Historia

5 minut czytania

tyranny

Podczas tworzenia postaci w "Tyranny" masz do wyboru 8 historii postaci, które określają twoje pochodzenie i częściowo opisują twoje mocne strony – należą do nich Gladiator, Żołnierz, Łowca, Przestępca, Uczeń Gildii, Mag Wojenny, Potomek szlachty i Dyplomata. Wybór dokonany na tym etapie tworzenia postaci odzwierciedlony jest w wielu dialogach w trakcie gry, dlatego bądź rozważny!

Gladiator

Dama, która kupiła ciebie i twoją matkę, nie zamierzała utrzymywać was obojga, dlatego sprzedała cię do Gniazda Prób, najbardziej krwawej i niesławnej areny walk w Północnym Imperium. Wyszkolono cię tylko na tyle, byś nie zginął tak od razu, ale twój naturalny talent i instynkt przetrwania pozwoliły ci przeżyć. Po pierwszym zwycięstwie przyszły kolejne. Na arenie nie było miejsca na fechtunek ani sformalizowane pojedynki – była tylko brutalna walka wręcz i przenikający wszystko smród krwi, ekskrementów i spiżu.

Podobno gladiator, który zabije tuzin przeciwników w wielkiej bijatyce, otrzymuje wolność, ale w ostatnich trzystu latach z Gniazda Prób uwolniło się zaledwie trzech wojowników. Gdy rozległ się dźwięk rogu kończącego walkę, u twoich stóp leżało trzynaście ciał. Przy akompaniamencie ogłuszającego aplauzu zostałeś czwartym gladiatorem w dziejach, któremu zwrócono wolność. Krótko jednak cieszyłeś się swobodą. Wieści o twoich czynach lotem błyskawicy dotarły do Archonta Sprawiedliwości.

Bonusy podczas gry:

 • +2 Broń jednoręczna
 • +3 Broń dwuręczna
 • +3 Walka wręcz

Żołnierz

Nie mogąc spłacić długów zbożem, twoi rodzice zaofiarowali cię jako dziesięcinę dla Hegemona. Już jako dziecko brałeś udział w bitwach. Od małego uczyłeś się walki, obojętności na widok krwi i wnętrzności oraz polegania na swoich towarzyszach. Uznano cię za zbyt inteligentnego jak na zwykłego szeregowca i przygotowywano do funkcji oficerskiej, ucząc cię czytać i pisać.

Gdy pogłoski o zbliżającej się wojnie przybrały na sile, wydawało się, że legion Wzgardzonych będzie najbardziej odpowiednim miejscem dla kogoś o twoich zdolnościach, ale Archont Sprawiedliwości powiada, że dobrego żelaza nie marnuje się na miecze, a dobrych umysłów na żołnierzy. Zostałeś wezwany na służbę do Tunona i mianowany członkiem Sądu Stanowicieli. Odtąd miałeś wykorzystywać swoje zdolności w walce o zaprowadzenie praw Hegemona.

Bonusy podczas gry:

 • +2 Broń jednoręczna
 • +2 Atletyka
 • +4 Parowanie

Łowca

Gdy wójt twojej rodzinnej wioski naraził się władzom o jeden raz za dużo, agenci Hegemona spalili całą osadę, aby stłumić zarzewie potencjalnego buntu. Dymiące zgliszcza wioski przyciągnęły plemię Skaczącej Żmii. Matriarcha zwierzców znalazła cię wśród ruin. Gdy nie okazałeś strachu, przygarnęła cię i wychowała wśród swojego ludu. Przez lata żyłeś z dzikimi zwierzcami, wędrując z miejsca na miejsce przez góry. Skaczące Żmije były jednak skazane na wymarcie. Każda kolejna zima pochłaniała coraz więcej zwierzców, a gdy kurczące się plemię osłabło na tyle, że nie było w stanie bronić swojej ziemi i zmieniło się w zgraję padlinożerców, zjawili się żołnierze Wzgardzonych. Kiedy znaleźli ciebie, uznali, że należy wziąć cię żywcem. Wieści o dzikim dziecku Północy dotarły w końcu do Archonta Sprawiedliwości, który nakazał, by cię zwolniono i doprowadzono do sądu.

Bonusy podczas gry:

 • +3 Łuki
 • +2 Unik
 • +3 Przebiegłość

Przestępca

Zostałeś oskarżony o zbrodnię, której nie popełniłeś i stanąłeś przed obliczem Tunona Arbitra, Archonta Sprawiedliwości. Broniłeś się elokwentnie i z przekonaniem. Twoja chłodna logika, rozsądek i pewność siebie zaimponowały Tunonowi, który jednak uznał cię za winnego.

Plotki mówią, że Tunon często wybiera sobie agentów spośród więźniów – w końcu kto lepiej nadaje się do ścigania przestępców niż sami przestępcy?

W geście łaski Tunon zaproponował ci wybór: mogłeś pozostać w więzieniu na wiele lat lub służyć mu do końca życia jako Stanowiciel jego sądu. Wybór nie był trudny i zamiast gnić w więzieniu, rozpocząłeś naukę czytania i pisania, sztuki wojennej i posługiwania się magią. Odtąd miałeś samodzielnie interpretować i zaprowadzać prawo, które sam niegdyś złamałeś.

