Książki fantastyczne

Opowieści ze świata Wiedźmina – Antologia w hołdzie Sapkowskiemu

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Na pewno fanów powieści Sapkowskiego zainteresuje fakt, że być może jeszcze pod koniec bieżącego roku wydawnictwo Solaris wyda antologię "Opowieści ze świata Wiedźmina" napisaną w hołdzie Andrzejowi Sapkowskiemu.

opowieści ze świata wiedźmina

Antologia niestety nie jest autorstwa najlepszych polskich pisarzy (a szkoda, bo ciekawie by to wyglądało – książka napisana równocześnie przez Jacka Piekarę, Jarosława Grzędowicza, Andrzeja Pilipiuka...), lecz rosyjskich, między innymi: Nika Pierumowa, Maria Galina, Michaiła Uspienskija, Olesandra Zołotko, Władimira Arieniewa, Wocha Wasiljewa i Leonida Kudriawcewa.

opowieści ze świata wiedźmina

Wstępny projekt okładki możecie zobaczyć powyżej. Przygotował ją Tomek Maroński. Ale nie okładka najważniejsza, lecz zawartość. Antologia ma zwierać bardzo zróżnicowane opowieści, których bohaterami będą różne postacie z Wiedźmińskiej sagi. Wysoki poziom, humor i akcja – takie zalety ma posiadać książka. Czy okaże się wystarczająco dobra, aby fani Sapkowskiego byli zadowoleni? To się dopiero okaże, chociaż ja bardziej czekam na nową powieść ze świata Wiedźmina od Andrzeja Sapkowskiego niż na antologię napisaną przez rosyjskich pisarzy, co nie znaczy, że nie jestem nią zainteresowany – wręcz przeciwnie, ale przeczytam ją najprawdopodobniej, dzięki cudzie biblioteki. A wy zamierzacie się w nią zaopatrzyć?

Komentarze

Sosna · poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 14:09
0
Wygląd to jak skok na kasę, wzięli kilka znanych nazwisk polskich pisarzy (rosyjskich nie znam) i założę się, że na tym zarobią i jeszcze byłbym w stanie to zrozumieć gdyby Sapkowski nie pracował właśnie nad nową książką, wygląda to dosyć dziwnie.
Gość_DEBIL* · poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 15:03
0
Szewcy szyją buty dla pieniędzy, aby wyżywić siebie oraz swoją rodzinę. Tym samym celem umotywowany jest farmaceuta, który doradza przy wyborze leków oraz urzędnik państwowy, choć on akurat nie robi nic, a forse dostaje. A więc dlaczego pisarze piszą książki?
Medivh · poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 15:47
0
Piekara prędzej by pocałował Kostucha niż napisał coś wiedźmińskiego.
Glovis · poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 15:50
0
Nie wiem, czy Sapkowski powinien na to pozwolić. Takiego klimatu jaki stworzył on w swoich książkach, nie stworzy nigdy nikt. Jest absolutnie unikatowy i niepowtarzalny. Chociaż już z dwojga złego wolę rosyjskich pisarzy, niż Pilipiuka...o zgrozo, już sama myśl, że ten gość mógłby przykładać swoje łapska do Wiedźmina napawa mnie prawdziwym przerażeniem.
Anyway mam nadzieję, że to nie przejdzie.

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...