Dungeons&Dragons

Wydawnictwo Rebel wciąż informuje nas, że polska wersja "Podręcznika Mistrza Podziemi" do piątej edycji systemu Dungeons&Dragons ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie grudnia, podczas gdy ten termin zbliża się nieubłaganie. Na osłodę przygotowano krótką zapowiedź, która ma przekonać wciąż nieprzekonanych.

przewodnik mistrza podziemi

Podobnie jak poprzednie tego typu publikacje do wcześniejszych wersji systemu, dostaniemy w swoje ręce narzędzie przydatnemu każdemu Mistrzowi Gry. Wydawca w nowej zapowiedzi przedstawia rolę głównego architekta całej opowieści. Rebel w prosty sposób próbuje nam zaprezentować treść samego podręcznika, chociaż fani systemu pewnie doskonale go znają od czasu premiery oryginału w grudniu 2014 roku.

Komiksy

Reborn: Odrodzona – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
reborn: odrodzona

"Reborn: Odrodzona" to kolejny Mark Millar i kolejny komiks spod znaku superhero w ofercie Muchy Comics. Podobnie jak w przypadku "Hucka" i "Starlighta", nie mamy do czynienia z typowym trykociarstwem.

Bonnie Black jest starszą kobietą, spędzającą ostatnie chwile życia w otoczeniu bliskich na oddziale udarowym. Wszyscy żyją w obawie przed niechybnym odejściem pani Black z tego świata. Na skutek wylewu umiera i nieoczekiwanie odradza się w zupełnie innej, baśniowej krainie, gdzie spotyka zmarłego ojca i psa. Gdyby tego było mało, ponownie ma dwadzieścia pięć lat, a jej ojciec jest w sile wieku. Okazuje się też, że temu fantastycznemu światu zagraża Golgota, stojący na czele armii stworów i smoków, pragnących zrównać z ziemią wszelkie przejawy istnienia. A to tylko początek ich planów.

Po raz kolejny Millar serwuje czytelnikom prostą historię, przemycając w niej strach przed starością i samotnością (jak w "Starlight"), ale przede wszystkim czekającą na każdego śmiercią.

ATOM RPG

Pierwszy trailer Trudograd DLC do ATOM RPG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Niestety jest bardzo krótki i mało rzeczowy. Ale jedna kwestia kołacze mi się w głowie, gdy go widzę. "Patrolling the Mojave almost makes you wish for a Nuclear Winter". Czyżby twórcy "ATOM RPG" i "Wasteland 3" po kryjomu dogadali się za naszymi plecami i wspólnie próbują rozpętać szał na nuklearną zimę w postapokaliptycznych cRPGach?

atom rpg
Inne gry RPG

Polski Wiedźmin RPG na ostatniej prostej

Dodał: , · Komentarzy: 0

Polska wersja podręcznika źródłowego do papierowej wersji "The Witcher" miała pierwotnie pojawić się jeszcze w sierpniu, ale wszyscy nabywcy przedpremierowego egzemplarza otrzymali wiadomość o zmianie daty premiery. Ostatnie doniesienia wskazują, że tytuł ten trafi do sprzedaży w połowie listopada.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Zmiany w dacie premier nie są niczym nadzwyczajnym, ale Copernicus Corporation informowało nas o tym, iż opóźnienia wynikały z "wydłużających się procedur akceptacji przez licencjodawców", co w przypadku tak znanej marki oraz doświadczonego wydawcy powinno wywoływać co najwyżej politowanie. W końcu jednak mamy dobre wieści z drukarni, która obiecuje wysłać pierwszy nakład do 15 listopada tego roku.

Komiksy
wiedźmin córka płomienia

Oto właśnie zadebiutował czwarty już tom komiksowych przygód Geralta z Rivii ze stajni wydawnictwa Dark Horse, którego dystrybucją w Polsce zajął się Egmont. Za "Córką Płomienia" stoi tym razem zupełnie nowy duet – scenariusz stworzyła Aleksandra Motyka, zaś wyobrażenia przemieniła w rysunki Marianna Strychowska. Jak im się to udało?

Komiksy

Doom Patrol. Tom 1 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 1
doom patrol

Założeniem "Doom Patrolu" jest danie czytelnikowi historii z drużyną bohaterów, na których miejscu nikt nie chciałby się postawić. Bo cóż fajnego jest w tkwieniu w mechanicznym ciele czy posiadaniu wielu bardzo różnych, niebezpiecznych osobowości? Albo w walce z zagrożeniami, które są tak psychodeliczne i surrealistyczne, że nie sposób objąć ich rozumem?

