Ferdok

1 minuta czytania

Ferdok to osadzone nieopodal Wielkiej Rzeki znane miasto handlowe, które stanowi centrum rozgrywających się w Drakensang'u wydarzeń. Hrabstwo Ferdok, na terenie którego znajduje się owe miasto, leży w księstwie Kosh i jest ważnym punktem w sercu Środkowej Rzeszy zarówno pod względem ekonomicznym, jak i politycznym.

ferdok

Sława Ferdok rozprzestrzeniła się na całą Aventurię. Wysoka populacja mieszkańców to głównie zasługa zamieszkujących miasto krasnoludów, a wyrabiane przez nich dobra ściągają kupców z wszystkich stron świata. Co więcej, miejsce to określane jest mianem domu „Jasnego Ferdokańskiego” – popularnego na cały kontynent piwa.

Swego czasu stacjonowały tutaj, na rozkaz samego cesarza, oddziały Ferdokańskich Lansjerek, które miały zapewnić bezpieczeństwo Środkowej Rzeszy. Niestety, w czasie Rzezi pod Wehrheim kobiece oddziały zostały zmasakrowane i do dziś nie pokazała się tu ani jedna z ich przedstawicielek.

Codziennie życie miasta stanowi kolorowa mieszanina zajętych obywateli, wysoko postawionych arystokratów i pracujących w pocie czoła krasnoludów. Ferdok może pochwalić się atrakcyjnymi cenami w zajazdach, różnorodnymi i ekskluzywnymi dobrami, które sprowadzane są z dalekich ziem oraz wyjątkową, krasnoludzką obróbką metali.

Niedawna seria morderstw zakłóciła beztroskie życie miasta, rzucając cień na uroczyste przygotowania Kościoła Hesinde do obchodów dziesiątej rocznicy Smoczego Zadania. W dzisiejszych dniach na ulicach miasta znacznie częściej można spotkać strażnika, aniżeli obywatela. Co gorsza, te groźnie wydarzenia nadal nie zostały wyjaśnione...

Źródło: drakensang.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...