Komiksy

Egmont - czerwcowe komiksy

Dodał: krzyslewy, piątek, 23 czerwca 2017 · Komentarzy: 0

Do sprzedaży trafiła druga część komiksów, które wydawnictwo Egmont przygotowało na czerwiec. Wśród nich znalazł się "Kaznodzieja", ale również "Lone Sloane" czy "Ms Marvel: Pokolenie Czemu". W rozszerzeniu newsa znajdziecie pełną listę premier wraz z opisem, szczegółami wydania oraz przykładowymi ilustracjami.

Miss Marvel

Komiksy można zakupić m.in. na stronie internetowej księgarni Egmont.

ramię perseusza. z głębokości

W ostatnich dniach premierę miała nowa książka wydawnictwa Rebis, która należy do serii "Horyzonty zdarzeń" - "Ramię Perseusza. Z głębokości" autorstwa Rafała Dębskiego. Game Exe objęło nad nią patronat.

Ziemia stała się za mała dla ludzkości, a jej bogactwa naturalne niewystarczające. Na razie nie spotkano w kosmosie innych inteligentnych istot, więc członkowie wyprawy eksploracyjnej spokojnie prowadzą swe badania w Ramieniu Perseusza. Do czasu...

Już pierwsze zetknięcie z obcymi pokazuje, że interesy wielkich korporacji wydobywczych i zagrożonego pozaziemskiego gatunku to zarzewie konfliktu. A jeśli dodać do tego brak wiedzy o drugiej rasie, konieczność stworzenia wspólnego języka i krwawy kontakt, starcie wydaje się nieuniknione.

Czy podwładni pułkownika Dethardta i profesora Solimowa pokażą najgorsze cechy rodzaju ludzkiego czy też oba gatunki zdołają się porozumieć? Planeta Isis 71 b staje się areną arcyciekawego spotkania.

Ciemny las

W sierpniu mają ukazać się dwie fantastyczne pozycje od wydawnictwa Rebis - "Ciemny las" Cixina Liu (29 sierpnia) i "Pani Śmierci" Terry'ego Goodkinda (17 sierpnia). Zaczniemy od prezentacji "Ciemnego lasu" - swoją drogą, możecie się spodziewać recenzji poprzedniego tomu tej serii.

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA

KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię!

– Barack Obama, były prezydent USA

Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA – w 2015 roku tom pierwszy, Problem trzech ciał , otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści.

Wydawnictwo Egmont udostępniło zapowiedzi komiksowe na sierpień. Łącznie ma ukazać się 18 tytułów. Można zobaczyć je na stronie Klubu Świata Komiksu, natomiast w rozszerzeniu newsa znajdziecie również ich okładki.

komisky

Wśród planowanych premier są takie pozycje jak:

  • "Punisher Max, tom 2" - czyli kontynuacja bezkompromisowej i brutalnej serii o Franku Castle'u, który z przestępcami obchodzi się bezlitośnie
  • "Wiedźmin: Klątwa kruków" - kolejne przygody Geralta z Rivii na kartach komiksu
  • "Uniwersum DC - Odrodzenie" - komiks w wydaniu DC Deluxe, który rozpoczyna nowe serie o superbohaterach z tego świata - m.in. Wonder Woman, Batmanie czy Nightwingu

Na brak atrakcyjnych zapowiedzi ze strony wydawnictwa Fantasmagorie nie można narzekać. Do planów trafił ostatnio komiks bardzo znanego i cenionego Alana Moore'a, który ma w swoim dorobku pozycje kultowe - "Strażników" (zekranizowanych jako film, ale niewykluczone, że pojawi się serial na podstawie historii od HBO. Kandydat na reżysera to twórca "Zagubionych" i "Pozostawionych", Damon Lindelof), "Miraclemana", "Batmana: Zabójczy żart" czy "Top 10".

Providence

Wydawnictwo Fantasmagorie ma zamiar wydać Providence tego autora - komiks inspirowany twórczością H.P. Lovecrafta. Pierwszy tom będzie liczył 160 stron i zostanie wydany w twardej oprawie. W przedsprzedaży można go zakupić tutaj. Planowana premiera - wrzesień.

Informacja prasowa.

Do sprzedaży trafiła nowa książka wydawnictwa Papierowy Księżyc - "Zaczarowani" Rene Denfeld.

Nawet potwory potrzebują spokoju. Nawet one potrzebują osoby, która pragnie słuchać – usłyszeć – abyśmy któregoś dnia mogli znaleźć słowa, którą są czymś więcej niż tylko pustymi frazesami. Może wtedy uda nam się powstrzymać ludzi takich jak ja od przyjścia na świat.

