Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii

Zapraszamy na Drugą Rudę Mithrilu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Konwent Fantastyki "Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii" to dwudniowa impreza łącząca fanów, sympatyków i miłośników fantastyki, odbywająca się w Rudzie Śląskiej. Zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Klub Fantastyki "Ruda Mithrilu" z Rudy Śląskiej oraz Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, wydarzenie jest kierowane nie tylko do tych, którzy z fantastyką są za pan brat, ale też do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a nawet tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli.

ruda mithliru

Konwent, który już po raz drugi odbędzie się w Rudzie Śląskiej, został zaplanowany na 28 i 29 stycznia 2017 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W programie imprezy, bowiem, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie zarówno wystąpień i prelekcji znanych pisarzy polskiej fantastyki, cosplayerów i osób ze świata kultury czy mediów, ale też każdy będzie miał szansę wystąpić na scenie, wziąć udział w wielu konkursach i zabawach oraz zdobyć dla siebie trochę mithrilu.

Falkon 2016

Falkon 2016 – finalna wersja programu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Już w ten weekend do jednego z największych polskich bastionów fantastyki, Lublina, zjadą pasjonaci gatunku z całego kraju. Powód jest jeden – konwent Falkon. Organizatorzy przygotowali dla nas wszystkich multum atrakcji i wiele niespodzianek, o czym możecie przekonać się dzięki programowi w ostatecznej, uzupełnionej wersji. Znajdziecie go pod tym adresem.

falkon 2016

Warto również wspomnieć, że Falkon zapewnia ułatwienia dla niepełnosprawnych; dla takich osób gwarantuje miejsca w pierwszych rzędach w salach prelekcyjnych, pełną dostępność wind oraz otwartość wolontariuszy, którzy będą przeznaczeni do pomocy niepełnosprawnym w wejściu do szkoły programowej i sleeproomu oraz przemieszczaniu się po miejscach niedostosowanych dla takich osób.

Kapitularz 2016

Kapitularz 2016 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

W tym roku Łódź nie przywitała konwentowiczów zbyt ciepłą pogodą, ale miejscowi fanatycy fantastyki są do takiej aury przyzwyczajeni, stąd po prostu darujemy sobie zwyczajowy wstęp i przejdziemy od razu do mięska. Kapitularz AD 2016 różnił się od poprzednich jednym, bardzo ważnym elementem – miejscem. Dotychczasowa "podstawówka" pękała w szwach i miałem wrażenie, że cofnąłem się do czasów siedzenia w ławie i przepychania się na przerwach po to, by móc usadzić zadek na nie do końca czystej podłodze. Tym razem dostaliśmy miejsce potężniejszych rozmiarów, bowiem organizatorzy zdobyli budynki Wydziału Nauk Geograficznych oraz Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego.

kapitularz 2016
Kapitularz 2016

Wyniki konkursu z Kapitularzem 2016

Dodał: , · Komentarzy: 2

Konkurs, w którym do zdobycia były trzydniowe wejściówki na tegoroczny kapitularz dobiegł końca, pora zatem wyłonić zwycięzców! Na konwent wybiorą się zatem: Miłosz N. z Łodzi oraz Andrzej M. również z Łodzi. Gratulujemy, życzymy dobrej zabawy i zapraszamy na prelekcje organizowane pod naszym patronatem!

kapitularz
Polcon 2016

Polcon 2016 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 1

Nieuchronnie zbliża się koniec lata oraz – dla niektórych – wakacji, ale nie sposób się nudzić, ponieważ konwentowy kalendarz na to nie zważa: wypchany jest przeróżnymi imprezami, odbywającymi się niezależnie od aury pogodowej i rozsianymi po całej Polsce. Tym razem pojechałem do miasta zamieszkanego przez krasnale (kto by pomyślał, że jest ich już prawie 300!) na wyjątkowo długi konwent, który trwał aż pięć dni – od czwartku do poniedziałku. Oczywiście mowa tutaj o Polconie, wydarzeniu organizowanym każdego roku w innym mieście. Tym razem po raz kolejny miałem okazję odwiedzić Wrocław (i Halę Stulecia, gdzie zorganizowano konwent), żeby sprawdzić, jakie nowe teksty pojawiły się w literackim świecie polskiej fantastyki.

polcon
Kapitularz 2016

Kapitularz 2016 pod patronatem Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Między 23 a 25 września odbędzie się w Łodzi czwarta już edycja konwentu grozy, horroru i szeroko pojętej fantastyki – "Kapitularz". Ponownie też Game Exe obejmie patronat nad tą imprezą, zapewniając wam nie tylko darmowe wejściówki do wygrania w zbliżającym się konkursie, ale też kilka ciekawych prelekcji.

kapitularz
Falkon 2016

Falkon 2016 pod patronatem Game Exe

Dodał: , · Komentarzy: 0

Właśnie objęliśmy patronatem medialnym kolejną wspaniałą imprezę dla fanów fantastyki! Falkon z Lublina w tym roku zaprasza Was do siebie w pierwszy weekend listopada. Tematem tegorocznej odsłony jest komiks. Od kilku miesięcy sztab organizatorów przygotowuje dla Was magiczną imprezę, wypełnioną po brzegi wyśmienitym programem, czyli prelekcjami, spotkaniami, konkursami i mnóstwem innych atrakcji. Organizatorzy obiecują w najbliższym czasie odsłaniać kolejne karty ze szczegółami. Rezerwujcie termin!

falkon
Warsaw Games Week 2016

Warsaw Games Week 2016 zapowiedziane

Dodał: , · Komentarzy: 0

Organizatorzy Warsaw Games Week potwierdzili drugą edycję wydarzenia. Tym razem całość potrwa aż cztery dni (od 13 do 16 października 2016 roku), na co pozwala wolny od zajęć Dzień Nauczyciela. Według wyliczeń, w zeszłym roku warszawskie targi gier odwiedziło około 19 tysięcy osób, co również jest powodem wydłużenia o jeden dzień tzw. "Wielkiego Święta Graczy".

warsaw games week

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i tym razem impreza odbędzie się na terenie EXPO XXI Warszawa. Swoją obecność potwierdzili już czterej główni wystawcy pierwszej edycji, czyli firmy: CENEGA, Microsoft, Sony Computer Entertainment Polska oraz Ubisoft.

Warsaw Games Week 2015

Warsaw Games Week – po VIP Day'u

Dodał: , · Komentarzy: 0

23 października 2015 roku. Hala EXPO XXI, Ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14, Warszawa. Pierwszy dzień pierwszej edycji Warsaw Games Week za nami – tak zwany VIP Day. Jak to wszystko wygląda? Czy warto wybrać się na któryś z pozostałych dwóch dni (24-25 października)? Zajrzyjcie do rozwinięcia newsa – tam znajdziecie też krótkie wideo podsumowujące.

warsaw games week
Wczytywanie...