droga_miecza
Liga Sprawiedliwości

Niespełniony sen Zacka Snydera

Dodał: , · Komentarzy: 2
liga sprawiedliwości zacka snydera

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... A nie, to inna opowieść. Jednak nie mniej fantastyczna niż spuszczony w klozecie plan rozwoju DC Extended Universe przez Zacka Snydera. 18 marca zadebiutuje na HBO jego czterogodzinna wersja "Ligi Sprawiedliwości", tymczasem do sieci wyciekły scenopisy jej kolejnych części – drugiej oraz trzeciej. Twitter bardzo szybko je usunął, co może faktycznie dowodzić ich autentyczności, w związku z prawami zgłoszonymi przez WarnerMedia i Warner Bros. Pictures.

Zgodnie ze scenopisami Lex Luthor tworząc swój Legion Zagłady miał zrekrutować do niego złoczyńców, których już widzieliśmy w DC Extended Universe: Dr Poison (Doktor Maru w "Wonder Woman") , Black Mantę ("Aquaman") i Ocean Mastera (Król Orm również w "Aquamenie"). Dołączyć do nich mieli Captain Cold i Człowiek-Zagadka, którzy do tej pory powinni byli zaliczyć występ odpowiednio w powstającym "Flashu" i "Batmanie". Uwaga, w dalszej części tekstu pojawiają się srogie spoilery – o ile oczywiście wizja Snydera kiedykolwiek dojdzie do skutku.

Loop Hero

Duża popularność Loop Hero

Dodał: , · Komentarzy: 0
loop hero

Wieczorem 4 marca 2021 zadebiutował na Steamie "Loop Hero". W zaledwie 24 godziny w produkcję zagrało 150 tysięcy osób. Gra zbiera pozytywne recenzje – na Steamie 96% pozytywnych z 2122, natomiast w serwisie Metacritic ocena 84 na podstawie 17 opinii.

"Loop Hero" to cRPG w stylu retro, łączący w sobie elementy roguelike, karcianki i strategii. Straszliwy Licz zamknął świat w niekończącej się pętli czasowej, przez co wszystko pogrążyło się w chaosie. Gracze zbierają talię kart, aby rozmieszczać na mapie wrogów, budynki oraz pola terenu. Ponadto wykorzystają potężne przedmioty i rozbudują obóz ocalałych. Jak w każdej grze bazującej na "Rogue", kolejne pętle czasowe generowane są losowo.

Aliens: Fireteam

Dopiero co zapowiedziano "Aliens: Fireteam", a już serwis IGN może pochwalić się prawie 26-minutowym materiałem z gry. Jej akcja rozgrywa się 23 lata po zakończeniu oryginalnej trylogii filmowej. Gracze wcielą się w niej w trzyosobową drużynę Kolonialnych Marines przybywających na pomoc odległym koloniom. Co ciekawe, zmierzymy się z aż dwudziestoma rodzajami Obcych.

Gamedec

Co słychać w Gamedecverse?

Dodał: , · Komentarzy: 0
gamedec

"Gamedec" zbliża się wielkimi krokami. W tym cyberpunkowym cRPG wcielisz się w prywatnego detektywa, tropiącego zbrodnie popełniane w wirtualnych światach. Gra ma nieustannie dostosowywać się do twoich decyzji. Anshar Studios podzieliło się swoimi postępami w lutym:

 • zaimplementowano nowy ekran ładowania – teraz zawiera informacje odnośnie miejsca, do którego się udajesz, z wyraźnym rozróżnieniem, czy to świat sensoryczny, czy też Realium
 • przerobiono drzewka profesji i dedukcji – pozostawiono warstwę merytoryczną, modyfikując warstwę wizualną
 • wykonano większe poprawki tekstu do nadchodzącej wersji dla wspierających (Backers Build)
 • stworzono warstwy dźwiękowe do wersji dla wspierających
 • stworzono animacje i efekty wizualne do wersji dla wspierających
 • poprawiono oświetlenie w wersji dla wspierających (przykładowy screen w rozszerzeniu newsa)
 • stworzono nowe modele dla głównych postaci
 • pracowano nad modelami i efektami w jeszcze nieujawnionej lokacji
Albion Online
albion online

Już 17 marca wyjdzie duża aktualizacja do "Albion Online", zatytułowana "Call to Arms", wprowadzająca całą masę nowych elementów.

Skupiono się głównie na przeróbce Wojen Frakcji – oprócz przejmowania Posterunków, Frakcje mogą teraz kontrolować całe regiony i rozszerzać zasięg swojego miasta na kontynencie poprzez przejmowanie graniczących z nimi wrogich terytoriów. Gracze nagradzani będą za lojalność wobec danej Frakcji dzięki unikalnym "Prestiżowym Rangom" i miesięcznym Kampaniom z cennymi nagrodami. Co więcej, nie muszą mieć ciągle oflagowania bojowego, a ponadto otrzymają dowolność wyboru miasta, za którym się opowiedzą.

Hogwarts Legacy
hogwarts legacy

W wyniku nich ze swojej pracy nad grą zrezygnował jej główny projektant, Troy Leavitt. Powodem jest wzbudzający wątpliwości kanał na YouTube, który kiedyś prowadził developer. W swoich filmikach mocno krytykował wypowiedzi feministki Anity Sarkeesian, kontestował zwolnienie szefa Pixara po zarzutach o molestowanie seksualne i wyrażał swoje poparcie dla kontrowersyjnego ruchu Gamergate, który jest oskarżany o szerzenie mowy nienawiści.

Developer postanowił opuścić zespół pracujący nad “Hogwarts Legacy” pomimo tego, że poinformował studio o swojej twórczości na długo przed tym zanim sprawa wypłynęła – Avalanche nie widziało w nim niczego zdrożnego.

Outriders

Łatanie dema Outriders

Dodał: , · Komentarzy: 0
outriders

People Can Fly oznajmili, że w niedawno wydane demo "Outriders" zagrało już ponad dwa miliony ludzi. W związku z dużym zainteresowaniem twórcy zdecydowali się na wypuszczenie w przyszłym tygodniu patcha do wersji demonstracyjnej.

Łatka zawierać będzie mniejsze i większe poprawki:

 • możliwe stanie się wyłączenie efektu rozmycia w ruchu (motion blur)
 • poprawiono ilość klatek na sekundę dla cutscenek, dzięki czemu zmniejszono drżenie kamery
 • naprawiono błąd, przez który wywalało graczy z rozgrywki podczas otwierania menu czy ekwipunku
 • zmniejszono czas do znalezienia towarzyszy do aktywności
 • naprawiono błąd kasujący cały ekwipunek gracza podczas utraty połączenia
 • poprawiono wyświetlanie napisów i synchronizację w zadaniu "Bad Day"
Diablo II
diablo ii: resurrected

Dlatego że nie będzie konieczności porzucenia swojej ukochanej postaci i skrytki wypełnionej legendarnymi przedmiotami. Twórcy “Diablo II: Resurrected” potwierdzają, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć przygodę z odświeżoną edycją gry wykorzystując do tego postaci z klasycznej odsłony, nawet te sprzed 20 lat. Rzecz jasna, o ile posiadasz odpowiednie zapisy stanu rozgrywki. Czas odkurzyć stare komputery i przeszukać ich twarde dyski.

Wczytywanie...