Cykl o Mordimerze z filmowym rozmachem

1 minuta czytania

Mordimer Madderdin to znana postać z cyklu książek Jacka Piekary, która ostatnio doznaje chyba pierwszych oznak zmęczenia materiału. Niepomna na niepokojące symptomy Fabryka Słów pragnie zachęcić do bliższego zapoznania się z całą serią za pomocą specjalnie przygotowanego trailera.

mordimer madderdin, fabryka słów

Sam pamiętam mój pierwszy kontakt z inkwizytorem i światem, w którym Jezus zszedł z krzyża tylko po to, by ukarać winnych. Jacek Piekara zdołał wykreować uniwersum pełne zła, tortur, ludzkiej chciwości oraz demonów i magii. Na kanwie sukcesu pierwotnej serii, na którą składało się pięć tomów, powstała zupełnie nowa linia, czyli "Ja, inwkwizytor".

Zdania o niej są już dość mocno podzielone, jednak wygląda na to, że Fabryka Słów specjalnie przygotowanym trailerem chce zachęcić do zakupu ostatniej odsłony serii, czyli "Ja inkwizytor. Głód i pragnienie".

Scenariusz do widniejącego powyżej trailera przygotował sam Jacek Piekara, zaś reżyserii podjął się Michał Drzewiecki. Tytułowa rola przypadła w udziale aktorowi teatralnemu Waldemarowi Kownackiemu, którego możemy oglądać na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Specjalnie na potrzeby materiału filmowego powstała muzyka, mająca podkreślać dramaturgię sceny palenia czarownicy.

Czy to przymiarki do pełnometrażowego obrazu z Mordimerem? Patrząc na dokonania Geralta na tym polu i jakość trailera, lepiej chyba się z taką decyzją jeszcze trochę wstrzymać.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...