Inne

RPG Book także na papierze

Dodał: , · Komentarzy: 0

The RPG Book Projekt to ambitne zamierzenie, którego celem jest zebranie całej historii gier RPG w ramach jednej książki. Wydane do tej pory pliki trafią do fanów także w formie papierowej z twardą okładką, ale to zarazem ostatnia szansa, by pobrać całą zawartość w formie elektronicznej.

rpg book

Szalonym pomysłem było zebrać całą historię tego typu gier, poczynając od 1975 roku, kiedy to dopiero rodziły się pierwsze wirtualne światy. Komuś jednak się chciało, zaś dzięki wsparciu fanów całość ujrzała światło dzienne. Niektórzy tworzyli fizyczne kopie książki, jednak wkrótce dostaną w swoje ręce gotowy produkt. Na oficjalnym blogu pojawiła się właśnie wiadomość, że autor wypuści limitowaną wersję fizyczną, jednak są też pewne ograniczenia.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 0

Chociaż pod względem pogody nowy rok raczej nie rozpieszcza, to na pewno mieliście dość czasu, by zagłosować w naszej ankiecie. Pytaliśmy o wasze zdanie na temat powstającego serialu Amazona w Śródziemiu. Czy Władca Pierścieni poradziłby sobie także na srebrnym ekranie?

ankieta

Trzeba przyznać, że świat Tolkiena nie jest zbyt mocno eksploatowany w formie filmowej, stąd nie powinny dziwić zakusy Amazona do tego, by stworzyć serial oparty na "Władcy Pierścieni". Odpowiedzieć na to pytanie nigdy nie jest łatwo, stąd też aż pięć różnych opcji w naszej ankiecie, które oddaliśmy w wasze ręce. Czy Amazon może zacierać ręce z radości?

Seriale

Pierwsze obrazki z Black Lightning

Dodał: , · Komentarzy: 0

Włodarze stacji CW musieli doznać jakiegoś olśnienia, bowiem nadchodzący serial "Black Lightning" wydaje się pierwszą produkcją od lat, która zrywa z dotychczasowym kanonem i ma szansę pokazać nam zupełnie nowy typ bohatera. Wypadek przy pracy czy też wyczekiwany od dawna powiew świeżości?

black lightning

"Black Lightning" to opowieść o czarnoskórym facecie, dla którego ratowanie innych nie jest zajęciem na cały dzień. Pracuje jako dyrektor szkoły, ma dwie córki i na pewno całą masę kłopotów, z którymi będzie się musiał zmierzyć. Nie ma już dwudziestu lat, więc odpadają problemy z tożsamością oraz licealną miłością. CW nie chce zrobić kolejnego klona "Smallville", "Flasha" czy "Supergirl"?

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 4

Dotrzymujemy słowa i właśnie dziś nadszedł kres dotychczasowej ankiety. Płacz jak najbardziej wskazany, jednak przed poznaniem następcy trzeba będzie jeszcze zapoznać się z wynikami. Właśnie o wynik pytaliśmy was w kwestii przychodów ostatniej odsłony kinowego "Blade Runnera".

blade runner

Nie od dziś wiadomo, że w Hollywood filmy tworzy się nie tyle z pasji, co z potrzeby zdobycia milionów dolarów – im więcej, tym lepiej. Miłość do pieniędzy zawsze wygrywa w kwestii prac nad kontynuacją, stąd też w tej kwestii ostatni "Blade Runner" nie ma się czym poszczycić. Co poszło nie tak i dlaczego produkcja może poszczycić się tak słabym zyskiem? Właśnie o to chcieliśmy was zapytać.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 4

W końcu nadszedł czas, by podsumować naszą dotychczasową ankietę. Przypominam, że pytaliśmy w niej o serię fantasy, która najmocniej na was wpłynęła. Opcji było aż siedem, ale zwycięzca może być tylko jeden. Kto okazał się najlepszy?

wiedźmin,wiedźmin 3

Dostępne opcje promowały przede wszystkim zagraniczną twórczość, ale pozwoliliśmy oddawać głosy także na znanego przedstawiciela z rodzimego podwórka, który liczył na łatwe zwycięstwo. Patrząc na wyniki wiem już, że wcale łatwo nie było, bowiem aż dwie opcje niemal do samego końca walczyły o zwycięstwo. Jak już jednak wspominałem, zwycięzca może być tylko jeden.

