Inne

Nadchodzi World of Warcraft: Kronika

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

world of warcfaft: kronika

„World of Warcraft: Kronika” to jedyne w swoim rodzaju kompendium w przejrzysty i przystępny sposób ukazujące historię Azeroth. Wydrukowana na uszlachetnionym papierze z wieloma barwnymi ilustracjami i oprawiona w twardą okładkę będzie prawdziwą ozdobą każdej domowej biblioteczki.

W tym roku mija 25 lat od powstania pierwszej części gry „Rzemiosła wojny”. Od tego czasu rozwinęła się z prostej gry strategicznej do barwnego i tętniącego życiem uniwersum. Dziesiątki krain, z których każda posiada odrębną historię, zamieszkują fantastyczne rasy od prymitywnych murloków i gnoli po przepełnione magiczną mocą elfy. Zebranie faktów nie tylko z gier, ale i ze wszystkich wydanych dotychczas powieści, komiksów i opowiadań oraz połączenie ich w spójną i zrozumiałą całość to nie lada wyzwanie, z którym twórcy „Kroniki” poradzili sobie znakomicie. Zdołali przekuć dziesiątki milionów słów w mitologię Warcrafta, która w niczym nie ustępuje wierzeniom dawnych kultur, a czerpiąc z nich całymi garściami daje ułudę prawdziwości.

Komiksy

Hrabstwo Harrow #06: Inna magia – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
hrabstwo harrow

"Hrabstwo Harrow" nie zaskakuje. Kolejne odcinki cyklu Cullena Bunna zaliczają wzloty i upadki, a "Inna magia" nie jest wyjątkiem od reguły.

Młoda Emma w dalszym ciągu boryka się z wiedźmim przeznaczeniem. Równocześnie zobowiązała się do otoczenia opieką stworzeń żyjących w lasach Harrow. Tymczasem Bernice zaczyna pałać nienawiścią do dawnej przyjaciółki, którą obwinia o śmierć swojej mentorki, co jeszcze bardziej pogłębia rozbrat nastolatek.

"Inna magia" nie wywraca serii do góry nogami. To nadal komiks obarczony przywarami, które nie pozwalają na pełne cieszenie się lekturą i chłonięcie klimatu grozy. Wraz z rozwojem fabuły wszelkie osobliwości tytułowego hrabstwa stały się chlebem powszednim nie tylko Emmy, lecz także czytelników śledzących jej losy. Protagonistka traktuje stworki niczym zwierzęta domowe i przez wiele stron próbuje przekonać Bernice o swojej niewinności, podczas gdy ta widzi w niej zagrożenie dla całej okolicy. Do tego dochodzi tajemnicza śmierć wiedźmy i w zasadzie wokół tych tematów kręci się cała fabuła zeszytów zebranych w szóstym tomie.

Komiksy

Informacja prasowa

W listopadzie Non Stop Comics wyda trzy tytuły. Będą to kontynuacje dwóch serii: "The Goon, tom 3" Erica Powella oraz "Nienawidzę Baśniowa, tom 4: Konali krótko i płaczliwie" Skottiego Younga, który jest jednocześnie ostatnim tomem tego cyklu. Przygotowaliśmy też nowość w postaci albumu "Odyseja Hakima, tom 1: Z Syrii do Turcji" Fabiena Toulmé. Seria zamknie się w trzech tomach.

nsc

Poniżej kalendarz premier:

Komiksy

Informacja prasowa

W Polsce ukazał się 38. tom przygód Asteriksa i Obeliksa pt. Córka Wercyngetoryksa i na dobre zagościł już w domach czytelników. Długo oczekiwany album to również ukoronowanie tegorocznego jubileuszu Asteriksa – 60 lat od stworzenia postaci przez Goscinny’ego i Uderzo!

egmont

Zgodnie z tradycją przemienności tym razem przygoda Asteriksa i Obeliksa zaczęła się w sercu słynnej galijskiej wioski. Po podróży do Włoch w 2017 roku z albumu Asteriks w Italii, nastąpił powrót do Armoryki na spotkanie, które wstrząsnęło wojowniczą osadą!

