Jakie słowa nie przystoją pisarzowi?

"Po tych słowach nie przeczytam już żadnej jego książki" – zadeklarowało chóralnie wielu z fanów książek Jacka Piekary. Z jakiego powodu? Pisarz postanowił skomentować słowa Doroty Wellman dot. Czarnego Protestu, który przetoczył się przez Polskę w ten poniedziałek.

piekara, wellman

Słowa pisarza odbiły się w Internecie szerokim i szumnym echem, wielu spośród fanów i fanek jego twórczości zadeklarowało nie tylko, że już nigdy nie kupi jego książki, ale wręcz zaczęło publikować zdjęcia, jak m.in. pali książki Piekary.

piekara

Do wydarzenia odniosły się portale z obu stron politycznego sporu, ale także inni polscy pisarze fantastyki. Chociażby Jakub Ćwiek, który napisał na swoim facebookowym profilu: "Co jakiś czas ktoś zadaje mi pytanie: "Dlaczego odmawiasz przyjazdu na konwenty, na których jest Piekara?" Hmmm..." oraz Aneta Jadowska, która włączyła się do dyskusji pod wpisem Ćwieka.

Sam autor ostry sprzeciw na swoje słowa skomentował:

piekara

Dla wielu jednak cała sytuacja stała się przyczynkiem do dyskusji o tym, czy należy oddzielać autora od jego książek? Jedni twierdzą, że tak długo, jak powieści pisarza są dobre i przyjemnie się je czyta, nie są zainteresowani jego prywatnymi poglądami. Drudzy natomiast stwierdzają, że po pewnych słowach nie zamierzają dawać mu ani złotówki. Jest też trzecia strona, która chociaż po żadną z książek Piekary nie sięgnęła, zadeklarowała, że nigdy tego nie zrobi.

Źródło: twitter.com

Komentarze

1
·
Tam, gdzie palą książki niedługo zaczną palić też ludzi...

Wpis ogólnie bardzo zabawny, szczerze się uśmiałam . Myślę, że gdyby było to zrobione w drugą stronę, tzn. Kobieta pojechałaby w podobny sposób mezczyznie (wiadomo, nie konkretnie o aborcji, ale w kwestiach seksualności) to nie byłoby żadnego oburzenia albo byłoby znikome . Więcej dystansu do siebie i lodu na głowę
0
·
Jest i czwarta strona Wrzucił żarcik stylizowany na sylogizm. Żarcik kiepski (nieuświadomionych odsyłam do staropolskiej etymologii słowa). Wniosek? Nie jest tak dobrym autorem, za jakiego się uważa.

Zasadniczo książki oddzielam od autora, tu jednak widzę pośredni związek z profesją. Zastanowię się przed zakupem następnej książki.
0
·
Polecam poczytać komentarze na facebookowym profilu Piekary, umrzecie ze śmiechu czytając bełkotliwe wywody feministek. Ból dupy w najpiękniejszym wydaniu. I zgadzam się z Charonem. Kobieta obraża mężczyznę wszystko w porządku, bądź facetem nie płacz. Mężczyzna obraża kobiete, cham seksista spalić go na stosie wraz z jego książkami.
#jesuispiekara
0
·
Zerknąłem na komentarze na fb jak Micheal sugerowałeś i wow... Naprawdę nie spodziewałem się, że ktoś dosłownie zacząłby palić jego książkę po jednym poście

No żart może niesmaczny, ale to nie od razu powód, aby rozpoczynać polowanie na męskie wiedźmy

Pewnie przez kolejne tygodnie wzrośnie sprzedaż jego książek xD

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...