Barik Kamienna Tarcza

3 minuty czytania

Historia

barik kamienna tarcza

Barik Kamienna Tarcza jest uznawany za idealnego żołnierza Wzgardzonych. Wyznaje wszystkie surowe i bezkompromisowe wartości, które są podstawą żelaznego legionu Grobowego Ashego. Jest uprzejmy, pełen szacunku dla władzy i skrajnie nietolerancyjny dla każdego urodzonego poza zasięgiem władzy Hegemona.

barik kamienna tarcza

Jego kariera u Wzgardzonych zaczęła się od służby w falandze – dzięki swojemu wzrostowi oraz sile wspaniale nadawał się do utrzymania muru tarcz. Żelazne nerwy i niezachwiane posłuszeństwo szybko przyciągnęły uwagę zwierzchników. Barik otrzymał za wierną służbę kilka awansów, zanim wieści o jego czynach doszły do uszu dowódcy Wzgardzonych, Archonta Grobowego Ashe. Gdy tylko Wielki Generał poznał jego imię, Barik szybko zdobył rangę Żelaznego Gwardzisty, dostając się do wyselekcjonowanej grupy doradców i pułkowników Ashego.

Jedna desperacka misja zniszczyła mu życie. Podczas wojny przeciwko Teras, Barik zignorował rozkaz odwrotu wraz z resztą sił Wzgardzonych, gdy nadeszły wieści, że Suweren Kyros ma zamiar wypuścić Edykt nad krainą Krzepa. Zamiast tego dołączył do specjalnie utworzonej grupy mającej przeprowadzić śmiałą misję ratunkową w sercu Kamiennej Twierdzy. Gdy Edykt został wypuszczony, przekreślił wszystkie szanse na zakończenie misji sukcesem, zaś Barik musiał się zmierzyć z karą gorszą niż hańba. W przeciwieństwie do reszty swojego oddziału, przeżył, aby ujrzeć sąd Kyrosa nad Krzepą.

W czasie, gdy Edykt Burz Kyrosa siał zniszczenie nad krainą, Barik został uwięziony w magicznym wietrze, który miotał bronie i zbroje należące wcześniej do falangi Barika i wrogów, z którymi się mierzyli. Po tym, jak nawałnica się uspokoiła, ku zaskoczeniu wielu Barik przeżył, ale jego ciało było uwięzione w pułapce złożonej z pogiętych ostrzy. Od tamtego dnia Barik nosi zbroję wykonaną ze stopu żelaza i brązu – wspaniała obrona, ale też wieczysty znak jego porażki. Nikt nie był w stanie uwolnić go z pancerza, w który zakuł go edykt Kyrosa.

Opis w grze

W wyniku Edyktu Burz Barik został na stale złączony ze swoją zbroją, przez co stał się chodzącą machiną wojenną. Stara się być bezwzględnie lojalny wobec Grobowego Ashe'a i szlachetnych wartości ze swojej ojczyzny na Północy.

Gdzie można dołączyć

W obozie Wzgardzonych po rozmowie z Grobowym Ashe i Żelazną Marszałek Erenyos.

Dostępne ścieżki rozwoju

Barik ma do wyboru dwa drzewka rozwoju. Pierwsze zatytułowane „Mściciel” pozwala Barikowi na wykorzystanie pełnego potencjału jego broni do zadawania miażdżących obrażeń, zwiększenie jego doświadczenia w walce wszystkimi broniami i atletyce oraz zapewnia mu potężną postawą bojową. Drugie znane jako „Strażnik” zamienia go w żywą twierdzę, zdolną do przyjmowania ogromnych ilości obrażeń, zwiększając wydajność jego obrony oraz skupienia na sobie uwagi przeciwnika. Barik powinien być rozwijany w drzewku „Mściciela”, gdyż nawet bez specjalnych umiejętności oraz bonusów jest niemal nie do zabicia. Więc daj mu w dłonie broń dwuręczną, ulepsz jego zbroję w kuźni i patrz, jak zamienia wrogów w siekane kotlety.

Zdobywanie Lojalności

 • W trybie podboju obroń honor legionu podczas kampanii w Krzepie
 • W trybie podboju podczas kampanii w Krzepie wyeliminuj Szkołę Dzikiego Gniewu
 • Postępuj szlachetnie, honorowo i prawo
 • Wspieraj Wzgardzonych
 • Nie popieraj Szkarłatnego Chóru i obwiniaj ich za wszelkie zło świata
 • Przyprowadź go do Kamiennej Strażnicy,
 • Podczas sprawy dotyczącej żołnierza Szkarłatnego Chóru w Żelaznym Domostwie, nakaż mu zostanie rolnikiem
 • Podczas sprzeczki z Eb podczas rozmowy z Grobowym Ashe w Żelaznym Domostwie stań po jego stronie
 • W czasie kłótni z Siriną w Krzepie dotyczącą losu wnuka Ashe poprzyj jego zdanie
 • Zakończ Edykt Kamienia
 • Barik lubi dowcipy

Zdobywanie Bojaźni

 • W trybie podboju ignoruj Wzgardzonych podczas kampanii w Krzepie
 • Postępuj w sposób barbarzyński, niehonorowy i agresywny
 • Nie szanuj Grobowego Ashego
 • Podczas sprzeczki z Eb podczas rozmowy z Grobowym Ashe w Żelaznym Domostwie stań po jej stronie
 • Pozwól na pożarcie przez Głosy Nerata jednego z towarzyszy

Umiejętność odblokowana za wysoką Lojalność

Żelazna Burza

Zdolność zespołowa

Członkowie drużyny: Stanowiciel i Barik

Ochłonięcie: 1x przed odpoczynkiem

Miecze i oszczepy wyskakują ze zbroi Barika, po czym tworzą żelazną chmurę nad Stanowicielem, z której następnie spada deszcz oręża powodując obrażenia u pobliskich przeciwników.

Umiejętność odblokowana za wysoką Bojaźń

Chwyt Cmentarzyska Mieczy

Zdolność zespołowa

Członkowie drużyny: Stanowiciel i Barik

Ochłonięcie: 1x przed odpoczynkiem

Potężny atak, który unieruchamia pobliskich przeciwników pośród poskręcanych, kamiennych szpikulców. Powoduje krótkotrwałe skamienienie.

Specjalne akcje odblokowywane za wysoką reputację

 • Jeżeli jego Lojalność wynosi co najmniej 2, Barik zaproponuje ci trening w broniach dwuręcznych
 • Jeżeli jego Lojalność wynosi co najmniej 3, Barik stanie w twojej obronie podczas sądu Tunona
 • Jeżeli twoja Lojalność u Zwrotki i Barika wynosi co najmniej 3, możesz dojść do konkluzji, że są rodzeństwem i odblokować ich wspólną zdolność specjalną – Nawałnicę Strzał
 • Jeżeli wskaźnik Lojalności wynosi co najmniej 4, możesz pozwolić Głosom Nerata na pożarcie Barika, dzięki czemu Wzgardzony zdobędzie kontrolę nad Archontem i zapewni ci władzę nad Szkarłatnym Chórem
 • Wysoka lojalność odblokowuje nowe opcje dialogowe

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...