riese
Virion. Adept

Adept już w połowie maja

Dodał: Courun Yauntyrr, czwartek, 25 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Trzeci tom przygód młodego Viriona pióra Andrzeja Ziemiańskiego ma wreszcie datę premiery. Zgodnie z oczekiwaniami fanów, tytuł pojawi się na sklepowych półkach już połowie przyszłego miesiąca. Czy droga przyszłego najlepszego szermierza może być jeszcze bardziej wyboista niż do tej pory?

virion

Cykl "Imperium Achai" to doskonała okazja do powrotu w znane uniwersum, więc nic dziwnego, że fani świata Andrzeja Ziemiańskiego oraz poprzednich tomów z niecierpliwością wypatrują kolejnych przygód tytułowego Viriona. Nim stał się on "tym Virionem" wydarzyło się naprawdę wiele, ale Szermierz Natchniony trafi do sprzedaży już w przyszłym miesiącu, a dokładniej rzecz biorąc 15 maja.

bękarty z południa: motywacja

Na czwarty tom "Bękartów z Południa" trzeba było poczekać trochę dłużej ze względu na obsunięcia powodowane żałobą rysownika oraz redaktora serii. Wyczekujący dostali jednak najlepszą odsłonę z tych, które do tej pory się ukazały.

Trener Euless Boss znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Władzę i szacunek w mieście zapewniały mu zwycięstwa jego drużyny w amerykańskim futbolu, lecz te się skończyły – a wraz z nimi przychylność mieszkańców. W dodatku do hrabstwa Craw przybywa Roberta Tubb, córka Earla, który został zamordowany przez trenera Bossa. Kobieta szuka zemsty za śmierć ojca.

W poprzednich tomach Jason Aaron przedstawiał postacie i tworzył podbudowę pod przyszłe, mocne wydarzenia – przynajmniej taką można było mieć nadzieję, bo bywa, że autorzy nie są w stanie sprostać zadaniu i zamiast fajerwerków jest jęk zawodu. "Motywacja" zapewnia jednak oczekiwany, ważny ciąg dalszy, a zasygnalizowane wcześniej wątki i konsekwencje czynów trenera Bossa wybrzmiewają od samego początku. Akcja jest szybka i intensywna, a sportowe rozgrywki interesują jak nigdy wcześniej, ponieważ ich wynik może uratować antagonistę albo przybliżyć go do klęski.

Komiksy

Zapowiedzi Wydawnictwa 23

Dodał: krzyslewy, sobota, 20 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Na komiksowym rynku pojawiła się nowa firma – Wydawnictwo 23. Na razie jej nakładem ukazała się jedna pozycja, "Brom" Unki Odyi, której recenzja niedługo pojawi się na naszych łamach.

wydawnictwo 23

W międzyczasie pojawiły się dwie nowe zapowiedzi, choć trochę dalekie. Wydawnictwo 23 pod koniec września wyda zbiorcze wydanie przygód Johannesa Schachmanna, a na początek roku planuje "Warkocz" Katarzyny Kłas.

Komiksy

Dallas Barr – recenzja komiksu

Dodał: Amaro, piątek, 19 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0
dallas barr

Zdobiące okładkę nazwiska Marvano i Haldeman kojarzą się przede wszystkim z "Wieczną wojna" i "Wieczną wolnością", ale nie warto poprzestawać na tych pozycjach. Wówczas mogłyby nas ominąć interesujące dzieje Dallasa Barra, przeszło 135-letniego mężczyzny.

To nie pierwszy raz, kiedy "Dallas Barr" trafia do polskiej dystrybucji. Seria tworzona w latach 1996-2005 zadebiutowała na naszym rynku jeszcze w 2007 roku, gdy nakładem wydawnictwa Egmont ukazało się zbiorcze wydanie wszystkich siedmiu tomów. Co ciekawe, historia opowiedziana w komiksie powstała na bazie książki "Buying Time" scenarzysty Joego Haldemana, pierwotnie opublikowanej w 1989 roku.

Haldeman przenosi czytelników do drugiej połowy XXI wieku, kiedy ludzkość pokonała śmierć. Stało się to na skutek specjalnej, ośmiotygodniowej kuracji opracowanej przez lorda Juliusza Stilemana. Proces jest zaawansowany i choć nie pozwala uzyskać nieśmiertelności, to wydłuża życie o dziesięć lat, po których należy poddać się następnej kuracji. To nie jedyny haczyk, bowiem koszt zabiegu wynosi ni mniej, ni więcej jak okrągły milion funtów. Jednym z pacjentów i zarazem najbliższym przyjacielem Stilemana jest tytułowy Dallas Barr, najemnik i awanturnik podejmujący się trudnych zadań właśnie po to, by zarobić na kolejną kurację. Mimo 135 lat na karku trzyma się nieźle i pomiędzy kolejnymi niebezpiecznymi zleceniami z werwą reklamuje nowoczesną markę prezerwatyw Airskins.