Komiksy
hotel dziwny #3: jego wysokość król grzybów

Uważaj na to, czego pragniesz, bo może się spełnić. Tak można podsumować najnowszy tom przygód mieszkańców Hotelu Dziwnego z Kakim na czele, który był przekonany, że chce zostać królem. Na szczęście autorzy pod płaszczykiem pozornie prostej historii dla dzieci ponownie pokazali czytelnikom, co naprawdę liczy się w życiu. Okazuje się, że bycie władcą nie jest tak przyjemne, jak mogłoby się wydawać.

W Hotelu Dziwnym rozpoczęła się jesień i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że wówczas rozpoczyna się także czas robienia konfitur i przygotowywania zapasów na zimę. To właśnie postanawia zrobić Marietta, co dla Kakiego oznacza niestety konieczność zbierania jeżyn. Jak łatwo się domyślić, Kaki nie należy do fanów gotowania czy prac kuchennych, można nawet powiedzieć, że w ogóle nie jest fanem pracy jako takiej. Jest zatem szczęśliwy, kiedy podczas zbierania jeżyn w ulewnym deszczu, znajduje koronę i zostaje automatycznie okrzyknięty nowym królem grzybów. W końcu to on rozkazuje, a inni pracują za niego. I może bycie królem naprawdę stałoby się jego przeznaczeniem, gdyby nie to, że władca ma też sporo obowiązków, zwłaszcza kiedy jego poddani przeżywają poważny kryzys, a to już nie jest tak zabawne...

Cress

Cress – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
cress

Kiedy zła do szpiku kości kobieta postanawia przejąć kontrolę nad Ziemią (bo panowanie nad Księżycem najwyraźniej jej nie wystarcza), możni tego świata mogą sobie zwoływać narady i opracowywać plany, ale koniec końców i tak ich rola sprowadza się do bezradnego spoglądania na wydarzenia. Jedyna nadzieja w Bajce, Bójce… A nie, to nie ta historia.

W dwóch pierwszych odsłonach popularnej "Sagi księżycowej" nad powstrzymaniem królowej Levany biedziła się Cinder (Kopciuszek-cyborg), wsparta później przez poszukującą swojej babci Scarlet. Teraz do drużyny nastoletnich obrończyń ludzkości dołącza Cress – genialna hakerka i jednocześnie cokolwiek infantylna dziewczyna, obserwująca dotąd wydarzenia ze swojej samotni – satelity, w której przed laty ją uwięziono. Skojarzenie z zamkniętą w wieży Roszpunką jak najbardziej uzasadnione. Uzupełnienie tej wesołej gromadki stanowią zakochany Wilk oraz alter ego Hana Solo, kapitan Thorne.

Inne

Premiera World of Warcraft: Kroniki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

world of warcfaft: kroniki

Z dumą prezentujemy dwie nowości, które ucieszą nie tylko fanów uniwersum Warcrafta. Jedną z nich jest zapowiadany i od dawna oczekiwany pierwszy z trzech tomów „World of Warcraft: Kroniki” – oficjalnej serii książek, które po raz pierwszy szczegółowo opisują dzieje tego nękanego wojnami świata. Na ponad 150 stronach obok znanych i nieznanych dotąd historii, znajdziecie przepiękne ilustracje autorstwa Petera Lee i Josepha Lacroixa, które pozwalają na własne oczy zobaczyć cuda pradawnych imperiów; na szczegółowych mapach będziecie zaś mogli śledzić wielkie batalie, które doprowadziły do upadku starych i rozkwitu nowych cywilizacji. Dołożyliśmy starań, aby wydanie było jak najwierniejsze oryginałowi.

Kolejną i tym razem zupełnie niespodziewaną nowością jest „Wielka Księga POP-UP World of Warcraft”. Ta opasła niczym niejedna encyklopedia księga skrywa wiele tajemnic. Wraz z rozkładaniem kolejnych jej fragmentów Waszym oczom ukażą się najbardziej charakterystyczne miasta i budowle świata Warcrafta, stając się przestrzenną mapą osiedli Azeroth. Oprócz modeli 3D miast w „Wielkiej Księdze POP-UP” znajdziecie również sylwetki bohaterów zarówno Przymierza, jak i Hordy oraz liczne ciekawostki i opisy historyczne poukrywane pod zmyślnymi zakładkami i przesuwkami.

