Ciekawostki

2 minuty czytania

Ardo był wielkim człowiekiem. Ze swoich licznych podróży poprzywoził wiele cennych i nieznanych mieszkańcom Ferdok przedmiotów. Liczne statuetki, wspaniałe, zdobione meble czy skarby ukrywane w sekretnych pokojach… jest tego bardzo wiele. Jednak pewnie żaden bohater nie mógł się domyślić, że w piwnicach posiadłości Ardo skrywane są przedmioty, za które możemy podziękować… autorom gry. W dalszej części artykułu przedstawię je oraz podam miejsce, w którym się znajdują. Zaraz po wejściu do posiadłości Ardo, kierujemy się w kierunku znajdujących się po lewej stronie drzwi, prowadzących do piwnicy. Długi, podziemny korytarz kiedyś będzie mieć swój koniec. Będąc już w piwnicy, wychodzimy po schodach i otwieramy skrzynię. Naszym oczom ukazuje się… no właśnie.

Ciekawostki

Torba cud!? Sztuczna broda!? Kwiecista koszula!? "Co to ma znaczyć?!" – pomyślałem. Z niekłamaną ciekawością założyłem nowy ekwipunek na swojego bohatera i… oceńcie sami.

Ciekawostki

Gdyby w Drakensang'u istniała pora nocy, a bohater mógł się od czasu do czasu zdrzemnąć, to ta kwiecista koszula miałaby swoje zastosowanie. Trzeba jednak przyznać, że mój heros ładnie w niej wygląda.

Ciekawostki

Torba cud może się przydać każdemu, kto zrobił coś głupiego. Źle wykonane zadanie, niepotrzebne zabójstwo, kolejne przyłapanie na kradzieży kieszonkowej… można wymieniać w nieskończoność. Szkoda, że torba nie prezentuje się równie efektownie co koszula nocna.

Ciekawostki

Oto sztuczna broda! Idealna dla Forgrimma, który pozbył się swojego skarbu po śmierci Ardo bądź dla Ugina, syna Umbasha, który stracił bujny zarost w starciu z wściekłym psem. Trzeba też przyznać, że główny bohater również prezentuje się w niej dostojnie.

Ciekawostki

Po wykonaniu zadania na bagnach Moorbridge, do rezydencji Ardo przybędzie słynny czarodziej Rakorium wraz ze swoim uczniem Nottelem. Mistrz magii ma pewne problemy z głową, więc od czasu do czasu warto posłuchać, co ma do powiedzenia.

Ciekawostki

To samo tyczy się dwóch złodziejskich postaci: Rudowłosej Gladys Shaldromir i Dranora. W wolnych chwilach obydwie postacie uwielbiają ze sobą rozmawiać, a słowa Glaydys mogą wywołać uśmiech u niejednego gracza. A może to wina mojego przesadnego poczucia humoru?

Ciekawostki

Warto też wspomnieć o kamiennym goblinie, którego można zakupić u nieuczciwego Otto. Szkoda tylko, że od momentu kupienia goblin nie robi nic, poza staniem w tym samym miejscu.

Komentarze

0
·
JEsli sie nie kupi goblina to nii z tych przedmoitów, bo to on rozwala ścianę dzielącą sekretny pokój od reszty piwnicy.
Pozdrawiam
0
·
A mój goblin nie chce się przebić i tak czekałem... czekałem i nic nawet zrobiłem jeden rozdział i nic.
Co mam zrobić ? P.S. Mój Boorownghount nie ma tyle żeczy co w solucji ??? o co kaman.
0
·
Czy w ogrodzie Rezydencji Ardo da się sadzić nowe rośliny ? Bo pełno tam doniczek i Majordomus mówi żebym przynosił nowe nasiona.
0
·
Więc tak

Co do płantnerza on ma dobre zbroje od Rozdziału z tallon


A do nasion to po prostu zagadaj i bedzie zasiane po 1 rozdziale w twoim ogrodzie
0
·
Jest jeszcze Ester egg
mianowicie

mamy dranora w drużynie idziemy z nim do więzienia i tam jest.... tak zgadliście Dranor
0
·
CIEKAWOSTKI:

1) Możemy okraść brata Saliny w Avestrue - zdobędziemy Wisior Saliny. W Murolosh możemy wisior sprzedać fanowi Saliny za 10-15 dukatów

2) Goblin Przebija się dopiero w którymś rozdziale (gdy dotrzesz do Tallon, powinien już się przebić)

3) Na ścianach rezydencji Ardo wiszą ciekawe portrety (m. in. Cano), co jest nawiązaniem do prequela. Ciekawe, że Cano nie opowiedział córeczce o swoich przygodach

4) Gdy mamy w ekwipunku Głowę Japhura to w rozmowie z majordomusem automatycznie wieszamy ją nad drzwiami (podobno da się zamiast niej głowę Linnorna) w zamian za kilka XP.

5) rozmowy miedzy Forgrimem a Rhulaną również są arcyciekawe.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...