Książki fantastyczne

Informacja prasowa

mag, nigdziebądź, neil gaiman,

Wersja preferowana przez autora. Zawiera nowy wstęp i opowiadanie "O tym jak markiz odzyskał swój płaszcz". Pod ulicami Londynu leży świat, o którym ludziom nawet się nie śniło. Kiedy Richard Mayhew pomaga znalezionej na ulicy rannej dziewczynie, jego nudne życie w mgnieniu oka zmienia się nie do poznania. Dziewczyna ma na imię Drzwi, ucieka przed dwoma zabójcami w czarnych garniturach i pochodzi z Londynu Pod. Zwykły odruch litości poprowadzi Richarda w miejsce pełne potworów i aniołów, gdzie w labiryncie mieszka Bestia, a stary Hrabia urządził sobie dwór w pociągu metra. Wszystko to jest dziwnie znajome, a przecież kompletnie obce...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

sqn, dziewczyna z dzielnicy cudów, aneta jadowska

Z przyjemnością informujemy, że już 14 września na rynku pojawi się nowa książka Anety Jadowskiej. Królowa polskiego urban fantasy zaprasza czytelników tym razem do alternatywnej Warszawy. Dziewczyna z Dzielnicy Cudów otwiera serię o Nikicie – twardej kobiecie o zdolnościach berserk, działającej na usługach tajemniczego Zakonu Cieni. Powieść ukaże się nakładem SQN Imaginatio.

Książki fantastyczne

Dzisiaj premiera Prawa do życia

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

prawo do życia, denis szabałow, prawo do użycia siły

Już dziś premiera najnowszej książki z serii Uniwersum Metro 2033 – Prawo do życia – Denisa Szabałowa. Historia ludzkości to niekończące się wojny. Walka o przeżycie, o środki, o niepodległość, za wiarę, o ideały… Gdzie tu miejsce na przykazanie miłości, na humanizm?! Chcesz żyć? Zabij i zabierz. Oto cała filozofia. Przecież prawo do życia zawsze idzie w parze z prawem do użycia siły.

Książki fantastyczne

Valis – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Kiedy dobrych parę lat temu pierwszy raz zapoznałem się z "Ubikiem" Philipa K. Dicka, zapałałem ogromną chęcią przeczytania wszystkich jego dzieł. Każde było unikatowe, ukazujące w niepowtarzalny sposób chaos, jaki panował w głowie pisarza. Jednak tzw. "Trylogię Valisa", czyli "Valis", "Bożą inwazję" oraz "Transmigrację Timothy'ego Archera" z rozmysłem zostawiłem sobie na późniejszą okazję. Wszelkie opinie, jakie słyszałem, głosiły, że to najtrudniejsze pozycje w dorobku Amerykanina. Wszystkie trzy napisał w kilkanaście dni, co, patrząc na objętość tych książek, jest wynikiem przynajmniej zaskakującym. Stało się tak, bowiem Dick odczuwał już oddech Kostuchy na karku, a musiał podzielić się jeszcze z czytelnikami swoimi różnymi przeżyciami czy poglądami. Wizjoner czy szaleniec? Geniusz czy obłąkaniec? Cóż, nie bez powodu nazywa się go Dostojewskim science fiction.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Nagroda im. Arthura C. Clarke'a 2016 – laureat

Dodał: , · Komentarzy: 0
award, arthur c clarke

W minionym tygodniu rozdano jedną z bardziej znaczących nagród na brytyjskiej scenie literatury sci-fi – im. Arthura C. Clarke'a. Najdonioślejszym dziełem pisarz, będącym patronem wyróżnienia, jest oczywiście książka "2001: Odyseja Kosmiczna", która została zekranizowana przez Stanleya Kubricka przy współpracy z Clarkiem. Charakterystyczną cechą tej nagrody jest bonifikata pieniężna, która wzrasta z każdym kolejnym rokiem o jednego funta, w tym jest to 2016 GBP.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureat nagrody.

Książki fantastyczne

Nagroda Hugo 2016 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0
nagroda, hugo, logo

Oscar z dziedziny fantastycznej został rozdany. Nagroda Hugo, bo o niej mowa, corocznie przyznawana jest na Worldcon, który w tym roku odbył się w Chicago, i uznawana jest za jedno z ważniejszych wyróżnień dla fandomu. W tym roku przyznano statuetkę aż w 16 kategoriach, nagradzając tytuły bądź osoby zasłużone w pewien sposób dla światowej fantastyki.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach.

