Niecni Dżentelmeni powrócą w przyszłym roku!

1 minuta czytania

Z przyczyn osobistych i zdrowotnych Scotta Lyncha, premiera "Republiki złodziei", trzeciego tomu "Niecnych Dżentelmenów", była odkładana w czasie. Po świetnym debiucie i równie dobrej kontynuacji, czytelnicy z niecierpliwością wyczekiwali kolejnej książki pisarza, która w ostateczności ukazała się dopiero w ubiegłym roku. W Polsce na szczęście nie musieliśmy długo czekać i przetłumaczona powieść trafiła do księgarni bardzo szybko. Każdy jednak po przebyciu ostatniej strony przygód Locke'a Lamory zadawał sobie pewnie pytanie, kiedy ujrzy czwartą część.

niecni dżentelmeni

Nieprędko. Dwa lata, może nawet więcej. Tak przynajmniej szacowałem ja do czasu, gdy dowiedziałem się, że Scott Lynch powrócił na dobre tory i w bieżącym roku otrzymamy niejedną książkę jego autorstwa, bo aż dwie! Pierwsza to oczywiście wyczekiwany czwarty tom "Niecnych Dżentelmenów", The Thorn of Emberlain, zaś druga to osadzony w tym samym świecie zbiór dwóch mini powieści zatytułowany The Bastards and the Knife. Czeka więc nas fantastyczny czas spędzony na czytaniu o intrygach więzimagów, odkrywaniu kolejnych tajemnic świata i głównego bohatera, jak i podziwianiu jego niezwykłej inteligencji. Kto się pisze?

Na łamach Game Exe pojawiły się recenzje wszystkich trzech książek Scotta Lyncha: "Kłamstw Locke'a Lamory", "Na szkarłatnych morzach" oraz "Republiki złodziei".

Komentarze

0
·
Zobaczyłem ten art i przyszło mi na myśl - po kiego grzyba on wlazł na ten słup?

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...