Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Deckard Cain ostatni z horadrimów, jedyny żyjący członek tajemniczego legendarnego zakonu. Powołani przez archanioła Tyraela horadrimowie przyjęli na siebie święty obowiązek – przysięgli ścigać i zgładzić trzech Najwyższych Złych: Diablo – Władcę Grozy, Mefista – Władcę Nienawiści, i Baala – Władcę Zniszczenia. Jednak zadania tego dopełnili przed laty i z upływem kolejnych dekad ich siły malały. W końcu horadrimowie stali się tylko legendą. Pozostałości ich rozległej wiedzy historycznej i taktycznej, ich całej mądrości, zmieściły się w torbie jednego starego człowieka. Człowieka, którego z dnia na dzień coraz bardziej przygniata troska.

diablo iii, zakon, okładka, fabryka słów

Szept mroku wypełnia powietrze, słychać wciąż to nowe pogłoski o nadchodzącej ciemności, o inwazji demonów, która świat obróci w niwecz.

I nagle wśród opowieści o rychłej zagładzie Deckard Cain trafia na wieść niezwykłą, wieść budzącą nadzieję w równej mierze co i lęk. Wieść, która może być zapowiedzią zarówno zagłady, jak i zbawienia świata śmiertelnych. Deckard Cain nie jest jedynym. Są jeszcze inni horadrimowie, a on musi ich odnaleźć i dowiedzieć się, dlaczego ukrywali się przed nim, który jest im bratem.

Książki fantastyczne

Wrzawa śmiertelnych na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Dwudziestego dziewiątego maja premierę miała książka pt. Wrzawa śmiertelnych. Opis książki dawał duże nadzieje, dotyczące jakości zawartości, a opinia Fantasy Book Critic, twierdząca, że to "przyszły klasyk" tylko wzmagała apetyt na tę pozycję. A pozostaje jeszcze autor, który współpracował przy bardzo dobrych grach (między innymi przy "Gears of War"). Czy wykazał się on talentem przy pisaniu Wrzawy śmiertelnych? Zapraszam do zapoznania się z recenzją tego tytułu!

okładka, wrzawa śmiertelnych

Wrzawa śmiertelnych otwiera pięciotomową serię o przygodach rodzeństwa Post. Autorem tej powieści jest Eric Nylund, pracujący na co dzień w Microsoft Game Studios (współpracował między innymi przy Mass Effect!). Na swoim koncie ma wiele książek, więc posiada już doświadczenie w tym zawodzie. Jego ostatnio wydany tytuł w Polsce zapowiadał się bardzo ciekawie i liczyłem na porządną lekturę.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Powieści na podstawie gier są teraz na topie. Zawsze jednak pojawiają się przed czytelnikiem wątpliwości – Czy książka jest dobra? W powieściach na podstawie gier, najczęściej jest wprost przeciwnie. Czy podobnie jest z drugim tomem Gears of War? Zapraszam do zapoznania się recenzją tego tytułu!

okładka, gears of war 2: ostatni z jacinto

„Gears Of War” jest jedną z najlepszych produkcji Epic Games. Dzieło amerykańskiego producenta zyskało liczną rzeszę fanów oraz znacząco przyczyniła się do popularyzacji konsoli Xbox 360. Sama gra doczekała się już trzech części a każda z nich była pożądana przez graczy na całym świecie. Nic więc dziwnego, że twórcy postanowili pójść za ciosem i stworzyć powieści na podstawie tej legendarnej gry. Skutkiem tego pomysłu jest książka pt. „Gears Of War: Apsho Fields” (pol. Pola Aspho) z 2008 roku, która uzyskała pozytywne recenzje w amerykańskich mediach. Na kontynuację nie trzeba było długo czekać, bo już rok później została wydana kolejna część autorstwa Karen Traviss pt. „Gears Of War: Jacintos Remnant” (pol. Ostatni z Jacinto), która w tym roku została wydana w Polsce. Czy warto po nią sięgnąć?

