Książki fantastyczne

Informacja prasowa

świat bez bohaterów

Mull, lepiej znany jako autor popularnego cyklu "Fablehaven", przedstawia nową przygodę fantasy, w której Jason i Rachel, dwójka amerykańskich dzieciaków, zostaje – osobno – wciągnięta do alternatywnego świata zwanego Lyrian. Chcą wrócić do domu, ale nie wiedzą jak to zrobić. Trzynastoletni Jason podejmuje się misji zdobycia magicznego słowa, potrzebnego do obalenia Maldora, złego cesarza Lyrianu, a pomaga mu w tym Rachel, Ślepy Król i inni sojusznicy. Dwoje nastolatków wyrusza, by odnaleźć pilnie strzeżone sylaby słowa, udaremniając jednocześnie plany przebiegłych i podłych sługusów Maldora. Szaleńcze przygody, z polotem wymyślone stwory i zaskakujące zwroty akcji – wszystko to pojawia się w czasie wędrówki Jasona i Rachel po niebezpiecznym świecie. Zakończenie książki jest nie tyle finałem, ile chwilą wytchnienia przed następną częścią. Czytelnicy, którzy szukają bogatej, wypełnionej przygodami fabuły, powinni spróbować najnowszej powieści Mulla.

"Świat bez bohaterów" ukaże się 20 lutego 2013 nakładem Wydawnictwa Mag.

Książki fantastyczne
ostatni smokobójca

Ostatni Smokobójca Jasper Fforde pojawi się w księgarniach już 20 lutego, zaś tydzień wcześniej dostępna będzie jego przedsprzedaż. Za to dziś możecie zapoznać się z jego recenzją! Czy Jasper Fforde i wydawnictwo Sine Qua Non dobrze wywiązało się ze swojego zadania?

Smoki – wielkie, ziejące ogniem, kłapiące paszczą i latające jaszczury – stały się oznaką gatunku fantasy dzięki „Hobbitowi, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena, który swoją powieścią zapoczątkował modę na te stworzenia, a także na samą literaturę fantasy. Dziś smoki pojawiają się w grach („Dragon Age”, „The Elder Scrolls V: Skyrim”, „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”), książkach, a nawet, choć obecnie nieco rzadziej, filmach („Ostatni smok”, „Władcy ognia”, „Hobbit: Niezwykła podróż”). Najczęściej jednak smoki to istoty wymarłe. Tak też jest w najnowszej powieści wydawnictwa Sine Qua Non, napisanej przez Jaspera Fforde – w „Ostatnim Smokobójcy”.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne
kalendarz

Konkurs "kalendarze z rysunkami Wojciecha Siudmaka" zakończony. Z radością prezentuję wam prawidłowe odpowiedzi oraz oczywiście zwycięzców – serdecznie wam gratulujemy!

Odpowiedzi:

  • Oficjalna nazwa planety Diuny to Arrakis,
  • Na Diunie wydobywa się melanż,
  • Doktor Wellington Yueh ukończył Akademię Suk,
  • Missionaria Protectiva wywodzi się z Bene Gesserit.

Zwycięzcy:

  • Agnieszka S. z Szamotuł
  • Marta W. z Elbląga
  • Mateusz W. z Wolbromia
  • Tomasz G. z Łodzi

Dziękujemy wydawnictwu Rebis za ufundowanie nagród.

Książki fantastyczne

Wyniki konkursu "Znak Ateny"

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, znak ateny

Konkurs o "Znaku Ateny" zakończony. Z uśmiechem na twarzy prezentuję wam prawidłowe odpowiedzi oraz oczywiście zwycięzców – serdecznie wam gratulujemy!

Odpowiedzi:

  • Rozdziały w "Synu Neptuna" były podzielone na trzech bohaterów. Byli nimi: Percy, Hazel i Frank,
  • Leo ma talent do konstruowania różnych przedmiotów,
  • Seria "Olimpijscy herosi" jest dla serii "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" sequelem,
  • Frank może zmieniać swą postać.

