Inne
defiant,defiant rpg

"Defiant" to jedna z ciekawszych pozycji RPG na rynku w ostatnim czasie, zwłaszcza z uwagi na naradowość jego twórców, zaś dzięki serwisowi Kickstarter będzie można dołożyć swoją cegiełkę do papierowego wydania. Choć póki co jedynie w mowie Szekspira, ale zainteresowanie tym tytułem nad Wisłą wyraziło wydawnictwo Alis Games, dzięki czemu my także będziemy mogli się nim nacieszyć, dodatkowo chłonąc strony w języku polskim.

Pozostaje jedynie zastanowić się nad tym, czy warto dać temu tytułowi szansę. Trafimy do świata Przymierza, który miał zostać pochłonięty przez Apokalipsę. Nie wszystkim spodobała się taka wizja. W ten sposób powstał wspólny dom dla aniołów, daev, lewiatanów oraz uciekinierów z Piekła.

Inne

Wydawnictwo Modiphius zaprasza nas do sięgnięcia po portfele w ramach przedsprzedaży swojego najnowszego produktu, jakim jest fabularna adaptacja Diuny. Gra "Dune: Adventures in the Imperium" pozwoli nam raz jeszcze postawić stopę na pustynnej planecie Arrakis.

dune,dune rpg

Wciąż czekamy na kolejną filmową adaptację "Diuny", ale wcześniej dane nam będzie powrócić na Arrakis przy okazji gry fabularnej. "Adventures in the Imperium" to podręcznik źródłowy, mocno oparty na cyklu powieściowym Franka Herberta. Pozycja ta będzie wkrótce możliwa do nabycia przy okazji przedsprzedaży, więc można ją dodać do listy wymarzonych prezentów pod choinkę.

Dungeons&Dragons

Wizards of the Coast zapowiedziało kolejny dodatek do swojej sztandarowej gry fabularnej. Tym razem będzie to "Tasha's Cauldron of Everything", czyli jeszcze jeden z długiej listy suplementów oferujący dodatkowe opcje zarówno dla graczy, jak i mistrzów gry.

tasha's cauldron of everything

Zgodnie z nazwą, w magicznym kociołku znalazło się wiele składników w ograniczonych dawkach. Czeka na nas oczywiście spotkanie z Tashą, będącą autorką wielu czarów, ale poza zaklęciami w nasze ręce trafią także atuty czy magiczne przedmioty, do których można zaliczyć również tatuaże. Znajdzie się także coś dla osób tworzących swoje historie, czyli zagadki i wyzwania.

Torchlight III

Wydawało się, że trzecia odsłona serii "Torchlight" będzie znacząco odbiegać od poprzedniczek, ale "Frontiers" zostało skasowane, dzięki czemu na jego podstawie powstanie pełnoprawna kontynuacja znanej o cenionej serii. To nie nagłe olśnienie, lecz efekt testów wersji alfa.

torchlight

Do dziś z bólem głowy wspominam nie tylko upadek Runic Games, ale także nagłe odejście od sprawdzonej formy innej znanej serii – "Sacred". Tam także próbowano przy okazji "trójki" wprowadzić oszałamiające zmiany, które przyniosły kiepską sprzedaż, jeszcze gorsze oceny branżowe i równie nieprzychylne komentarze samych graczy. Max Schaefer postanowił nie iść tą drogą i chwała mu za to.

Komiksy
huck: prawdziwy amerykanin

Stwierdzenie, że Mark Millar gustuje w tworzeniu komiksów o superbohaterach, byłoby truizmem. Amerykanin od lat czyni to na różne sposoby – pompatycznie w "Jupiter’s Legacy", sentymentalnie w "Starlight: Gwiezdnym blasku", z przymrużeniem oka w "Kick-Ass" i dającym opisać się każdym z tych określeń "Hucku: Prawdziwym Amerykaninie".

Tytułowy "Huck" to skromny pracownik stacji benzynowej znajdującej się w jednym z sennych miasteczek Ameryki. Każdego dnia stara się spełnić dobry uczynek – nieistotne, czy wiąże się to z odnalezieniem zaginionego pupila, upieczeniem ciasta, czy wyciągnięciem ciężarówki z rowu. Współmieszkańcy cieszą się z pomocy chłopaka i dbają, żeby informacje o nim nie wypłynęły poza miejscową społeczność. Sielanka nie trwa wiecznie. Do miasteczka sprowadza się Diane Devis, która nie zwleka ze sprzedaniem mediom poruszającej historii lokalnego samarytanina.

