szczury_wroclawia_szpital
Virion. Szermierz

Jak donosi wydawca, czyli Fabryka Słów, czwarty i zarazem ostatni tom serii książek opisujących brutalną i nieubłaganą przemianę Viriona w szermierza natchnionego, którego poznaliśmy przy okazji serii "Achaja", zadebiutuje pod koniec przeszłego miesiąca.

virion

Powoli zbliżamy się końca przygód naiwnego, ale szalenie zdolnego Viriona, który przeszedł długą drogę od czasu, gdy jako chłopak szybko musiał uchodzić z domu i szukać szczęścia w drodze. Ściagany przez łowców nagród, wciąż podróżuje z niezawodną Niki, jednak nic nie trwa wiecznie. Fabryka Słów 27 listopada wyda "Szermierza", czym zamierza zakończyć tetralogię o szermierzu natchnionym.

Boundless

Boundless już w sprzedaży

Dodał: , · Komentarzy: 0

Salvatore nie zwalnia tempa po "Timeless", dzięki czemu dzisiaj swoją światową premierę ma drugi tom nowej trylogii, czyli "Boundless". Tym samym poznamy dalsze losy walki o wolność Północy, jak też odkryjemy sekrety skrywane przez sławnego fechmistrza Menzoberranzan.

salvatore,boundless

Chociaż już z poziomu okładki wita nas imię najsławniejszego renegata Zapomnianych Krain, to jednak sam Zaknafein ponownie będzie głównym bohaterem nowej książki Salvatore. Rozdarty między dwoma światami oraz liniami czasowymi, fechmistrz będzie musiał stawić czoła zarówno starym, jak i nowym problemom. Opiekunki z Menzoberranzan nigdy nie zapominają doznanych krzywd, zaś zagrożenie ze strony demonów przybiera na sile.

Upadek Gondolinu

Premiera Upadku Gondolinu

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dzisiaj na sklepowe półki w naszym kraju trafił "Upadek Gondolinu", czyli powieść mistrza J.R.R Tolkiena, która na publikację czekała sto lat. Dzięki Prószyński i S-ka będziemy świadkiem wydarzeń, które rozegrały się na wiele lat przed "Władcą Pierścieni".

upadek gondolinu

Chociaż dopiero przeszło rok po światowej premierze, ale w końcu możemy kupić najnowszą książkę Tolkiena, czyli "Upadek Gondolinu". Powieść nigdy nie ujrzałaby światła dziennego, ale ponownie redakcją i opracowaniem odnalezionego rękopisu zajął się sędziwy syn autora, czyli Christopher Tolkien. Mało kto wie, ale to pierwsza powieść osadzona w fantastycznym Śródziemiu.

Komiksy

Odrodzenie #6: Lojalni synowie i córki – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
odrodzenie: lojalni synowie i córki

Cierpliwość wobec "Odrodzenia" została nagrodzona i po trzech tomach pełnych pytań bez odpowiedzi przeczytałem "Ucieczkę do Wisconsin", która rzucała nowe światło na nurtujące kwestie. Oczywiście wiele z nich pozostało w sferze domysłów i tajemnic, lecz to właśnie czwarta odsłona na nowo rozbudziła moje zainteresowanie tytułem, a piąta i szósta kontynuują dobrą passę.

Mieszkańcy Wisconsin co rusz mierzą się z nieprzyjemnymi sytuacjami. Atak terrorystyczny to jedno, śmierć popularnego Edmunda Holta to drugie, a teraz na mroźnym regionie piętno odciska generał Louise Cale, tymczasowo pełniąca funkcję najwyższej instancji w okolicy. Nowa piastunka Wisconsin postanawia wykorzystać swoją władzę i dopuścić jednego z duchów do odrodzonych, przebywających w ścisłej izolacji od reszty społeczeństwa.

Krwawa Róża

Krwawa Róża – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
krwawa róża

Debiut jest dla pisarza jednym z najważniejszych doświadczeń w życiu, determinuje w dużym stopniu całą jego karierę. Jednak prawdziwym wyzwaniem jest napisanie drugiej książki. Autor jest zobowiązany do utrzymania standardów, które wcześniej osiągnął, pokazania tego, czym wyrobił sobie reputację. Jednocześnie nie może zrobić kopii debiutu. Na szczęście "Krwawa Róża" jest świetnym sequelem. Nicholas Eames dał radę.

Świat zawsze będzie potrzebował bohaterów, a oni tych, którzy opowiedzą o ich czynach. Pam Hashford dobrze o tym wie, w końcu jej ojciec był poszukiwaczem przygód, a matka bardem. Zmęczona monotonią pracy w karczmie i obdarzona "Sercem Wyldu" chętnie wykorzysta każdą okazję, żeby wyrwać się na szeroki świat. Ta zaś nadarza się, gdy w jej rodzinne strony zagląda grupa zwana Baśnią pod dowództwem niesławnej Krwawej Róży. Ona zaś zgadza się wziąć dziewczynę jako barda ekipy. Tym samym Pam rusza na wielką wyprawę, w której stawi czoła prawdziwej twarzy świata, legendarnym potworom, walkom o los wszystkiego, co żywe, i jednej prostej prawdzie – żywot bohatera oznacza dwie opcje: albo szybką śmierć, albo wieczną chwałę.

