątpliwości, że Andrzej Sapkowski tanio sprzedał prawa do świata "Wiedźmina" firmie CD Projekt. Nie ulega też wątpliwości, że studio stworzyło świetne gry, a zapowiedziana produkcja "Wojna krwi: Wiedźmińskie opowieści" najprawdopodobniej okaże się kolejnym sukcesem – i może częścią nowej serii?

andrzej sapkowski

Andrzej Sapkowski nigdy nie ukrywał swojego negatywnego stosunku do gier ze świata "Wiedźmina", ale widząc zyski, jakie z nich płyną... chce na nich dodatkowo zarobić. A konkretnie chce 60 mln złotych.

Końcówka października powinna być udanym czasem dla fanów świata "Wiedźmina". Wtedy bowiem ukaże się nowa gra RPG studia CD Projekt RED – "Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści".

wojna krwi: wiedźmińskie opowieści

Świat stoi na krawędzi. Konflikt pomiędzy potężnym Cesarstwem Nilfgaardu i dumnymi Królestwami Północy narasta. W obliczu wrogiej inwazji, Meve — zaprawiona w boju Królowa Lyrii i Rivii — zmuszona jest powrócić na wojenną ścieżkę, która poprowadzi ją ku zemście i zagładzie.

Trzeba się pospieszyć, bowiem nie zostało zbyt dużo czasu, aby skorzystać ze specjalnej okazji, dzięki której wreszcie będziemy mogli zapolować na długo wyczekiwane legendarne karty i włączyć je do ulubionej talii w "Gwincie: Wiedźmińskiej grze karcianej".

wiedźmińska gra karciana,gwent,gwint

To nie pierwsza tego typu ograniczona czasowo akcja, która ma skłonić nas do otwierania beczek z kartami. Tym razem zdobędziemy gwarantowany legendarny egzemplarz, dzięki czemu podczas samej rozgrywki powinno być nam dużo prościej. Cała akcja trwa jedynie do jutrzejszego popołudnia, więc czasu nie ma aż tak wiele. Przypominamy także, że od końca sierpnia trwa Sezon Wojownika.

Guild Wars 2

Zobacz trailer A Star to Guide Us

Dodał: Courun Yauntyrr, czwartek, 13 września 2018 · Komentarzy: 0

ArenaNet szykuje się do wypuszczenia czwartego epizodu również czwartego sezonu "Living Story" w sieciowym świecie "Guild Wars 2". Czeka na nas sporo nowości, dodatkowy obszar oraz rzecz jasna dalsza część historii walki o ocalenie kontynentu przez rosnącym w siłę Kralkatorrikiem.

guild wars 2

Kolejna część "Żywej opowieści" to oczywiście kontynuacja historii, która rozgrywa się w Elonie. Walka z Palawą Joko nie pozostała bez wpływu zarówno na prowadzoną przez nas postać, jak też Aurene, która będzie tytułową gwiazdą tego epizodu. Poza tym twórcy gry przygotowali dla nas kilka nowości do przetestowania tuż po tym, jak uporamy się misjami fabularnymi.

W grudniu 2011 miała miejsce premiera gry "Star Wars: The Old Republic", należącej do gatunku MMORPG, a nie cRPG jak seria "Star Wars: Knights of The Old Republic", której jest duchowym spadkobiercą. Granie wymagało płacenia abonamentu, ale niespełna rok później, w listopadzie 2012, wprowadzono wariant free-to-play.

star wars: the old republic

Wydaje się, że nie taki był plan, że tym samym nie osiągnięto oczekiwanego sukcesu. Jednak czy dziś "Star Wars: The Old Republic" wciąż jest wart uwagi? Świat "Gwiezdnych wojen" uległ rozbudowie – powstały nowe gry i filmy. Jednym zdaniem: cieszy się jeszcze większą popularnością, a także kusi, aby poznawać go i przebywać w nim jak najdłużej. Dlatego postanowiłem dać szansę tej już nienowej produkcji.

Studio CD Projekt RED zakończyło historię Geralta z Rivii, ale to wcale nie oznacza, że zamierza zrezygnować z gier cRPG. Ich najnowsze dziecko, czyli "Cyberpunk 2077" to kolejny krok w rozwoju, który ma szansę przez pewien czas nie tylko zdominować gatunek, lecz także zagrozić największym, którzy do tej pory dyktowali warunki w cyberświecie przyszłości.

cyberpunk 2077

Druga część "Grzechu Pierworodnego" to niewątpliwie smaczny kąsek dla fanów gier RPG, ale jeśli do tej pory nie graliście, to twórcy proponują swoje dzieło w odświeżonej wersji. Właśnie do sprzedaży trafiło "Divinity II: Original Sin – Definitive Edition". Co takiego należało poprawić?

divinity 2 original sin

Specjaliści z Lariana postanowili wprowadzić szereg poprawek do swojego ostatniego hitu, dzięki czemu gra ma być jeszcze lepsza. Wśród zmian m.in na tryb Areny pozwalający na starcia PvP w formie "gorącego krzesła", rozpisane na nowo dialogi, pojawiające się głównie w trzecim rozdziale, jak też pojawią się nieznane w oryginalnym wydaniu lokacje.

Wczytywanie...