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Córka Węża Midgardu na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, córka węża midgardu

Skrócony rok akademicki, dzięki organizowanemu w naszym kraju Euro 2012, wreszcie dał mi szansę na rozczytanie się na całego. A było co, bo ponad 500-stronicowa książka niemieckiego guru fantasy, Wolfganga Hohlbeina, "Córka Węża Midgardu" to niezły kawałek chleba. Ostatecznie udało mi się przez nią przebrnąć, a wyniki tego procesu zapisałem w recenzji, z którą chciałem się z wami dziś podzielić.

Wolfgang Holbein to niemiecki autor fantasy, sci-fi i horrorów o utwierdzonej renomie. Znany głównie w Europie za sprawą tytułów tyczących się popularnego poszukiwacza przygód – Indiana Jonesa czy też "Märchenmond" wielokrotnie nagradzanej bajki o świecie, w którym podróżuje się podczas snu. Niemniej jednak, autor sięga również do germańskiej i skandynawskiej historii, czego efektem jest drugi tom Sagi Asgard – "Córka Węża Midgardu". Od razu zaznaczam, że nie trzeba znać wydarzeń z poprzedniej części, pt. "Thor", gdyż obie pozycje nie są ze sobą powiązane w bezpośredni sposób.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

"Do światła" – kolejny fragment książki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Prezentujemy trzeci fragment powieści „Do światła”, która ukaże się już 27 czerwca w ramach projektu Uniwersum Metro 2033. Autorem książki jest Adriej Diakow, 34-letni mieszkaniec St. Petersburga. Napisane w dwa zaledwie miesiące „Do światła” zostało uznane w Rosji za najlepszą książkę Uniwersum Metro 2033 wydaną w 2010 roku.

We wtorek 12 czerwca świętujemy też 33. urodziny Dmitrija Glukhovsky’ego, autora „Metra 2033” i pomysłodawcy Uniwersum Metro 2033. Jubilatowi życzmy wszystkiego najlepszego (no… może oprócz zwycięstwa reprezentacji Rosji w meczu z Polską). Wszystkim, którzy chcą przeczytać legendarne „Metro 2033” przypominamy, że można je zupełnie za darmo pobrać ze strony metro2033.pl

Książki fantastyczne

Czerwony Hotel na GameExe! Przedpremierowo

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka, czerwony hotel

Za sprawą uprzejmości wydawnictwa Rebis miałem szansę na przedpremierowe zapoznanie się z najnowszym polskim wydaniem książki "Czerwony Hotel" autorstwa samego Grahama Mastertona. Autor znany jest mi nie od dziś i doceniam jego wkład w literaturę horroru i sci-fi, uznając go za jednego z niewielu, którzy władają słowami w taki sposób, by przerazić czytelnika, co sam uważam za trudną sztukę. To już trzecia książka, której bohaterką jest hipisowskie medium w podeszłym wieku – Sissy Sawyer. Uwielbiam, takie postacie łamiące przyjęte kanony starszych, ułożonych pań. Nonkonformizm górą!

Premiera "Czerwonego Hotelu" nastąpi 12 czerwca, a wy już możecie zapoznać się z recenzją mojego autorstwa na lamach GameExe.

Przerażanie ludzi to trudna sztuka, podobnie jak wywoływanie śmiechu. A jeżeli sprawa dotyczy słowa pisanego, poprzeczka umieszczona jest jeszcze wyżej. Nie tak łatwo wystraszyć czytelnika, gdyż wymaga to znacznego kunsztu w posługiwaniu się słowami, które wprowadziłyby nastrój grozy i niepewności, wzbudzając chęć przewrócenia kolejnej strony, jednocześnie powodując gęsią skórkę. Doświadczenie na tym polu ma Graham Masterton, znany nie tylko z cyklu Manitou o krwawym indiańskim szamanie narodzonym ponownie we współczesności, ale także innych mniej lub bardziej popularnych pozycji z pogranicza powieści grozy i horroru. Za sprawą wydawnictwa Rebis w Polsce ukazała się trzecia książka opowiadająca o Sissy Sawyer, podstarzałej hipisce z paranormalnymi mocami, pt. "Czerwony Hotel".

