Trzynasty Schron

Schronzin # Gra

Dodał: , · Komentarzy: 0
schronzin 10

Sojusznicy, czyli Trzynasty Schron wydali kolejnego(?) zina. Wiodącym tematem jest szeroko pojmowana gra. W numerze znalazły się między innymi porady Wiktula, doświadczonego mistrza papierowych erpegów. Jak konstruować fabułę sesji? Odpowiedź w jego artykule „Przede wszystkim opowieść…” szczerze polecam. Ogólne refleksje też są.

Czytelników GE może zainteresować wywiad z Aurelinusem, modderem kojarzonym głównie z Falloutami. Nie do końca słusznie, bo ma również na koncie – ograniczając się do erpegów – mody do „Baldurs Gate” i „Świątyni Pierwotnego Zła”. Szczerze, bez owijania w bawełnę i wszelakich poprawności, dzieli się swoimi doświadczeniami i opiniami.

Game Exe

Dwa nowe konkursy na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości wydawnictwa Insignis możecie zgarnąć kilka smakowitych książek w specjalnie dedykowanych konkursach. Fanom fantasty i miłośnikom blizzardowskiego uniwersum Azeroth z pewnością rzuci się w oczy książka "World of Warcraft: Malfurion", która skupia się na wyprawie w celu odnalezienia legendarnego arcydruida. Z kolei pasjonaci klimatów apokaliptycznych mają szansę zgarnąć do swojej biblioteczki dwie pozycje szanowanego Roberta J. Szmidta – "Szczury Wrocławia. Szpital" oraz "Riese".

robert j. szmidt,malfurion

Co należy zrobić? Wystarczy wejść w naszą specjalną konkursową zakładkę, wykonać parę kliknięć myszy, odpowiedzieć na kilka prostych pytań i cierpliwie czekać do 10 marca. Jeżeli dopisze wam szczęście w losowaniu, wtedy możecie liczyć, że przemiły listonosz zapuka do waszych drzwi i wręczy wspomniane nagrody. To co? Powodzenia!

Black Mirror: Nosedive
black mirror: nosedive

Jak wyglądałby świat, gdyby o naszym życiu decydowali inni? Czy bylibyśmy szczęśliwi, jeśli jednym kliknięciem mogliby sprawić, że dostaniemy lepszą pracę, kredyt bądź mieszkanie na wymarzonym osiedlu? Czy można kupić szczęście za lajki oraz liczbę followersów? Taką wizję świata przedstawia jeden z odcinków serialu "Black Mirror", a dzięki grze wydanej w Polsce przez Rebel możemy doświadczyć tego na własnej skórze.

Gra przyciąga wzrok od samego początku, ponieważ pudełko imituje tablet z uszkodzonym ekranem. W zależności od tego, pod jakim kątem patrzymy, zobaczymy dwie gwiazdki lub pięć gwiazdek. Poza efektem wizualnym jest to także zapowiedź gry, w której z najpopularniejszego gracza w każdej chwili możemy zmienić się w nieudacznika i przegrywa. W pudełku znajduje się: 108 kart stylu życia, 6 pionków, 3 żetony dodatkowego doświadczenia, żeton influencera, niewielka plansza oraz instrukcja. Do przeprowadzenia rozgrywki konieczna jest również aplikacja, którą można bezpłatnie ściągnąć na każde urządzenie z systemem Android lub OSX.

Inne

GOG nie chce pozostawać w tyle za wyprzedażami w ramach Chińskiego Nowego Roku, dzięki czemu w ślad za platformą Steam kusi nas niemal tysiącem produktów w promocyjnych cenach. Do końca miesiąca będziemy mogli nabyć niektóre tytuły z przeceną sięgającą nawet 90 procent.

gog

Motywem przewodnim jest oczywiście szczur, będący patronem nowego roku księżycowego. Oznacza to, że takie gry jak "Dungeon Rats" czy "Ghost of a Tale" kupimy po promocyjnej cenie aż do 31 stycznia. Wśród pozostałych ofert nie zabraknie znanych tytułów jak "Wiedźmin 3: Dziki Gon", "GreedFall", "The Surge" czy "Disco Elysium".

Jeśli wasza lista życzeń jest już za długa, to zajrzyjcie tutaj, dzięki czemu może wybierzecie coś dla siebie.

Game Exe

Zakończyły się prace modernizacyjne na naszej stronie i forum, dzięki czemu nasz serwis zdecydowanie lepiej prezentuje się na mniejszych ekranach waszych tabletów czy smartfonów. Koniec ze żmudnym przewijaniem, dzięki czemu newsy czy artykuły zyskały niemal drugą młodość.

gexe

W pracy, szkole czy po prostu na kanapie zdarza się nam przyglądać czeluście internetu. Nasz naczelny mistrz sztuk tajemnych pracował w pocie czoła, by strona odpowiadała dzisiejszym potrzebom i dało się to wszystko przyjemnie przyglądać na coraz większych, lecz wciąż małych, ekranach smartfonów czy tabletów. Mamy nadzieję, że zmiany przypadną wam do gustu, ale każda sugestia zostanie poddana drobiazgowej analizie. Może dodać więcej pająków tu i ówdzie?

