Poznajcie nowego towarzysza z Tyranny

3 minuty czytania

Do tej pory zaznajomiliśmy się z zbrojnym ramieniem naszej drużyny czyli Barikiem i Strofą, oraz odpowiadającym za wsparcie magiczne Lantrym. Jasno widać, że bohaterowie władający arkanami są w mniejszości. A raczej byli. Nowy towarzysz wspomoże starego mędrca w miotaniu zaklęć. Jest nim...

tyranny tyranny

Władczyni Fal Eb. Wywodzi się z Szkoły Fal, zakonu magów specjalizującym się w manipulowaniu każdą postacią wody, a także zaklęciach wykorzystujących przyciąganie księżyca i skupiających światło księżyca Grobowiec Terratus w palący płomień. Mimo, że dzięki swojej magii nauczyciele i uczniowie Szkoły Fal mogli stać się wymagającymi przeciwnikami, poświęcili się badaniom nad sztuką i przydrożnemu handlowi na całym wybrzeżu. Dzięki temu zdobyli prestiż i akceptację pośród miejscowej ludności, ale równocześnie zatracili umiejętności bojowe.

Podczas kilkuletniego podboju górzystej części Tiers przez Kyrosa, Szkoła Fal była jego najłatwiejszym zwycięstwem. Zanim pojawiły się legiony Upodlonych albo amazonki Szkarłatnego Chóru, szpiedzy Kyrosa wysłali groźbę Cienistej Jadeit – Archontowi Fal oraz założycielce i pierwszej strażnice szkoły. Niezdolna, ani do posłuszeństwa, ani do walki, Cienista Jadeit uciekła do nieznanych, zamorskich krain zabierając ze sobą niemal wszystkich uczniów. Tylko czterech Władców Fal zostało, aby stanąć do walki z siłami Kyrosa, w tym najmłodsza ze wszystkich – Eb.

Wojna pożarła jej męża, dzieci, dom, szkołę, a nawet krainę, w której mieszkała. Eb żyje teraz podróżując od bitwy do bitwy. Po śmierci swoich mistrzów jest ostatnią Władczynią Fal w Tiers.

Dumna z urodzenia się bez jarzma Kyrosa, ale nie potrafiąca żyć bez złudzeń o wygranej, Eb wypowiedziała najeźdźcom własną wojnę, przyłączając się do każdej bandy Tiersan gotowych walczyć przeciwko niezliczonym legionom Cmentarnego Prochu lub hordom Pieśni Nerata. Wiedza, że zwycięstwo jest niemożliwe, nie powstrzyma jej przed wymordowaniem jak największej liczby obcych najeźdźców, którzy staną na jej drodze.

tyranny

Eb została zaprojektowana w celu zapewnienia graczowi kontroli nad polem bitwy i miażdżenia zaklęciami hord wrogów. Jako Władczyni Fal, Eb posiada wiedzę o dwóch szkołach magii – Grobowym Świetle i Władaniu Falami. Jej umiejętności są zaskakująco plastyczne, dostęp do potężnych zaklęć i krótkodystansowych umiejętności AoE sprawia, że równie dobrze sprawdza się w miotaniu czarów z drugiej linii jak i w starciach w pierwszym szeregu.

Drzewko umiejętności Władania Falami pozwala na skorzystanie z zaklęć odpychających wrogów, topiących ich w ogromnych kroplach wody, zakrycie pola bitwy magiczną mgłą lub zwiększenie szybkości ruchu towarzyszy. Drzewko Grobowego Światła skupia się na wykorzystaniu Grobowca Terratus do podrzucenia wrogów w powietrze, a następnie wprasowania ich w powierzchnię ziemi, wysysania życia z wrogów, a nawet zmianę położenie rzucającego.

Oto przykładowe umiejętności Eb:

  • Odrzucający Strumień: Eb unosi dłoń w górę i wystrzeliwuje z niej potężny strumień wody, który brutalnie odrzuca wrogów w tył i zadaje im obrażenia Obuchowe.
  • Objęcia Matki: Eb przywołuje ogromną kulę wody, która gromadzi się wokół głowy celu i powoli go topi uniemożliwiając mu równocześnie rzucanie zaklęć.
  • Czysty Umysł: Jeżeli Eb nie otrzymuje obrażeń jej umysł uspokaja się, zmniejszając jej wskaźnik Recovery i pozwalając na wyprowadzenia dwóch ataków zamiast jednego.
  • Powrót do Źródła: Wykorzystując umiejętność Władania Falami,Eb manipuluje woda z krwi i tkankach celu doprowadzając ją do wrzenia wywołującego gwałtowną eksplozję zadającą celowi ogromne obrażenia.
  • Zew Terratusa: Eb wznosi swe ramiona i otacza cel promieniem księżycowego światła. Moc Terratusa unosi go w górę, a następnie gwałtownie rzuca nim o ziemie, zadając mu obrażenia Miażdżone i zostawiając go Powalonego.
  • Runiczna Bariera: w czasie walki Eb nasyca magią tatuaże pokrywające jej skórę, wytwarzając pole chroniące ją przed obrażeniami tak jak prawdziwa zbroja. Umiejętność działa tylko wtedy, gdy Eb nie nosi żadnego pancerza.

Źródło: blog.tyrannygame.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...