Wszyscy patrzyli, nikt nie widział – książka od współscenarzysty Wiedźmina 3!

2 minuty czytania

Wszyscy patrzyli nikt nie widział

Już jutro premiera ciekawego debiutu, ponieważ autorstwa osoby, która pracowała przy jednym z najlepszych cRPG-ów w ogóle. Tomasz Marchewka jest współtwórcą scenariusza gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" oraz dodatku do niej pt. "Krew i wino". Postanowił spróbować swoich sił w literaturze fantastycznej, czego efekt stanowi powieść "Wszyscy patrzyli, nikt nie widział", która ukaże się nakładem wydawnictwa SQN. Oto opis książki:

Jeżeli boisz się ryzykować, nawet nie siadaj do gry.

Hausenberg to miasto, które nie ma litości dla słabych. Sposobów, żeby cię przerobić, jest wiele: kieszonkostwo, obijana albo stara dobra szulerka. Lecz jeśli jesteś charakterny i nie boisz się grać o wysokie stawki, będziesz zachwycony!

Slava, młody, szatańsko zdolny szuler, wyznaje jedną zasadę – jeżeli czegoś chcesz, musisz to sobie wziąć. A jego cel jest prosty: pokazać wszystkim, że to on jest w Hausenbergu numerem jeden. Niestety, wybrał sobie fatalny moment, bo nie jest jedynym w mieście, który ma poważne plany. Na domiar złego właśnie skrewił długo szykowany przekręt. Z pomocą przychodzą mu starzy kompani: zabójca Nino i Petr, samozwańczy król złodziei. Żaden z nich nie podejrzewa, że już wkrótce przyjdzie im się zmierzyć z bardzo mocnym graczem. I postawić wszystko na jedną kartę.

„Wszyscy patrzyli, nikt nie widział” to brawurowo napisana, łotrzykowska opowieść o tym, że aby wygrywać z największymi, najpierw trzeba wygrać z samym sobą.

Ulice Hausenberga okrywa gęsty mrok, pomimo alchemicznego światła astralitowych latarni. Tu rządzą Ludzie Nocy – doliniarze, szulerzy i nożownicy. Mroczny świat, gdzie alchemia walczy z rzemiosłem, a młody, ambitny złodziej szykuje skok życia. Niezwykłe, oryginalne, świeże.

- Jarosław Grzędowicz

  • Autor: Tomasz Marchewka
  • Data wydania: 24 maja 2017
  • Cena okładkowa: 36,90 zł
  • Format: 135 x 210 mm
  • Liczba stron: 336
  • ISBN: 978-83-7924-818-6

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...