Remcon 2022

Remcon 2022 – relacja z konwentu

Dodał: , · Komentarzy: 0
remcon 2022

Remcon to konwent przede wszystkim dla mangoentuzjastów, zafascynowanych japońską popkulturą. Choć nie zaliczam się specjalnie do tego grona, wrodzona ciekawość świata przywiodła mnie w to miejsce celem poznania.

Wielką szkodą był brak sleeproomów, które ograniczono jedynie dla grona posiadaczy wejściówki vipowskiej. To rzecz jasna nie wynikało ze złej woli organizatorów, lecz przepisów sanitarnych. Toteż udałem się na konwent w sobotę, na którą przewidziane były główne atrakcje.

Remcon 2022

Remcon 2022

Dodał: , · Komentarzy: 0
Remcon 2022

Zbyt długie odspołecznianie się przeistacza człowieka w jaskiniowego odludka. Warto więc temu przeciwdziałać, a organizowane na żywo eventy są świetną ku temu okazją! Dla tych, którym po drodze do Trójmiasta, taką szansą może być Remcon 2022.

Imladris 2022 - krakowski weekend z fantastyką

Kolejny Imladris w randze Polconu

Dodał: , · Komentarzy: 0
imladris

Organizatorzy konwentu "Imladris: Krakowski weekend z fantastyką" z dumą donoszą, iż najnowsza edycja doczekała się statusu Polconu, a więc będzie kontynuacją najstarszej imprezy, podczas której każdego roku wyłaniani są laureaci nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Choć Polcon w samej swojej naturze ma charakter wędrowny, a więc odbywa się zawsze w innym miejscu, to w 2022 roku powody do zadowolenia będą mieli fani fantastyki z Krakowa i okolic, bowiem dawna stolica będzie gościć nie tylko znakomitych gości, ale także stanie się miejscem ogłoszenia zwycięzcy nagrody im. Janusza A. Zajdla. Co ciekawe, sam Imladris jest jedynie o trzy lata "młodszy" od Polconu, jednak stolica Małopolski gościła tę imprezę wcześniej tylko raz i to dwadzieścia lat temu.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie
międzynarodowe targi książki w krakowie 2021 – relacja

Zachodząc w tym roku do Hali Wystawowej EXPO nie byłem pewien, co mnie tam zastanie. Ostatecznie ostatnie targi zostały odwołane, a i w tym roku zapowiedzi mówiły, że wystawców będzie mniej na rzecz wydarzeń organizowanych przez internet. Nie da się ukryć, przez większość czasu było mniej osób niż przed pandemią, czego jednym z symboli były bardzo krótkie kolejki przy wejściu. Jest to tym bardziej imponujące, że nie dało się wykupić karnetów, a codzienne kupowanie biletów wymagało też codziennego pomiaru temperatury i wypełniania ankiety covidowej. Jednemu jednak nie da się zaprzeczyć. Ta atmosfera, która urzekła mnie podczas pierwszej wizyty, nadal była w pełni obecna.

Focon 2021

Focon już w ten weekend!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon 2021

Czy jest na sali ktoś kto jeszcze nie wie, że Focon, czyli Fantasy Online Convention odbędzie się już w ten weekend, czyli 24 i 25 kwietnia?

Jeśli faktycznie nie słyszeliście jeszcze o Foconie to trzeba szybko nadrabiać zaległe informacje, bo zapowiada się najbardziej fantastyczna rozrywka tego, wciąż pandemicznego, sezonu. Organizatorzy ogłosili już wszystkich (ponad 70!) gości i są wśród nich nazwiska obok których nie sposób przejść obojętnie. Ale o tym opowiemy Wam więcej za chwilę. Tymczasem, dla porządku przypomnimy Wam, co to jest w ogóle ten Focon, o którym tyle opowiadamy.

Focon 2021

Peter V. Brett gościem Foconu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon

Organizatorzy Foconu, czyli konwentu online, który odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia, od początku podkreślają, że wielkim plusem wirtualnej formy wydarzenia jest możliwość zaproszenia gości z całego świata. Wielu z nich już ogłoszono i pojawiło się kilka dobrze znanych nazwisk jak choćby:

  • Guy Gavriel Kay – kanadyjski pisarz, który pomagał Ch. Tolkienowi przy tworzeniu “Silmarillionu”, autor “Fionavarskiego Gobelinu” i “Tigany”,
  • Ilona Andrews – amerykański duet pisarski odpowiedzialny za serię o Kate Daniels,
  • Matt Ruff – autor bestsellerowej “Krainy Lovecrafta” zekranizowanej przez HBO,
  • Marko Kloos – amerykański autor niemieckiego pochodzenia, którego opowiadania posłużyły za podstawę do odcinków Miłość, Śmierć i Roboty Netflixa,
  • Rebecca Kuang – amerykańska nagradzana aktorka chińskiego pochodzenia, autorka “Wojny Makowej”, która zajęła drugie miejsce w plebiscycie Książka Roku 2020 portalu LubimyCzytać.pl w kategorii Fantastyka Młodzieżowa.

Jednakże przed nami jeszcze jedna z największych atrakcji, bo jak się okazało gościem Foconu będzie Peter V. Brett! Autor bestsellerowego cyklu demonicznego, który sprzedał się w ponad trzech i pół miliona egzemplarzy w dwudziestu siedmiu językach na całym świecie. Jego nowa powieść, The Desert Prince, ukazuje się w oryginale w sierpniu 2021 r., więc jest to okazja nie do przegapienia!

Focon 2021

FOCON nadciąga (z) pisarzami!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

focon

Po chwilowym oddaleniu od książek, Focon ponownie ogłasza bardzo mocny skład literackich gości. Jak wiadomo poniedziałki są ciężkie, więc organizatorzy Foconu postanowili umilić ten dzień ogłoszeniem nazwisk autorów którzy przyjęli ich zaproszenie. Kto dołączy do ogłoszonych już wcześniej Eugeniusza Dębskiego, Matta Ruffa, Reginy Kanyu Wang, Michaela Mammay'a, Michała Gołkowskiego, Arkadego Saulskiego i pozostałych gości?

Focon 2021

Informacja prasowa

focon

Focon, czyli Fantasy Online Convention, podjął wyzwanie stworzenia konwentu specjalnie zaprojektowanego na potrzeby rzeczywistości wirtualnej. Dzięki temu goście, wystawcy i uczestnicy tego wydarzenia mogą pochodzić z każdego krańca świata. Organizatorzy wykorzystują ten fakt z pełną premedytacją i ogłaszają coraz to nowych gości, których na tradycyjnych konwentach ciężko byłoby spotkać, bo mają do Polski bardzo daleko.

Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że w dniach 24-25 kwietnia będzie można spotkać: Michaela Mammay'a, byłego wojskowego, autora popularnej serii “Planet Side” wydawanej nakładem Fabryki Słów i Roberta Browna, wokalistę steampunkowego zespołu Abney Park (koniecznie sprawdźcie ich jeśli jesteście fanami industrialno-wiktoriańskich klimatów!). W tym tygodniu do zagranicznych gości Foconu dołączyła Regina Kanyu Wang – chińska, nagradzana autorka science-fiction. Już dziś Focon ogłasza kolejnych gości! Kim będą? Już to wiadomo, ale wcześniej...

Wczytywanie...