Proza Sandersona zmierza na duży ekran

1 minuta czytania

Fani twórczości Brandona Sandersona mogą w tym momencie zacierać ręce z zadowolenia. Wszystko przez to, że kilka dni temu podpisano największą w tym roku umowę dotyczącą ekranizacji literatury. Opiewające na bagatela 270 milionów dolarów porozumienie, zobowiązało firmę DMG Entertainment do stworzenia trzech filmów na podstawie twórczości wspomnianego wcześniej pisarza, a co za tym idzie, nabycia praw do uniwersum Cosmere.

brandon sanderson

"Ludzie z DMG nie są tylko producentami i inwestorami. To przede wszystkim fani. Po kilku minutach rozmowy z nimi, doskonale wiedziałem, iż podzielają moją wizję oraz cele związane z Cosmere, dlatego też jestem tak mocno podekscytowany perspektywą wspólnej pracy, aby przenieść to uniwersum na duży ekran" – oświadczył Sanderson.

Nad pracami scenariusza do "Drogi Królów" zostali wyznaczeni Patrick Melton oraz Marcus Dunstan. Pieczę nad całym procesem kreatywnym, jak również produkcyjnym ma sprawować także sam Sanderson. Oprócz tego wiemy, że w planach DMG znajduje się zekranizowanie pierwszej części cyklu "Z mgły zrodzony".

Źródło: variety.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...