Książki fantastyczne

Zasłona kłamstw i Wąż wśród cierni to dwa pierwsze tomy serii Crispin Guest. Kroniki Ogara. Kryminał fantasy osadzony w średniowieczu... Czy to połączenie okazało się udane? Jeśli chcecie się przekonać, zapraszam do przeczytania recenzji Zasłony Kłamstw i recenzji Węża wśród cierni!

książka, zasłona kłamstw, crispin guest, kroniki ogara, średniowieczny noi, fantasy, kryminał, fabryka słów, jeri westersonksiążka, wąż wśród cierni, crispin guest, kroniki ogara, średniowieczny noi, fantasy, kryminał, fabryka słów, jeri westerson

Dziękujemy wydawnictwu Fabryka Słów za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

U kresu Układu Słonecznego, za Obłokiem Oorta, zaczyna się mrok Galaktyki. Ludzkość przygotowuje się właśnie do sforsowania ostatniej granicy, zamierzając wyruszyć ku odległym gwiazdom. Zanim do tego dojdzie, w Układzie Słonecznym pojawi się armada obcej, wrogiej nam rasy. Ziemia na szczęście nie jest bezbronna. Dochodzi do starcia kosmicznych flot, ale to dopiero początek wojny na nieznaną ludzkości skalę…

inwazja, przybysze z ciemności, michaił achmanow

Cykl „Przybysze z ciemności”, porównywany niejednokrotnie do najlepszych dokonań gatunku, w tym do znanej i u nas trylogii Siergieja Sniegowa „Ludzie jak bogowie”, ma wszystkie atrybuty znakomitej space-opery i bije na głowę wiele dokonań zachodniej science fiction.

Na kartach dziesięciu tomów tego cyklu czytelnik może prześledzić kolejny tysiąc lat ludzkiej historii, znajdzie opisane z rozmachem bitwy kosmiczne, polityczne intrygi godne Bizancjum, kontakty z obcymi rasami, samotnego bohatera stawiającego czoło licznym niebezpieczeństwom, tajemnice wymagające rozwikłania, dylematy moralne, a nawet rozterki miłosne i seks.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

metro 2033, do światła, andriej diakow

Już za miesiąc polska premiera książki Andrieja Diakowa „Do światła”, która w Rosji została uznana za najlepszą powieść wydaną w serii Uniwersum Metro 2033.

Z tej okazji Wydawnictwo Insignis na stronie metro2033.pl rozpoczyna publikację jej fragmentów. Można je przeczytać albo wysłuchać (nagrania w mistrzowskiej interpretacji Krzysztofa Gosztyły), a następnie wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest nowy gadżet – stalowy termos z logo Uniwersum Metro 2033.

W tym tygodniu dostępny jest pierwszy fragment powieści „Do światła”.

„Do światła” to pierwszy tom trylogii Andrieja Diakowa, ukazującej się w ramach Uniwersum Metro 2033 – międzynarodowego projektu Dmitrija Glukhovsky’ego, autora bestsellerów „Metro 2033” i „Metro 2034”, w którym biorą udział pisarze, osadzający swe historie w postapokaliptycznym świecie „Metra 2033”.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

przybysze z ciemności, inwazja, michaił achmanow

U kresu Układu Słonecznego, za Obłokiem Oorta, zaczyna się mrok Galaktyki. Ludzkość przygotowuje się właśnie do sforsowania ostatniej granicy, zamierzając wyruszyć ku odległym gwiazdom. Zanim do tego dojdzie, w Układzie Słonecznym pojawi się armada obcej, wrogiej nam rasy. Ziemia na szczęście nie jest bezbronna. Dochodzi do starcia kosmicznych flot, ale to dopiero początek wojny na nieznaną ludzkości skalę…

Cykl „Przybysze z ciemności”, porównywany niejednokrotnie do najlepszych dokonań gatunku, w tym do znanej i u nas trylogii Siergieja Sniegowa „Ludzie jak bogowie”, ma wszystkie atrybuty znakomitej space-opery i bije na głowę wiele dokonań zachodniej science fiction.

Na kartach dziesięciu tomów tego cyklu czytelnik może prześledzić kolejny tysiąc lat ludzkiej historii, znajdzie opisane z rozmachem bitwy kosmiczne, polityczne intrygi godne Bizancjum, kontakty z obcymi rasami, samotnego bohatera stawiającego czoło licznym niebezpieczeństwom, tajemnice wymagające rozwikłania, dylematy moralne, a nawet rozterki miłosne i seks.

Wczytywanie...