riese

Informacja prasowa

Choć od wydania i ekranizacji "Władcy Pierścieni" minęło już tyle lat, jest to coś, o czym nie można zapomnieć. Po pierwsze, chodzi tu o protoplastę współczesnej literatury fantasy, któremu nieliczni zdołali kiedykolwiek dorównać. Ponadto uniwersum to w dalszym ciągu jest eksploatowane, dając nam dzieła lepszej i gorszej jakości. Najnowszym dziełem zamierza się pochwalić Deadalic Entertainment, które we współpracy z The Saul Zaentz Company chce wydać "The Lord of the Rings – Gollum". Wstępną datę premiery wyznaczono na 2021 rok, a gra ma się ukazać na wszystkich istotnych platformach.

lord of the rings,lord of the rings gollum

Informacja prasowa

nie ma czasu

"Nie ma czasu", wybór internetowych esejów Le Guin, dotyczy właściwie wszystkiego, co przeszło jej przez myśl, od kwestii literackich, poprzez koty, po krajobraz Oregonu...

Może jest sporo prawdy w oklepanym powiedzeniu, że pisarze science fiction są prorokami?...

Rok temu przekonywaliśmy, że Le Guin zasługuje na Nagrodę Nobla z literatury. Prawdę mówiąc... cóż za fantazja... powinna rządzić krajem."

"The Washington Post"

Ursula K. Le Guin od dziesięcioleci prowadziła czytelników do wyobrażonych światów. Teraz stanęła na ostatniej wielkiej granicy życia: starości.

Bada nowe terytorium literackie: blog, forum, gdzie jej opinie błyszczą pełnym blaskiem – ostre, inteligentne, równie krytyczne co pełne współczucia.

Fragment:

Odkąd zrobiłam się stara, straciłam wiarę w powiedzenie „Człowiek ma tyle lat, ile uważa”.

Informacja prasowa

W dniach, które już przeminęły...

Zaczęliśmy historię, która wymagała od Terieala odbycia serii niebezpiecznych lotów i stoczenia równie groźnych starć ponad Imperium Vetrallskim. Od tamtej chwili cały czas staramy się aktualizować i ulepszać naszą grę, co pozwoli jej sprostać waszym wymaganiom. To była długa i uciążliwa droga, ale doszliśmy do jej końca i z radością oznajmiamy, że SEVEB: Edycja Rozszerzona jest już dostępna.

seven: enhanced edition

Z dumą oznajmiamy, że ponad rok pracy został włożony w mający dzisiaj premirę dodatek "Drowned Past", a każdy gracz posiadający oryginalną grę otrzyma go za darmo! To nasz sposób podziękowania fanom za trwanie przy nas przez cały czas, wspieranie nas na każdym kroku i dostarczeniu nam cennych informacji o tym jak ulepszyć SEVEN.

Informacja prasowa

Outward, RPG z niestandardowym split screenem, którego akcja toczy się w fantastycznej krainie Aurai, jest już dostępny! Dystybutorem gry na PC, PS4 oraz Xbox One jest CDP.

outward

Tytuł ten z pewnością przypadnie do gustu fanom takich klasyków jak Gothic, na graczy będą czekały wyjątkowe przygody, jednak z nutą nostalgii nawiązującej do ever greenów z gatunku RPG. W Outward czeka na graczy sandboksowy, otwarty świat, który jest kontrolowany przez cztery główne frakcje. Do gracza będzie należał wybór, do której z nich może dołączyć. Pociągnie to za sobą dostęp do zupełnie zróżnicowanych przygód, wątków fabularnych oraz unikalnych ścieżki rozwoju postaci.

Informacja prasowa

Wydawnictwo Non Stop Comics opublikowało 16-stronicowy, darmowy prolog do nowej serii pt. "Nomen Omen". Premiera pierwszego tomu już w najbliższą środę, 27.03.2019 r.

Prolog dostępny jest na platformie Issuu.

nomen omen

"Nomen Omen" to przebojowa włoska seria z gatunku young adult i urban fantasy, z mocno mangowymi inspiracjami, w klimacie „The Wicked + The Divine” i twórczości Neila Gaimana.

Informacja prasowa

NOWE PRZYGODY STARYCH BOHATERÓW

Blisko po 30 latach, nowa pierwsza pełnometrażowa historia Kajko i Kokosz wkrótce w sprzedaży

kajko i kokosz

Kajko i Kokosz. Nowe przygody powracają w pierwszej pełnometrażowej historii „Królewska konna”. Album ukaże się 19 czerwca br. nakładem wydawnictwa Egmont. Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy twórcy: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor).

Informacja prasowa

Do sprzedaży trafiły pierwsze marcowe premiery albumów komiksowych, wśród nowości m.in.:

egmont
  • Antologia opowieści rysunkowych, Relax, tom 3,
  • Dallas Barr, komiks na podstawie bestsellerowej powieści Buying time, której autorem jest jeden z najsławniejszych pisarzy science fiction – Joe Haldeman. Rysunkami do albumu zajął się Marvano.
  • Kontynuacja niezwykłej opowieści o Marku Graysonie, znanym pod superbohaterskim pseudonimem Invincible, Invincible, tom 3

Informacja prasowa

W marcu Non Stop Comics wyda pięć tytułów. Cztery z nich to absolutne nowości, a wśród nich kultowy "Fear Agent" Ricka Remendera, napakowana akcją przygoda ze świata Żółwi Ninja, czyli "Bodycount" z rysunkami Simona Bisleya, czarny kryminał w oparach smolistej muzyki, "Jazz Maynard" oraz przepięknie namalowane włoskie urban fantasy, "Nomen Omen". Jest również kontynuacja "Royal City" Jeffa Lemire'a.

non stop comics
  • Jazz Maynard tom 1: Trylogia barcelońska (13.03.2019)
  • Fear Agent tom 1 (13.03.2019)
  • Wojownicze Żółwie Ninja – Bodycount (27.03.2019)

Informacja prasowa

20 lutego br. do sprzedaży trafiły pierwsze lutowe premiery albumów komiksowych, wśród nowości m.in.:

egmont
  • zbiorcze wydanie słynnej serii czarnych kryminałów z elementami grozy – Plansze Europy. Halloween Blues
  • szósty tom przygód Hellboya – Hellboy: Burza i pasja. Piekielna narzeczona
  • Podniebny Harry. Holywoodland, tom 2 – Hollywood lat 30. XX wieku, pełne filmowych gwiazdek, ale też intryg gotowych zmienić oblicze USA

Informacja prasowa

Dzielne dziewczyny, kosmiczne babki, nieustraszone damy, brawurowe bohaterki. W lutym br. wydawnictwo Egmont przygotowało wielką gratkę dla wszystkich fanów Uniwersum Marvela, ale i każdej kobiety, która codziennie pokazuje swoje superbohaterstwo. Do księgarń trafiła bardzo kobieca książka – Marvel. Superbohaterki, przedstawiająca uniwersum osobowości, moce i legendarne historie niezliczonych superbohaterek od lat inspirujących całe pokolenia czytelników.

marvel superbohaterki

Marvel. Superbohaterki to doskonały początek – lub dodatek do – biblioteczki każdego miłośnika Uniwersum Marvela. Na kartach książki znalazły się niezwykłe kobiece postacie światów Marvela – Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Ms. Marvel, Spider-Woman, Moon Girl, Silk i wiele, wiele innych.

Wczytywanie...