riese

Zamek Posępny Kieł

Tamer "Tamc." Bsoul sobota, 28 marca 2009

Zamek Posępny Kieł jest starożytną, osadzoną na noszącej tę samą nazwę górze fortecą. Szczyt ten jest jednocześnie częścią Gór Wietrznej Zapory – pasma górskiego leżącego na zachodnim wybrzeżu Aventurii, na południe od portowego miasta Havena. Twierdza, która pierwotnie została wzniesiona za czasów Bosparanijskiej Rzeszy, należy dziś do marchii Wietrznej Zapory, a służy jako znakomita fortyfikacja cesarskiej Środkowej Rzeszy.

zamek1

Krajobraz zamieszkiwanego przez niewielu ludzi i otaczającego zamek górskiego regionu zdominowany jest przez szczyty pasma Posępnego Kła, a szczególnie przez najwyższą spośród nich Szturmową Iglicę. Mała liczba mieszkańców nie jest spowodowana jedynie niekorzystnym ukształtowaniem terenu, ale również tym, że przechadzają się po nim zarówno groźni bandyci, zbóje i przemytnicy, jak też przeróżne siejące grozę potwory. Co więcej, obszar ten jest domem dla plemion orków i goblinów, straszaków, najdziwniejszych dzikich zwierząt ze Smokami Zachodniego Wiatru na czele oraz rojów harpii, dowodzonych przez królową Wiltrut.

zamek2

Te trudne warunki wyjaśniają tak licznie zgromadzoną obsadę Posępnego Kła, w którym przebywają jednocześnie gwardziści należący do Środkowej Rzeszy oraz kongregacja zniesławionego Zakonu Drakonitów, podlegająca Kościołowi Hesindy.

Jacyś kupcy donieśli ostatnio o przybyciu do zamku kilku wybitnych uczonych...

Źródło: drakensang.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...