Książki fantastyczne

Konkurs z Insignisem – wyniki

Dodał: krzyslewy, piątek, 19 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

Z opóźnieniem, za który bardzo przepraszamy, prezentujemy wyniki konkursu z wydawnictwem Insignis, w którym do wygrania były "Prawo do zemsty" i "W ruinie" z uniwersum "Metro 2033" oraz "Szczury Wrocławia. Kraty".

konkurskonkurs

Książki wygrali: Dagmara Ż. z Żędowic, Andrzej H. z Gdańska oraz Wanda W. z Płocka. Gratulujemy wygranej!

Komiksy

Bodycount – recenzja komiksu

Dodał: krzyslewy, wtorek, 16 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0

"Bodycount" może sprawiać wrażenie komiksu o wojowniczych żółwiach ninja. Nie jest to jednak komiks o nich, choć pojawia się jeden ich przedstawiciel – Raphael, w duecie z Caseyem.

bodycount

Dwaj bohaterowie spotykają na swej drodze ściganą przez zabójcę i jego pomagierów Midnight. Tym samym trafiają w środek mafijnych porachunków, na które składa się dużo strzelania i uciekania.

Serce Lodu

Serce Lodu – recenzja książki

Dodał: Kacpero, poniedziałek, 15 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0
serce lodu

Arkady Saulski to barwna postać. Zdecydował się na tworzenie literatury, bo do tego "wystarczy tylko kartka i długopis". Po debiucie w 2010 roku na pewien czas zniknął. Powrócił w ostatnich latach i zyskał spore uznanie oraz kilka nagród. Jego najnowszym dziełem jest "Serce lodu".

W świecie, w którym niemal cała magia przepadła na wskutek wielkiej wojny całe wieki temu, stało się coś, co wszyscy uważali za niemożliwe. Na dalekim południu zbuntowany kapłan zjednoczył barbarzyńskie plemiona, by z ich pomocą ruszyć na podbój świata. Udało mu się to z pomocą potężnego, tajemniczego artefaktu znanego jako Serce Lodu. Starożytna moc i potężne zagrożenie zmuszają wielkich graczy do wprawienia w ruch swoich podwładnych. Wśród nich znajdują się Seth i Erin Barinor – sługa Kościoła i awanturnik z upodobaniem do artefaktów. Reprezentują wielką potęgę, ale na pograniczu cywilizacji na niewiele się ona zda. W bitwach z barbarzyńcami i wyścigu z innymi poszukiwaczami może ocalić ich tylko ogromna pomysłowość, niezachwiana wiara i naostrzona broń.

Informacja prasowa

W dniach 26-28 kwietnia w Poznaniu odbędzie się Festiwal Fantastyki PYRKON, gdzie gościem będzie sam STAN SAKAI. Kwiecień to również obfita oferta premier, wśród nich m.in. takie tytuły jak:

egmont
  • pierwszy z trzech tomów długo oczekiwanego cyklu Batman – Metal,
  • pierwsze dwa tomy nowego wydania popularnej serii Usagi Yojimbo, a w nich zebrane albumy: Cienie śmierci, Daisho, Pomiędzy życiem a śmiercią, Pory roku, Ostrze bogów i Szare cienie.
  • Poza tym kolejny tom serii Rick i Morty;
Komiksy

Mushishi #05 – recenzja mangi

Dodał: krzyslewy, sobota, 13 kwietnia 2019 · Komentarzy: 0
mushishi #05

W recenzji czwartego tomu "Mushishi" pisałem, że seria z czasem staje się monotonna. Przerwa w lekturze i zbiór bardzo dobrych historii w piątej odsłonie sprawiły jednak, że manga Yuki Urushibary na powrót zasługuje na duże pochwały.

Kluczem do sukcesu jest zaangażowanie czytelnika i tu pomagają pomysły na nowe historie, potrafiące przekonać nawet sceptyczne osoby. Co prawda wiadomo, że autorka stara się pisać nieoczywiste fabuły, ale mimo wszystko szła w pewien schematyzm, który w połączeniu z melancholią trochę usypiał. Dobre, lecz ile można? Opowieści z piątego tomu charakteryzują się większą dynamiką i po kilku stronach wzbudzają zainteresowanie.

Ginko, jak zazwyczaj, zajmuje się sprawami mushishi, które ingerują w życie ludzi. Nie zawsze jednak jego interwencje są potrzebne, wtedy głównie poznaje relację łączącą człowieka z niezwykłymi istotami. W tym nadal wybrzmiewa przekaz, żeby nauczyć się żyć w zgodzie z przyrodą, a nie doprowadzać ją do zniszczenia. Jeśli chcielibyście rozszerzyć temat w dokumencie (a nie w fantasy), to polecam "Naszą planetę" od Netfliksa.

Informacja prasowa

KLUB ŚWIATA KOMIKSU i KRAINA PLANSZÓWEK WYDAWNICTWA EGMONT NA FESTIWALU FANTASTYKI PYRKON w POZNANIU, w dniach 26-28.04.2019!

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE STOISKO Numer 148, Pawilon 5 (Kraina wystawców)

Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)

stan sakai

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia 19. Festiwalu Fantastyki PYRKON, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wszyscy odwiedzający będą mogli poznać liczne nowości komiksowe wydawnictwa Egmont, a także spotkać się z jedną z gwiazd Festiwalu – Stanem Sakai (twórcą komiksów o Usagim – słynnym króliku samuraju).

Wczytywanie...