Książki fantastyczne

GONE – dziś premiera!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Informacja prasowa

Już dzisiaj, w salonach Empik, premiera pierwszej części sześciotomowego cyklu Michaela Granta GONE. Zniknęli. W Polsce książka ukazuje się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

GONE to swego rodzaju fenomen na rynku wydawniczym. Stworzona przez doświadczonego pisarza, który na swoim koncie ma grubo ponad setkę publikacji, książka spotkała się z zaskakująco szerokim oddźwiękiem wśród czytelników. Zafascynowana stworzonym przez Granta światem pozbawionym kontroli dorosłych, młodzież rzuciła się do klawiatur i zalała Internet falą entuzjastycznych recenzji. Niesterowana odgórnie kampania reklamowa wystartowała sama z siebie i okazała się na tyle skuteczna, by GONE okrzyknięto bestsellerem.

gone

Powieść o współczesnej młodzieży i dla współczesnej młodzieży – tak najkrócej można byłoby opisać książkę Granta. Sposób prowadzenia narracji, kreacja bohaterów, tempo akcji – wszystko to zbliża estetykę GONE do estetyki filmu bądź serialu i sprawia, że po książkę mogą sięgnąć również ci, którzy dotąd nie mieli ochoty na spotkania z literaturą. Porównywana zarówno do „Władcy much” Goldinga, jak i komiksów o X-Menach, seria Granta stanowi dowód na to, że można w zgrabny sposób połączyć ze sobą stare i nowe, klasyczne, ograne motywy oraz pomysły rodem z science-fiction. Sam Stephen King nie krył swojego entuzjazmu, wysyłając do amerykańskiego wydawcy bardzo entuzjastyczny list, w którym oznajmił, że będzie rekomendował GONE jako znakomitą lekturę dla młodego odbiorcy.

Książki fantastyczne

Zmarł Wojciech Świdziniewski

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wczoraj w wieku 34 lat zmarł Wojciech Świdziniewski – polski pisarz fantasy, felietonista, nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla w 2002 r. za opowiadanie "Murarze".

wojciech świdziniewski

Wojciech Świdziniewski urodził się 26 lipca 1975 r. w Białymstoku. W 1999 r. swoim opowiadaniem "Konsekrowany" brawurowo zadebiutował na łamach "Nowej Fantastyki". Jego nietuzinkowe teksty takie jak "Dziesiąty szczur", "Emerytura" czy "Policzcie piramidy" publikowane były najczęściej w czasopiśmie "Science Fiction". Zmarł miesiąc przed premierą swojej pierwszej powieści – "Kłopoty w Hamdirholm".

Książki fantastyczne

"GONE" przedpremierowo na kanale YouTube

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Premiera "GONE" Michaela Granta coraz bliżej... Już 23 września, w środę, książka pojawi się w salonach Empik. Wydawnictwo Jaguar wraz z Grupą Exception mają przyjemność zaprezentować polską wersję trailera promującego tytuł.

Zachęcamy do rzucenia (łaskawym) okiem!

Książki fantastyczne

Paweł Ciećwierz w Bytomiu

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

paweł ciećwierz, nekrofikcje

26 września o godz. 17.00 gościem Empiku w Bytomiu będzie Paweł Ciećwierz. Spotkanie jest organizowane z okazji premiery zbioru opowiadań Nekrofikcje, których akcja rozgrywa się w świecie, gdzie magia stanowi nieodłączny, choć nie zawsze przyjemny element codziennego życia, na równi z podatkami, korupcją, niesprawiedliwością i przemocą. Wszystkie opowiadania tworzą konsekwentną chronologicznie całość, a łączy je osoba głównego bohatera – Paula Brighelli – cynicznego nekromanty, uprawiającego zawód, który sam uznaje za najgorszy pod słońcem. Ta drapieżna i posępna proza opowiada o pozornie innej, ale jakże podobnej do naszej rzeczywistości, gdzie nie istnieje podział na dobro i zło, przemoc i narkotyki są tanie, a miłość zawsze kończy się o świcie.

Prowadzenie Anna Kontek.

26.09.09 godz. 17.00 – Empik, Bytom, ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25.

Książki fantastyczne

Trzy Światy Marcina Guzka

Dodała: , · Komentarzy: 0

Wydawnictwo Runa zapowiedziało premierę kolejnej książki autora "Królikarni". W październiku, ukaże się "Trzeci Świat" napisany przez Marcina Guzka. Pisarz ponownie zaprosi nas do alternatywnej Polski, jaką poznaliśmy w poprzedniej pozycji tegoż twórcy.

królikarnia, okładka, marcin guzek
Książki fantastyczne

Nowa "Nacja" na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mógłbym zacząć tego newsa od przydługiego wstępu, opisującego zarówno sylwetkę, jak i ogół twórczości tego autora. Mógłbym zacząć wymieniać co głośniejsze jego książki, tytuły serii. Pewnie warto byłoby dodać też informacje na temat wszystkich nagród, jakie ta osoba dostała w ciągu swojego życia. Nie zrobię tego jednak, a zamiast tego napiszę po prostu o kogo tu chodzi. Terry Pratchett. Nic więcej nie trzeba dodawać, prawda?

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Rebis nasz redaktor Valandil Falassion sporządził recenzję najnowszej książki Terry`ego pt. "Nacja". Gorąco zachęcam do zapoznania się z nią!