Zwycięzcy:

  • Anna Ś. z Kobyłki
  • Jerzy J. z Siemiatycz
  • Kamila L. z Dąbrowy Górniczej
  • Katarzyna K. z Legionowa

Dziękujemy wydawnictwu Galeria Książki za ufundowanie nagród.

Książki fantastyczne

Chłopcy – recenzja!

Dodała: , · Komentarzy: 1

Rykiem silników, hukiem wystrzałów i głośnym: BANGARANG! – tak zwiastują swoje przybycie Zagubieni Chłopcy, najbardziej niezwykły gang motocyklowy na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś odziane w skórzane kurtki zakapiory pod wodzą zabójczo seksownej Dzwoneczek. Zrobią wszystko, by przetrwać… i dobrze się przy tym bawić. Bez względu na cenę.

Jakub Ćwiek powraca z nową wystrzałową historią! Przekonajcie się, co wyjdzie z połączenia ciężkiego klimatu rodem z popularnego serialu "Sons of Anarchy" z bajkowymi postaciami klasycznej powieści Jamesa M. Barriego "Piotruś Pan". Ilustracje do książki wykonał Robert Adler.

Wydanie natomiast w przyjemny sposób kojarzyło mi się z pierwszymi tytułami Fabryki Słów, czyli tej starszej, mięsistej fantastyki, która potrafiła na długo pozostać w pamięci i serduszku. Podejrzewam, że z “Chłopcami” będzie tak samo i tak śliczne wydanie jest wabikiem zdecydowanie należnym tej pozycji. Z reguły kiedy widzę tak ładnie wydaną książkę rodzą się u mnie dwa pytania: chcą złapać na wydanie i nazwisko, czy powieść jest naprawdę tak dobra i warta całego pietyzmu? W tym wypadku odpowiedzią jest zdecydowanie to drugie i nie czuję się w żaden sposób oszukana przez tę wyjątkową oprawę zintegrowaną. ...czytaj dalej recenzję Ati!

Książki fantastyczne

Crysis: Eskalacja – Zapowiedź

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

crysis eskalacja

Już za niecały miesiąc, bo 20 lutego, dzięki wydawnictwu Insignis Media, w ręce polskich czytelników trafi mroczny thriller SF pióra Gavina Smitha, którego akcja rozgrywa się w przerażającym świecie, wykreowanym przez twórców serii gier Crysis.

CELL, megakorporacja, która rozrosła się do gigantycznych rozmiarów i wymknęła spod kontroli swoich założycieli, stanowi teraz wielonarodowościowy konglomerat, uzurpujący sobie prawo do władania światem. Kilka fal recesji, która doprowadziła wiele firm do bankructwa, a ludzi na skraj ubóstwa, zaowocowało nastaniem ery postkapitalistycznego feudalizmu: CELL oferuje, by zadłużeni obywatele spłacali swe długi, odrabiając je pracą na rzecz korporacji. Ponieważ problem zadłużenia dotyka również rządy państw, CELL wykupuje od nich siły zbrojne. Żołnierze, którzy do tej pory służyli swoim narodom, teraz mają bronić interesów prywatnej organizacji. Stają zatem przed dylematem moralnym; jego rozstrzygnięcie komplikuje dodatkowo sytuacja materialna ich rodzin w biedniejącym z dnia na dzień świecie. Na to wszystko nakłada się jeszcze aktywność obcych: adaptatywna rasa Cepidów miała na Ziemi swój matecznik jeszcze przed pojawieniem się człowieka, a teraz budzi się do życia. Na domiar złego CELL zaczyna czerpać z ich technologii, która wyprzedza zaawansowaniem ludzką epokę i tym samym – jak łatwo się domyślić – jeszcze bardziej uzależni świat od zaborczej megakorporacji.

Książki fantastyczne

Atlas Chmur wybrany Ebookiem Roku 2012

Dodała: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

atlas chmur

W Gali Ebooka 2012 w konkursie na najlepszego ebooka minionego roku organizowanej przez Publio.pl głosami czytelników najlepszym ebookiem roku został "Atlas Chmur" Davida Mitchella wydany przez Wydawnictwo Mag. Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan.

