Podstawowe informacje o świecie Tyranny

4 minuty czytania

Spis Treści

Hegemon Kyros

Od ponad 400 lat armie Hegemona Kyrosa przemierzają cały poznany świat, zdobywając wszystko, co stanie na ich drodze. Niektórzy się poddali, niektórzy zostali zmiażdżeni, a wszystkich ocalałych spotkał ten sam los, musieli przystosować do życia w nowym porządku: Prawie Kyrosa. Jak na osobę, której imię jest znane w całym świecie, niezwykle mało wiadomo o Kyrosie. Jego zausznicy twierdzą, że ta wiedza jest nieistotna. Nieważne czy boisz się, służysz czy opierasz się Hegemonowi, tylko posłuszeństwo zapewni ci przetrwanie w państwie Kyrosa.

Edykty Kyrosa

tyranny tyranny tyranny tyranny tyranny

W Terasach nie ma nic równie przerażającego jak wypuszczenie Edyktu przez Hegemona. Kyros posiada bezkresną moc, której może użyć do osądzenia całego świata za pomocą dwóch zdań – treść Edyktu jest w stanie zmiażdżyć samą strukturę rzeczywistości niszczycielskim zaklęciem. Ziemie pod panowaniem Kyrosa są poznaczone bliznami po Edyktach – zrujnowane miasta, zawalone góry i jeszcze gorsze zniszczenia. Tylko skończenie wariaci złamaliby Prawo Kyrosa.

Prawo Kyrosa

tyranny

Prawa Kyrosa są niezliczone i w gestii Stanowicieli Losu leży ich interpretowanie. Niektóre prawa są absolutem, niektóre są sprzeczne, a niektóre są równocześnie absolutne i sprzeczne. Stanowiciele Losu spędzają wiele lat na studiowaniu Praw Kyrosa, wyroków wydanych przez poprzednich Stanowicieli Losu i przypadków ukarania przez Kyrosa Stanowicieli, którzy przekroczyli swoje kompetencje.

Armie Kyrosa

tyranny

Mimo że pokój Kyrosa został niemal wprowadzony w Terasach, kilka frakcji wciąż walczy o władzę lub aprobatę Hegemona. Jako Stanowiciel Losu, musisz ostrożnie wybrać swoich sojuszników, gdyż przysługa dla jednych może okazać się policzkiem dla drugich. Siły Kyrosa są stworzone zarówno z regularnych poborowych, jak i ochotników. Mimo że siły Hegemona są gargantuicznie duże i składają się z wszelkiego typu ludzi, bestii i potworów, podczas podboju Terasów dwie armie wykazały się największą bitnością: Szkarłatny Chór i Wzgardzeni.

Szkarłatny Chór

tyranny

Największą armią Kyrosa jest Szkarłatny Chór, przypominający bardziej zdziczałą hordę niż regularną armię. Dowodzony przez tajemnicze Głosy Nerata, Archonta Tajemnic, Szkarłatny Chór zapewnia wejście w życie woli Kyrosa dzięki niepowstrzymanej furii i ogromnej liczbie wojowników.

Kiedy Szkarłatny Chór pokona wrogów, ocalali dostają wybór: dołączenie do sił Hegemona lub śmierć – przez co wojownicy Chóru składają się głównie z desperatów bądź wariatów gotowych na przyjęcie propozycji. Awansowanie w Szkarłatnym Chórze polega głównie na podrzynaniu gardeł osobom stojącym wyżej od ciebie i pilnowaniu swoich pleców.

Wzgardzeni

tyranny

Tylko wojownicy, którzy przeszli najbardziej mordercze treningi, dostępują zaszczytu dołączenia do Wzgardzonych – elitarnej armii dowodzonej przez Cmentarnego Ashe, Archonta Wojny. Mimo bycia najmniejszą z armii Kyrosa, dzięki swojemu wyszkoleniu i stalowej dyscyplinie są w stanie stawić czoło nawet dziesięciokrotnie większym siłom. Wzgardzeni uważają, że porządek i siła są podstawą armii i nie uznają żadnych brutalnych działań

Jednakże jeżeli dojdzie do pogwałcenia prawa Kyrosa, świętokradca zostanie bezlitośnie ukarany niezależnie od tego, jakich środków i metod by to wymagało – w końcu jedyne, co się liczy, to Prawo Kyrosa.

