Poznajcie pierwszego towarzysza z Tyranny

2 minuty czytania

Jak wszyscy wiedzą porządna gra cRPG nie obędzie się bez towarzyszy wspierających bohatera w czasie jego podróży. Nie inaczej jest z "Tyranny", produkcją Obsidian Entertainment, w której Zło tym razem wygrało. Jednym z naszych potencjalnych towarzyszy będzie...

tyranny tyranny

Barik Kamienna Tarcza. Można go uznać za idealnego żołnierza Upodlonych. Wyznaje wszystkie surowe i bezkompromisowe wartości, które są podstawą żelaznego legionu Cmentarnego Prochu. Jest uprzejmy, pełen szacunku dla władzy i strasznie nietolerancyjny dla każdego urodzonego poza zasięgiem władzy Suwerena.

Jego kariera w Upodlonych zaczęła się od służby w falandze – dzięki swojemu wzrostowi oraz sile wspaniale nadawał się do utrzymania muru tarcz. Żelazne nerwy i niezachwiane posłuszeństwo szybko przyciągnęły uwagę zwierzchników. Barik otrzymał za wierną służbę kilka promocji, zanim wieści o jego czynach doszły do uszu dowódcy Upodlonych, Archonta Cmentarnego Prochu. Gdy tylko Wielki Generał poznał jego imię, Barik szybko zdobył rangę Żelaznego Gwardzisty – wyselekcjonowanej grupy doradców i pułkowników Prochu.

Jedna desperacka misja zniszczyła mu życie. Podczas wojny przeciwko Tiers, Barik zignorował rozkaz odwrotu wraz z resztę sił Upodlonych, gdy nadeszły wieści, że Suweren Kyros ma zamiar wypuścić Edykt nad krainą Stalwart. Zamiast tego dołączył do specjalnie utworzonej grupy mającej przeprowadzić śmiałą misję ratunkową w sercu twierdzy Spoczynek Strażnika. Gdy Edykt został wypuszczony, przekreślił wszystkie szanse na zakończenie misji sukcesem, zaś Barik musiał się zmierzyć z karą gorszą niż hańba. W przeciwieństwie do reszty swojego oddziału, przeżył, aby ujrzeć sąd Kyrosa nad krainą Stalwart.

W czasie, gdy Edykt Burz Kyrosa siał zniszczenie nad krainą, Barik został uwięziony w magicznym wietrze – wietrze, który miotał bronie i zbroje należące wcześniej do falangi Barika i wrogów, z którymi się mierzyli. Po tym jak nawałnica się uspokoiła, ku zaskoczeniu wielu Barik przeżył, ale jego ciało było uwięzione w pułapce złożonej z pogiętych ostrzy. Od tamtego dnia Barik nosi zbroję wykonaną ze stopu żelaza i brązu – wspaniała obrona, ale też wieczysty znak jego porażki. Nikt nie nie był w stanie uwolnić go z pancerza, w który zakuł go edykt Kyrosa.

tyranny

Drzewko umiejętności Barika pozwala na rozwinięcie go w kilku różnych stylach walki w zależności od tego, jaką rolę wybierzemy dla niego podczas starcia. Drzewko "Wartownika" skupia się na kontrolowaniu pola bitwy oraz zwiększeniu liczby możliwych obrażeń przyjętych przez Barika. Zaś drzewko "Egzekutora" zamienia go w wojownika boskiej kary, specjalizującego się w wyrzynaniy wrogów śmiących stanąć na jego drodze.

Oto przykład umiejętności Barika:

  • Nacierające Żelazo: silny atak sieczny, które zadaje zwiększone obrażenia jeśli cel aktywnie angażuje się w walkę z Barikiem.
  • Postawa: Falanga: Barik przyjmuje pozycję obroną, kryjąc swoje ciało za tarczą. Podczas utrzymywania pozycji, Barik otrzymuje bonusy do Pancerza, dzięki czemu jest w stanie przyjąć więcej obrażeń od wrogich ataków.
  • Chętny Atak: umiejętność pasywna pozwalająca Barikowi na przeprowadzenie dodatkowego ataku wymierzonego w wroga, który zaczyna z nim walczyć.
  • Nagięcie Ostrz: W czasie podroży z Tkaczem Losu, rośnie kontrola Barika nad jego więzieniem wykonanym z żelaza i brązu. Dzięki tej umiejętności, Barik jest w stanie użyć broni w swojej zbroi do uderzenia w pobliski cel, zadając zwiększone obrażenia walczącemu z nim przeciwnikiem.

Źródło: blog.tyrannygame.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...