Nacja

"Nacja" to wspaniała opowieść o chłopcu imieniem Mau, który opuszcza rodzinną wioskę, by w ciągu paru dni, spędzonych samotnie na niewielkiej wysepce, ostatecznie rozstać się z duszą chłopca i obudzić w sobie mężczyznę. Pech chce, że w drodze powrotnej jest świadkiem nadchodzącego kataklizmu, który wywróci jego życie do góry nogami. Olbrzymia fala zmiata nie tylko rodzinną wioskę chłopaka, ale niszczy również sąsiednie wyspy, zabierając ze sobą tysiące istnień. Gdy morze cichnie, a Mau głodny i obolały budzi się w swoim kanu, dostrzega unoszące się w wodzie liście, martwe ryby, a nawet całe drzewa wraz z korzeniami. Nie wie jeszcze, jak straszny los spotkał Nację i jego rodzinę, ale i o tym wkrótce się przekona. Żal, rozpacz i strach staną się odtąd najbliższymi towarzyszami chłopaka, który osamotniony, pośrodku ruin tego, co kiedyś nazywał domem, zaczyna nowe życie.

Książki fantastyczne

Recenzja książki pt. "Rydwan Bogów"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pragnę uroczyście poinformować, że dzisiejszego dnia na naszym portalu pojawił się kolejny tekst. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka oraz naszej redaktorce, Ati, mogę przedstawić Wam recenzję napisanej przez Aleksandera Kowarza książki pt. "Rydwan Bogów". Jakie zrobiła na niej wrażenie? Przeczytaj świeżo upieczoną recenzję, by samemu się przekonać. Serdecznie zachęcam!

okładka

„Rydwan Bogów” jest powieściowym debiutem Aleksandra Kowarza. Muszę przyznać, że bardzo odważnym debiutem, ponieważ wątek, który wybrał jest bardzo trudny w ciekawym oraz wciągającym prowadzeniu. Temat podróżowania zarówno w czasie, jak i przestrzeni był już bowiem tak często wałkowany, że ciężko go przedstawić w sposób nietypowy. Zatem, czy odważysz się wskoczyć do ciemnej dziury, do nieznanego tunelu? Uważaj, bo tunel może prowadzić do krainy czarów, znacznie niebezpieczniejszej niż ta, którą wykreował Lewis Carroll. I nie wyrwiesz się z niej tak łatwo, jak przyszło to Alicji.

Książki fantastyczne

Oczekujcie Posłańca

Dodała: , · Komentarzy: 2

23 września nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukaże się nowa książka Markusa Zusaka, znanego już ze Złodziejki Książek. Powieść będzie nosić tytuł Posłaniec, a opowiadać będzie o losach niejakiego Eda.

okładka, posłaniec, zusak, nasza księgarnia

Mocna, dynamiczna, ciekawie napisana... upajająca i intrygująca lektura.

"Reading Time"

Książki fantastyczne

Nastała "Godzina Czarownic"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Miło mi poinformować, że na łamach GameExe pojawiła się kolejna recenzja książki. Tym razem jeden z naszych redaktorów, Courun Yauntyrr, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rebis zajął się książką pt. "Godzina czarownic", autorstwa kultowej już pisarki Anne Rice. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy tom, zatem pozostaje nam czekać na recenzję drugiej części książki.

Godzina Czarownic

Z początku wydaje się, iż główną bohaterką jest Deirdre Mayfair – niegdyś piękna, a obecnie schorowana i uwięziona we własnym domu kobieta. Jej historię poznajemy z relacji innych osób, gdyż Anne Rice lubi odkrywać przed czytelnikiem fabułę ukazując ją z różnej perspektywy. Później na scenę wkracza Michael Curry – mężczyzna, który dotykając ludzi i przedmiotów potrafi opowiedzieć ich historię. Ten dojrzały, prowadzący niegdyś firmę budowlaną człowiek ulega wypadkowi, w wyniku którego odkrywa w sobie tę niezwykłą moc. Przed śmiercią ratuje go tajemnicza kobieta, której imię przez jakiś czas pozostaje tajemnicą. Jakby tajemnic było mało, pojawia się kolejny mężczyzna. Widywany dość rzadko i przez nielicznych, potrafi znikać w mgnieniu oka. Na dodatek coś go łączy z rodem Mayfair. A skoro o tej rodzinie mowa – jej historia sięga bardzo odległych czasów i najeżona jest tajemniczymi opowieściami o korzystaniu z mistycznych mocy. Co ciekawe, umiejętności te przypisuje się jedynie kobietom i dba o to, by każda z nich nosiła nazwisko rodowe bez względu na wszystko.

Książki fantastyczne

Diuna. Bitwa pod Corrinem już w księgarniach!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Na półki księgarń trafiła ostatnia cześć trylogii "Legendy Diuny" autorstwa Briana Herberta, najstarszego syna Franka Herberta, oraz Kevina J. Andersona, znanego m.in z serii powieści "Gwiezdnych Wojen" i "Z archiwum X".

diuna, legendy diuny, herbert, anderson, okładka

"Uzależnieni od Diuny będą z radością podziwiać pikantne zakończenie drugiej trylogii Herberta i Andersona."

"Publishers Weekly"

Wczytywanie...