Murolosh

1 minuta czytania

Murolosh! Już samo usłyszenie nazwy tego krasnoludzkiego miasta, leżącego w Górach Amboss, nasuwa przed oczy widok starych, kamiennych sal, stert broni wykutych przez kowalskich mistrzów oraz wspaniałych bankietów. W całej historii jedynie kilku elfów i ludzi miało przyjemność zwiedzić stolicę Królestwa Gór, Murolosh. Nikt, poza prawdziwymi zabójcami smoków, nie może oczekiwać zaszczytnej audiencji u Króla Gór, Aromboloscha.

murolosch2

Poniżej Gór Amboss pnie się ku niebu krasnoludzka góra Tosch Mur, zwana przez ludzi Leśną Wartą. Rozległe królestwo jest domem dla wojowniczych krasnoludów z Amboss, bowiem założone swego czasu jako bastion chroniący przed atakami smoków, z biegiem lat stało się ich rodową ojczyzną.

Do Królestwa Gór, prócz nadziemnej Leśnej Warty, należy również większość położonych pod ziemią baronostw Lur, Roterz oraz południowa część Hammerschlag. Na poszczególne oddziały górskiej straży można się natknąć również na południu baronostwa Bragahn i Drift.

murolosch1

Baronostwa leżące na ziemiach należących do Królestwa Gór, uważane są za jego nieodłączną część i znajdują się pod władaniem Króla Gór, co stale kwestionują zamieszkujący je szlachcice.

Istnieją również ścisłe historyczne więzi z położonym na południu hrabstwem Alamada, które pierwotnie wchodziło w skład Królestwa Gór. Z ziem tamtych stale dostarczane jest drewno, które krasnoludy wykorzystują do budowania swych sztolni. Po dzisiejszy dzień w hrabstwie Alamada funkcjonuje wiele starych praw i reguł, powstałych w czasach, gdy to krasnoludy rządziły tamtym terytorium.

Źródło: drakensang.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...