Archonci

tyranny

Archonci to kobiety i mężczyźni obdarzeni od urodzenia ogromną mocą. Są czymś więcej niż wyszkolonymi wojownikami bądź magami. Każdy Archont posiada unikalną zdolność, odróżniającą go od innych ludzi. Nikt nie wie, w jaki sposób Archonci zdobywają swoje moce, ale w dzisiejszych czasach tuzin Archontów służy woli Kyrosa.

Tunon – Archont Sprawiedliwości

tyranny

Tunon Arbiter jest Archontem Sprawiedliwości i twórcą Stanowicieli Losu. Najstarszy z Archontów, służył Suwerenowi przez ponad 400 lat. Tunon jest osobą pozbawioną emocji i przepełnioną chłodem. Jedyne, co rozpala w nim pasję, to oddanie z jakim służy sprawie Kyrosa.

Zakres potęgi Tunona nie jest znany. Wiadomo tylko, że inni Archonci obawiają się jego osądu równie mocno co niezadowolenia Suwerena, a należy pamiętać, że każdy z nich posiada ogromną moc.

Grobowy Ashe – Archont Wojny

tyranny

Grobowy Ashe jest Archontem Wojny i dowódcą Wzgardzonych, jednej z elitarnych armii Kyrosa. Dzięki swoim umiejętnościom potrafi sprawić, że jego żołnierze nie czują bólu, a ich rany błyskawicznie się goją. Nawet najciężej rani po zakończeniu bitwy wstaną i ruszą do dalszego boju.

Zanim został wiernym człowiekiem Kyrosa, Grobowy Ashe bronił swojego kraju przed najazdem sił Hegemona. Osłabiony po starciu z innym Archontem, został zabrany przed oblicze Kyrosa i rzucony na kolana przed nim. Nikt nie wie, co mu powiedział lub zrobił Hegemon, ale od tamtego dnia Grobowy Ashe wiernie wykonuje wolę Kyrosa, służąc mu jako nowy Archont Wojny.

Głosy Nerata – Archont Tajemnic

tyranny

Niewielu wspomina o czynach Głosów Nerata, gdyż niewielu jest na tyle głupich, aby przyciągnąć uwagę imperialnego Mistrza Szpiegów i Oprawcy. Głosy służy Kyrosowi z fanatycznym oddaniem. Nawet najmniejsza wzmianka o zdradzie wystarczy, aby wzbudzić jego gniew.

W ostatnich latach Głosy Nerata uformował własną armię. Opuścił szepty swoich szpiegów i wypełnioną czerwonym żarem komnatę tortur i teraz dowodzi Szkarłatnym Chórem.

Tylko Kyros i najstarsi z Archontów pamiętają pochodzenie Głosów, ale niechętnie o tym wspominają. Nerat to imię? Miejsce urodzenia? Coś zupełnie innego? Jaką moc posiada i jaka twarz skryta jest za tą zdobioną brązową maską?

Bleden Mark – Archont Cienia

tyranny

Bleden Mark jest świadkiem wszystkich wydarzeń, nawet tych najbardziej sekretnych i skrytych. Jest osobistym egzekutorem Kyrosa, wykonującym wyroki na ludziach uznanych przez Hegemona za niebezpiecznych. Żadna armia nie kroczy przed Bleden Markiem, żadne miasto nie uznaje go za władcę i nie postawiono żadnego pomnika upamiętniającego jego imię. Podczas gdy inni Archonci otaczają się ludzkimi śmieciami, Bleden Mark za towarzyszy ma tylko cienie.

Mimo, że Bleden Mark podlega pod Kyrosa, często wykonuje wyroki na osobach wskazanych przez Tunona.

Komentarze

0
·
Arbiter Tunon, to nawet nie jest on.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...