Komiksy

Zapowiedzi Wydawnictwa 23

Dodał: krzyslewy, sobota, 20 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Na rynku komiksowych pojawiła się nowa firma – Wydawnictwo 23. Na razie jej nakładem ukazała się jedna pozycja, "Brom" Unki Odyi, której recenzja niedługo pojawi się na naszych łamach.

wydawnictwo 23

W międzyczasie pojawiły się dwie nowe zapowiedzi, choć trochę dalekie. Wydawnictwo 23 pod koniec września wyda zbiorcze wydanie przygód Johannesa Schachmanna, a na początek roku planuje "Warkocz" Katarzyny Kłas.

Komiksy

Dallas Barr – recenzja komiksu

Dodał: Amaro, piątek, 19 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0
dallas barr

Zdobiące okładkę nazwiska Marvano i Haldeman kojarzą się przede wszystkim z "Wieczną wojna" i "Wieczną wolnością", ale nie warto poprzestawać na tych pozycjach. Wówczas mogłyby nas ominąć interesujące dzieje Dallasa Barra, przeszło 135-letniego mężczyzny.

To nie pierwszy raz, kiedy "Dallas Barr" trafia do polskiej dystrybucji. Seria tworzona w latach 1996 – 2005 zadebiutowała na naszym rynku jeszcze w 2007 roku, gdy nakładem wydawnictwa Egmont ukazało się zbiorcze wydanie wszystkich siedmiu tomów. Co ciekawe, historia opowiedziana w komiksie powstała na bazie książki "Buying Time" scenarzysty Joego Haldemana, pierwotnie opublikowanej w 1989 roku.

Haldeman przenosi czytelników do drugiej połowy XXI wieku, kiedy ludzkość pokonała śmierć. Stało się to na skutek specjalnej, ośmiotygodniowej kuracji opracowanej przez lorda Juliusza Stilemana. Proces jest zaawansowany i choć nie pozwala uzyskać nieśmiertelności, to wydłuża życie o dziesięć lat, po których należy poddać się następnej kuracji. To nie jedyny haczyk, bowiem koszt zabiegu wynosi ni mniej, ni więcej jak okrągły milion funtów. Jednym z pacjentów i zarazem najbliższym przyjacielem Stilemana jest tytułowy Dallas Barr, najemnik i awanturnik podejmujący się trudnych zadań właśnie po to, by zarobić na kolejną kurację. Mimo 135 lat na karku trzyma się nieźle i pomiędzy kolejnymi niebezpiecznymi zleceniami z werwą reklamuje nowoczesną markę prezerwatyw Airskins.

Książki fantastyczne

Konkurs z Insignisem – wyniki

Dodał: krzyslewy, piątek, 19 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Z opóźnieniem, za który bardzo przepraszamy, prezentujemy wyniki konkursu z wydawnictwem Insignis, w którym do wygrania były "Prawo do zemsty" i "W ruinie" z uniwersum "Metro 2033" oraz "Szczury Wrocławia. Kraty".

konkurskonkurs

Książki wygrali: Dagmara Ż. z Żędowic, Andrzej H. z Gdańska oraz Wanda W. z Płocka. Gratulujemy wygranej!

Komiksy

Bodycount – recenzja komiksu

Dodał: krzyslewy, wtorek, 16 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

"Bodycount" może sprawiać wrażenie komiksu o wojowniczych żółwiach ninja. Nie jest to jednak komiks o nich, choć pojawia się jeden ich przedstawiciel – Raphael, w duecie z Caseyem.

bodycount

Dwaj bohaterowie spotykają na swej drodze ściganą przez zabójcę i jego pomagierów Midnight. Tym samym trafiają w środek mafijnych porachunków, na które składa się dużo strzelania i uciekania.

Serce Lodu

Serce Lodu – recenzja książki

Dodał: Kacpero, poniedziałek, 15 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0
serce lodu

Arkady Saulski to barwna postać. Zdecydował się na tworzenie literatury, bo do tego "wystarczy tylko kartka i długopis". Po debiucie w 2010 roku na pewien czas zniknął. Powrócił w ostatnich latach i zyskał spore uznanie oraz kilka nagród. Jego najnowszym dziełem jest "Serce lodu".

W świecie, w którym niemal cała magia przepadła na wskutek wielkiej wojny całe wieki temu, stało się coś, co wszyscy uważali za niemożliwe. Na dalekim południu zbuntowany kapłan zjednoczył barbarzyńskie plemiona, by z ich pomocą ruszyć na podbój świata. Udało mu się to z pomocą potężnego, tajemniczego artefaktu znanego jako Serce Lodu. Starożytna moc i potężne zagrożenie zmuszają wielkich graczy do wprawienia w ruch swoich podwładnych. Wśród nich znajdują się Seth i Erin Barinor – sługa Kościoła i awanturnik z upodobaniem do artefaktów. Reprezentują wielką potęgę, ale na pograniczu cywilizacji na niewiele się ona zda. W bitwach z barbarzyńcami i wyścigu z innymi poszukiwaczami może ocalić ich tylko ogromna pomysłowość, niezachwiana wiara i naostrzona broń.

