swiat_dryftu2
Focon 2021

Focon już w ten weekend!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon 2021

Czy jest na sali ktoś kto jeszcze nie wie, że Focon, czyli Fantasy Online Convention odbędzie się już w ten weekend, czyli 24 i 25 kwietnia?

Jeśli faktycznie nie słyszeliście jeszcze o Foconie to trzeba szybko nadrabiać zaległe informacje, bo zapowiada się najbardziej fantastyczna rozrywka tego, wciąż pandemicznego, sezonu. Organizatorzy ogłosili już wszystkich (ponad 70!) gości i są wśród nich nazwiska obok których nie sposób przejść obojętnie. Ale o tym opowiemy Wam więcej za chwilę. Tymczasem, dla porządku przypomnimy Wam, co to jest w ogóle ten Focon, o którym tyle opowiadamy.

Focon 2021

Peter V. Brett gościem Foconu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon

Organizatorzy Foconu, czyli konwentu online, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia, od początku podkreślają, że wielkim plusem wirtualnej formy wydarzenia jest możliwość zaproszenia gości z całego świata. Wielu z nich już ogłoszono i pojawiło się kilka dobrze znanych nazwisk jak choćby:

  • Guy Gavriel Kay – kanadyjski pisarz, który pomagał Ch. Tolkienowi przy tworzeniu “Silmarillionu”, autor “Fionavarskiego Gobelinu” i “Tigany”,
  • Ilona Andrews – amerykański duet pisarski odpowiedzialny za serię o Kate Daniels,
  • Matt Ruff – autor bestsellerowej “Krainy Lovecrafta” zekranizowanej przez HBO,
  • Marko Kloos – amerykański autor niemieckiego pochodzenia, którego opowiadania posłużyły za podstawę do odcinków Miłość, Śmierć i Roboty Netflixa,
  • Rebecca Kuang – amerykańska nagradzana aktorka chińskiego pochodzenia, autorka “Wojny Makowej”, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie Książka Roku 2020 portalu LubimyCzytać.pl w kategorii Fantastyka Młodzieżowa.

Jednakże przed nami jeszcze jedna z największych atrakcji, bo jak się okazało gościem Foconu będzie Peter V. Brett! Autor bestsellerowego cyklu demonicznego, który sprzedał się w ponad trzech i pół miliona egzemplarzy w dwudziestu siedmiu językach na całym świecie. Jego nowa powieść, The Desert Prince, ukazuje się w oryginale w sierpniu 2021 r., więc jest to okazja nie do przegapienia!

Focon 2021

FOCON nadciąga (z) pisarzami!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon

Po chwilowym oddaleniu od książek, Focon ponownie ogłasza bardzo mocny skład literackich gości. Jak wiadomo poniedziałki są ciężkie, więc organizatorzy Foconu postanowili umilić ten dzień ogłoszeniem nazwisk autorów którzy przyjęli ich zaproszenie. Kto dołączy do ogłoszonych już wcześniej Eugeniusza Dębskiego, Matta Ruffa, Reginy Kanyu Wang, Michaela Mammay'a, Michała Gołkowskiego, Arkadego Saulskiego i pozostałych gości?

Focon 2021

Informacja prasowa

focon

Focon, czyli Fantasy Online Convention, podjął wyzwanie stworzenia konwentu specjalnie zaprojektowanego na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu goście, wystawcy i uczestnicy tego wydarzenia mogą pochodzić z każdego krańca świata. Organizatorzy wykorzystują ten fakt z pełną premedytacją i ogłaszają coraz to nowych gości, których na tradycyjnych konwentach ciężko byłoby spotkać, bo mają do Polski bardzo daleko.

Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że w dniach 24-25 kwietnia będzie można spotkać: Michaela Mammay'a, byłego wojskowego, autora popularnej serii “Planet Side” wydawanej nakładem Fabryki Słów i Roberta Browna, wokalistę steampunkowego zespołu Abney Park (koniecznie sprawdźcie ich jeśli jesteście fanami industrialno-wiktoriańskich klimatów!). W tym tygodniu do zagranicznych gości Foconu dołączyła Regina Kanyu Wang – chińska, nagradzana autorka science-fiction. Już dziś Focon ogłasza kolejnych gości! Kim będą? Już to wiadomo, ale wcześniej...

Pyrkon 2020

Ponownie, winny jest koronawirus. Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że organizatorzy jednego z największych konwentów fantastycznych w Polsce zdecydowali się przenieść tegoroczną, jubileuszową edycję z maja na lipiec. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to dobrą decyzją, która ma szansę na realizację. Niestety, komunikaty i informacje związane z pandemią, jakie pojawiały się na przestrzeni dni, kazały poddawać w wątpliwość to, czy w terminie wakacyjnym istnieje choć cień nadziei na to, aby zorganizować wydarzenie masowe na kilkadziesiąt tysięcy osób.

pyrkon

W związku z tym organizatorzy konwentu postanowili podjąć trudną decyzję o odwołaniu tegorocznego Pyrkonu i przełożeniu jubileuszowej imprezy na przyszły rok. Ta ma się odbyć w dniach 14-16 maja 2021 roku, lecz i z tym mogą być problemy… Dlaczego? Tłumaczą twórcy wydarzenia w specjalnym komunikacie.

"W tym miejscu musimy być jednak z Wami całkowicie szczerzy. Bez Waszej pomocy Pyrkon może nie przetrwać do kolejnego roku.

Inne

Kolejną kulturalną ofiarą koronawirusa okazały się legendarne targi Comic-Con. Organizatorzy wydarzenia, stanowiącego od lat centrum informacji na temat popkultury i będące mekką każdego fana klimatów fantastycznych, po raz pierwszy w swojej 50-letniej historii zostali zmuszeni do całkowitego odwołania wydarzenia. Impreza miała się odbyć w dniach 23-26 lipca w San Diego.

comic-con san diego

“Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych środków i choć robimy to z olbrzymim smutkiem, jesteśmy przekonani, że to właściwa decyzja. Z niecierpliwością czekamy na czas, kiedy wszyscy będziemy mogli się znowu spotkać i dzielić radość ze społecznością, którą bardzo kochamy” – skomentował David Glanzer, rzecznik targów.

Pyrkon 2020

Pyrkon 2020 oficjalnie przełożony

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niecny koronawirus nie oszczędził także jednego z najpopularniejszych konwentów w Polsce, czyli Pyrkonu. Ogólnopolski festiwal fantastyki miał odbyć się w Poznaniu w dniach 8-10 maja, lecz w wyniku zagrożenia epidemicznego i związanych z tym następstw tak się nie stanie. Jedyny pozytyw z tego taki, że organizatorzy nie poszli w ślady swoich zagranicznych kolegów i zamiast całkowicie zrezygnować z imprezy w tym roku, po prostu przenieśli ją na inny, potencjalnie dogodniejszy termin.

pyrkon

Impreza odbędzie się w dniach 10-12 lipca. Organizatorzy obiecują, że dołożą wszelkich starań, aby jakość festiwalu nie ucierpiała w żadnym stopniu.

Inne

Już 17 grudnia w warszawskim Google for Startups Campus odbędzie się konferencja poświęcona perspektywom sektora polskich gier wideo. Przedstawiciele najważniejszych firm w branży porozmawiają o ważnej roli polskich gier w rodzimym eksporcie, nakładów na ich produkcję, inwestycjach w ten sektor oraz wsparciu przez administrację publiczną.

wielka gra
Imladris - krakowski weekend z fantastyką

Imladris 2019 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Krakowski konwent Imladris to zjazd fanów fantastyki, który ma już kilkunastoletnią tradycję. W tym roku placówka przy ulicy Szkolnej w Krakowie po raz kolejny zmieniła we wrota do krain baśni i opowieści.

imladris
Wczytywanie...