Bonusy podczas gry:

 • +2 Dwie bronie
 • +6 Przebiegłość

Uczeń gildii

Twoi rodzice zawsze byli dumni z twojej inteligencji i zdawali sobie sprawę, że jesteś za mądry, by resztę życia spędzić, uprawiając ziemię. Chcąc zapewnić ci lepszą przyszłość, zawarli układ z Gildią Siedmiu Drzew, niewielkim bractwem magów, które zgodziło się nauczyć cię sztuki pisania, czytania i posługiwania się magią – o ile okażesz się dostatecznie utalentowany.

Uczyłeś się pod okiem magów przez kilka lat, opanowując czytanie i pisanie szybciej od innych uczniów. Następnie poznałeś podstawy teorii mistycyzmu i czarostwa. Twoje studia nad magią zostały nagle przerwane, gdy Głosy Nerata, Archont Tajemnic, uznał Gildię za "przeżytek czasów pokoju", który należy rozwiązać w związku z nadchodzącą wojną, a magów przydzielić do wojska. Twoi koledzy przenieśli się do innych gildii, ale ciebie uznano za zbyt cennego, by posyłać cię do wojska. Zamiast tego, twoje życie zostało poddane w ręce Tunona, Archonta Sprawiedliwości.

Bonusy podczas gry:

 • +2 Magiczne laski
 • +6 Wiedza

Mag wojenny

Niewiele osób wykazuje odpowiednią kombinację sprytu i odwagi, by skutecznie posługiwać się zarówno magią, jak i mieczem. Ci, którzy przejawiają takie cechy, są bez wyjątku wyrywani z kolein zwykłego życia i trafiają na służbę do armii Archontów. Wszystkie twoje wspomnienia od najmłodszych lat obracają się wokół nieustannego kieratu szkolenia, nauki i wyczerpania, nieodłącznie związanego z przygotowaniem wojownika do ognia bitwy. Miałeś dość rozumu, by nie dopytywać się, co się stało z twoją rodziną, ani nie kwestionować listów rzekomo spisanych ich rękoma, za pomocą których uczyłeś się czytać.

Gdy osiągnąłeś dorosłość, do koszar przybył Tunon Arbiter i wziął cię do siebie na służbę. Archont Sprawiedliwości uznał cię za zbyt cennego, aby posyłać cię w szeregi armii. Zamiast tego miałeś poświęcić się egzekwowaniu prawa. Choć musiałeś się sporo nauczyć, nikt nie miał wątpliwości, że czekała cię wielka kariera w roli egzekutora Tunona.

Bonusy podczas gry:

 • +2 Broń jednoręczna
 • +4 Wiedza
 • +2 Parowanie

Potomek szlachty

Urodziłeś się w rodzinie szlacheckiej. Od dziecka szykowano cię na przywódcę – młodość spędziłeś na nauce pisania i czytania, historii, retoryki, kultury i spraw państwowych. Choć cieszyłeś się wygodnym i dostatnim życiem, oczekiwano, że szybko dorośniesz i zajmiesz należną ci pozycję, przewodząc innym w czasach wojny i pokoju.

Gdy na twoich rodziców padło oskarżenie o działalność wywrotową, posłano cię do sądu Tunona, Archonta Sprawiedliwości, gdzie miałeś bronić niewinności swojej rodziny. Twoich rodziców uznano za winnych. Wyrok przewidywał utratę majątku i szlachectwa. Wykorzystując cały swój talent retoryczny, przekonałeś sąd o swojej niewiedzy o poczynaniach rodziny. Udało ci się zapewnić sobie immunitet wobec przestępstw popełnionych przez twoich bliskich, za cenę przysięgi wierności Archontowi. Pomimo okoliczności, w jakich trafiłeś na służbę do Archonta, dzięki wykształceniu i bystrości stałeś się cennym nabytkiem dla egzekutorów Tunona. Dopóki cieszysz się przychylnością Archonta, twoja rodzina powinna być bezpieczna.

Bonusy podczas gry:

 • +4 Dwie bronie
 • +2 Wiedza
 • +2 Parowanie

Dyplomata

Z przyczyn, o których twoja rodzina nigdy nie wspominała, Hegemon obdarzył ją wielkim bogactwem w zamian za jakąś przysługę. Twoi rodzice wykorzystali swoją fortunę, aby posłać cię na wychowanie z dala od domu – twoje dzieciństwo upłynęło pod znakiem nieustającej wędrówki po Terratusie, w towarzystwie najętych nauczycieli i przelotnych znajomych. Podczas gdy życie innych upływało pod znakiem stabilności i rutyny, ty zdobywałeś obycie w świecie i bogate wykształcenie.

Kilka nieostrożnych słów w dalekim mieście ściągnęło ci na głowę poważne kłopoty. Doprowadzono cię przed oblicze Tunona Arbitra, który miał cię osądzić. Nie ograniczyłeś się do zapewnień o swojej niewinności – odwróciłeś bieg procesu i oskarżyłeś swojego oskarżyciela o marnowanie czasu Sądu. Archont Sprawiedliwości zgodził się z tobą. Zaintrygowany twoim sprytem, mądrością i zdolnością przystosowywania się, Tunon wziął cię na służbę jako swego nowego egzekutora.

Bonusy podczas gry:

 • +3 Wiedza
 • +5 Przebiegłość

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...