Eb

3 minuty czytania

Historia

eb

Eb wywodzi się ze Szkoły Pływów, zakonu magów specjalizujących się w manipulowaniu wodą w każdej postaci, a także zaklęciach wykorzystujących przyciąganie księżyca i skupiających światło odbite przez księżyc Grób ebTerratusa w palący płomień. Chociaż nauczyciele i uczniowie Szkoły Pływów mogli stać się wymagającymi przeciwnikami, poświęcili się badaniom nad sztuką i przydrożnemu handlowi na całym wybrzeżu. Zdobyli prestiż i akceptację pośród miejscowej ludności, ale równocześnie zatracili umiejętności bojowe.

Pokonanie Szkoły Pływów było najłatwiejszym zwycięstwem Kyrosa podczas kilkuletniego podboju górzystej części Terasów. Zanim pojawiły się legiony Wzgardzonych albo amazonki Szkarłatnego Chóru, jego szpiedzy wysłali groźbę Ukrytej Jadeit – Archontce Pływów oraz założycielce i pierwszej strażniczce szkoły. Niezdolna ani do posłuszeństwa, ani do walki, Ukryta Jadeit uciekła do nieznanych, zamorskich krain, zabierając ze sobą niemal wszystkich uczniów. Tylko czterech członków Szkoły Pływów zostało, aby stanąć do walki z siłami Kyrosa, w tym najmłodsza ze wszystkich – Eb.

Wojna pożarła jej męża, dzieci, dom, szkołę, a nawet krainę, w której mieszkała. Eb żyje teraz podróżując od bitwy do bitwy. Po śmierci swoich mistrzów jest ostatnim magiem wykształconym w Szkole Pływów w Terasach. Dumna z urodzenia się bez jarzma Kyrosa, ale nie potrafiąca żyć bez złudzeń o wygranej, Eb wypowiedziała najeźdźcom własną wojnę, przyłączając się do każdej bandy Południowców gotowych walczyć przeciwko niezliczonym legionom Grobowego Ashego lub hordom Głosów Nerata. Wiedza, że zwycięstwo jest niemożliwe, nie powstrzyma jej przed wymordowaniem jak największej liczby obcych najeźdźców, którzy staną na jej drodze.

Opis w grze

Rzekomo ostatnia ocalała członkini Szkoły Pływów – gildii magów specjalizujących się w magii księżyca i wody. Wytrawna podróżniczka i uczona sztuk magicznych, Eb poświęciła się walce z siłami okupacyjnymi Kyrosa w Terasach.

Gdzie można dołączyć

Eb dołączy do twojej drużyny po finałowej walce pierwszego aktu w Studni Vendriena.

Dostępne ścieżki rozwoju

Eb posiada dwa równorzędnie potężne drzewka rozwoju. Pierwsze „Pływy” zostało zainspirowane przez wpływ księżyca Intruz na ruchy wody. Dzięki tym zaklęciom wykorzystasz wodę do oczyszczania twoich sojuszników z wrogiego wpływu, odepchniesz ich dzięki potężnym falom, a nawet wykorzystasz przeciwko nim wodę w ich własnych tkankach. Drugie „Cmentarny Blask” wykorzystuje światło odbijane przez Grób Terratusa do zwiększenia twojej obrony magicznej, obniżenia prędkości Ochłonięcia wrogów i teleportowania się po polu bitwy.

Zdobywanie Lojalności

 • W trybie podboju wynegocjuj pokojową aneksję Wierzchołka
 • Eb lubi postępowanie w zaradny sposób
 • Po walce w Wieży w Studni Vendriena oszczędź Tarkis Arii
 • Wyrażaj się w niepochlebny sposób na temat Kyrosa, jego imperium oraz jego armii
 • Powiedz, że nie potrzebuje twojego pozwolenia na badanie urządzenia w Wieży w Studni Vendriena
 • Przed rzuceniem ostatniego edyktu powiedz, że Południe rzuci wyzwanie Północy
 • Podczas spotkania z Grobowym Ashe w Żelaznym Domostwie, każ Barikowi się uciszyć, gdy ten zacznie mówić o wielkości Północy i jej mieszkańców

Zdobywanie Bojaźni

 • W trybie podboju zabij królową Studni Vendriena
 • W trybie podboju przekaż Głosom Nerata mędrców ze Szkoły Pływów
 • Po dołączeniu jej do drużyny wymuś na niej przysięgę wierności, zabierz jej laskę i cały czas przypominaj jej o poddaństwie
 • Zrzuć Tarkis Arii z Wieży w Studni Vendriena
 • Podczas spotkania z Grobowym Ashe w Żelaznym Domostwie, każ jej się uciszyć, gdy Barik zacznie mówić o wielkości Północy i jej mieszkańców
 • Po przyznaniu ci tytułu Archonta przypomnij jej o złożonej przez nią przysiędze
 • Przed rzuceniem ostatniego edyktu powiedz, że Południe rzuci wyzwanie Północy

Umiejętność odblokowana za wysoką Lojalność

Uścisk Terratusa

Zdolność zespołowa

Członkowie drużyny: Stanowiciel i Eb

Ochłonięcie: 1x przed odpoczynkiem

Eb i drużyna unoszą się w powietrze. Eb emanuje wówczas księżycowym światłem, lecząc sprzymierzeńców i raniąc wrogów.

Umiejętność odblokowana za wysoką Bojaźń

Oko Cyklonu

Zdolność zespołowa

Członkowie drużyny: Stanowiciel i Eb

Ochłonięcie: 1x przed odpoczynkiem

Eb sprawia, że broń Stanowiciela może skupiać pioruny. Póki efekt jest aktywny, ataki wyprowadzane przez Stanowiciela będą powodowały potężny elektryczny wybuch.

Specjalne akcje odblokowywane za wysoką reputację

 • Jeżeli jej Lojalność wynosi co najmniej 2, Eb opowie ci o swojej przeszłości i o losie jej rodziny, posiadanie Wiedzy na poziomie 45 odblokuje dodatkową opcję dialogową dotyczącą jej mocy magicznej
 • Jeżeli jej Lojalność wynosi co najmniej 3, Eb stanie w twojej obronie podczas sądu Tunona
 • Jeżeli twoja reputacja wynosi co najmniej 3, Eb nauczy cię magii ze Szkoły Pływów
 • Wysoka reputacja odblokowuje nowe opcje dialogowe

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...