Wydawnictwo Rebis w najbliższym czasie wystartuje z nową, długo wyczekiwaną serią. To "Wehikuł czasu", który ma zaprezentować czytelnikom klasyki gatunku SF w nowym wydaniu.
Pierwsze książki – "Kwiaty dla Algernona" i "Koniec dzieciństwa" – ukażą się pod koniec kwietnia. Wydawnictwo ujawniło okładki ich i dwóch następnych pozycji, noszących tytuły "Aleja potępienia" i "Hiob. Komedia sprawiedliwości". Twórcą okładkowych ilustracji jest Igor Morski, którego Rebis przedstawia jako cenionego artystę. Niemniej za swoją pracę przy "Wehikule czasu" został w sieci bardzo skrytykowany.
"Kwiaty dla Algernona" Daniel Keyes (23 kwietnia)
Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.
"Koniec dzieciństwa" Arthur C. Clarke (23 kwietnia)
Gdy człowiek ma już ruszyć na podbój kosmosu, nad największymi miastami Ziemi pojawiają się statki obcych. Po daremnych próbach oporu sytuacja się normalizuje: przybysze jednoczą państwa, eliminują ubóstwo i przestępczość, zaprowadzają pokój. Większość ludzi jest zadowolona i tylko nieliczni już pytają, jaki cel mają nadzorcy ludzkości.
"Aleja potępienia" Roger Zelazny (maj)
Stany Zjednoczone, zniszczone po wojnie nuklearnej. Pozostali przy życiu ludzie skupiają się w małych enklawach. Tanner, brutalny człowiek gangu motocyklowego, otrzymuje szansę odkupienia swoich zbrodni. Ma dostarczyć leki z Los Angeles do leżącego na wschodnim wybrzeżu Bostonu. Jest to jednak misja niemalże samobójcza, bo musi pokonać radioaktywną pustynię, nękaną huraganami i burzami ognistymi, zamieszkaną przez mutanty i potwory.
"Hiob. Komedia rzeczywistości" Robert A. Heinlein (czerwiec)
Dla Alexa Hergensheimera nierozważny zakład na Polinezji staje się początkiem serii zmian. Gdy odzyskuje przytomność jego świat nie jest już taki sam, a on nie nazywa się bynajmniej Hergensheimer. Dla zdezorientowanego Amerykanina oparciem jest jedynie stewardesa Margrethe, lecz przemiany rzeczywistości gwałtownie przyspieszają, a sytuacja zakochanych tylko się pogarsza. Przekonany, że wielkimi krokami zbliżają się Armagedon i dzień sądu ostatecznego, Alex robi wszystko, by Margrethe znalazła się w stanie łaski. Bo bez niej niebo nie będzie dla niego rajem.
Komentarze
Dodaj komentarz