riese
Książki fantastyczne

Czaropis na Game Exe

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: środa, 15 sierpnia 2012

Serdecznie zapraszam do przeczytania recenzji "Czaropisu" i recenzji "Czaropisu tom II"! Dwie książki – dwa teksty. Czy Blake Charlton okaże się dobrym czy kiepskim pisarzem? Odpowiedź na to pytanie poznacie czytając obie recenzje – tomu I i tomu II.

czaropis czaropis tom ii

"Czaropis" to debiutancka powieść Blake'a Charltona. Należy on do grona młodych pisarzy i otrzymał stypendium na pisanie prozy. Jego "Czaropis" był nominowany do Nagrody im. Davida Gemmela, przyznawanej najlepszym powieściom fantasy, co dobrze nastrajało przed sięgnięciem po książkę. Jedynie okładka nie była zachęcająca, bo na grafice dominowały odcienie szarości, co czyniło ją brzydką. Szkoda, że wydawnictwo Prószyński i Ska nie zdecydowało się na własną grafikę. Ale powiedziałem sobie po raz kolejny, że "książki nie ocenia się po okładce" i zasiadłem do czytania.

Czytaj dalej...

Jestem wzrokowcem. Pierwsza myśl po tym, jak w moich rękach znalazł się "Czaropis tom II", dotyczyła okładki, która była nieporównywalnie ładniejsza od tej z pierwszej części. Czy to samo będzie się tyczyło jakości książki? Miałem taką nadzieję, bo pierwszy tom nie wypadł dobrze w moich oczach.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...