Książki fantastyczne

Nagroda im. Zajdla 2016 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 3
zajdel

Na tegorocznym Polconie, który odbył się tym razem we Wrocławiu, wręczono jedną z najważniejszych nagród polskiej literackiej sceny fantastycznej dedykowanej Januszowi A. Zajdlowi. Ten rodzimy prekursor nurtu fantastyki socjologicznej znany jest przede wszystkim z "Limes inferior", "Paradyzja" czy "Wyjście z cienia".

W kategorii opowiadanie zwyciężył Robert M. Wegner i jego "Milczenie Owcy" będące przeniesieniem klasycznej legendy o Smoku Wawelskim w czasy wirtualnej rzeczywistości. To oraz inne opowiadania można przeczytać w wersji PDF na oficjalnej stronie wyróżnienia.

Natomiast najlepszą nominowaną powieścią została "Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta M. Wegnera

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów w poszczególnych kategoriach:

Książki fantastyczne

Cena męstwa – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
cena męstwa

"Cena męstwa" to trzeci tom serii pt. "Kampanie cienia", autorstwa Django Wexlera, które ukazują się w Polsce za sprawą Wydawnictwa Rebis. Poprzedzające go "Tysiąc imion" i "Mroczny tron" okazały się być ciekawymi książkami, które zdobyły uznanie wielu czytelników. Czy autorowi udało się utrzymać wysoki poziom i napisać sensowną kontynuację?

W Vordanie nie dzieje się dobrze. Po śmierci króla kraj ogarnęła wojna, a w jego stolicy rządzi Maursik, fanatyk oszalały na punkcie zdrajców, których widzi w każdym możliwym kącie. Raesinia, nowa królowa, nie po to jednak starała się uratować Vordan od jednej tyranii, by wpadł on z deszczu pod rynnę. W czekającej ją nowej walce będzie wspierać ją zaufany żołnierz, Marcus D'Ivoire. Rozpoczęta wojna to z kolei naturalne środowisko dla generała Janusa bet Vhalnicha, który swymi błyskotliwymi poczynaniami ukazuje Vordanajom drogę do zwycięstwa. U jego boku nie mogło oczywiście zabraknąć Winter Ihernglass. Jednak nie będą oni mierzyć się wyłącznie z wrogimi muszkietami i działami, ale też z władającymi zakazaną magią kapłanami prastarego zakonu...

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

mag, biała noc

Poznajcie Harry’ego Dresdena, pierwszego (i jedynego) chicagowskiego maga-detektywa. Okazuje się, że w naszym „zwykłym” świecie wprost roi się od niezwykłych, magicznych istot, które najczęściej mają z ludźmi na pieńku. I tu na scenę wkracza Harry.

Zaniepokojona serią domniemanych samobójstw policja wzywa na pomoc Harry’ego, który na miejscu zbrodni natychmiast trafia w dziesiątkę i odkrywa magiczną skazę, której nie można z niczym pomylić. Znajduje również przeznaczoną dla niego wiadomość, która nie jest bynajmniej sympatyczna. „Zabójstwa” będą trwały, dopóki Harry nie zdoła powstrzymać swojego dręczyciela – tymczasem wszystkie poszlaki prowadzą do jego przyrodniego brata, co zupełnie nie ma sensu.

Tak się nieszczęśliwie składa, że w toku śledztwa Harry ściąga sobie na kark bandę wampirów żywotnie zainteresowanych wynikami dochodzenia. Wkrótce okazuje się, że wszyscy jego przeciwnicy mają przewagę liczebną i siłową, on zaś zostaje wystawiony na groźne pokusy. Jeśli zawiedzie, jego przyjaciele zginą. W rozwinięciu newsa znajdziecie fragment pierwszego rozdziału.

Książki fantastyczne

W cieniu Xel'Nagi – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

"W cieniu Xel'Nagi" jest książką autorstwa Gabriela Mesty (pseudonim Kevina J. Andersona, autora rozlicznych opowieści mających miejsce między innymi w uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz Diuny). Zarówno książka, jak i rozgrywająca się w niej historia, ma charakter niszowy, jednak jest warta poświęcenia jej uwagi.

Czas pokoju to, jak mówią, najniebezpieczniejszy okres, szczególnie gdy mowa o rozgrywce pomiędzy nienawidzącymi się nawzajem rywalami. W takich okolicznościach zawsze trzeba być szczególnie ostrożnym. Pogranicza pomiędzy wrogimi nacjami są pewnymi punktami zapalnymi, zwłaszcza kiedy znajdują się tam cenne artefakty. Lecz co jeśli to, czego wszyscy pragną, sprawi, że nie będzie zwycięzców, a jedynie ofiary?

Czytaj dalej...

Wczytywanie...