"Gambit" na Game Exe!

1 minuta czytania

Dobrej literatury na całe szczęście mamy do dyspozycji coraz więcej, ale nigdy za wiele. Ponieważ nasi redaktorzy pozostają niezłomni w wyszukiwaniu dla Was lektur, które najbardziej zasługują na Wasz czas i uwagę, także tym razem przed trzeźwe oko naszej krytyki literackiej trafia pozycja reklamowana i oczekiwana – "Gambit", autorstwa Michała Cholewy.

gambit

Przyznam od razu, że sam jestem bardziej niż ciekaw. W opisie "Gambita" wydawca wspomina coś o "klimacie Obcego" i Philipie K. Dicku. No cóż, szczyt bezczelności...

...A może właśnie wręcz przeciwnie? Zapraszamy do recenzji!

"Jest rok 2211. Przy pomocy okrojonej elektroniki, mapek na ekranach oraz przy użyciu siły i umiejętności ludzkich umysłów poruszamy się po bezkresie kosmosu. Szukamy nowych tras, nowych miejsc na kolonizację, sposobów na wygranie wojny o supremację w przestrzeni. Wszystko na dawnych zasadach, bez pomocy Sztucznych Inteligencji. Bez SI, ponieważ te, wcześniej kontrolujące wszelkie sieci technologiczne, ponad sześć lat temu zwróciły się przeciwko nam, doprowadziły do termonuklearnej katastrofy na powierzchni naszej Ziemi i zamieniły ją w postapokaliptyczne pustkowie zmuszając nas do pozostania w przestrzeni kosmicznej. Zatem trwamy, szukamy straconych dróg do zagubionych planet i walczymy o każdy kolejny dzień."

Czytaj dalej!

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...