Tyranny

Prezenty na drugie urodziny Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 4

Jutro mijają dwa lata od momentu, gdy zaczęliśmy wykonywać wolę Kyrosa. Z tej okazji przygotowano drobne prezenty dla posiadaczy gry, jak też postanowiono przemianować dotychczasowe edycje gry. Zamieszania przy tym sporo, ale przynajmniej będziemy mogli nabyć wersję wraz ze wszystkimi dodatkami.

tyranny

"Tyranny" okazało się ciekawym tytułem od doświadczonego studia Obsidian, w którym można było pomóc w całkowitej dominacji nad kontynentem. Od chwili premiery pojawiły się jednak nowe DLC, zaś dotychczasowe wersje, znane jako Commander Edition i Overlord Edition, nie oferowały wszystkich oficjalnych dodatków. Teraz to się zmieni, bowiem nadchodzi nowe nazewnictwo oraz darmowy prezent dla każdego posiadacza gry.

Tyranny
tyranny

Kiedy wydawało się już, że jedyne co może spotkać Tyranny – cRPG produkcji części drużyny Obsidian Entertainment a wydany przez Paradox Interactive, oparty na pomyśle grania „złą” postacią w świecie wzorowanym na przełomie epoki brązu i żelaza – to nowe portrety dla postaci gracza, światło dzienne ujrzała informacja, która daje nadzieję na nowe przygody na kontynencie Terratus. Na oficjalnym kanale „Tyranny” na portalu społecznościowym twitter zamieszczony został fragment grafiki odpowiadającej stylowi grafikom znajdującym się w grze, wraz z podaną datą – 13 czerwca 2017. 13 czerwca to ostatni dzień rozpoczynających się właśnie targów E3. Co bardziej optymistycznie nastawieni fani wierzyli, że to właśnie na nich zadebiutuje nowa zawartość do „Tyranny” – wygląda na to, że mieli rację! Samego tweeta znajdziecie w rozwinięciu.

Tyranny

Tyranny doczekało się pierwszego DLC

Dodał: , · Komentarzy: 8

"Tyranny" było naprawdę ciekawym doświadczeniem i z całą pewnością jest to intrygujące uniwersum, które aż prosi się o dodatkową treść. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę otwarte zakończenie, tworzące nową równowagę sił w tym świecie. Ba, nawet biorąc poprawkę na fakt, że Obsidian może nie mieć obecnie odpowiednich mocy przerobowych do stworzenia konkretnego rozszerzenia (czegoś na kształt "Białej Marchii"), to tytuł nadal pozostawia spore pole do popisu w kwestii wrzucania dodatkowej treści – kilka aspektów produkcji aż prosi się o rozwinięcie, a ostatni akt przygody Stanowiciela spokojnie można byłoby rozszerzyć o kilka zadań "ekstra", bo sprawia wrażenia robionego w pośpiechu.

tyranny,dlc

Nooo... To co nam zaserwowali czarodzieje z Obsidianu? Zupełnie nowy region do zwiedzenia? Kilka świeżych zadań wpasowujących się w intrygę jak dłoń w rękawiczkę? A może nowego towarzysza i rozwinięcie konceptu Wież?

Tyranny

Aktualizacja działu Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nowa produkcja studia Obsidian za pasem, więc wypadałoby w końcu skrobnąć kilka słów na temat ich ostatniego dziecka – Tyranny. Przedstawiciele wielkiego Hegemona w osobie Mikeala, Couruna oraz Matthiasa, postanowili pokrótce przybliżyć Wam kilka intrygujących informacji, smaczków tudzież ciekawostek związanych z tym uniwersum. Oczywiście, to dopiero początek i możecie oczekiwać więcej interesujących artykułów w przyszłości.

tyranny

Frakcje:

Towarzysze:

Archonci:

Inne:

Tyranny

Tyranny – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
tyranny

Dość mgliście pamiętam opowieści o greckich tyraniach, w których jednostka sprawowała pełnię władzy nie dzięki wyborowi, lecz w wyniku użycia siły. Nie mówiono mi w szkole, że nie zawsze były to osoby skupiające się jedynie na utrwalaniu własnych wpływów. Co więcej, część z nich była świetnymi przywódcami, wprowadzając kodyfikację, ulepszając armię lub nawet zyskując niezależność od macierzystej metropolii. Ten rozkwit kulturalny i gospodarczy nie będzie jednak głównym problemem naszego Stanowiciela, który dostaje za zadanie ustanowienie prawa Hegemona Kyrosa na ostatnim wolnym skrawku kontynentu. Czy ta misja ma szanse powodzenia i czy Obsidian stworzył grę godną najnikczemniejszego z "bohaterów"?

