Łuczarz

3 minuty czytania

Łuczarz
Napotkany w Ferdok Mistrz Magnosh chętnie podzieli się z nami swoją wiedzą i towarami.

Składniki i komponenty w Drakensangu mają to do siebie, że znajdujemy je niemal na każdym kroku i tylko od nas zależy, jaki zrobimy z nich użytek. Właściwe rozwijanie umiejętności wiedzy o zwierzętach, złodziejstwa i zielarstwa pozwoli nam łatwo i szybko zdobyć to, czego normalnie musielibyśmy szukać u kupców. Można oczywiście znalezione rzeczy sprzedać, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie ich do wykonania różnych ciekawych przedmiotów. Tym razem skupimy się na łukach, kuszach, amunicji i wszelkiej maści pułapkach.

Łuczarstwo, bo o nim mowa, w dużym stopniu opiera się na umiejętności wiedzy o zwierzętach, dzięki której możemy pozyskać ścięgna i kawałki skóry, tak potrzebne do wyrobu łuków, kusz, strzał, bełtów i pułapek. Materiały te zdobywamy ubijając dzikie zwierzęta, których w trakcie przygód spotkamy najróżniejsze odmiany. Możemy je też kupić u kupców, jednak proponuję to robić tylko w ostateczności, aby uniknąć niepotrzebnego wydawania pieniędzy.

Łuczarz
Bojowe bełty do kuszy to jeden z prostszych do zrealizowania planów.

Proces tworzenia broni dystansowej, podobnie jak kucia broni białej w przypadku kowalstwa oraz warzenia mikstury w alchemii, zaczynamy od wyuczenia się samej umiejętności. Zachęcam do tego z prostego powodu: w późniejszych etapach gry zwróci się nam to z nawiązką, a zgromadzone w trakcie przygód plany pozwolą stworzyć przedmioty, których kupienie nawet u najlepszych kupców może się okazać bardzo trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Łuczarstwa nauczymy się od myśliwych i mistrzów tego fachu, a wysupłane na ten cel 10 Dukatów i 2 Punkty Doświadczenia szybko zaprocentują.

Drugi etap to znalezienie interesujących nas planów. Standardowo można je kupić w niemal każdej lokacji lub też znaleźć w trakcie eksploracji miast, ruin i krypt, gdzie spoczywają ukryte w skrzyniach oraz beczkach.

Łuczarz
Teraz wystarczy już tylko potwierdzić chęć wyrobu bełtów, by po chwili cieszyć się nowymi zapasami amunicji.

Gdy już wyuczymy się wybranego planu (prawy przycisk myszy i opcja "Użyj"), przyjdzie pora na zebranie składników w nim wymienionych. Te, podobnie jak same plany, można znaleźć bądź kupić, nie powinno być więc z tym żadnych problemów. Warto korzystać z umiejętności wiedzy o zwierzętach i po każdej walce z dzikami czy wilkami zbierać ścięgna, kawałki skóry i wszystko to, co akurat znajdziemy. Możecie być pewni, że się przyda.

Sama umiejętność (nawet dobrze rozwinięta), plany i składniki to dopiero połowa sukcesu. Łuku czy kuszy nie wykonamy przecież na kolanie, między szybkim łykiem piwa, a jeszcze szybszym podrapaniem się w tyłek. Niezbędna okaże się w tej sytuacji ława ciesielska, z której znalezieniem – podobnie jak w przypadku kowadła czy laboratorium – nie ma z reguły żadnych problemów. Twórcy gry ułatwili graczom sprawę i ławy takie znajdziemy w każdej odwiedzanej lokacji, często nawet w większej ilości.

Łuczarz
Zdobycie niektórych składników może się okazać nie lada wyzwaniem.

Odnalezienie miejsca pracy to już praktycznie półmetek i kwestia dosłownie kilku kliknięć myszką. Wybieramy interesujący nas plan, następnie ilość przedmiotów, jakie chcemy stworzyć, a na koniec wciskamy przycisk "Użyj instrukcji/przepisu". Jeśli mieliśmy wystarczająco dużo składników i odpowiednio rozwiniętą umiejętność, w naszym ekwipunku pojawi się żądany przedmiot w ustalonej wcześniej ilości. Ze znalezieniem rzadkich składników może być niekiedy pewien problem (zwłaszcza, gdy w całej grze znajdziemy ich tylko kilka sztuk), ale nie należy się tym zrażać. Prędzej czy później i tak wpadną w nasze ręce, a wtedy może się okazać, że stworzony przedmiot wart jest więcej, niż mogliśmy przypuszczać.

Współczynniki: Spryt, Inteligencja, Zręczność.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...