Pasażer statku, z utęsknieniem wyglądający końca podróży przez Pacyfik w 1850 roku; wydziedziczony kompozytor, usiłujący oszustwem zarobić na chleb w Belgii lat międzywojennych; dziennikarka-idealistka w Kalifornii rządzonej przez gubernatora Reagana; wydawca książek, uciekający przed gangsterami, którym jest winien pieniądze; genetycznie modyfikowana usługująca z restauracji, w oczekiwaniu na wykonanie wyroku śmierci; i Zachariasz, chłopak z wysp Pacyfiku, który przygląda się, jak dogasa światło nauki i cywilizacji – narratorzy Atlasu Chmur słyszą nawzajem swoje echa poprzez meandry dziejów, co odmienia ich los zarówno w błahym, jak i w doniosłym wymiarze.

Książki fantastyczne

Mamy przyjemność zaprezentować wam kolejny konkurs na łamach GameExe! Tym razem do wygrania są cztery egzemplarze kalendarza "Podróże po Diunie" z rysunkami Wojciecha Siudmaka, ufundowane przez wydawnictwo Rebis.

diuna, kalendarz, podróże po diunie diuna, kalendarz, podróże po diunie

Zainteresowani? Jedyne, co musicie zrobić, to odpowiedzieć na cztery proste pytania związane z uniwersum "Diuny". Po więcej szczegółów zapraszam pod ten adres.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

mag

Asystentka pisarza fantasy

Zdobywca dwóch World Fantasy Award w 2003 roku: za najlepsze opowiadanie („Stworzenie”) oraz najlepszy autorski zbiór! Recenzja w „Publishers Weekly” oraz miejsce na ich liście „Najlepszych Książek Roku”. „Miasto Egzo-Szkieletów” – w 2005 roku zdobywca francuskiej Grand Prix de l’Imaginaire za najlepsze przetłumaczone opowiadanie!

Portret pani Charbuque

Ta tajemnicza i nastrojowa powieść opowiada historię portrecisty Piero Piambo, który otrzymuje zlecenie inne od wszystkich. Pani Charbuque, bogata i skryta kobieta, zamawia u niego swój portret, jednak stawia dziwaczny warunek: Piambo może jej zadawać pytania na dowolny temat, ale pod żadnym pozorem nie wolno mu jej zobaczyć. Tak rozpoczyna się oszałamiająca i wciągająca literacka podróż do świata pani Charbuque oraz Nowego Jorku w roku 1893.

Dziwna i poruszająca opowieść o obsesji, inspiracji i nadnaturalnych zjawiskach przyprawiona szczyptą morderstwa... Zwroty akcji nie pozwalają ani na chwilę odłożyć książki.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

pusta przestrzeń

Pusta Przestrzeń to kosmiczna opowieść przygodowa. Zaczynamy od następującego snu:

Obcy instrument badawczy wielkości brązowego karła wisi pośrodku pustki, ponieważ chciano umieścić go w jednakowej odległości od wszystkich obiektów we wszystkich możliwych wszechświatach. Gdzieś we fraktalnym labiryncie pod jego powierzchnią, na pokładzie z alotropowego węgla leży kobieta. Z kącika jej ust sączy się biała pasta z nanomaszyn. Kobieta nie jest ani przytomna, ani nieprzytomna; ani martwa, ani żywa. Z jej kośćmi policzkowymi coś jest nie w porządku. W pierwszej chwili myślisz, że przechodzi z jednej postaci do drugiej – może to kot, a może coś, co tylko przypomina kota – a potem zauważasz, że ona naprawdę próbuje być i jednym, i drugim jednocześnie. Czeka na ciebie, czekała na ciebie od być może dziesięciu tysięcy lat. Przybywa z przeszłości, przybywa z przyszłości, i za chwilę przemówi…

Wczytywanie...