Inne gry RPG
thorgal,thorgal rpg

Sławna seria komiksowa, za którą graficzną stronę odpowiadał Grzegorz Rosiński, ma szansę stania się pełnoprawną grą fabularną. Wydawnictwo Dark Rabbit ogłosiło, że w przyszłym miesiącu wystartuje zbiórka na Thorgal RPG. Czy to połączenie fantasy, science fiction i świata Wikingów ma szansę odnieść sukces? Na to pytanie trudno dzisiaj odpowiedzieć, bowiem wiele będzie zależeć od hojności darczyńców. Na co mogą liczyć w zamian?

Czasopisma

Magazyn Dragon+ przechodzi do historii

Dodał: , · Komentarzy: 0
dragon,wizards of the coast

Po ponad siedmiu latach, kończy się historia wydawania internetowego miesięcznika "Dragon" oraz jego odświeżonej wersji, czyli "Dragon+". Co gorsza, Wizards of the Coast odcina się od dotychczasowej spuścizny i kasuje całą archiwalną zawartość, przez co fanom pozostają jedynie wspomnienia oraz te numery, które zdołali zachować na zewnętrznych nośnikach. Ta dość smutna decyzja wpisuje się w nową politykę firmy, skupioną na rozwijaniu nadchodzącej szóstej edycji popularnego systemu "Dungeon & Dragons".

Inne gry RPG

Czwarte urodziny Alis Games

Dodał: , · Komentarzy: 0
ais games,kult

Coraz prężniej działające wydawnictwo Alis Games świętuje czwarte urodziny i z tego powodu przygotowało promocje na podręczniki RPG, które dzięki ich staraniom trafiły na nasz rynek w twardej oprawie oraz rodzimej wersji językowej. Mowa tutaj chociażby o "Kult: Boskość utracona", "Diunie" czy też najnowszej edycji "Wampir: Maskarada". Podręczniki oraz inne suplementy w niższej cenie, jak też specjalne pakiety, będą się pojawiać codziennie na oficjalnej stronie, zaś cała akcja potrwa do 16 lipca lub do wyczerpania zapasów.

Dungeons&Dragons
xanathar

Znane powiedzenie głosi, że lepiej późno niż wcale, stąd po ponad trzech latach doczekamy się w końcu polskiego wydania pierwszego dużego rozszerzenia do piątej edycji Dungeons&Dragons, czyli "Xanathara przewodnik po wszystkim". Wydawnictwo Rebel ogłosiło przedsprzedaż kolejnej pozycji w swoim portfolio, która doczekała się rodzimej wersji językowej. Sławny obserwator rezydujący pod Waterdeep zdołał opisać wiele ciekawostek, wciąż pożądając wiedzy godnej uwiecznienia. W praktyce oznacza to dla nas nowe opcje zasad i snucia opowieści dla klas postaci z "Podręcznika gracza", jak też zupełnie nowe czary i podklasy.

Inne gry RPG
copernicus corporation

Wydawnictwo Copernicus Corporation za pośrednictwem swojego profilu na serwisie Facebook opublikowało raport, w którym przedstawiono najbliższe plany dotyczące wypuszczenia na rynek kolejnych produktów sygnowanym swoim logiem. Najwięcej powodów do zadowolenia będą mieli fani książek z serii "Herezja Horusa" oraz "Prymarchowie: Fulgrim", ale nie zabraknie także czegoś dla miłośników papierowych gier RPG spod szyldu "Warhammera", "Dark Heresy II" czy "Witcher RPG".

Dom Yauntyrr
quenthel baenre

Mamy tutaj miłośników Mrocznych Elfów? Jeżeli tak, to z całą pewnością ucieszy Was wieść, że nasz ekspert o historii i niuansach tej tajemniczej rasy, Courun, przygotował kilka sążnistych artykułów na jej temat. W kolejnej aktualizacji Domu Yauntyrr możecie poczytać o głowie Pierwszego Domu Menzoberranzan, Matce Opiekunce Domu Do'Urden i rodzicielce sławnego Drizzta, osiedlu renegatów stanowczo odrzucających panteon swojej rasy czy wiekowym czarodzieju, którego nie należy lekceważyć.

Inne
defiant,defiant rpg

"Defiant" to jedna z ciekawszych pozycji RPG na rynku w ostatnim czasie, zwłaszcza z uwagi na narodowość jego twórców, zaś dzięki serwisowi Kickstarter będzie można dołożyć swoją cegiełkę do papierowego wydania. Choć póki co jedynie w mowie Szekspira, ale zainteresowanie tym tytułem nad Wisłą wyraziło wydawnictwo Alis Games, dzięki czemu my także będziemy mogli się nim nacieszyć, dodatkowo chłonąc strony w języku polskim.

Pozostaje jedynie zastanowić się nad tym, czy warto dać temu tytułowi szansę. Trafimy do świata Przymierza, który miał zostać pochłonięty przez Apokalipsę. Nie wszystkim spodobała się taka wizja. W ten sposób powstał wspólny dom dla aniołów, daev, lewiatanów oraz uciekinierów z Piekła.

Inne

Wydawnictwo Modiphius zaprasza nas do sięgnięcia po portfele w ramach przedsprzedaży swojego najnowszego produktu, jakim jest fabularna adaptacja Diuny. Gra "Dune: Adventures in the Imperium" pozwoli nam raz jeszcze postawić stopę na pustynnej planecie Arrakis.

dune,dune rpg

Wciąż czekamy na kolejną filmową adaptację "Diuny", ale wcześniej dane nam będzie powrócić na Arrakis przy okazji gry fabularnej. "Adventures in the Imperium" to podręcznik źródłowy, mocno oparty na cyklu powieściowym Franka Herberta. Pozycja ta będzie wkrótce możliwa do nabycia przy okazji przedsprzedaży, więc można ją dodać do listy wymarzonych prezentów pod choinkę.

Dungeons&Dragons

Wizards of the Coast zapowiedziało kolejny dodatek do swojej sztandarowej gry fabularnej. Tym razem będzie to "Tasha's Cauldron of Everything", czyli jeszcze jeden z długiej listy suplementów oferujący dodatkowe opcje zarówno dla graczy, jak i mistrzów gry.

tasha's cauldron of everything

Zgodnie z nazwą, w magicznym kociołku znalazło się wiele składników w ograniczonych dawkach. Czeka na nas oczywiście spotkanie z Tashą, będącą autorką wielu czarów, ale poza zaklęciami w nasze ręce trafią także atuty czy magiczne przedmioty, do których można zaliczyć również tatuaże. Znajdzie się także coś dla osób tworzących swoje historie, czyli zagadki i wyzwania.

Wczytywanie...