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przyszedł w końcu czas, by podsumować naszą dotychczasową ankietę i jednocześnie zachęcić was do udziału w kolejnej. Wpierw jednak zobaczymy, który magiczny przedmiot uważacie za najbardziej potrzebny. Pięciu kandydatów walczyło o wygraną, ale zwycięzca może być tylko jeden.

ankieta,podsumowanie ankiety

Wydawać by się mogło, że dostępny na samym końcu smartfon pozamiata konkurencję, pozostawiając ją daleko w tyle. Dostęp do mapy, ekwipunku, monitoring statystyk typu punkty życia czy też wreszcie możliwość pobawienia się w klasyczny gry RPG to funkcje, których konkurencja może jedynie zazdrościć. Po ponad 1000 głosach wiemy już, kto zajął wszystkie miejsca na podium.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 1

Pora podsumować naszą ostatnią ankietę. Czasu na oddawanie głosów było naprawdę sporo, ale i dostępna liczba opcji mogła skłonić do dłuższego zastanowienia. Nie ma jednak sensu dłużej zwlekać, bo przygotowaliśmy dla was kolejną ankietę.

ankiety,gameexe

Chyba nie macie już żadnych wątpliwości w kwestii zwycięzcy, chociaż trzeba przyznać, że walka o najlepszego Świętego Mikołaja spośród siedmiu bohaterów wcale nie była pełna serdeczności i uśmiechu. W szranki stanęli sami potężni i zdeterminowani zawodnicy, stąd też szybko pojawiła się grupa przewodnia oraz ciągnący się daleko z tyłu ogon, który musiał odejść się smakiem.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 4

W sklepach rozpoczęła się już długodystansowa kampania przedświąteczna, więc czas najwyższy, aby podsumować naszą ankietę i namówić was do udziału w kolejnej. Jak pewnie pamiętacie, pytaliśmy o najlepszy film III fazy uniwersum Marvela.

marvel,ankieta

Mogliście wybierać spośród ośmiu produkcji, które pojawiły się na ekranach kin w ostatnim czasie. Pretendentów do zwycięstwa było wielu, jednak wyniki jasno pokazują, że tylko jeden film mógł się liczyć w zestawieniu. Który z nich był waszym zdaniem najlepszym obrazem III fazy uniwersum Marvela? Odpowiedzi powinniście szukać w rozwinięciu newsa, gdzie przedstawiamy szczegółowe wyniki ankiety.

Trzynasty Schron

Schronzin #8 Futurologia

Dodał: , · Komentarzy: 0
schronzin,zin

Nie jest żadną tajemnicą, że Game Exe ma w sieci sojuszników i przyjaciół, a jednym z nich jest Trzynasty Schron, portal zajmujący się szeroko pojętą tematyką postapokaliptyczną. Kolejny – ósmy już – numer Schronzina, wydawanego przez 13S z konsekwentną nieregularnością, różni się od poprzednich. Autorzy nadali mu fizyczną formę (300 drukowanych egzemplarzy) oraz zadbali o prawne aspekty publikacji. Czy będzie to ważny krok? Się okaże.

W numerze solidna kwarta postkultury, niechrzczona i nalana od serca. Teksty o różnych sposobach kreowania wizji przyszłości i urojeniach futurologów. Powiązany z tematem przewodnim, obszerny cyberpunkowy dwugłos Adama i Starego Wujka. Lithium o parciu na szkło napisała, a Rodrrik wziął na siebie recenzję komiksu i punkowy kącik muzyczny. Niestety nie mógł wziąć – bo nie miał z czego – za złożenie tego wszystkiego do kupy. Dorzucił za to lekką ręką felietony i obrazki. Fantastycznym, w obu znaczeniach tego słowa, dodatkiem, jest opowiadanie, wspomnianego już, Starego Wujka, a autor tych słów zajął się antycznym wróżbiarstwem i roszczeniami futurologii do miana nauki.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 7

Wakacje już za większością z nas, stąd nie ma co dłużej zwlekać w kwestii dotychczasowej ankiety. Jak się pewnie domyślacie, pora przedstawić stosowne wykresy, podsumować wynik i przygotować zapowiedź kolejnej kwestii, którą poddamy waszej ocenie.

ankieta

Jak pewnie pamiętacie, pytaliśmy o dzisiejsze gry cRPG, a właściwie chodziło nam o to, iż zdaniem części graczy produkcje te stają się zbyt łatwe. Ile w tym prawdy? Czy twórcy faktycznie stawiają nam zbyt słabe monstra lub też zbyt łatwo przychodzi nam zdobycie silnego ekwipunku? Zapraszam do rozszerzenia newsa, gdzie pochylimy się nad wynikami i wyłonimy zwycięzcę.

Wczytywanie...