Dungeons&Dragons

Zwiedzimy Faerun u boku Laeral

Dodał: , · Komentarzy: 2

Piąta edycja D&D coraz lepiej poczyna sobie na polskim rynku, jednak wydawca zza oceanu pragnie zdobyć kolejnych graczy, stąd też do sprzedaży trafi specjalny zestaw dla nowicjuszy, których w arkana Faerunu wprowadzi sama Laeral Silverhand.

laeral

W drugiej połowie marca do sprzedaży trafi "Forgotten Realms Laeral Silverhand's Explorer's Kit", czyli specjalny zestaw dla tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w Faerunie. Nie jest to co prawda suplement na miarę "Zestawu Startowego", lecz produkt przeznaczony dla młodszych graczy, którzy chcą zapoznać się z tak podstawowymi elementami jak rzuty kośćmi czy poruszenie się po mapie.

Inne

Przerwa w sprzedaży Witcher RPG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo R. Talsorian Games poinformowało o przerwie w sprzedaży podręcznika "Witcher RPG", który niedawno zadebiutował w polskiej wersji językowej. Trudno także wypatrywać tej produkcji w sklepach internetowych, gdzie ujrzymy informację o braku książek w magazynie.

wiedźmin rpg,witcher rpg

Fani papierowych przygód Geralta mogą jednak spać spokojnie. Przerwa w sprzedaży jest spowodowana wyczerpaniem nakładu, a więc można mówić o sukcesie i podliczać zarobione dolary czy złotówki. Trwają właśnie prace nad dodrukiem, dzięki czemu reszta spóźnialskich będzie mogła zdobyć swój własny egzemplarz "Witcher RPG". Czy w związku z tym cena podręcznika wzrośnie? R. Talsorian Games nie raczyło odpowiedzieć.

Komiksy

Kick-Ass #1 – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
kick-ass

Każdy miłośnik komiksów superbohaterskich przynajmniej raz zastanawiał się, jak wyglądałoby jego życie, gdyby sam przywdział obcisły strój i maskę. Dzięki Dave'owi Lizewskiemu wiemy, jak by się to skończyło.

Dave to szesnastolatek jakich wielu w Nowym Jorku. Wydaje kieszonkowe na zeszyty z superherosami, wzdycha do najpiękniejszej koleżanki z klasy, która spogląda na niego jedynie z pogardą, a na dodatek wychowuje go samotny ojciec, powoli wracający do normalnego życia po śmierci żony. Pewnego dnia Dave postanawia zakasać rękawy i przestać marzyć. Na bazie stroju pływackiego tworzy własny kostium i o zmroku wyrusza na patrol nowojorskich ulic. Tak swoją krucjatę rozpoczyna Kick-Ass, który w kolejnych tygodniach staje się głównym tematem brukowców.

Dungeons&Dragons

Niedawno mieliśmy zapowiedź "Przewodnika Mistrza Podziemi", więc nic dziwnego, że tym razem wydawnictwo Rebel przybliża nam zawartość polskiej edycji "Księgi Potworów". Z jakiej maści przeciwnikami przyjdzie się zmierzyć naszej zaprawionej w bojach drużynie?

księga potworów

Najnowsza zapowiedź "Monster Manual", czyli "Księgi Potworów", to swego rodzaju próba zachęcenia nas do kupna jednego z trzech podstawowych podręczników, dzięki któremu bez obaw zbudujemy porządną sesję i damy zajęcie naszym bohaterom. Smoki są różne, zaś pokaźna paleta przeciwników stanowi źródło cennych Punktów Doświadczenia. Rebal daje nam także okazję, by zerknąć do środka oraz przyjrzeć się jakości polskiego przekładu.

Komiksy
księżycówka #2: pociąg rozpaczy

Pierwszy tom "Księżycówki" zaskoczył mnie udanym połączeniem typowo gangsterskiej historyjki o handlu napojami wyskokowymi na początku dwudziestego wieku i wilkołaczymi motywami. Kontynuacja zatytułowana "Pociąg rozpaczy" nie wywiera już tak dobrego wrażenia.

Osadzenie Lou Pirlo, miastowego pięknisia i bawidamka, w roli gangstera mającego nakłonić żyjącego w odosobnieniu Hirama Holta do produkcji alkoholu na szerszą skalę, nie było może pomysłem godnym Eisnera, ale doczekało się absorbującego rozwinięcia. Zderzenie miastowych gangsterów i hardej rodziny bimbrowników skutkowało ciekawą historią, w której Lou odgrywał pierwsze skrzypce. W drugim wydaniu zbiorczym "Księżycówki" doszło do zmiany akcentów. Lou odchodzi nieco w cień, co samo sobie nie wpłynęłoby może źle na opowieść, gdyby odpowiedzialny za scenariusz Brian Azzarello nie prowadził wątku protagonisty tak przewidywalne. Mężczyzna trafia do więzienia, w którym całymi dniami wypruwa sobie żyły z młotem w ręku i… znając poprzedni tom prawdopodobnie jesteście w stanie odgadnąć, co za moment wydarzy się w życiu Pirlo.

Wczytywanie...