Inne gry RPG

Czwarte urodziny Alis Games

Dodał: , · Komentarzy: 0
ais games,kult

Coraz prężniej działające wydawnictwo Alis Games świętuje czwarte urodziny i z tego powodu przygotowało promocje na podręczniki RPG, które dzięki ich staraniom trafiły na nasz rynek w twardej oprawie oraz rodzimej wersji językowej. Mowa tutaj chociażby o "Kult: Boskość utracona", "Diunie" czy też najnowszej edycji "Wampir: Maskarada". Podręczniki oraz inne suplementy w niższej cenie, jak też specjalne pakiety, będą się pojawiać codziennie na oficjalnej stronie, zaś cała akcja potrwa do 16 lipca lub do wyczerpania zapasów.

Dungeons&Dragons
xanathar

Znane powiedzenie głosi, że lepiej późno niż wcale, stąd po ponad trzech latach doczekamy się w końcu polskiego wydania pierwszego dużego rozszerzenia do piątej edycji Dungeons&Dragons, czyli "Xanathara przewodnik po wszystkim". Wydawnictwo Rebel ogłosiło przedsprzedaż kolejnej pozycji w swoim portfolio, która doczekała się rodzimej wersji językowej. Sławny obserwator rezydujący pod Waterdeep zdołał opisać wiele ciekawostek, wciąż pożądając wiedzy godnej uwiecznienia. W praktyce oznacza to dla nas nowe opcje zasad i snucia opowieści dla klas postaci z "Podręcznika gracza", jak też zupełnie nowe czary i podklasy.

Inne gry RPG
copernicus corporation

Wydawnictwo Copernicus Corporation za pośrednictwem swojego profilu na serwisie Facebook opublikowało raport, w którym przedstawiono najbliższe plany dotyczące wypuszczenia na rynek kolejnych produktów sygnowanym swoim logiem. Najwięcej powodów do zadowolenia będą mieli fani książek z serii "Herezja Horusa" oraz "Prymarchowie: Fulgrim", ale nie zabraknie także czegoś dla miłośników papierowych gier RPG spod szyldu "Warhammera", "Dark Heresy II" czy "Witcher RPG".

Dom Yauntyrr
quenthel baenre

Mamy tutaj miłośników Mrocznych Elfów? Jeżeli tak, to z całą pewnością ucieszy Was wieść, że nasz ekspert o historii i niuansach tej tajemniczej rasy, Courun, przygotował kilka sążnistych artykułów na jej temat. W kolejnej aktualizacji Domu Yauntyrr możecie poczytać o głowie Pierwszego Domu Menzoberranzan, Matce Opiekunce Domu Do'Urden i rodzicielce sławnego Drizzta, osiedlu renegatów stanowczo odrzucających panteon swojej rasy czy wiekowym czarodzieju, którego nie należy lekceważyć.

Inne
defiant,defiant rpg

"Defiant" to jedna z ciekawszych pozycji RPG na rynku w ostatnim czasie, zwłaszcza z uwagi na narodowość jego twórców, zaś dzięki serwisowi Kickstarter będzie można dołożyć swoją cegiełkę do papierowego wydania. Choć póki co jedynie w mowie Szekspira, ale zainteresowanie tym tytułem nad Wisłą wyraziło wydawnictwo Alis Games, dzięki czemu my także będziemy mogli się nim nacieszyć, dodatkowo chłonąc strony w języku polskim.

Pozostaje jedynie zastanowić się nad tym, czy warto dać temu tytułowi szansę. Trafimy do świata Przymierza, który miał zostać pochłonięty przez Apokalipsę. Nie wszystkim spodobała się taka wizja. W ten sposób powstał wspólny dom dla aniołów, daev, lewiatanów oraz uciekinierów z Piekła.