Informacja prasowa

W dniach 26-28 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Festiwal Fantastyki PYRKON, gdzie gościem będzie sam STAN SAKAI. Kwiecień to również obfita oferta premier, wśród nich m.in. takie tytuły jak:

egmont
  • pierwszy z trzech tomów długo oczekiwanego cyklu Batman – Metal,
  • pierwsze dwa tomy nowego wydania popularnej serii Usagi Yojimbo, a w nich zebrane albumy: Cienie śmierci, Daisho, Pomiędzy życiem a śmiercią, Pory roku, Ostrze bogów i Szare cienie.
  • Poza tym kolejny tom serii Rick i Morty;
Komiksy

Mushishi #05 – recenzja mangi

Dodał: krzyslewy, sobota, 13 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0
mushishi #05

W recenzji czwartego tomu "Mushishi" pisałem, że seria z czasem staje się monotonna. Przerwa w lekturze i zbiór bardzo dobrych historii w piątej odsłonie sprawiły jednak, że manga Yuki Urushibary na powrót zasługuje na duże pochwały.

Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie czytelnika i tu pomagają pomysły na nowe historie, potrafiące przekonać nawet sceptyczne osoby. Co prawda wiadomo, że autorka stara się pisać nieoczywiste fabuły, ale mimo wszystko szła w pewien schematyzm, który w połączeniu z melancholią trochę usypiał. Dobre, lecz ile można? Opowieści z piątego tomu charakteryzują się większą dynamiką i po kilku stronach wzbudzają zainteresowanie.

Ginko, jak zazwyczaj, zajmuje się sprawami mushishi, które ingerują w życie ludzi. Nie zawsze jednak jego interwencje są potrzebne, wtedy głównie poznaje relację łączącą człowieka z niezwykłymi istotami. W tym nadal wybrzmiewa przekaz, żeby nauczyć się żyć w zgodzie z przyrodą, a nie doprowadzać ją do zniszczenia. Jeśli chcielibyście rozszerzyć temat w dokumencie (a nie w fantasy), to polecam "Naszą planetę" od Netfliksa.

Informacja prasowa

KLUB ŚWIATA KOMIKSU i KRAINA PLANSZÓWEK WYDAWNICTWA EGMONT NA FESTIWALU FANTASTYKI PYRKON w POZNANIU, w dniach 26-28.04.2019!

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE STOISKO Numer 148, Pawilon 5 (Kraina wystawców)

Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)

stan sakai

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia 19. Festiwalu Fantastyki PYRKON, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wszyscy odwiedzający będą mogli poznać liczne nowości komiksowe wydawnictwa Egmont, a także spotkać się z jedną z gwiazd Festiwalu – Stanem Sakai (twórcą komiksów o Usagim – słynnym króliku samuraju).

Komiksy

Egmont laureatem nagrody GADIF

Dodał: krzyslewy, piątek, 12 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Mamy przyjemność poinformować, że wydawnictwo Egmont decyzją przedstawicieli Grupy Ambasad, Delegatur i Instytucji Frankofońskich (GADIF) w Polsce zostało wyróżnione Nagrodą GADIF 2019. Została ona przyznana wydawnictwu Egmont za blisko 25-letni wkład w działalność na rzecz promocji komiksu frankofońskiego, zaangażowanie i promowanie tym samym wartości Frankofonii młodym Polakom. Podczas uroczystej gali „Wieczór smaków Frankofonii”, która odbyła się 29 marca 2019 r. w Warszawie, nagrodę wręczyli Pani Ambasador Kanady, Leslie Scanlon, i Ambasador Francji, Pierre Levy.

egmont

Podczas wystąpienia Dyrektor Zarządzający w Egmont Polska Iwona Tessarowicz-Pakuła podziękowała w imieniu całego zespołu Egmont zaangażowanego w wydawanie komiksów, za dostrzeżenie roli i docenienie działalności wydawnictwa w przybliżaniu młodym Polakom kultury frankofońskiej.

hrabstwo harrow: porzucony

Co jakiś czas trafia się seria, która w początkowych stadiach nie wzbudza zachwytu i miewa jedynie mocniejsze momenty. Jednak czasami wystarczy obdarzyć komiks kredytem zaufania, aby przy okazji dalszych części odwdzięczył się ciekawszą historią. Niestety piąty tom "Hrabstwa Harrow" nie wpasowuje się w ten trend.

Tym razem wydanie zbiorcze zawiera materiał właściwie w całości poświęcony tytułowemu Porzuconemu, czyli dużemu, groźnemu stworowi o czterech żółtych ślepiach. "Porzucony" zawiera zeszyty #17-20 oryginalnej publikacji i oprócz historii potwora dotyka także tajemniczej kwestii pochodzenia Emmy. Czy to dobrze, czy źle? Przede wszystkim różnie.

Scenarzysta Cullen Bunn stara się zbudować opowieść wielowątkową, taką, w której postacie mają dobrze nakreśloną przeszłość, przeżywają różne przygody i spotykają niecodzienne istoty. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie bodaj największa bolączka "Hrabstwa Harrow". Bunn co rusz przypomina o niepohamowanej skłonności do tworzenia bytów i wątków pobocznych kosztem rozwoju przewodniej linii fabularnej. Nowe informacje o Emmie i pochodzeniu potwora z pewnością ucieszą fanów serii, tylko dlaczego zostały rozciągnięte na cztery zeszyty? Po raz kolejny można zżymać się nad dynamiką opowieści, bo emocje zwyczajnie opadają.

Wczytywanie...