Kroniki marsjańskie. Człowiek ilustrowany. Złociste jabłka słońca
kroniki marsjańskie. człowiek ilustrowany. złociste jabłka słońca

Ray Bradbury to pisarz ponadczasowy, wszechstronny i wizjonerski, laureat licznych nagród literackich, autor m.in. powieści "451 stopni Fahrenheita", "Jakiś potwór tu nadchodzi" oraz wielu opowiadań, które stanowią kanon literatury fantastycznej i po dziś dzień inspirują nowych twórców. Jako miłośniczka ambitnego science fiction nie mogłam przejść obok jego "Kronik marsjańskich..." obojętnie. Miałam nadzieję, że oprócz refleksji zapewnią rozrywkę wysokich lotów. Wydanie ich w serii "Artefakty" wydawnictwa MAG stanowiło dla mnie gwarancję wspaniałej oprawy graficznej, co zapowiadała niezwykle klimatyczna okładka autorstwa Dark Crayon.

W siedemnastym już tomie "Artefaktów" zgromadzone zostały właściwie trzy najpopularniejsze dzieła Bradbury'ego z pogranicza fantasy, science fiction i literatury grozy – zbiory opowiadań "Kroniki marsjańskie", "Człowiek ilustrowany" i "Złociste jabłka słońca". Książki te można generalnie umieścić w nurcie fantastyki socjologicznej, w których wątki naukowe nie odgrywają znaczącej roli, a ważniejsze są nawiązania do problemów społecznych i trafne spostrzeżenia na temat ludzkiej natury.

Komiksy

Mity Cthulhu – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
mity cthulhu

Próby przeniesienia kultowych utworów na potrzeby innego medium zawsze wiążą się z kilkoma pułapkami. Z jednej strony niezwykle łatwo popaść w niełaskę u ortodoksyjnych fanów oryginału, którzy otwarcie i niekiedy ostro krytykują zbyt daleko idącą interpretację materiału źródłowego. Z drugiej – trzymając się bezpiecznych ścieżek wyznaczonych przez klasykę, nie trzeba wiele, aby nowinka zaginęła pośród dziesiątek odtwórczych tworów.

W przypadku twórczości H.P. Lovecrafta do puli zagrożeń należy dodać jeszcze samą skłonność autorów do popadania w swego rodzaju "mackowatość", polegającą na eksponowaniu nie tych elementów, które były najjaśniejszymi (najplugawszymi?) punktami dorobku Samotnika z Providence. Po tym przydługim wstępie, sprawdźmy, po której stronie barykady znaleźli się Norberto Buscaglio i Alberto Breccia, których to album zatytułowany "Mity Cthulhu" ukazał się nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Szare płaszcze: Rubież
rubież

Dark fantasy to szczebel na drabinie, na który ostatecznie musi wkroczyć każdy pasjonat literatury magii i miecza. Historie, w których nie wszyscy bohaterowie dożywają szczęśliwego zakończenia i nie każde zło zostaje ukarane. Tym opowieściom nie można odmówić szczególnego uroku, często doprawionego szczyptą czarnego humoru. "Szare Płaszcze: Rubież" autorstwa Marcina Guzka mieszczą się we wspomnianych ramach.

Od rozwiązania Komandorii 54 minęło już pięć lat. Przez ten czas sytuacja na Rubieży tylko się pogarszała. Sklavianie urządzają kolejne wyprawy łupieżcze i inwazje, zaś miejscowi władcy są zbyt skłóceni, by mogli się z nimi skutecznie uporać. Sytuację pogarsza jeszcze siatka przemytnicza, za pomocą której między wschodem a zachodem kursują czarnoksiężnicy i magiczne artefakty. W środku całego tego bałaganu siedzi Nathaniel Everson. Sprawując dowództwo nad Komandorią 42, próbuje jakoś wypełniać powierzone mu obowiązki. Okoliczności sprawiają, że okryta sławą piątka zakonników – Książę, Śmieszek, Mnich, Olbrzym i Wariatka – raz jeszcze połączy siły. Naprzeciw siebie mają starożytne demony, dawne tajemnice i ludzi, którzy mogą zmienić przyszłość kontynentu. I tylko od naszych bohaterów zależy, czy misja się powiedzie.

Wczytywanie...