wampir_maskarada
Lone Echo II

Znamy datę premiery Lone Echo II

Dodał: , · Komentarzy: 0
lone echo ii

Pierwsza gra "Lone Echo" nadal jest jedną z najlepszych produkcji dostępnych na VR, o czym pisałem niedawno w mojej recenzji. Z niecierpliwością czekałem na sequel, który zaliczył już kilka opóźnień. Okazuje się, że nie będę musiał długo czekać. Studio Ready at Dawn zapowiedziało, że dalsze losy kapitan Olivii Rhodes i robota Jacka poznamy już 12 października, czyli za niecałe dwa tygodnie! Gra ukaże się wyłącznie na systemy marki Oculus – Oculus Rift S oraz Oculus Go (podłączone do odpowiednio mocnego PC). Tymczasem pierwsza część nadal jest mocno przeceniona w Oculus Store, a zatem kto jeszcze nie próbował niech śmiało kupuje.

Vampire: The Masquerade - Bloodhunt
vampire: the masquerade – bloodhunt

Gracze wysunęli ciężkie zarzuty pod adresem studia Sharkmob AB i jego "Vampire: The Masquerade – Bloodhunt", zarzucając firmie, że wraz z grą instalowany jest również spyware.

Obawy niektórych graczy nie pojawiły się bez powodu. Stosowane w produkcji oprogramowanie mające zwalczać oszustów okazało się w niektórych przypadkach działać po wyłączeniu gry oraz pozostawało na komputerze po jej odinstalowaniu. Sharkmob wiarygodnie ustosunkował się do tych oskarżeń i podjął działania celem naprawienia wykrytego problemu.

Kena: Bridge of Spirits

Premiera gry Kena: Bridge of Spirits

Dodał: , · Komentarzy: 0
kena bridge of spirits

Dzisiaj ukazała się debiutancka produkcja od amerykańskiego studia Ember Labs zatytułowana "Kena: Bridge of Spirits". Jest to przygodowa gra akcji z elementami platformowymi, w której wcielamy się w tytułową Kenę i próbujemy wyleczyć bajkową krainę z toczącej ją magicznej choroby. Pomagają nam w tym urocze stworki zwane Rot. Graficznie wygląda jak film Pixara. Gra ukazała się na Epic Games Store na PC oraz na konsolach PlayStation 4 i 5. Z okazji premiery twórcy wypuścili nowy zwiastun, który znajdziecie poniżej.

Gamedec

Recenzja gry Gamedec

Dodał: , · Komentarzy: 0
Gamedec

"Gamedec" to nowa gra RPG od polskiej firmy Anshar Studios. Rozgrywa się w świecie znanym z popularnego cyklu książek science fiction autorstwa Marcina Przybyłka, których niestety nie miałem okazji przeczytać. Gra przenosi nas do Warsaw City pod koniec XXII wieku. Zmutowana i mordercza przyroda opanowała większość świata z wyjątkiem wielkich miast. Ludzie żyją w wysokich wieżach, spędzając mnóstwo czasu w niezwykle rozbudowanych wirtualnych rzeczywistościach. Wcielamy się w tytułowego gamedeca, czyli detektywa rozwiązującego sprawy (kryminalne i nie tylko) w grach.

Total War: Warhammer III
total war: warhammer 3

Creative Assembly podzieliło się z fanami nowym, bardzo efektownym zwiastunem "Total War: Warhammer 3". Pokazuje on jedną z nowych frakcji dostępnych w grze – dalekowschodnie Wielkie Imperium Kataju (ang. Grand Cathay). Jest ono mocno inspirowane cesarstwem Chin, widzimy więc smoki, fajerwerki oraz olbrzymie terakotowe golemy. Twórcy zapowiadają, że Kataj będzie dość defensywną armią, skupioną na utrzymaniu zajętych pozycji za wszelką cenę i stopniowe osłabianie wroga. W zwiastunie możemy zobaczyć Miao Ying, dowódcę Wielkiego Bastionu (czyt. Wielkiego Muru), będącego jednym z trzech dowódców dostępnych w grze. Premiera "Total War: Warhammer 3" nastąpi na początku 2022 roku.