Czytaj dalej...

Tyranny

Tyranny też się łata

Dodał: , · Komentarzy: 0

Choć z produkcji na produkcję Obsidian Entertainment stara się odchodzić od niechlubnej tradycji późnych beta testów rozpoczynających się w dniu premiery, a "Tyranny" weszło na rynek całkiem bezboleśnie, to nieznaczny, że tytuł jest nieskazitelny. Wręcz przeciwnie, ewidentnie potrzebuje jeszcze kilku dokładniejszych szlifów, o czym doskonale wie studio, stąd też łatka, która pojawiła się dziś na serwerach Steam.

tyranny

Choć aktualizacja znacząco nie poprawia jednej z największych bolączek gry, czyli długich czasów ładownia, to przyniesie uśmiech na twarzy graczy, którzy mieli problem z poszczególnymi zadaniami lub interakcjami z towarzyszami. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem, a my... czekamy na więcej.

Tyranny

Tyranny – praktyczny przewodnik po Wieżach

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wieże to górujące nad Starymi Murami warownie, które najprawdopodobniej są dziełem ludzi. Ich początki giną w pomrokach dziejów, więc trudno powiedzieć, w jakim celu zostały powstały ani jak nazywali się ich budowniczowie. Hegemon zakazał wchodzenia do Starych Murów, lecz prawo to nie obejmuje wież, przez co zwiedzanie ich nie jest przestępstwem.

tyranny, wieże

Każda z nich stanowi punkt zborny dla członków drużyny, oferując możliwość wynajęcia odpowiednich rekrutów. Co więcej, podróż między wieżami opiera się na teleportacji, pozwalając zaoszczędzić czas i szybciej przedostać się w dany region. Nie zapominajmy też o ulepszeniach, dzięki którym zdobędziemy nowe sigile, wytworzymy wiele cennych przedmiotów (w tym artefaktów), jak też przygotujemy mikstury i poprawimy umiejętności członków drużyny. Odpoczynek w tym miejscu da nam także konkretne bonusy przydatne podczas podróżowania po Terasach.

Czytaj dalej...

Tyranny

Tyranny – zwiastun premierowy

Dodał: , · Komentarzy: 1

Obok Dnia Niepodległości, swoje święto mają dzisiaj także fani klasycznych komputerowych gier fabularnych w każdym zakątku globu. Najnowsze dziecko mistrzów gatunku ze studia Obsidian Entertainment, "Tyranny", trafiło już do sprzedaży. Czy jesteście gotowi dbać o przestrzeganie prawa złego Hegemona w ostatnich bastionach oporu?

tyranny

Jeżeli nie jesteście przekonani do tego pomysłu, to pomocny w podjęciu decyzji może być zwiastun premierowy gry, który pokazuje, że nie warto zadzierać z uosobieniem Prawa i Porządku w Terasach.

Tyranny

Poznajcie ostatniego towarzysza z Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już jutro premiera "Tyranny" więc niestety kończymy nasze co kilku tygodniowe informacje o nowych towarzyszach. Kto tym razem zasili naszą drużynę? Mamy już dwoje wojowników, dwoje magów i jedną łotrzycę. Mogłoby się wydawać, że nowy towarzysz również będzie cienistym łajdakiem, ale niespodzianka. Nowy towarzysz będzie magiem. Tak jakby. Noszącym, a raczej noszącą znamiona Pieśniarza i pewnej towarzyszki z Star Wars: Knights of the Old Republic. Nową towarzyszką będzie...

tyranny
Tyranny

Tyranny – trochę o mechanice rozgrywki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Aż ciepło robi się na sercu widząc, jak znakomicie rozwija się rynek klasycznych cRPG, który po wielu latach wielkiej smuty został wskrzeszony w glorii i chwale. Już za pięć dni swoją premierę będzie miał nowy przedstawiciel tego gatunku – "Tyranny". Jest więc oczywistą oczywistością, że Obsidian Entertainemt nie będzie siedzieć przez ten czas cicho, tylko stara się systematycznie podgrzewać atmosferę przed wspomnianym wydarzeniem.

tyranny

Nowy materiał promujący grę skupia się na mechanice rozgrywki, przede wszystkim walce oraz systemie reputacji, który jest oczkiem w głowie developerów. Progres w stosunku do, koniec końców, bardzo ciepło przyjętego "Pillars of Eternity" widać gołym okiem, szczególnie w kwestii efektów specjalnych czarów i umiejętności, które są świetnym mariażem efektowności oraz funkcjonalności – robią wrażenie, a także czuć tutaj moc.

Wczytywanie...