Zakon Smoka - Kosingas #1

Zakon Smoka
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Nastały czasy Przepowiedni Ognia. Zakon Smoka rzuca wyzwanie hordom Hadesu.

W przededniu wielkiej bitwy na Kosowym Polu Zakon Smoka staje w obliczu starodawnej przepowiedni. Głosi ona, że wśród jego członków znajduje się wybraniec, który na zawsze powstrzyma ataki potworów z Hadesu. Podczas gdy rycerze przygotowują się do ostatecznej bitwy, siły podziemnego królestwa robią wszystko, by unicestwić Wojownika Przepowiedni.

Najbardziej zasłużeni rycerze Zakonu Smoka otrzymują miano Kosingas. Ich siłą jest wiedza, niedostępna zwykłym śmiertelnikom, żyjącym w strachu przed wysłannikami ciemności. Tytuł Kosingas należy się wyłącznie tym, którzy w obronie ludzkości niestrudzenie walczą przeciwko siłom Hadesu, a jednocześnie odkrywają dawno zapomnianą prawdę o istnieniu dwóch światów i cienkiej granicy, która je rozdziela.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Zakon Smoka" to pierwszy tom trylogii "Kosingas", a zarazem debiut literacki serbskiego pisarza Aleksandara Tesica. Nie miałem jakichś wygórowanych oczekiwań dotyczących tej powieści – liczyłem na przyjemną lekturę z elementami mitologii serbskiej. Powieść jest prowadzona z perspektywy Gabriela, będącego zarówno jej bohaterem. Opowiada on całą historię Jakubowi, który z kolei jego słowa "przelewa" na papier, aby ludzie poznali prawdziwe wydarzenia sprzed dnia bitwy na Kosowym Polu... Akcja... czytaj dalej...

Wczytywanie...