Ostatni Smokobójca - Kroniki Jennifer Strange #1

Ostatni Smokobójca
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału The Last Dragonslayer
  • Data wydania 20 lutego 2013
  • Data wydania oryginału 4 października 2010
  • ISBN 978-83-63248-63-5
  • Wydawnictwo Sine Qua Non
Ocena użytkowników
5,38 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Przepis na Smokobócję:

Do koncepcji świata rodem z Harry’ego Pottera dodać szczyptę humoru à la Pratchett, całość zamieszać ze zwrotami akcji z powieści Agathy Christie. Następnie dusić na smoczym ogniu w sosie z klimatu Wysp Brytyjskich.

W starych dobrych czasach magia była potężna i niezastąpiona: pomagała obronić królestwo przed najeźdźcą i przeczyścić zatkany odpływ. Ale dzisiaj środek do udrażniania rur jest tańszy niż zaklęcie, a na latających dywanach rozwozi się pizzę. Splendor magii zanika, czarowanie powszednieje, bo i moce już nie te same...

Zupełnie niespodziewanie czarodziejów nawiedzają prorocze wizje, a wraz z nimi rośnie magiczna energia. Co z tym wszystkim ma wspólnego ostatni smok, którego śmierć przepowiedziano?

Odpowiedź na to pytanie znaleźć może jedynie nowo mianowany Smokobójca: nastoletnia Jennifer, która wkrótce ma się dowiedzieć, że z wielką mocą w parze idzie równie wielka odpowiedzialność. Dziewczyna w towarzystwie ukochanego Kwarkostwora wyrusza na przygodę swojego życia kuloodpornym rolls-royce’em, nie wiedząc, co na nią czeka za granicami Smoczych Ziem.

Jedno jest pewne: nadchodzi Stara Magia!

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Smoki – wielkie, ziejące ogniem, kłapiące paszczą i latające jaszczury – stały się oznaką gatunku fantasy dzięki „Hobbitowi, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena, który swoją powieścią zapoczątkował modę na te stworzenia, a także na samą literaturę fantasy. Dziś smoki pojawiają się w grach („Dragon Age”, „The Elder Scrolls V: Skyrim”, „Wiedźmin 2: Zabójcy królów”), książkach, a nawet, choć obecnie nieco rzadziej, filmach („Ostatni smok”, „Władcy ognia”, „Hobbit: Niezwykła podróż”).... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Pieśń Kwarkostwora
    #2 Pieśń Kwarkostwora
Wczytywanie...