Inne

Wydawnictwo Modiphius zaprasza nas do sięgnięcia po portfele w ramach przedsprzedaży swojego najnowszego produktu, jakim jest fabularna adaptacja Diuny. Gra "Dune: Adventures in the Imperium" pozwoli nam raz jeszcze postawić stopę na pustynnej planecie Arrakis.

dune,dune rpg

Wciąż czekamy na kolejną filmową adaptację "Diuny", ale wcześniej dane nam będzie powrócić na Arrakis przy okazji gry fabularnej. "Adventures in the Imperium" to podręcznik źródłowy, mocno oparty na cyklu powieściowym Franka Herberta. Pozycja ta będzie wkrótce możliwa do nabycia przy okazji przedsprzedaży, więc można ją dodać do listy wymarzonych prezentów pod choinkę.

Dungeons&Dragons

Wizards of the Coast zapowiedziało kolejny dodatek do swojej sztandarowej gry fabularnej. Tym razem będzie to "Tasha's Cauldron of Everything", czyli jeszcze jeden z długiej listy suplementów oferujący dodatkowe opcje zarówno dla graczy, jak i mistrzów gry.

tasha's cauldron of everything

Zgodnie z nazwą, w magicznym kociołku znalazło się wiele składników w ograniczonych dawkach. Czeka na nas oczywiście spotkanie z Tashą, będącą autorką wielu czarów, ale poza zaklęciami w nasze ręce trafią także atuty czy magiczne przedmioty, do których można zaliczyć również tatuaże. Znajdzie się także coś dla osób tworzących swoje historie, czyli zagadki i wyzwania.

Torchlight III

Wydawało się, że trzecia odsłona serii "Torchlight" będzie znacząco odbiegać od poprzedniczek, ale "Frontiers" zostało skasowane, dzięki czemu na jego podstawie powstanie pełnoprawna kontynuacja znanej o cenionej serii. To nie nagłe olśnienie, lecz efekt testów wersji alfa.

torchlight

Do dziś z bólem głowy wspominam nie tylko upadek Runic Games, ale także nagłe odejście od sprawdzonej formy innej znanej serii – "Sacred". Tam także próbowano przy okazji "trójki" wprowadzić oszałamiające zmiany, które przyniosły kiepską sprzedaż, jeszcze gorsze oceny branżowe i równie nieprzychylne komentarze samych graczy. Max Schaefer postanowił nie iść tą drogą i chwała mu za to.

Komiksy
huck: prawdziwy amerykanin

Stwierdzenie, że Mark Millar gustuje w tworzeniu komiksów o superbohaterach, byłoby truizmem. Amerykanin od lat czyni to na różne sposoby – pompatycznie w "Jupiter’s Legacy", sentymentalnie w "Starlight: Gwiezdnym blasku", z przymrużeniem oka w "Kick-Ass" i dającym opisać się każdym z tych określeń "Hucku: Prawdziwym Amerykaninie".

Tytułowy "Huck" to skromny pracownik stacji benzynowej znajdującej się w jednym z sennych miasteczek Ameryki. Każdego dnia stara się spełnić dobry uczynek – nieistotne, czy wiąże się to z odnalezieniem zaginionego pupila, upieczeniem ciasta, czy wyciągnięciem ciężarówki z rowu. Współmieszkańcy cieszą się z pomocy chłopaka i dbają, żeby informacje o nim nie wypłynęły poza miejscową społeczność. Sielanka nie trwa wiecznie. Do miasteczka sprowadza się Diane Devis, która nie zwleka ze sprzedaniem mediom poruszającej historii lokalnego samarytanina.

Dungeons&Dragons

Zwiedzimy Faerun u boku Laeral

Dodał: , · Komentarzy: 2

Piąta edycja D&D coraz lepiej poczyna sobie na polskim rynku, jednak wydawca zza oceanu pragnie zdobyć kolejnych graczy, stąd też do sprzedaży trafi specjalny zestaw dla nowicjuszy, których w arkana Faerunu wprowadzi sama Laeral Silverhand.

laeral

W drugiej połowie marca do sprzedaży trafi "Forgotten Realms Laeral Silverhand's Explorer's Kit", czyli specjalny zestaw dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w Faerunie. Nie jest to co prawda suplement na miarę "Zestawu Startowego", lecz produkt przeznaczony dla młodszych graczy, którzy chcą zapoznać się z tak podstawowymi elementami jak rzuty kośćmi czy poruszenie się po mapie.

Wczytywanie...