Game Exe

Nocna aktualizacja!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Najnowsza aktualizacja łączy w sobie szyk, brutalność i trochę magii, czyli idealny miks, do którego zdołała Was przyzwyczaić nasza ekipa.

portrait pack,tyranny

Tym razem Kacpero z Ravnem prowadzą korespondencyjną wojnę o to, czy lepiej niszczyć świat w skórze lorda ciemności, czy też ratować go wcielając się w prezydenta Stanów Zjednoczonych... z supermocami (i przy okazji bezpardonowo obśmiewać prawidła i intrygi rodem z serii "Mass Effect"). Skoro mowa o kosmicznej sadze BioWare – Courun zrobił mały przegląd strojów codziennych w "Andromedzie". Odpowiada również na pytanie, czy warto wydać kilka euro na nowe portrety do "Tyranny". Natomiast Lord Erlein sukcesywnie rozwija dział "Might & Magic VI", tym razem odkrywając przed nami tajniki czarów jaźni.

Game Exe

Wyniki konkursów na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nie ma co dłużej zwlekać z ogłoszeniem wyników dwóch konkursów, w których mogliście wygrać książki "Pochodnia w mroku" oraz "Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Grobowiec Chana". Wystarczyło jedynie odpowiedzieć na proste pytania.

pochodnia w mroku,konkurs

Na pierwszy ogień, a jakże, pójdzie "Pochodnia w mroku". Do wygrania były w sumie trzy egzemplarze. Tyle też pytań zawierał nasz formularz zgłoszeniowy, w którym należało własnoręcznie wpisać prawidłowe odpowiedzi. Niestety nie wszystkim udała się ta sztuka, stąd maszyna losująca miała nieco ułatwione zadanie.

Inne

Polski Techland rusza na podbój świata cyfrowej dystrybucji. Właśnie zainicjowano Gemly.com, które ma oferować gry tworzone przez różnych producentów. Na start przygotowano kilka promocji.

gemly,techland

Twórcy marki "Dying Light" postanowili spróbować podbić wciąż rosnący rynek dystrybucji cyfrowej gier. Niezrażeni klęskami konkurencji, jak chociażby pewnego francuskiego studia, które także na fali popularności pewnego tytułu uwierzyło w sukces, stworzyło Gemly.com. Tym samym Techland zawalczy z gigantami pokroju Steam czy także polskiego GOG.com. Z okazji premiery możemy liczyć na pewne rabaty.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 3

Spróbowaliśmy czegoś nowego. Spróbowaliśmy skłonić was do udziału w ankiecie, gdzie zadawaliśmy więcej niż jedno pytanie. Coś jak referendum, ale lepszego. Czy pomysł wypalił? Odpowiedź na to pytanie będzie częścią naszego małego podsumowania.

podsumowanie ankiety

Wszelkie referenda, głosowania i tym podobne mają w naszym kraju długą tradycję. U nas jednak nie będzie żadnej polityki, bowiem pytaliśmy o sprawy istotne z punktu widzenia funkcjonowania portalu. Tego samego portalu, na którym właśnie jesteście. Podniosłość tej chwili sprawiła, że do pomocy udało mi się nakłonić jednego z redaktorów. Wszystko po to, aby efekt był wart zachodu. Udało się?

Anthem

Anthem – nowa gra od BioWare

Dodał: , · Komentarzy: 3
Anthem

Na targach E3 światło dzienne ujrzała informacja o nowej grze studia BioWare, odpowiedzialnego za m.in. takie serie jak „Baldur's Gate”, „Mass Effect” czy „Dragon Age”. Nowa produkcja nosi tytuł „Anthem”, czyli „Hymn”. Niewiele o niej póki co wiadomo – jak na razie poznaliśmy tylko krótki teaser, który znajdziecie w rozszerzeniu tej wiadomości, opatrzony opisem mówiącym o niebezpiecznym, pierwotnym świecie gry i czekających w nim wyzwaniach. Więcej informacji uzyskamy zapewne 11 czerwca, w drugim dniu trwania targów E3, na kiedy to zapowiedziano filmik z rozgrywki. Wstępne informacje mówią o premierze planowanej ogólnie na późny 2018 rok. Będziemy informować Was na bieżąco!

Wczytywanie...