Lone Echo

Recenzja gry Lone Echo

Dodał: , · Komentarzy: 0
lone echo

Gdy w zeszłym roku świat dopadła pandemia COVID-19, kupno gogli VR wydawało mi się sensownym pomysłem. W końcu to dobry pomysł na ruszenie się z domu bez realnego ruszania się z domu. Z czasem główną bolączką stał się brak dobrych gier. Rynek jest stosunkowo młody, nowe produkcje są często tworzone metodą prób i błędów, deweloperzy nadal się uczą. Większość wypada średnio, zarówno jako gry i jako doświadczenia. Czasem jednak trafiają się prawdziwe perełki w postaci "Lone Echo" od studia Ready at Dawn.

ATOM RPG: Trudograd

Dziś premiera ATOM RPG: Trudograd

Dodał: , · Komentarzy: 1
atom rpg: trudograd

Dziś fazę wczesnego dostępu opuściło "ATOM RPG: Trudograd", będące dodatkiem do wydanej w 2018 roku klasycznej gry RPG w rzucie izometrycznym rozgrywającej się w postapokaliptycznym świecie. W 1986 roku Związek Radziecki i Blok Zachodni zniszczyły się wzajemnym ogniem bomb atomowych. Wcieliłeś się tam w rolę jednego z ocalałych z nuklearnej pożogi, przemierzając dziki i cudowny świat radzieckich pustkowi, aby zdobyć sławę i bogactwo oraz dowiedzieć się prawdy o tajemniczej konspiracji pragnącej zniszczenia resztek życia na Ziemi.

Rozszerzenie kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwowzorze – wydarzenia rozgrywają się dwa lata później. Prowadzisz tu rozmowy i realizujesz zadania dla mieszkańców tytułowego miasta, a także toczysz turowe starcia z przeciwnikami.

Inne

Kolejne postacie w Kuro no Kiseki

Dodał: , · Komentarzy: 0
kolejne postacie w kuro no kiseki

System premier stosowany przez Falcona sprawia, że jego fani w naszej części świata muszą sobie jeszcze trochę poczekać na kolejną część legend bohaterów, co nie oznacza, że nie możemy sobie zerknąć na ostatnie informacje poświęcone najnowszej produkcji – wiadomości o kolejnych postaciach, które mają się pojawić na przestrzeni fabuły "Kuro no Kiseki".

Life is Strange: True Colors
life is strange true colors

Wygląda na to, że chińscy gracze są bardzo niezadowoleni z gry "Life is Strange: True Colors" i starają się zaniżyć jej notowania na Steamie. Powód? Na głównej ulicy handlowej miasteczka Haven Springs, w którym rozgrywa się akcja gry, znajduje się sklep Treasures of Tibet. Jego szyld zawiera tybetańską flagę, która jest zakazana w Chinach. Tylko tyle i aż tyle. Wywołało to falę hejtu i negatywnych recenzji, które zarzucają grze "propagowanie tybetańskiego ruchu niepodległościowego" lub przypominają, że "Tybet, Makao, Hong Kong oraz Tajwan są integralną częścią Chin". Nie jest to nowe zjawisko – dwa lata temu tajwańska gra "Devotion" została zbombardowana negatywnymi recenzjami i usunięta z platformy Steam po odkryciu w niej memu porównującego chińskiego przywódcę Xi Jinpinga do Kubusia Puchatka (Kubuś Puchatek, nawiasem mówiąc, również jest zakazanym symbolem w Chinach). "Life is Strange True Colors" miała swoją premierę dwa dni temu i spotkała się z ciepłym przyjęciem zarówno krytyków jak i fanów. Nasza recenzja produkcji ukaże się za tydzień-dwa.

Wczytywanie...