dziki_lad
Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii

Gdzieś daleko, hen na południu Polski (gdzie ludzie nie mówią, a godają) leży Ruda Śląska. Miasto jak miasto, ma swoje uroki i inne mniej lub bardziej przystępne dzielnice, jednak nie o tym będzie ta relacja…

druga ruda mithrilu: w kopalniach morii

Nasza trójka (Anaka, Aga i Piastun) udała się pod ziemię, w miejsce skąd wydobywany jest mithril, czyli do Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej. Pojechaliśmy tam, żeby uczestniczyć w drugiej edycji Rudy Mithrilu. Nie był to duży konwent, co nie oznacza, że nie miał wiele do zaoferowania. Sytuacja przedstawiała się wręcz przeciwnie, ale zacznijmy od początku…

Cytadela 2017

Informacja prasowa

Dawno, dawno temu pojawiły się na świecie dwie siostry Twierdza i Cytadela. Los rzucił je w różne strony świata. Jedna zamieszkała w krainie wielkich jezior, druga zaś osiedliła się tuż obok stolicy. Jednak kiedy minął ich okres świetności, ludzie o nich zapomnieli. Z dnia na dzień zaczęły blednąć, rozpadać się na części i odpływać w niepamięć...

twierdza,konwent

Lecz w końcu przyszedł dzień, w którym sędziwa Twierdza obudziła się, przetarła oczy i zobaczyła, że jej wnętrze znowu żyje! Wszędzie byli ludzie – w fantastycznych strojach, pełni pomysłów, gotowi do odkrywania kolejnych poziomów wyobraźni. Jej serce zabiło mocniej. Energia zaczęła krążyć. Dołączyła do gry!

Zachwycona tym, jak szybko wraca jej życie, postanowiła odnaleźć swoją starszą uśpioną siostrę Cytadelę i podzieliła się z nią lekarstwem na wieczne życie – potęgą i energią wyobraźni!

Tak powstały festiwale fantastyki: Twierdza i Cytadela.

Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii

Informacja prasowa

Zgodnie z zapowiedzią i obietnicą przedstawiamy dzisiaj oficjalny, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju PROGRAM DRUGIEJ RUDY MITHRILU: W KOPALNIACH MORII!!! Tak jak już wspominaliśmy zorganizowaliśmy prawie 100 godzin programu, podzielonego na pięć bloków – cztery sale prelekcyjne i games room, oraz specjalne wydarzenia czasowe (tzw. eventy) – koncerty, konkursy i wernisaż.

ruda mithliru

W powyższym programie mogą nastąpić jeszcze pewne kosmetyczne poprawki (na przykład niewielka zmiana terminów turniejów Magic: the Gathering w gamesroomie), ale ogólnie wszystko tak jak jest opublikowane, pozostaje bez zmian.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konwencie i skorzystania z naszej bogatej oferty programowej. Tak fantastycznie jest tylko w Rudzie!

Fantasmazuria 2017

Z nieskrywaną przyjemnością informujemy, że Game Exe objęło swoim patronatem medialnym imprezę Fantasmazuria 2017. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2017 roku na terenie Centrum Targowo-Konferencyjnego w Ostródzie, organizowane jest przez miłośników szeroko pojętej fantastyki dla pasjonatów wspomnianego gatunku.

fantasmazuria

"Fantasmazuria ma na celu jednoczenie fanów fantasy, zarówno miłośników literatury, jak i gier fabularnych RPG, gier planszowych, karcianych i bitewnych. Na imprezie będziecie mogli spotkać się z autorami książek, wysłuchać wielu ciekawych prelekcji, wziąć udział w panelach dyskusyjnych, pograć w gry oraz wygrać fantastyczne nagrody w licznych konkursach. Oprócz tego będzie czekało na Was wiele stoisk z ciekawymi gadżetami i produktami."

Swój udział w imprezie potwierdziły już takie persony jak Jakub Ćwiek, Rafał Dębski, Michał Gołkowski, Wiktor Noczkin czy Ilona Myszkowska. Wniosek jest oczywisty – Was również nie może tam zabraknąć. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na jego oficjalnej stronie oraz na mordoksięgu. To, co? Do zobaczenia!

Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii

Zapraszamy na Drugą Rudę Mithrilu!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Konwent Fantastyki "Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii" to dwudniowa impreza łącząca fanów, sympatyków i miłośników fantastyki, odbywająca się w Rudzie Śląskiej. Zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Klub Fantastyki "Ruda Mithrilu" z Rudy Śląskiej oraz Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, wydarzenie jest kierowane nie tylko do tych, którzy z fantastyką są za pan brat, ale też do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a nawet tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli.

ruda mithliru

Konwent, który już po raz drugi odbędzie się w Rudzie Śląskiej, został zaplanowany na 28 i 29 stycznia 2017 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W programie imprezy, bowiem, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie zarówno wystąpień i prelekcji znanych pisarzy polskiej fantastyki, cosplayerów i osób ze świata kultury czy mediów, ale też każdy będzie miał szansę wystąpić na scenie, wziąć udział w wielu konkursach i zabawach oraz zdobyć dla siebie trochę mithrilu.

Falkon 2016

Falkon 2016 – finalna wersja programu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Już w ten weekend do jednego z największych polskich bastionów fantastyki, Lublina, zjadą pasjonaci gatunku z całego kraju. Powód jest jeden – konwent Falkon. Organizatorzy przygotowali dla nas wszystkich multum atrakcji i wiele niespodzianek, o czym możecie przekonać się dzięki programowi w ostatecznej, uzupełnionej wersji. Znajdziecie go pod tym adresem.

falkon 2016

Warto również wspomnieć, że Falkon zapewnia ułatwienia dla niepełnosprawnych; dla takich osób gwarantuje miejsca w pierwszych rzędach w salach prelekcyjnych, pełną dostępność wind oraz otwartość wolontariuszy, którzy będą przeznaczeni do pomocy niepełnosprawnym w wejściu do szkoły programowej i sleeproomu oraz przemieszczaniu się po miejscach niedostosowanych dla takich osób.

Kapitularz 2016

Kapitularz 2016 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

W tym roku Łódź nie przywitała konwentowiczów zbyt ciepłą pogodą, ale miejscowi fanatycy fantastyki są do takiej aury przyzwyczajeni, stąd po prostu darujemy sobie zwyczajowy wstęp i przejdziemy od razu do mięska. Kapitularz AD 2016 różnił się od poprzednich jednym, bardzo ważnym elementem – miejscem. Dotychczasowa "podstawówka" pękała w szwach i miałem wrażenie, że cofnąłem się do czasów siedzenia w ławie i przepychania się na przerwach po to, by móc usadzić zadek na nie do końca czystej podłodze. Tym razem dostaliśmy miejsce potężniejszych rozmiarów, bowiem organizatorzy zdobyli budynki Wydziału Nauk Geograficznych oraz Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego.

kapitularz 2016
Kapitularz 2016

Wyniki konkursu z Kapitularzem 2016

Dodał: , · Komentarzy: 2

Konkurs, w którym do zdobycia były trzydniowe wejściówki na tegoroczny kapitularz dobiegł końca, pora zatem wyłonić zwycięzców! Na konwent wybiorą się zatem: Miłosz N. z Łodzi oraz Andrzej M. również z Łodzi. Gratulujemy, życzymy dobrej zabawy i zapraszamy na prelekcje organizowane pod naszym patronatem!

kapitularz
Polcon 2016

Polcon 2016 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 1

Nieuchronnie zbliża się koniec lata oraz – dla niektórych – wakacji, ale nie sposób się nudzić, ponieważ konwentowy kalendarz na to nie zważa: wypchany jest przeróżnymi imprezami, odbywającymi się niezależnie od aury pogodowej i rozsianymi po całej Polsce. Tym razem pojechałem do miasta zamieszkanego przez krasnale (kto by pomyślał, że jest ich już prawie 300!) na wyjątkowo długi konwent, który trwał aż pięć dni – od czwartku do poniedziałku. Oczywiście mowa tutaj o Polconie, wydarzeniu organizowanym każdego roku w innym mieście. Tym razem po raz kolejny miałem okazję odwiedzić Wrocław (i Halę Stulecia, gdzie zorganizowano konwent), żeby sprawdzić, jakie nowe teksty pojawiły się w literackim świecie polskiej fantastyki.

polcon
Wczytywanie...