Zaczarowani

Mężczyzna osadzony w więzieniu o zaostrzonym rygorze na oddziale dla skazanych na śmierć. Jego jedyną ucieczką od okrutnej egzystencji są słowa, o których marzy, świat, który wyczarowuje dokoła za pomocą mocy języka. Bo prawdziwa rzeczywistość jest brutalna i surowa.

Komiksy

Saga #4 - recenzja komiksu

Dodał: krzyslewy, poniedziałek, 19 czerwca 2017 · Komentarzy: 0
Saga #4

W czwartym tomie "Sagi" fabuła koncentruje się na innych aspektach niż do tej pory, co mogło okazać się chwilą słabości, która zdarza się nawet najlepszym seriom. Jednak przełożenie akcentów na osobiste problemy bohaterów i rozwijanie historii o nowe wątki okazało się jedynie kolejnym bardzo dobrym posunięciem scenarzysty.

Dotychczas związek Marko i Alany był przykładem prawie idealnej relacji. Wielka miłość dwójki osób, która nigdy nie powinna być razem, ponieważ stoi po różnych stronach barykady - prawie jak w "Romeo i Julii". Jednak w dramacie Williama Szekspira zakochani umierają bardzo młodo. Nie zdążyli poznać się bliżej i przekonać, czy wspólne życie rzeczywiście byłoby spełnieniem ich największych marzeń. Tymczasem postacie "Sagi" doczekały się dziecka, Hazel, a ucieczka przed wolnymi strzelcami w końcu przeistoczyła się w małą stabilizację, która oznacza nowe problemy. Alana musi radzić sobie w pracy w Obwodzie Otwartym, podczas gdy Marko ma zajmować się córką.

Wydawnictwo Kultura Gniewu zdecydowało się wydać w zbiorczej wersji przygody Tymka i Mistrza, które przez lata można było czytać w "Komiksowie" - dodatku do "Gazety Wyborczej". Niezwykłych epizodów z dwójką bohaterów wystarczyło na trzy tomy - pierwszy i drugi już recenzowaliśmy, przyszedł więc czas na ostatni.

Tymek i Mistrz - tom 3

Koncepcja na historie nie uległa zmianie. W przypadku komiksu duetu Leśniak - Skarżycki trudno mówić o rewolucji czy nawet ewolucji. I nie można mieć im za tego za złe, ponieważ sposób ukazywania się "Tymka i Mistrza" narzucał pewne ograniczenia, a poza tym w aktualnej formie też się sprawdza. W każdej chwili można tę pozycję odłożyć, a potem bez przeszkód na nowo wejść w jej magiczny i humorystyczny świat (byłem nawet tego świadkiem w przypadku mojego młodszego brata ciotecznego).

Do planów wydawnictwa Fantasmagorie dołączył nowy komiks opowiadający o superbohaterach - "Umbrella Academy". Opowiada on o dzieciach obdarzonych nadnaturalnymi zdolnościami, które tworzą Akademię Umbrella. Po dziesięciu latach zespół rozpada się, ale niespodziewana śmierć Reginalda Hargreevesa, który przyjął ich do siebie, ponownie jednoczy bohaterów w celu ratowania świata. Tytuł został nagrodzony Eisner Award, a odpowiadają za niego Gerard Way i Gabriel Bá.

Umbrella Academy

Za granicą z tej serii wyszły dwa tomy (trzeci ma powstać w tym roku). Pierwsza część będzie liczyła około 184 stron. Na informację o dacie premiery trzeba poczekać.

Czarownica znak kałuży

Dostępna już jest nowa książka wydawnictwa Genius Creations - "Czarownica znad Kałuży" Artura Olchowy. Oto jej opis.

Świat sprzed wojny, która zdziesiątkowała ludzkość, pamięta już tylko Koślawa – stara zielarka mieszkająca nieopodal mazurskiego Okartowa. Przeczuwając zbliżającą się śmierć, przyjmuje na ucznia syna miejscowego gospodarza, by przekazać mu całą swą wiedzę.

Tymczasem do wsi przybywa nowy wikariusz. Realizując swoją szczególną misję, burzy ustalony ład okartowskiej społeczności.

W walce o małą ojczyznę i jej mieszkańców Czarownicy przyjdzie zmierzyć się nie tylko z bezwzględnymi i niekiedy szalonymi ludźmi, lecz także z własną starością, chorobą i sumieniem.

Przed wami niesamowita książka autora, którego naprawdę warto zapamiętać. Szczerze polecam!

Robert J. Szmidt, autor Samotności Anioła Zagłady, Łatwo być bogiem i Ucieczki z raju

Wczytywanie...