Tyranny

Prezenty na drugie urodziny Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 4

Jutro mijają dwa lata od momentu, gdy zaczęliśmy wykonywać wolę Kyrosa. Z tej okazji przygotowano drobne prezenty dla posiadaczy gry, jak też postanowiono przemianować dotychczasowe edycje gry. Zamieszania przy tym sporo, ale przynajmniej będziemy mogli nabyć wersję wraz ze wszystkimi dodatkami.

tyranny

"Tyranny" okazało się ciekawym tytułem od doświadczonego studia Obsidian, w którym można było pomóc w całkowitej dominacji nad kontynentem. Od chwili premiery pojawiły się jednak nowe DLC, zaś dotychczasowe wersje, znane jako Commander Edition i Overlord Edition, nie oferowały wszystkich oficjalnych dodatków. Teraz to się zmieni, bowiem nadchodzi nowe nazewnictwo oraz darmowy prezent dla każdego posiadacza gry.

Tyranny

Jedno jest pewne, będzie grane!

tyranny

Paradox Interactive oficjalnie ogłosił, że pierwszy fabularny dodatek do "Tyranny" trafi w ręce wszystkich zainteresowanych graczy już 7 września. Rozszerzenie przeniesie nas od tytułowego regionu "Bastard's Wound", gdzie znajdziemy jeszcze więcej okazji do wymierzania okrutnych kar, zdrady lub nawiązania nowych przyjaźni. Akcja skoncentruje się na ukrytym obozowisku uchodźców, starających się uciec od wojny oraz sprawiedliwości Kyros, stąd też staniemy przed wieloma dylematami moralnym.

Oprócz tego dowiemy się wiele więcej o przeszłości Zwrotki, Lantry'ego czy Barika. Jak zdradzają twórcy, ten ostatni w końcu pozbędzie się swojej zbroi.

Tyranny

Jak obiecali, tak uczynili... a nawet zrobili coś więcej.

Studio Obsidian Entertainment oficjalnie zapowiedziało konkretny fabularny dodatek do "Tyranny". "The Bastard's Wound" zaprowadzi nas do zupełnie nowego regionu krainy Teras, gdzie poznamy kolejne postacie, które (w zależności od naszych upodobań) będziemy mogli zabić, zdradzić lub się z nimi zaprzyjaźnić.

bastard's wound,tyranny

Akcja rozszerzenia będzie kręciła się wokół olbrzymiego obozu dla uchodźców, którzy uciekli przed gniewem Kyros – Stanowiciel zostanie postawiony przed zadaniem zdecydowania o ich losie. Poznamy również lepiej przeszłość Zwrotki, Barika oraz Lantry'ego – oprócz ogromu nowych interakcji, wspomniani towarzysze otrzymają specjalnie dedykowane zadania poboczne. Premiera została zapowiedziana na szeroko pojęty koniec 2017 roku.

To jednak nie koniec niespodzianek!

Tyranny
tyranny

Kiedy wydawało się już, że jedyne co może spotkać Tyranny – cRPG produkcji części drużyny Obsidian Entertainment a wydany przez Paradox Interactive, oparty na pomyśle grania „złą” postacią w świecie wzorowanym na przełomie epoki brązu i żelaza – to nowe portrety dla postaci gracza, światło dzienne ujrzała informacja, która daje nadzieję na nowe przygody na kontynencie Terratus. Na oficjalnym kanale „Tyranny” na portalu społecznościowym twitter zamieszczony został fragment grafiki odpowiadającej stylowi grafikom znajdującym się w grze, wraz z podaną datą – 13 czerwca 2017. 13 czerwca to ostatni dzień rozpoczynających się właśnie targów E3. Co bardziej optymistycznie nastawieni fani wierzyli, że to właśnie na nich zadebiutuje nowa zawartość do „Tyranny” – wygląda na to, że mieli rację! Samego tweeta znajdziecie w rozwinięciu.

Tyranny

Tyranny doczekało się pierwszego DLC

Dodał: , · Komentarzy: 8

"Tyranny" było naprawdę ciekawym doświadczeniem i z całą pewnością jest to intrygujące uniwersum, które aż prosi się o dodatkową treść. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę otwarte zakończenie, tworzące nową równowagę sił w tym świecie. Ba, nawet biorąc poprawkę na fakt, że Obsidian może nie mieć obecnie odpowiednich mocy przerobowych do stworzenia konkretnego rozszerzenia (czegoś na kształt "Białej Marchii"), to tytuł nadal pozostawia spore pole do popisu w kwestii wrzucania dodatkowej treści – kilka aspektów produkcji aż prosi się o rozwinięcie, a ostatni akt przygody Stanowiciela spokojnie można byłoby rozszerzyć o kilka zadań "ekstra", bo sprawia wrażenia robionego w pośpiechu.

tyranny,dlc

Nooo... To co nam zaserwowali czarodzieje z Obsidianu? Zupełnie nowy region do zwiedzenia? Kilka świeżych zadań wpasowujących się w intrygę jak dłoń w rękawiczkę? A może nowego towarzysza i rozwinięcie konceptu Wież?

