Bleden Mark

2 minuty czytania

bleden mark

Bleden Mark jest skrytym w cieniu sztyletem Hegemona, niezauważalną kroplą trucizny, narzucającą to, co zamyśli Kyros. Podlega Tunonowi Arbitrowi jako ostateczna odpowiedź dla tych, którzy gardzą Kodeksem Hegemona.

Mało kto wie, skąd pochodzi Archont Cieni i w jaki sposób kontroluje go Kyros. Kto rozgniewa Archonta, temu niewiele życia pozostaje po zachodzie słońca.

Bleden Mark popiera:

 • Zachowania chytre i przebiegłe.
 • Nie okazywanie litości postaciom spotkanym podczas zwiedzania świata gry.
 • Skuteczność twojej obrony (kłamstwa, manipulacje itp.) podczas sądu Tunona.
 • Okazywanie wdzięczności za jego rady, ale w niezbyt wylewny sposób.

Bleden Mark nie popiera:

 • Wspieranie Gwardii Vendreńskiej.
 • Okazywanie litości i chęci do rozmowy postaciom spotkanym podczas eksploracji świata gry (na przykład ranny mędrzec spotkany w Cytadeli Pergaminu).
 • Lizusostwa.

Odpowiednio wysoki poziom reputacji odblokowuje:

 • Jeżeli jego Przychylność wynosi co najmniej 3 podczas twojej drugiej fabularnej wizyty w sądzie Tunona, możesz go poprosić o podarowanie ci potężnego artefaktu znanego jako Związanie Cieni. To para rękawic bojowych, których najważniejszą cechą jest obniżenia wszystkich otrzymywanych obrażeń o 10%. Oprócz tego posiadają specjalną umiejętność Uścisk Cienia.
 • Jeżeli jego Przychylność wynosi co najmniej 3 na początku III aktu, po wezwaniu do sądu Tunona, możesz go wyzywać na specjalny pojedynek przed rozprawą. Bleden chętnie się zgodzi i wyznaczy miejsce spotkania w Popielnym Lesie. Udaj się tam i zakończ życie Archonta Cieni.
 • Jeżeli jego przychylność wynosi 5 i odkryłeś jego ukrytą wiadomość w pierwszym liście od Tunona oraz wygrałeś rozprawę Tunona i zmusiłeś go do oddania ci hołdu, po rozprawie Bleden Mark wręczy ci Edykt Zmroku, potężny edykt okrywający wskazany obszar ciemnością, niedostępny w inny sposób.
 • Jeżeli jego przychylność wynosi 5, nie zabiłeś go oraz wygrałeś sąd Tunona, możesz go przekonać do zostania twoim Archontem Cienia.

Walka

bleden mark

Walka z Bledenem nie jest przesadnie trudna. Mimo że hegemoński skrytobójca ma gargantuiczną ilość zdrowia, obrażenia zadawane przez niego są niewielkie. Podczas walki będzie teleportował się po polu walki, więc pamiętaj o ciągłym przemieszczaniu wrażliwszych członków drużyny. Gdy jego zdrowie spadnie o połowę, Bleden Mark użyje swoich mocy do stworzenia trzech cienistych kopii swojej osoby. Klony walczą za pomocą broni dystansowych i chętnie atakują twoich magów zadając im całkiem spore obrażenia, więc po ich pojawieniu ucieknij słabszymi członkami drużyny na drugi koniec mapy i za pomocą umiejętności specjalnych wojownika ściągnij na siebie ogień cienistych duplikatów. Gdy zdrowie Marka spadnie do stanu krytycznego zacznie tworzyć cieniste klony twojej drużyny. Tak jak w przypadku jego kopii skup uwagę duplikatów na wojowniku i ewakuuj magów. Po zadaniu Archontowi Cienia śmiertelnego ciosu wszystkie stwory przyzwane przez niego znikną. Niestety przy jego ciele znajdziesz główne śmieci, parę klejnotów, dwie sztabki spiżu oraz Rękawice Cienia, jeśli nie dał ci ich w drugim akcie.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...