szczury_wroclawia_szpital

Gwardia Vendrieńska

Wojciech "Courun Yauntyrr" Kominek & Matt "Matthias Circello" Kołodziejski sobota, 21 stycznia 2017
gwardia vendrieńska,studnia vendriena

Gwardia Vendrieńska to armia pozbawionej dostępu do morza Krainy Wierzchołka, obrońcy środowego regionu Teras. Nazwana na cześć rodu Vendrienów, rządzącej w Wierzchołku dynastii, Gwardia cieszy się sławą oddziałów odpornych i nieugiętych jak same góry. Pokonana przez armie Hegemona i zmuszona do kapitulacji w roku 431, Gwardia Vendrieńska odrodziła się dwa lata później, zuchwale stawiając opór rządom Hegemona.

Ponowna klęska w 429 oznaczała wcielenie wielu wojowników do Szkarłatnego Chóru. Trzech kapitanów Gwardii – Arri, Matani i Florian – nigdy nie złożyło broni i kontynuowało walkę. Ukryli się w dolinie, przygotowując atak na miejscowy garnizon. U szczytu swoich możliwości Gwardia liczyła około 400 członków, chętnie przyjmując w swoje szeregi żołnierzy z Przystani i Lazuru. Jej dowódcy nie mają żadnej strategii, licząc na to, że swoją postawą natchną mieszkańców Terasów do stawienia oporu. Bezczynność Grobowego Ashe'a i Głosów Nerata działa na ich korzyść, więc zdobyty w ten sposób czas przeznaczają na werbunek kolejnych chętnych do walki z Hegemonem.

SPOILER
Żołnierze bronią Echowej Przeprawy, za ostatnią linię obrony obierając Salę Wyniesienia w Górskiej Wieży. Możemy pozbyć się tej organizacji i przejąć Studnię Vendriena dla siebie lub też przyjąć hołd od Gwardii i w jej imieniu zająć wieżę, co będzie stanowić początek koalicji wojsk walczących z Hegemonem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...