Komiksy
córka płomienia

Dziwna sprawa. W sieci znajdziecie pozytywne oceny pierwszych tomów komiksowego "Wiedźmina". Tymczasem mnie Paul Tobin zraził do swojej twórczości, to nieprawdopodobne, jak bardzo nie wiedział, co robić z postaciami, choć teoretycznie miał jakiś pomysł na ich historię. Sztuka opowiadania wyszła mu najlepiej w adaptacji fragmentu "Sezonu burz", "Dzieciach lisicy". We własnych opowieściach bywało nieźle ("Dom ze szkła"), jak i katastrofalnie ("Klątwa kruków"). Czwarta odsłona przynosi zmianę na stanowisku scenarzysty i ilustratora – i tu więcej spotykam krytyki niż pochwał, a przecież Aleksandra Motyka i Marianna Strychowska stworzyły najlepszą część "Wiedźmina".

"Córka płomienia" nawiązuje do wydarzeń z dodatku do "Wiedźmina 3", "Serca z kamienia". Geralt i Jaskier trafiają do Ofiru, gdzie wiedźmin jest osobą ściganą. Wydostanie się z tarapatów oznacza zajęcie się nową sprawą – i więcej nie warto zdradzać, lepiej sami odkryjcie szczegóły przygotowanej opowieści.

Komiksy
czarny młot: era zagłady. część 1

Scenarzyści piszą w charakterystyczny dla siebie sposób i Jeff Lemire nie należy do wyjątków. Może nawet stanowi jeden z wyrazistszych przykładów tej tezy, bo przez częste wydawanie jego komiksów można poczuć przesyt – każda kolejna historia zdaje się mieć podobne cechy, co poprzednia. Nie inaczej jest z "Czarnym Młotem", który na początku sprawiał wrażenie świeżej serii, przyrównywano go nawet do "Strażników" Alana Moore'a. Z perspektywy czasu pochwały pod adresem tego cyklu wydają się trochę przesadzone.

"Era Zagłady. Część 1" rozpoczyna się kontynuacją sceny, na której stanęliśmy – sceny odpowiedzi. Dlaczego superbohaterowie znaleźli się na farmie i nie mogą wrócić do swojego świata? Nim jednak autor odkryje, jak jest napisane na okładce, "całą prawdę", zabiera czytelnika na wyprawę z popkulturowymi nawiązaniami i popycha do przodu osobiste wątki bohaterów. A może powiedzmy wprost: odciąga chwilę, w której tajemnice zostaną ujawnione.

Komiksy

Informacja prasowa

W październiku Non Stop Comics wyda cztery tytuły. Będą to kontynuacje dwóch postapokaliptycznych serii: "Reszta świata, tom 2: Świat nazajutrz" Jaean-Christophe Chauzy i "Lastman, tom 2" Balaka i Vivesa, który z pewnością chwyci za serca fanów "Dragon Balla"; oraz dwie nowości: "Snow Blind" – thriller w klimacie "Fargo" z rysunkami Tylera Jenkinsa, znanego już polskim czytelnikom dzięki "Grass Kings", a także pierwsza część mocno politycznego dyptyku Alesa Kota, "Czas nienawiści".

non stop comics

Poniżej kalendarz premier:

Komiksy

Trylogia Nikopola – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 3
trylogia nikopola

Minęło dobrych kilka lat, odkąd po raz pierwszy sięgnąłem po "Trylogię Nikopola" Enkiego Bilala, motywowany wówczas chęcią poznania dorobku jednego z najsławniejszych europejskich twórców. Spotkanie nie należało do najprzyjemniejszych, komiks wzbudził sporo negatywnych emocji, wywołanych w głównej mierze ciężkostrawną narracją, niecodzienną i trudną w odbiorze wizją świata oraz trochę dziwaczną szatę graficzną. Czy po kilku latach inaczej odbieram najsłynniejsze dzieło Bilala?

Akcja "Trylogii Nikopola" rozpoczyna się w 2023 roku, czyli niedalekiej dla teraźniejszego czytelnika przyszłości, jednak trzeba pamiętać, że dla Bilala była to dalece odleglejsza perspektywa. Belgradczyk zaczął pracę nad "Targami nieśmiertelnych" — pierwszą częścią wchodzącą w skład omawianej "Trylogii..." — jeszcze w 1980 roku, a kolejne historie zatytułowane "Kobieta pułapka" i "Zimny równik" powstały odpowiednio w 1986 i 1992 roku.

Wczytywanie...