Tyranny

Aktualizacja działu Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowa produkcja studia Obsidian za pasem, więc wypadałoby w końcu skrobnąć kilka słów na temat ich ostatniego dziecka – Tyranny. Przedstawiciele wielkiego Hegemona w osobie Mikeala, Couruna oraz Matthiasa, postanowili pokrótce przybliżyć Wam kilka intrygujących informacji, smaczków tudzież ciekawostek związanych z tym uniwersum. Oczywiście, to dopiero początek i możecie oczekiwać więcej interesujących artykułów w przyszłości.

tyranny

Frakcje:

Towarzysze:

Archonci:

Inne:

Tyranny

Tyranny – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
tyranny

Dość mgliście pamiętam opowieści o greckich tyraniach, w których jednostka sprawowała pełnię władzy nie dzięki wyborowi, lecz w wyniku użycia siły. Nie mówiono mi w szkole, że nie zawsze były to osoby skupiające się jedynie na utrwalaniu własnych wpływów. Co więcej, część z nich była świetnymi przywódcami, wprowadzając kodyfikację, ulepszając armię lub nawet zyskując niezależność od macierzystej metropolii. Ten rozkwit kulturalny i gospodarczy nie będzie jednak głównym problemem naszego Stanowiciela, który dostaje za zadanie ustanowienie prawa Hegemona Kyrosa na ostatnim wolnym skrawku kontynentu. Czy ta misja ma szanse powodzenia i czy Obsidian stworzył grę godną najnikczemniejszego z "bohaterów"?

Czytaj dalej...

Tyranny

Tyranny też się łata

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć z produkcji na produkcję Obsidian Entertainment stara się odchodzić od niechlubnej tradycji późnych beta testów rozpoczynających się w dniu premiery, a "Tyranny" weszło na rynek całkiem bezboleśnie, to nieznaczny, że tytuł jest nieskazitelny. Wręcz przeciwnie, ewidentnie potrzebuje jeszcze kilku dokładniejszych szlifów, o czym doskonale wie studio, stąd też łatka, która pojawiła się dziś na serwerach Steam.

tyranny

Choć aktualizacja znacząco nie poprawia jednej z największych bolączek gry, czyli długich czasów ładownia, to przyniesie uśmiech na twarzy graczy, którzy mieli problem z poszczególnymi zadaniami lub interakcjami z towarzyszami. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem, a my... czekamy na więcej.

Tyranny

Tyranny – praktyczny przewodnik po Wieżach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wieże to górujące nad Starymi Murami warownie, które najprawdopodobniej są dziełem ludzi. Ich początki giną w pomrokach dziejów, więc trudno powiedzieć, w jakim celu zostały powstały ani jak nazywali się ich budowniczowie. Hegemon zakazał wchodzenia do Starych Murów, lecz prawo to nie obejmuje wież, przez co zwiedzanie ich nie jest przestępstwem.

tyranny, wieże

Każda z nich stanowi punkt zborny dla członków drużyny, oferując możliwość wynajęcia odpowiednich rekrutów. Co więcej, podróż między wieżami opiera się na teleportacji, pozwalając zaoszczędzić czas i szybciej przedostać się w dany region. Nie zapominajmy też o ulepszeniach, dzięki którym zdobędziemy nowe sigile, wytworzymy wiele cennych przedmiotów (w tym artefaktów), jak też przygotujemy mikstury i poprawimy umiejętności członków drużyny. Odpoczynek w tym miejscu da nam także konkretne bonusy przydatne podczas podróżowania po Terasach.

Czytaj dalej...

Tyranny

Tyranny – zwiastun premierowy

Dodał: , · Komentarzy: 1

Obok Dnia Niepodległości, swoje święto mają dzisiaj także fani klasycznych komputerowych gier fabularnych w każdym zakątku globu. Najnowsze dziecko mistrzów gatunku ze studia Obsidian Entertainment, "Tyranny", trafiło już do sprzedaży. Czy jesteście gotowi dbać o przestrzeganie prawa złego Hegemona w ostatnich bastionach oporu?

tyranny

Jeżeli nie jesteście przekonani do tego pomysłu, to pomocny w podjęciu decyzji może być zwiastun premierowy gry, który pokazuje, że nie warto zadzierać z uosobieniem Prawa i Porządku w Terasach.

Wczytywanie...