Zamek Posępny Kieł

1 minuta czytania

Zamek Posępny Kieł jest starożytną, osadzoną na noszącej tę samą nazwę górze fortecą. Szczyt ten jest jednocześnie częścią Gór Wietrznej Zapory – pasma górskiego leżącego na zachodnim wybrzeżu Aventurii, na południe od portowego miasta Havena. Twierdza, która pierwotnie została wzniesiona za czasów Bosparanijskiej Rzeszy, należy dziś do marchii Wietrznej Zapory, a służy jako znakomita fortyfikacja cesarskiej Środkowej Rzeszy.

zamek1

Krajobraz zamieszkiwanego przez niewielu ludzi i otaczającego zamek górskiego regionu zdominowany jest przez szczyty pasma Posępnego Kła, a szczególnie przez najwyższą spośród nich Szturmową Iglicę. Mała liczba mieszkańców nie jest spowodowana jedynie niekorzystnym ukształtowaniem terenu, ale również tym, że przechadzają się po nim zarówno groźni bandyci, zbóje i przemytnicy, jak też przeróżne siejące grozę potwory. Co więcej, obszar ten jest domem dla plemion orków i goblinów, straszaków, najdziwniejszych dzikich zwierząt ze Smokami Zachodniego Wiatru na czele oraz rojów harpii, dowodzonych przez królową Wiltrut.

zamek2

Te trudne warunki wyjaśniają tak licznie zgromadzoną obsadę Posępnego Kła, w którym przebywają jednocześnie gwardziści należący do Środkowej Rzeszy oraz kongregacja zniesławionego Zakonu Drakonitów, podlegająca Kościołowi Hesindy.

Jacyś kupcy donieśli ostatnio o przybyciu do zamku kilku wybitnych uczonych...

Źródło: drakensang.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...