Grant Morrison podjął się odrestaurowania przygód grupy zwanej Doom Patrol. W nowej wersji walczy ona z bodaj najbardziej obłąkanymi wyzwaniami w całym uniwersum DC. Dość powiedzieć, że unicestwiające świat istoty czy zjawiska to chleb powszedni dla bohaterów, którzy mierzą się również z wytworami własnych umysłów, przybierającymi fizyczne formy. Diaboliczna sekta, mająca w swoich szeregach oddziały jak z jakiegoś szatańskiego, przerażającego horroru? Też jest.

Każde kolejne zadanie zasiewa w czytelniku duży niepokój. To kwestia niebezpieczeństwa wielkiego formatu i prawdziwie koszmarnego charakteru, wynikającego z oparcia na kulturze, religii czy próbie odpowiedzenia, jak działa świat. Czy istnieje tu Bóg? Czym jest śmierć, a czym unicestwienie? Doom Patrol zagląda wszechświatowi pod spódnicę, w wyniku czego widzi zatrważające sceny, które zwykłych ludzi mogą przyprawić o szaleństwo. No ale to Doom Patrol też jest osobliwy.

Inne gry RPG

Lords and Lands już dostępne

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo R. Talsorian Games udostępniło w swoim sklepie internetowym fizyczną formę zestawu o nazwie "Lords and Lands", który przeznaczony do fabularnej wersji "The Witcher". Co dostaniemy w swoje ręce po wysupłaniu z kieszeni 25 dolarów?

witcher,lords and lands

Polska wersja fabularnego "Wiedźmina" jeszcze przed nami, podczas gdy zagraniczni gracze mogą nabywać dodatki. "Lords and Lands" oferuje nam przede wszystkim Ekran Mistrza Gry, jak też zupełnie nowe zasady, w tym niedostępną wcześniej rasę, profesję oraz zestaw ekwipunku. Poza tym możemy także liczyć na trochę statystyk postaci niezależnych. Wszystko to za skromne 25 dolarów.

Dungeons&Dragons

Kim jest Mordenkainen?

Dodał: , · Komentarzy: 4

Być może nie każdy słyszał o sławnym czarodzieju imieniem Mordenkainen, ale najnowszy materiał w ramach D&D Beyond bliżej przedstawia nam najbardziej rozpoznawalnego maga w świecie Greyhawk. Czyżby był on odpowiednikiem Elminstera z popularnych Zapomnianych Krain?

mordenkainen

Na pewno natknęliście się na to imię podczas wirtualnej wycieczki po Faerunie, ale pewnie nigdy nie stanęliście z nim twarzą w twarz, bowiem Mordenkainen rezyduje w Oerth, gdzie zasłużył sobie na miano największego czarodzieja w świecie Greyhawk. Możemy dowiedzieć się o nim kilka ciekawostek dzięki najnowszemu materiałowi, który pojawił się za darmo w ramach D&D Beyond.

Dungeons&Dragons

Kickstarterowa zbiórka na nowy setting do piątej edycji Dungeons&Dragons zbliża się powoli ku końcowi. Czasu nie zostało zbyt wiele, zaś obecnie licznik pokazuje niespełna połowę niezbędnej sumy, wystawiać na próbę marzenia twórców o stworzeniu świata w konwencji grozy.

kisarta

Trwająca zbiórka na nowy setting do najnowszej edycji D&D, zwany Kisartą, to dla wydawnictwa Isola Illyon Edizioni okazja do zebrania niezbędnych funduszy. Zostały raptem dwa tygodnie, dzięki którym planowana na listopad premiera z pewnością miałaby duże szanse powodzenia. Czy konwencja grozy to dobry pomysł, by przemierzać zaświaty jako martwy bohater?

Dungeons&Dragons

Las tajemnic w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na łamach Dungeon Masters Guide pojawiła się przygoda "Las tajemnic", za którą stoi nasz rodak. Dzięki niej bez większych problemów autor wprowadza nas w zasady piątej edycji "Lochów i Smoków". Niestety, nie jest to materiał dostępny za darmo.

las tajemnic

"Las tajemnic" stanowi kontynuację "Kłopotów z goblinami" i jest polską przygodą do piątej edycji D&D. Stojący za nią Janek Sielicki przygotował historię dla postaci na drugim poziomie doświadczenia, stąd też stanowi ona doskonały poligon doświadczalny dla tych, którzy do tej pory nie bawili się w gry fabularne lub po prostu chcą zobaczyć w akcji system, który dopiero co zadebiutował w rodzimej wersji językowej.

Wczytywanie...